Diçitura 52

 Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë të goditur që i përshtatet mirë fotografisë së radhës.

 

74 Komente

Obama: "Po mos me grun e shokut o plak i degjenerum, mos"

Berluskoni: "I kom var trapin politikes, ne summit shkoj vetem per turizem sexual"

Michelle: "Ky te q* o vlla, ka lezet"

me dhimbje, po duhet ta pranoj se eshte e goditur, bravo sol.

Michelle; do i shtoja kete- ky mendon se eshte edhe i zi.

O lumo, se s'jemi armiq o burre, flasim me pasion hera heres, po ne fund fare debatojme vetem per disa ceshtje, jo per te gjitha. Une jam kunder uniformitetit smiley

S'besoj se eshte keq te jesh i sinqert?

Mos mendo ndonje dhimbje te vertet, eshte menyre thenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lol

Berluskoni: Hajde p... hajde!

Mishel: Hihihihi

Obama: Si la iher kto shakat ky ropshi.

Ma questa è proprio Booonnnaaaaa! Una sventola! smiley

S.B. Ca t'i boj qe ke pare, se te kisha mor ene ty te haremi...

B.O. Ca kam per ti punu atij qe shpiku viagren. Po te kishte pa Rihannen do kishte dale me pantallona zberthy ky tani...

M.O. Se ckane nje humor te cuditshem keta nga vendet e lindjes!!!

Berri " Nje ku m'keni ! Te terin jo si e quajne me pjese , bukurosh bukurosh  "!!!

Michelle " Hajde lale se kemi nevoje per Hajdar ! "

Obama " E mer Berr ! Merr sa te dush formen e lazes ti , ke shku ke cezma qe s'te jep uje . Shif i cik ka dora e majte timja. Kom vite qe e maj aty ke bukuroshi "

"Prit t'i falem pak Kuranit para se t'ia jap doren nje gruaje".

Berluskoni: Jeni shume terheqese moj ti e Obames

Obama: E ndrojme kur te dush me haremin tend

Michele: Jo, jo, Berluskono, vajzat e tua mi jep vetem mua.

Berluskoni : nese une jam cezar... me siguri ti je kleopatra...

Michelle: hahahah... plak matuf.. ti je me teper neron...

baraka: tja plas nanje si brusli.. e kap kamera?

Michelle: lere lere se e kap ne slow motion, ma ler mua persiper koqen

Oh... complimenti al marito per la scelta!

Mi consenta di dirle che è una bella figazza!

E la lampada poi... é venuta da Diooo, con quella giusta tonalità di color cioccolato sulla pelle!!!

Mi raccomando, non pensateci due volte per venire a trovarmi nella mia villetta a Sardegna.

Il letto di Putin é di una comodità...

 

Oh, oh, oh... ! