E gjeni dot?

Nisur nga keto komentet e kokteileve me llafe te pista, inspiruar nga pamundesia e shokut tone kanadez per te joshur femrat shqiptare ne plazh, ngaqe ai shperqendrohet se ne plazh kalojne lope, plus qe dhe femrat dalin ne grup, dhe hajde gjeje pastaj pse neve shajme me te *ifsha kete e ate, dhe jo me te puthsha ose te lepifsha, fjala vjen, sic deshte te sugjeronte Tropja po nuk mundi se u shperqendrua dhe ajo.

Me pak fjale gjejeni si i kane emrat kokteilet, recetat e te cilave jane me poshte.

1                                                                                                           

1 oz Tekila                                                                                             
1 oz Xhek Danieli                                                                                 
1 oz Gjel deti i terbuar                                                                            
1 oz Goldschlager                                                                                   
1 oz Rum
1 oz Blueberry schnapps

 

 

2

1 oz Curacao orange liqueur
1/2 oz Xhin sloe
sour mix
leng portokalli

 

Po te doni ti beni vete pijet, 1 oz (ounce) eshte afersisht 30 mililitra, por kini parasysh qe ka dhe raste kur kokteili nuk sjell rezultatet e emrit.

P.S. Rosee, je e sigurt qe ka ndonje kokteil "seks ne VW"? Se mos te ka genjyer ndonjeri qe kishte makine VW? smiley

43 Komente

Qe dhe nja dy te ndryshme qe te keni me shume opsione pa pije dhe llafe te pista, dhe njekohesisht te mos ja beni temen pis komradit tone kanadez, te cilin disa e kane marre inat ketu tek PPU, por nuk eshte e sigurt arsyeja; ngaqe ai po mundohet te na ngacmoje gocat ne plazh, ngaqe eshte i huaj, ngaqe flet anglisht, apo te gjitha bashke plus ndonje arsye tjeter.

 a. Kur konsiderohet fat i keq po te nderpreu rrugen nje mace e bardhe?

 

b. Cila eshte ajo fjale ne anglisht te ciles dhe po ti heqesh 4 nga 5 germat e saj, shqiptohet njesoj sikur eshte fjale e plote?

 

Gjithashtu dhe nje recete me shume kokteili.

3

1 1/2 oz Komfort jugor
2 oz Sweet and sour
1 splash of leng limoni

 Xhibo, mu gjithmone me ka munduar pyetja nese macet e quajne fat ters nese ua pret rrugen nje i zi.

Varet si e ka emrin i ziu PF. smiley

Qe nje tjeter me e lehte.

c. Cfare/kush mund te udhetoje anembane botes duke qendruar ne cep?

xhib pershendetje,

a. Kur macja e bardhe ka viza te zeza smiley

b. queue

c. dielli (ketu me duket vetja si ne kopesht)

 

smiley

Persh Gre. Vetem b-ne ke gjetur. Perpiqu dhe pak. C'ne dielli ne cep ore? smiley

a. Kur konsiderohet fat i keq po te nderpreu rrugen nje mace e bardhe?

Fati i keq konsiderohet kur te pret rrugen nje mace e zeze Tongue

 

E gjeni dot?

Nje familje ka 7 vajza te gjitha keto vajza kane nga nje vella, sa femije ka e gjithe familja?

 

Ja ka fut, ja ke fut kot plake. smiley

Nje familje ka 7 vajza te gjitha keto vajza kane nga nje vella, sa femije ka e gjithe familja?

Kjo e jotja eshte fare e thjeshte: 8 femije + prinderit + macja e bardhe. Vajza e trete nga mesi ben ate kokteilin e dyte.

Ore plakaruc kujt  i thua plake ti une si kam kapur te 50 akoma jam ne moshen rinise Tongue

Asaj times i ke ardhe verdalle si pordha neper breke dhe gje ske gjete Tongue

Kujdes mos harro edhe femijet e komshise dhe prinderit mos i fut hic smiley

Epo, e cuditshme, kam ca kohe qe dua te marr nje kotele dhe po vrisja mendjen ta marr te bardhe, meqe e zeza eshte ters, por tani na del qe dhe macja e bardhe ne ca raste eshte ters?! Uups, ngela prape pa kotelke... smiley

a- diten qe martohesh.

c- goma rezerve.

Lumdrin, a- gabim. c-good guess, but no, try again (goma rezerve s'rri ne cep). smiley Juve te tjeret shume te ngathet deri tani, mire qe gjeti Gre nje.

Per nxehje, qe na nje te thjeshte fare pra, ku s'ka pergjigje gabim. Gjeni dicituren. smiley

Eh me det!

- Cohu, cohu, cohu! (Blushi, Malaj & Co duke i kenduar Rames)

Xhib.

Per a- kur shkon ne banke.

c-speranca e anijes.

Ne qoftese nuk i kam gjetur mi thuaj se do shkoj ne pune.

Prap s'ke gjetur gje lumdrino. Fillo me diciturat njehere qe te nxehesh.  smiley

 

Liri, si i thone 'cheese' ne kinezce?

- Kina po ndryshon!

- For me, and Liri, this is a mirakell of freedom

etj.

Xhibi.

Jo per "kundersulm", e gjen kete te vorrit misterioz.

Ne nje pllake vorri eshte e shkruar " ketu pushojne dy trupa, qe ne jete ishin , baba e bij, moter e vella, burre e grua"

Si ka mundesi?

