Degjova qe diploma e juridikut ne Shkoder kushton 3 mije euro, me te gjitha 10-ta! Mund te na thote njeri nese eshte e vertete?

21 Komente

Jo nuk eshte..S'ka mundesi! nje 9 e vene sa per tu mos dalluar!!!

Haha, po pra liqen dallohen ne Parlament smiley Dhe ne qe ankohemi per cilesine e mesimdhenies dhe organizimit te universiteteve!!!

Pse duhet te na interesoje konkretisht? Nevoje per nje dipllome paaftesie? Apo per faktin qe po morem vesh qe eshte efektivisht ashtu, do ngriheshim gjithe shqiptaret ne kembe te luftonim ato individe? Pasiviteti yne si popull-i cili kthehet ne veprim aktiv vetem ne aktet verbale virtuale- le te shperblehet me dipllomat 3 000 euroshe.

Nje dipllome eshte vetem nje cope leter e pavlere nese nuk eshte e çiftezuar me diturite perkatese, ndryshe nuk ke mundesira ne tregun e punes.

Ah, lere, une jam ne hall te shes dipllomat e mija, ti me thua te gjej parate per te blere! Ncuk-ncuk-ncuk.

hahahahaha  la_roose i blen hetero&glossia me shumice!!!  1 mije euro copa e i shet ne shkoder me 3 mije! Eshte kontrabandiste diplomash ! Me duket eshte lidhur ngushte me kete mafien!

Ne shqiperi s'te gjen gje te vrasesh 26 njerez jo me 26 diploma !

Ngrije mer i cike pazarin se ô mall i jashtem. Zhvates. Te ishte per te shitur gje ne Shkoder i kisha shit vete me kohe.

Keto jane keqkuptu me duket mer Liqo: ato qe paguajne 3 000 euro, i paguajne per dokumente te fallsifikuara. Pra c'bejne keto? Kopjojne nr. e dipllomes te ndonje tjetri dhe me ndonje vule te vjedhur te marrin 3000 eurot.

La_rosee mos harro se e ka diplomen me te gjithat 10 dhe kur ta kuptojne ne administraten shqiptare qe e ka fallco eshte be drejtor drejtorie... ah sikur te kem te shes te miat e t'boj nej lek

3 000 euro viti ne universitet privat apo 3000 euro diploma ne universitet shteteror?

Pse ka ndonje dallim ujk? Futi 50 euro ekstra ta bejne edhe ameriqane!  smiley

po si s'ka? nese viti eshte 3000 euro, atehere deri ne diplome duhen 12000 euro (nese eshte 4 vjet). Te universiteti shteteror e ke vetem 3000 euro dhe 9000 euro te tjera i harxhon per te shitur mend...smiley

Ku behet ky ekuivalentimi i diplomes me 50 euro? Gjithmone ma ka pasur qejfi nje diplome prej ameriqie. smiley

po na len i her t'pysim a bojne nai ulje n'pazar a jo smiley

seriozisht tani, formatoje i cik ndryshe pyetjen.

une se besoj qe pazari eshte : na 3000 eurot e me jep diplomen.

gjithnji nqs eshte universitet shteteror te kuptohemi.

ke privati edhe ben vaki.

Sidomos ajo puna e te gjitha 10-ave me ben aq me teper te dyshoj qe ke shtruar nje pyetje tendencioze dhe qe eshte llafe rrugesh.

Qe provimet merren me leke, ky s'eshte lajm i ri. Po keshtu sesa del ne total ti marresh me leke gjithe provimet e juridikut, nuk e di, mbase aq del totali po ti mbledhesh, mbase me shume, mbase me pak.

Une mendoj qe universitetet e rretheve jane cerdhe korrupsioni dhe do tju vija bomben, por kjo sdo te thote qe cdo haber 'skandaloz' qe degjojme per to te jete i vertete.

une personalisht njof disa pedagoge te universitetit te shkodres, dhe jane njrez me integritet te admirueshem profesional.

mo teper nuk di, por per asgje sdo vija doren ne zjarr smiley

 

Edhe une ashtu si ty mendoj mi Bedrie e ne fakt kam vete 100 pyetje per kete pyetjen qe kam bere por sic e kuptova une eshte qe nese studenti ka afutur kembet ne universitetin (shteteror) te shkodres mund te mos e vere me fare ujin ne zjarr per 4 vjet dhe merr diplomen me gjitha 10!

Qarkullonte nje barcalete ne vitet '90 ne Bosnje, kur autobuzi nderurban ndalonte ne Sarajeve, fatorine thoshte: tani 30 minuta pushim, mund te hani dicka ose te merrni nje diplome nga universiteti i Sarajeves!!!!

 

Habitem qe habitesh ti Bedrije me keto lloj temash. Jemi ne kohen mbas raportit per zgjedhjet pra, duhet thene dicka tjeter qe te kundershtoje atmosferen pozitive, aq me teper sot qe ja 10u prap Evropi duke thene qe jemi me prane Evropit mbas zgjedhjeve. smiley

Nuk e ve re tek heshtja e peshqve ne pergjithesi keto dy dite? The silence is deafening. smiley

mos u boj paranojak plako. Mbase jom une naiv po them se mileti pysin psh se kane nanji rob jashte qe s'e ka bo shkollen edhe dun me mor i diplome.

Eshte pyetje e tipit, "dejgova qe autori i kesaj temes eshte trap me diplome. Eshte e vertete"? Dmth loaded question, akuze ne forme pyetje, jo pyetje. Prandaj dhe Tushja e ka kap dhe ti s'e ke kap, se je me pak i djallezuar se ajo. smiley

Xhibi edhe metafora e perdorur edhe shume 'loaded', apo meqe je me i djallezuar se te tjeret?

je  tuj fluturu ne ti gjibo mooo pri qejfit t'rraportit.

leje evropin, se ajo pune dihet, ne afrohemi por evropi nderkohe osht largu ca smiley

ne me fiat uno, se mrrijme dot evropin qi ecen me psh me volvo smiley

raportin ta majme me shnet, neve qe te rehatohemi, ene evropi si hallke burokoracie qe e ka.

sa per hymjen n'evrope, une prap ja meshtes mendimin vetes, qe nuk mvaret nga copat e letres, por nga vullneti apo ngrefja e nja dy tre bobave atje nalt ke presidenca franceze apo qivirrija angeleze e gjermone smiley

po sju ngref atyne te te fusin mer gjib, merr sa te dush dhjeta neper detyra shpije ti, prape mut do hash gjithe jeten smiley

le qe une se di , pse duhet i here me hy patjeter n'evrope, por hajt mo vari lesht, meqe do 90% e popllit smiley

hajt bofshi naten e mire

 

si se dike ti mi bedrije, pse dashka poplli me u fut shqypnia n´evrop?

Po ka per tu bo mo mir pra mo, ka per t´fillu me honger njerzia m´lug t´florinit e pajaten plot sa s´ka per t´pas mo fuqi me honger, poplli ha e evropi baj e fut n´pajat, me shuka mer me shuka ka per ta ushqy evropi popllin si gjeldeti, aq sa ka per t´fillu poplli tu bertit: "mu hiq qafet mer evrop me gjith t´hongerme e lug t´florinit se nuk du me t´pa mo me sy"

ene pastaj ka me fillu me ju qas amerikes e ka me tun komen derisa te futet poplli n´amerik. qe kshu tina

Degjova qe diploma e juridikut ne Shkoder kushton 3 mije euro, me te gjitha 10-ta! Mund te na thote njeri nese eshte e vertete?

Ta dija qe nje dipllome juridiku kushto 3 mije euro,nuk e kisha fillu te mesmen fare!

Ti shoku qe e paske degjuar kete nga vjen zotrote se po na cudit,atje shiten cayene dhe benza te 2009-es per 10 000 euro kurse ti na u cuditke per nje dipllome.

po lajmi nuk eshte se shiten diploma, as se shiten per 3000 euro, se kt e ben gjithe bota, thuji jahut (yahoo), mgjej ca diploma me duhen shpejt, te nxjerr jahu listen, cilen do t'thot. edhe ti thua, po kush i shet kto mer jahu? edhe jahu t'thot, po c'te duhet ty mer jahu.. ti do rrushin a do vreshtin? jo une preferisht dua veren, thua ti... ok pra, t'thot ai, cilen do. hmm, thua ti, se di... e ndiej veten kirurg sot.... edhe ja ben klik, edhe t'vjen diploma tek shpia.

 

Lajmi duhet te perqendrohet tek SHITESI!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).