Foto dite: Shkopet

 

Fotografi nga lumi Mat ne gryken ku eshte ndertuar hidrocentrali i Shkopetit.

40 Komente

Bjuuuuuutifull... sikur te kishte nje rezolucion me te mire, dhe mundesisht te ishte kapur me ndricim me te madh...

bjuuuutifull.

ktu behet qejf, po te kesh noi gomone te vogel me motorr e t'bosh xhiro perqark.

its real fun !

a cool place

te kesh noi gomone

Nga o Italia, anej apo knej fotos o Bedrije?

smiley

nqs ke ble nai mjet lundrimi te vockel, ku dreqin do e provosh, ke lumi erzen ? smiley

ne det ke frike smiley

kshu qe ik ne shkopet ene futi marrshin smiley

Qenka megjithmen bukur,pervec gomones te kesh dhe nje kasolle te vogel prej derrase,te mos kesh as internet as televizor as dreq as shejton,te gjush gjithe diten peshk nen shoqerine e nje zoge.

...m'pysni mu ere qe e kom bo 1 vit rrjesht dy here m javet....nga shkopet ne burrel ishte bukur vetem po ta kishe driteren e autobuzit nga lumi ...per ndryshe me mire te flije gjum....

....atje ka qon (nuk e di tani) vertet bukur dhe virgjer....!!!!

Kam qene ne '87, buke, djathe dhie, vere bmv, kec ne hell, ene pastaj tap per qef........

Kam qene nje masdite bash te ku veni, ket vere. Yyy ca knaqsie,me duk vetja n'parajse sa shoket e mi fillun te talleshin me mu.

Kam pershypjen se fotoja nuk eshte teper besnike dhe nuk percjell gjithe bukurine e natyres se atij vendi. Duhet te jete shume me bukur se kaq.

 ana, 

le te themi eshte goxha bukur. smiley Mbi te gjitha eshte paster dhe akoma e papushtuar. 

mishi kecit nga kullotat e malit perball fshatit, posht diges eshte fenomenal.

Chene, andej nga veriu s'kam shkuar, maksimumi deri ne Shiroke e ne Zogaj, dhe me vjen keq se do t'me pelqente shume t'i shihja. Kam Thethin me merak te madh, po s'po behem dot mbare. Kismet veren tjeter, se kete vit iku... smiley

ca veriu mi, shkopeti osht afer ej gru,

te thashe, shkohet me provu marrshin e gomones smiley

e mire, de, s'e di nga i bihet per te "shku ke peti"  smiley  tani, ta kisha pas nai gomone, s'do me vite keq ta provoja dhe andej... smiley

ske faj , ne fakt se ska tabella smiley

 

per Ana H:

kete vit kam bere nje xhiro nga komani ne grukederdhjen e lumit te shales, jane vende te papame, vetem se eshte shume e veshtire te shkosh, duhet te marresh nje barke me qera...

shqiperia ka shume vende te bukura, por te jesh ne mes te ujit, dhe gjithkund rreth e rrotull me male, eshte nje panorame qe nuk shikohet cdo dite

 ana, 

30-40 minuta te cojne ne Lac, 15 te tjera te cojne ne Milot, edhe nje 30 nga lindja edhe ke perqafu digen smiley 

Spo themi te nisesh nga Fieri e! smiley  

ose te pyesi si shkohet n'burrel smiley

Spo themi te nisesh nga Fieri e!

hihihi smiley

chene i madh! chene agjent! smiley

nuk nisem nga Fieri jo, bash nga qendra e Tiranes e drejt e ne zemer te diges... smiley Po te vije dhe Bedrija me mu, iki qe neser... smiley

jo re gru, nuk shkohet vetem femra ne ato ane...

 

Si me i thon xhibes pri bileten smiley 

Pse mi, ca do na gjeje, do na hane?! Bedrije, c'i ke keto paragjykime, pastaj ne plaka ina... kush merret me ne... smiley

po jo mi jo, asgje sdo na bejne. ne rastin me te mire do na perdhunojne smiley

Po kemi maqinen ej gru, na e morrin e pastaj duhet me u kthy me..metropolitanen smiley

 

smiley

Mire, kush te shkoje, te na sjelle ca fotografi se ketu, pas kompjuterit jam une. Jo per gje, por kam hallin e makines... smiley

 

Ana, 

Bedrija me duket se sdo te merret me ty. Ne allnim e siper nxin Shqypnin tone te ndritur.

