A do te funfksionoi koalicioni PD-LSI?

Ky eshte i pari koalicion i djathte dhe i majte ne histiorine e pluralizmit ne Shqiperi.

Te dy lideret kane eksperiencen e duhur si kryeministra dhe ne se e kane seriozisht kete bashkepunim ,mendoj se do te jete qeveria

me e mire ne keto vite te pluralizmit

9 Komente

po ti e paske dhene vete pergjigjen

funfksionoi

smileysmiley) :laugh: smileysmileysmiley) :laugh: smileysmileysmiley) :laugh: smiley

e ka nga emocioni  smiley

 ky nuk eshte nje kualicion, pasi birisha do beje serish ate qe ti teket (sic eshte e drejte meqe fitoi zgjedhjet), meta ehste vetem qeni i tij i ri besnik (ka kohe pa koce i gjori dhe nuk eshte ne kondicion te lehe kot)

meta i duhej birishes vetem per te bere figure te mire me nderkombetaret meqe kelyshi rama sdo te njihte zgjedhjet...

Ligji per Ndryshimet ne Kodin Zgjedhor (qe, sikunder e tha vete dje ne Parlament Ilir Meta, perben THELBIN e marreveshjes Berisha-Meta !) nuk mund te votohet pa 3/5 e parlamentit, pra pa konsensusin e PS.

Kjo qeveri e ka jeten 2 vjet.  Et encore... (thote frëngu). 

Jetegjatesia e qeverise                        koficenti

                                              4 vjet              2 vjet                    1 vit

                                                   1                    X                          2

                                               1.2                   1.3                      101.5

do funksionoje per aq kohe sa Berisha do te jete i afte tja shuaj etjen e tmerrshme per pushtet Metes. Ne castin kur Meta sdo te mjaftohet me cfare  do kete deri ne ate cast do te prish koalicionin e pushtetit dhe interesit.

 

Po pastaj? Kemi gati Blushin & co.

Shqiperine e mori lumi me keto politikane qe sdine te bejne politike. politika e tyre eshte vetem e  sotmja dhe e nesermja e portofolit te tyre...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).