Cfare i tha Clinton Metes dhe anasjelltas?

 

Kur lexon nje njoftim zyrtar per shtyp, derguar nga Ministria e Puneve te Jashtme, pretendon te informohesh. Po e postoj me poshte kete njoftim duke pyetur: Cfare i tha Clinton Metes konkretisht, e cfare i tha nga ana e tij Meta Clintonit?

 

Njoftim për shtyp

Ministria e Puneve te Jashtme

--------------------------------------------------------

 

Zv. Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Z. Meta takohet me Sekretaren e Shtetit të SHBA Znj. Hillary Klinton gjatë Darkës Trans-Atlantike në Nju Jork

 

23 Shtator 2009

 

Dje më 22 Shtator 2009, Zv. Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme z. Ilir Meta mori pjesë në darkën Trans-Atlantike e cila u shtrua nga Sekretarja e Shtetit të SHBA Znj. Hillary Klinton. Kjo darkë u organizua gjatë Sesionit të 64 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, në të cilën ishin ftuar Ministrat e Jashtëm të vendeve të BE-së dhe NATOs.

 

Gjatë kësaj darke Ministrat e Jashtëm të Aleancës së Atlantikut diskutuan rreth një sërë çështjesh të një rëndësie të veçantë për paqen dhe sigurinë e vendeve anëtare të NATOs dhe BE-së.

 

Gjatë darkës, Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Meta u takua dhe zhvilloi një bisedë të ngrohtë me Sekretaren e Shtetit Klinton, e cila e përshëndeti Z. Meta për marrjen e funksioneve dhe i uroi atij suksese në ushtrimin e kësaj përgjegjësie të rëndësishme politike për Shqipërinë.

 

Znj. Klinton i konfirmoi Z. Meta vullnetin e SHBA për një bashkëpunim të ngushtë mes dy vendeve në të gjitha nivelet dhe i theksoi atij besimin e plotë tek roli tepër konstruktiv dhe i rëndësishëm që Shqipëria ka luajtur dhe do luajë si një partnere e afërt e SHBA për mbarëvajtjen e sigurisë, paqes dhe stabilitetit rajonal. Z. Meta, në emër të Qeverisë shqiptare e siguroi Znj. Klinton për angazhimin maksimal të Shqipërisë në përmbushjen e detyrimeve si anëtare e NATOs dhe dedikimin e Qeverisë për t’iu afruar sa më shpejt integrimit të plotë europian.

 

28 Komente

eh moj klintoneshe,

i erdh dita kokeqenstanit katunar skrapari me te thene e me i thene smiley

hapu hale te futemi tha ....

 o cim, shyqyr qe t'kapa se m'ka thone nje shoqja jone virtuale te fejsbuku qe ti di i barcalete t'lezetcme qe lidhet me shprehjen "me lesh pa lesh bereqarves si ta kesh" smiley Po je i ngeshem taksirat se m'ka njel menja, ene si kompensim do t'tregoj ene un nji t'bukur smiley

na skuqe mer... smiley

s'di gjo me ter men. po m'bon me hap te flamosurin fejsbuk tani.

vallai pa t'keq e pata, po ja se po e pys iher ate zonjen pse na natarro kot smiley

smiley

e gjeta....

lene... lene... ahahahahaaa...

 si t'dush, mos e kallxo po ta dish qy je tu hum shum, po e filloj sa per provokacionim "ishte njoni tu nda i tuf milingona, femrat nga i ane meshkujt nga ana tjeter" smiley

Mosssssssss....  smiley

PS. un vdes e s'ftenj e...  smiley

nuk eshte e drejte,

muhabetet e fejsbukut lihen ne fejsbuk smiley

po tja nisim ashtu, merr peshku tjeter ftyre smiley

P.S. Per sQIarim publik : une sjam shoqe ne fejsbuk as me emigrantin as me swedin smiley

ehhhh... po mos e permen mi, at' fakt t'hidhet per te premte. Menxyre tani gjif funjava... pse e kujton. pse?.... pse?....  smiley

hihihi

e premtja e zeze do quhet kjo smiley

edhe ma keq... edhe ma keq.

S'ka llaf qe e pershkru n'fakt. Thashe se do e merrsha veten prej asaj humje... rrejsha veten me i llaf...thuaj dielli u zhduk... etj etj... po mos thuaj per fejsbuk!!! smiley

 ne perfitojme nga rasti sa jane adminat tu pa lajmet, masnej fillo operacioni fshesa ene s'ka mo muhabete fetyrlibri smiley

tushe, ani ani tushe.

xhevahiret i shkru ne fejsbuk ene ketu na mban me left-overs? smiley

po ti duku n'qat lagje moj monde, mos hup ditet kot ke peshki smiley

pa me dhene nje priviu*, s'du smiley

*t'muhabetit smiley.

ncqqqq

po fejsbuku osht shume dimensional mi gru, si ta jap une priviun, se s'di te bej shume ekstrakte ne te njejten tone.

por me challengove smiley do menohem smiley

Tashi u kuriozova dhe une smiley

po per car u puzzlove  mi non ?  smiley

hiç, u bera kurioze ça jane duke pare adminat ne tv smiley

ehe, po po

ne tv ka dale rovena stefa me cica perjashta smiley

edhe Vaske Curri sa per at pun, me:

Ajmali te rente piii-ka,

Tundi tundi ato cica....

tashti ajo ska aq shume sa per te tund.

por (nigjoje ene ti Iris) e di vete ti...bereqavers si ta kesh smiley

Rovena s'vlen as sa gjysma e Ganiut smiley

Qyqa Bedrije.Nuk e di ti qe Amerika ka nevoje per qen stani!!!!!!!!!!

nuk eshte qen stani mo,

eshte kokeqenstani smiley

te ishte qen stani ku ma gjen smiley

Cfare i tha Clinton Metes....

I tha nje llaf qe i keputi shpirtin...  smiley

Cfare i tha Klinton Metes dhe anasjelltas? Mua me duket shume i qarte nga artikulli. Besoj se dialogu ishte pak a shume ky:

 

Gjatë darkës, Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Meta u takua dhe zhvilloi një bisedë të ngrohtë me Sekretaren e Shtetit Klinton:

Klinton: Ju pershendes Z. Meta per marrjen e funksioneve!

Meta: Oh, faleminderit!

Klinton: Ju uroj suksese në ushtrimin e kësaj përgjegjësie të rëndësishme politike për Shqipërinë.

Meta: Shume, shume faleminderit!

Klinton: Ju konfirmoj vullnetin e SHBA për një bashkëpunim të ngushtë mes dy vendeve në të gjitha nivelet!

Meta: Fantastike!

Klinton:  Ju theksoj besimin e plotë tek roli tepër konstruktiv dhe i rëndësishëm që Shqipëria ka luajtur dhe do luajë si një partnere e afërt e SHBA për mbarëvajtjen e sigurisë, paqes dhe stabilitetit rajonal.

Meta: Shume fantastike! Në emër të Qeverisë shqiptare ju siguroj për angazhimin maksimal të Shqipërisë në përmbushjen e detyrimeve si anëtare e NATOs dhe dedikimin e Qeverisë për t’iu afruar sa më shpejt integrimit të plotë europian.

Klinton: OK, OK, nuk kisha dyshime per kete, por le te flasim per gjera me pak te merzitshme tani. Cfare planesh keni per pas darke bualli im! Sonte dua te behem pantera jote! Aaaarrrghhh...!!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).