 

ana atje do kenaqeni ne peshk!

sju duhen karrema hic! rrine vet si te pajete ne siperfaqe, por pa gajle jane thjesht te shushate nga dinamiti qe i kane hedh pak me siper smiley qari juj!

na morrsh te keqen.

sdum peshk rrezervuari ne re.

e dum nga dëti, ose nga rryma e lumit smiley

Chene, s'allnohet bedrija me mu, e shikon? flet ne shumes... smiley

dhe po nga dëti, peshk të egër ose dhe oktapod, s'me ngelet hatri hic! smiley

gjinkalle mo mire , me te thithme smiley

Rri rehat tani se osht ne vakt dreke, mi gru... smiley

 "gjinkalle mo mire , me te thithme" 

hihihihi smiley 

Patokun perball e keni gjithsesi, apo seshte ajo rruga patokut! Kur mberrin atje, ti thush vetes me mire te ma kishin rrembyer makinen maj malit sesa ta shof ne ket gjendje. 

bedrije, me sa di une ai rezervati me uj lume ushqehet smiley 

Bert, easy tiger.  Pastaj s'te con njeri me zor, po deshe.

Ana H, ne Theth kam merak dhe une te shkoj.  Sec ishte nje variacion, 25 euro personi, me tre vaktet e perfshira, ekskursione peshkimi e me the te thashe, ne shtepi si te qemotit.  Ti e di mire qe jam e dëtit, por nje fundjave me shoqni behet smiley.  

Ne Shkopet s'kam qene, mgjth i kam kaluar afer kush e di sa here.  Me c'shoh, tjeter vend per t'u piketuar.  And there is always Valbona smiley.  Tani po i ri-bejne edhe rrugen.  (Llafet thone se kur qeveriu pa se c'rruge e ngushte ishte bere, pasi i ishin prere shiritat, desh shkoi per wool ai qe kishte bere rrugen.  Vetem mos e marrca prape qeverin i tha, se ty do te te coj ne burg.  Vjellajdut.)  Keshtu qe rruga po hapet e shtrohet nga fillimi. 

And the trip to get there?  Priceless smiley

http://i648.photobucket.com/albums/uu208/Mondushi/Summer2007704.jpg?t=1253293461

ehe,

ekziston ai varianti me furgona turistike. ma kane lavderu shume, por ti e di qe une jam peshe e rende e mezi leviz.

Po nuk shkoi teleferiku aha smiley

na se gjeta kete sot, besoj sdo besh naze, sepse e ke fullanxen te kenume nga nje puro katunare vlore smiley

http://www.youtube.com/watch?v=yyyVFOcgYAo

Tushe, edhe katnaren time me te preferuar ma ke polinatizu? smiley.

Rrofsh, xhan rrofsh, asaj i them fullanxe une smiley.

Sa per furgonat, kush te le ty ne furgon oj cuc, me limo do te te cojme.  Edhe me kenge me cifteli, vetem te vish n'qat bahce:

www.youtube.com/watch

smiley

 

Llafet thone se kur qeveriu pa se c'rruge e ngushte ishte bere, pasi i ishin prere shiritat, desh shkoi per wool ai qe kishte bere rrugen

Por kur pa portin Aiii.... u mvrenjt. Teracini kish projektuar nje port te vogel. etj etj etj...  (NdreC LuKa RiP)

Ndrec Luca mer se desh ia hupa fillin lol.  Ne fillim te veres smiley.  Po nga fundi i veres ka me lezet andej smiley.

Kam ca fotografi fantastike nga Shkopeti, nuk e di ku jane. Me ka bere shume pershtypje edhe ajo faqa e malit tek diga, mu para se te hysh ne tynel, nga krahu tjeter i lumit me rrugen, si kolltuk zotash duket.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).