Kush do ta zevendesoje Ramen?

Behet fjale si kryetar te PS-se, kur ai te largohet nga politika, po jeni qe jeni po deshet parashikoni dhe kryebashkiakun e ardhshem.

Dhe, kur do jape doreheqje nga dejtimi i PS/politika?

Nisur nga artikulli i Moikom Zeqos, Ringjallja e PS-së dhe së majtës, dhe artikulli i Ilda Maras, Kriza ideologjike e Partisë Socialiste.

 

P.S. Parashikuesit e sakte fitojne jo vetem kallamin e peshkimit po dhe cizmet, grepat, liqenin privat ku do peshkojne, te kompletuar me plazh dhe qender biznesi perbri tij.

11 Komente

Vec merreni seriozisht ama, se mos thote ndonjeri Maqo Byreku. smiley

Pyetja nuk eshte pa vend, por sipas meje demonstron nje realitet te tmerrshem. Ne vend qe te vihej ne diskutim zevendesimi i atyre qe 20 vjet po bejne kucedren qe na bllokon ujin, vijme ne kte pike qe te kerkojme zevendesimin e Rames (Kjo jo per fajin tuaj qe pyesni)

eh Pjeter, memeceve u erdhi goja!

 

Nje shprehje qe dikush ne qytetin tim pat thene ne 97:Te mjeret na, per ne

Une mendoj qe ps-ne duhet ta merre Gjin Pervelli, socialist i koheve te hershme, me ideale dhe vepra. Intelektual i papame.

Pyetja eshte shume me vend dhe prandaj duhet pare realiteti ashtu sic duhet.

E zeme se iku Rama, kush eshte ai qe do te matet me Sali Prapambetjen dhe klanin e tij? Te gjithe te tjeret futen ne vrime kur u del Saliu dhe u lagen pantallonat. Po iku dhe Rama atehere mos prisni me qe gjendja ne Shqiperi te marre per te mire. Do te beheni sklleverit e tij dhe te familjes se tij. Do ta pesoni me keq se nen regjimin e PPSH-se dhe pastaj beni nje bust te madh per Saliun dhe vendoseni tek vendi ku ishte ai i Enverit. Por, po keta njerez qe do ta ngrene Saliun, po ata do te jene qe nje dite do tia hedhin litarin ne fyt per ta rrezuar, por per Shqiperine do te jete shume vone, te shikoje dite te mira.

Fajin nuk e ka Rama por injoranca e madhe ne Shqiperi qe voton akoma per Saliun. Ajo koke ate kapele do. O njerez, mos u ankoni me per drita dhe uje sepse vete e donit kete situate. Tani pijini lengun!

Realisht Rama ka zgjedh Lakrorin si konkurent. Ndersa Pjetermustakuqi i peshkut eshte shume larg Pjetermustakuqit te Operacioni zjarri.

Ata qe ka 20 vjet ne politike, po pregadisin nje plejade te re poiltikanesh,qe

jane e ardhmja e Shqiperise europiane. Rama nuk i hap dot dyert e europes me G Rucin N Doklen,S Gjinushin,P Milon, apo me djemt e ish anetareve te byrose politike qe po te ishte gjalle Pjetermustakuqi i Operacionit zjarri do ti pushkatonte te gjithe.

Ne pamje te pare keshtu si thu ti eshte, po mundohu ta shohesh me nje sy me realist. Kundro per shembull bashkine ku ai ishte "mret" sa syresh jane qas ne stafin e saj

E vertete eshte se i pat mbledh rreth vetes do sejmene si Shalsi ,Kodheli etj.etj... tani beri deputete e vete ngeli ne "mbreterine"e bashkise se nuk u ba dot kryeminister,dhe me sa duket po humb edhe bashkine.

Po ca thu ti mor burre,po ca kane Shalsi e Kodheli. Ai ndertoi nje instuticion te purifikum nga menjekalburit e kohes se merhumit,e kjo eshte nje merit e madhe e tij,sa dhe te tjeret fillun me marr shembull

Me vjen shume keq qe disa socialiste mendojne se po iku Edi Rama nga ps-ja kjo parti shkaterrohet dhe nuk ka te ardhme.Partia socialiste ka shume figura qe po te merrnin drejtimin e saj do ti jepnin nje shtyse te re kesaj partie ne rrugen e demokratizimit dhe pse jo rreth viteve 2024 te merrnin dhe qeverine.Partia socialiste ka shume potenciale dhe njeri prej tyre Erion Brace ky gjigand socialist eshte nje politikan i pjekur dhe i denje per te marre kreun socialist si dhe shume te tjere si Musa Ulqini,Ron Tarja,Gramoz Ruci pse jo dhe Seseri qe imiton Lulin tone me mimiken e saj.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).