Albania, the Muslim World's Most Pro-American State

po pati njeri nerva e nge le te merret me ket shkrimin e jeremicit, qe e kane nxjerre ne anglisht me emrin e cifutit nathan thrall.

http://www.slate.com/id/2226840/entry/2226843/

7 Komente

Ua sa çudi ky qe thoka qe kemi bere trafik me organet e serbve, na lavderoka edhe Ramen!

Ju betohem tani e tutje do e besoj 100% qe ne e kemi bo trafikun. Po si ja .... stergjyshen na shpetune Rama me Veliajn!

Ptu rrace e keqe! S'late palaço filo-serb pa perdor per te deskriditu Shqiperine! NDYRSIRA!

Mos u xef mer... smiley

I ka fut i kllap aty ke meseleja e organeve, nqse e vune re. Me pervoje qetri. I der lihet e hapme per cdo rast.

Po do pershkrime te gjalla i kishte, mos ia ha hakun tani. Si stil them. Ramen e kishte qa, mu duk sikur m'erdh ne dhome, ia kishte von lupen te rrathet posht syve dhe ia kish mat gjatsine e qimeve koke-mjeker.

S'e disha qe Rama paskish qen i vetmi qe mundej me "dunk" (si i thon shqip ksaj te fotoja, nuk e di vertet)

http://givemetherock.com/wp-content/uploads/2008/02/dwigt-howard-slam-dunk-2008.jpg

Duke pas parasysh qe behej fjale per slate.com nuk me cuditi shume, po kryesisht do ishte mire me i shku faqes deri ne fund Nathan Thrall's writing has appeared in GQ, the New Republic, and the New York Times, among other publications. His trip to Albania was made possible by an investment firm with ties to the ruling Democratic Party And then i vetmi koment aty kishte edhe kete perlen tjeter: 

"And at what point does the line between organized crime and terrorism get crossed?

The thriller writer Gerald Seymour in his book "Rat Run" explored the possibility that Islamic terrorists would use the Albanian crime networks to smuggle terrorists across Europe and into the UK using the same routes that they use to smuggle drugs & people etc."

 

Ca ka per t'u cudit nga ky artikulli?  Kur nuk i bejm ne vet PR Shqiperise ashtu sic duam, do na e bejne te tjeret ashtu sic duan!

Sigurisht qe do te flasin kunder Shqiperise si vendi me pro amerikan.

Te mos kishte qene Amerika nuk do te fitohej pavaresia e Kosoves.

Te ishte Europen tani nuk do te kishte me kosovar te gjalle ne Kosve.

Ne kot kerkojme te hujme ne KE e cila vazhdon te na persekutoje.

Me mire te kerkojme te behemi dhe ne shteti i 52 i Amerikes.

 Me mire te kerkojme te behemi dhe ne shteti i 52 i Amerikes.

si me turkun lal, le te behemi nje, mish e thua. "vellezerit"  i gjejme gjithmone pertej detit. 

vetem se Kadareja na çuditet nga kjo.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).