Cfare lloj faqesh frekuentoni zakonisht ne internet?

23 Komente

Po zakonisht faqet ne internet ndahen sipas ketyre kategorive kryesore, forume, portale, galeri, blogje si ppu ose ka dhe blogje me te vegjel personale dhe jo kaq te sofistikuar. Ose ka dhe faqe qe jane nderthurrje e te gjitha ketyre se bashku. Kjo pyetje po e bej si nje mini sondazh mbi modelet e faqeve qe pelqehen me shume nga shqiptaret. Mgjth kete te dhene mund ta marr dhe tek alexa.com mbasi jep renditjen e 100 faqeve me te perdorura ne shqiperi por nuk eshte e njejta gje nqs kete pergjigje do ma jepnit ju.  

Ti do te dish ne Shqiperi apo nga shqiptaret ne pergjithesi?

Une per te lexuar letersi vi te PPU dhe kaloj ne blogjet e atyre qe shkruajne.Te youtube kam faqen time qe kenga labe mbizotron smiley

red sites me raste smiley Nga nje studim qe kishen ber para ca kohesh cdo second ne porno sitets jan 250.000 kureshtare smiley

Nuk besoj se ka ndonje qe perdor internetin dhe nuk ka hapur ndonjehere faqe porno. Nuk po flas dmth se cfare faqesh hapni nje here ne muaj por ato qe perdorni shpesh psh facebook, apo komunitete te tjera te ngjashme. Sa per pyetjen nuk ka rendesi, eshte thjesht nje sondazh dhe nuk ka rendesi vendi qe studiohet por sasia e pergjigjeve ndaj sondazhit.  

zakonisht ne internet vizitoj faqe te llojit http://

O twintip e ke idene c'dmth "http://" apo jo mo shoku?  

o misteral, ne kontekstin e pyetjes tende, http eshte nje lloj. me aq sa njoh une.. psh njeri qe njoh une merret me llojin ftp.

Http eshte nje lloj protokolli qe perdor interneti sot. Http= hyper text transfer protocoll dhe eshte nje nder protokollet e shumta si psh ftp (file transfer protocoll) ose smtp (simple mail transfer protocoll) apo dhe protokoll per streaming si rtsp (real time transfer protocoll). Besoj se je keqkuptuar me pyetjen mgjth kisha bere sqarim pak me siper. Per me shume info mbi http dhe protokollet e tjera te internetit lexo artikullin tek wikipedia. http://en.wikipedia.org/wiki/Hypertext_T... pyetja ishte cfare faqesh perdorni psh faqe warez, porno, blogje, portale informimi si psh top-channel, gazeta online, etj. Ne kete kontekst eshte bere pyetja. Nuk e di dhe une cfare te shpjegoj me se eshte nje pyetje fare e thjeshte. Dmth kur ti hyn ne internet dhe ke nje ose disa faqe te preferuara, dua te di cilat jane ato faqe?  

ça eshte kjo mer mister alb se po futem e me jep vetem dokumente me shkarku.

desaparicidos (= i zhdukur apo e kam gabim?) faqja mesa di une vetem nje here te kerkon te shkarkosh nje skedar format word (.doc). Dhe une e di mire se e kam bere vete faqen. Tweentip po cfare te te shpjegoj tjeter

4chan, twoplustwo, bimmerforums ect

Dejono, sbo ai bimmerforum, mo mir benzworld smiley

Kisha ca dite pa vizituar Balkanweb dhe tani e kuptoj pse me kishte munguar: Aktorja shqiptare e pornos kërcënohet nga bashkëkombasit. Thua ta kemi pasur inatin me piercing e kesaj? :O

Po Ypi valle cfare do thote per Brianen?

Si dhe:

Uau, e papritura e fushatës e dini se kush është? Linda Rama, bashkëshortja e Edi Ramës, e cila kur i shoqi ethshëm është përfshirë në fushatë, kur me takime shkon sa në një vend në tjetrin për të prezantuar kandidatët, gjen kohën të bëjë Pazar.

 

 un lexoj blogs rreth "web development" - perdor RSS Feeds ku me vin artikuj ne google reader. nese ka njerez qe nuk perdorin RSS, do ja rekomandoja (nese lexoni shum)

me pelqen te shkarkoj filma nga: http://www.letmewatchthis.ch

te ndegjoj music: http://last.fm

shikoj TV ne: http://bbc.co.uk/iplayer <-- se di nese eshte e hapur per jasht anglis. ne fak ju lutem me tregoni ne funksionon, thjesh per horiozitet, pasi shum site USA nuk punojn nga UK

ka filluar te frequentoj http://www.thedailybeast.com/ me duket se esht pak a shum si peshkupauj (por nuk r kam perdorur shum)

pak, por shum pak porno smiley - besoj se ska nevoj per link smiley

ndersa peshkupauj, eshte e vetmja site shqipe qe perdor. 

** kjo nuk eshte website e e madhe ne vetvete por te ndihmon te kerkosh material specifike ne google (e perdor per music, video universitare, dhe libra per kindle) http://www.jimmyr.com/mp3_search.php

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).