Me leje m'se, me leje m'se ta them une?! 

a. kur macja e bardhe eshte Tomi dhe ti je Xherri, dmth, miush... smiley

 

 

Pikerisht, pra pergjigjia eshte "kur je mi". smiley

Vete e gjete apo kopjove gjekundi? :think:

Jo, m'se, per kok't'mamit... s'kopjova gje une..., por shoh shume tom & xherr... smiley

Mos, e gjeti dhe Piteri i Panit c-ne. Ketu ka tradhti burra, dhe gra. smileyuspect:

 

d. Gjeni serine e numrave qe duhet te vijoje. Dmth qe vazhdon me poshte, nga fundi, ke prapanica e piramides, jo nga lart. smiley

1
11
21
1211
111221
312211
13112221

 

P.S. Atyre recetave te kokteilit ama ti vini anesh, s'ia gjeni dot emrat e pijeve. smiley

this is fun smiley :

pastaj - 31131211131221

 

ndersa pijen e pare une do ta quaja extremely long island smiley

Fuck you

E kam fjalen per nr 1, ky eshte emri i atij kokteilit. Sinqerisht, fuck you. Keshtu quhet. 

Dhe ate me numra e gjetet.

e. Cili numur vjen me pas? 1    2    5    14    41    122

f. Cili material eshte 50% me i rende se hekuri por peshon me pak se hekuri kur masa e tij zvogelohet me 50%?

 

e. Cili numur vjen me pas? 1    2    5    14    41    122

365

smiley Po si se kisha lexuar akoma une kete qyfyrllekun mo? VW jane qerre me nje motorr pe Fred Flinstone. smiley Po si thashe une llafet e pista, e kane vete cocktails ashtu... Qe tani e mbrapa do kerkoj nje ashtu on the beach. smiley

Na dhe receten e Ashtu ne Volkswagon, meqe s'besoje(injurranca akuzon kot smiley):

1/4 oz. Grenadine
n/a Bacardi 151
1/4 oz. Rose's Lime Juice
1/4 oz. White Tequila

kam nji application ne flash qe ka pothuaj te gjitha kto cocktails (recetat dhe sugjerime per appetizers etj).
per te interesumit:
tani jom ne pune po besoj nqse google 'bartender' dhe 'warez' keni me e gjet

Rosee, ok tani te besoj qe e ke provuar te q*ren ne VW. Po kokteili te pelqeu? smiley

j/k se mos inatosesh smiley

 

Bredharak, pse 365? Per keto qe jane llogjike ose matematike duhet te jepni dhe arsyet e pergjigjes, ose si arritet ne zgjidhje.

 

g) 1=3, 2=3, 3=5, 4=4, 5=4, 6=3, 7=5, 8=5, 9=4, 10=3, 11=?, 12=?

h) o t t f f s s _ _ _ 

(hint: duhet te dish anglisht qe ti zgjidhesh keto te dyja me siper)

 

i) Cila eshte ajo fjale ne anglisht e cila ka 9 germa dhe vazhdon te mbetet nje fjale ne anglisht (te jete nje fjale qe ka kuptim, jo domosdoshmerisht te njejtin kuptim) edhe kur i heq nje nga nje 8 germa, pra kur mbetet 1 germe e vetme? Duhet te shkruani secilin hap germeheqes, ndryshe eshte anallim loje dhe Rama s'i njeh zgjedhjet.

 

 

plako, te kisha pas aq mend isha bo shkenctar...
 

N+1 = (2 *n) + n-1

ku:

N+1 = Numri pasardhes ne varg
n = numri i fundit i njoft i vargut dhe,
n-1 = Numrin para-ardhes i njoft ne varg

 

a e kap 5 me njonen sagllom?

g) 11=6, 12= 6

h) o t t f f s s e n t

Tropizma na dha lead-in smiley (fjale, numer, germe - no math smiley

sepse 10=3 tregon qe eshte nje shifer, jo 2 smiley

Hmmm ok smiley. Sidoqofte 6 nuk ka smiley

Jane kombinime treshe te 3shit, 4es dhe 5es si me poshte:

3 (kot sa per fillim ose ngaterrim)- 354 - 435 - 543 - pastai i bie te vije prape 354 (me ate qe mbaron nje treshe fillon treshja tjeter), ose maksimumi 345 (po s'ka arsye te mire per kete), prandaj them se 11 = 3 dhe 12 = 5. si thua xhibo? pak lemsh po me ngjan po nejse ..

Trope, Pjeter i Panit e ka gjet. 6 eshte numri i germave te numrave (te spelluar) per secilen nga shifrat; eleven, twelve.

Ajo qetra 365 se formula eshte trefish minus nje.

Turpi ne kete rast eshte qe une i gjeta ne nje faqe keto dhe pertova ti beje po shkova direkt tek pergjigjet, se ishin dhe pergjigjet aty. smiley

Good job guys and femra. smiley

 

Next

How did Dilaver get his name in light at every theater in the country?

uiii, sorry shoku piter, sorry gjithe diten.

Xherusalemo(e?) e gjete. Do e kesh lexuar gjekundi. smiley

Mos me thuaj qe e ke lexuar dhe kete

A man was pushed out of an airplane, without a parachute. How was he able to survive?

 

Nje qe spao lexova tani. It was filed under 'mind tricks'. smiley


Watch your eyes in the mirror as you vividly imagine something pleasurable. Just think of a beautiful scene, your favorite naked body, or whatever else will create desire in you. You'll see your pupils getting larger almost immediately. Practice a bit, and you can make your pupils instantly larger at will.

Your pupils enlarge when you are aroused, interested and receptive. When your pupils dilate, the person you are talking to subconsciously senses your interest in them or what they are saying, and they like that. It makes it easier for them to like you, and to listen to what you suggest. Once you learn to control your pupil size, why not try this subliminal mind trick?

 

Provojeni dhe na thuani nese funksionon. smiley

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).