Duke menduar pozitivisht, mund te ndodhe?

Duka menduar pozitivisht, qe Lakrori ka mundesi per te fituar, kete e shkruante edhe shtypi, po ne  fund te numerimit del fitues Edi Rama, Maqo Lakrori nuk njeh rezultatet e zgjedhjeve per kryetar, qe fitues  eshte Edi qe nuk njeh rezultatin e zgjedhjeve te 28 Qershorit, si do zgjidhet çeshtja e deputeteve?? . Do hyjne ne Parlament ato qe kane votuar per Lakrorin, po qe nuk njohin rezultatet per zgjedhjen e kryetarit , dhe nuk do hyjne ato qe kane votuar per Ramen, po qe nuk njohin rezultatet e 28 Qershorit.???

 

Ne fakt isha duke menduar pozitivisht, po kjo mund te ndodhe?

 

2 Komente

O Lumdrin a nuk e kupton  se M Lakrori esht thjeshte nje copo kukull ne duart e Rames?

une mendoj qe sido qe te vene punet ne PS, ti lumidrino po ben nje pyetje qe niset nga injorimi i disa zhvillimeve te fundit ne PS. Jam i bindur qe i ke ndjekur; sepse nuk po them qe duhet te njohesh se z'ben praktiken e brendshme ne PS dhe vendimmarrjen...

Nuk eshte kryetari qe vendos nese deputetet duhet te vene apo jo ne parlament, eshte kryesia e partise. Behet votim per ate, dhe merret vendim.

gjithsesi, nuk do linte shije te mire edhe sikur te fitonte Lakrori dhe te mblidhej dhe njehere kryesia me nje propozim te ri per nje vendim te tille. Gjithsesi, ata e dine. Kurse ne dime qe Sala po tall vilet e rrushit te gjithe PD-se dhe pjeshket e LSIse me PSne.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).