Porosia

"...një nga tiparet më të mira të shqiptarëve: zihen, grihen, të shajnë me rob shpie, ama gjithmonë porosinë ta cojnë në vend"

blete

3 Komente

e cojne e cojne qe shkofshin prapa diellit  smiley

hallall per shprehjen.

peshe yje smiley

 

dhe pastaj ta kujtojne gjithe jeten per te miren qe te kane bere smiley

Pra.. dmth qe ta sjellin shpirtin ne maje te hundes njehere, pastaj te mbarojne pune, saqe te vjen t'i thuash "Amon m'lej t'vdes rehat se as t'miren s'ta du!" smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).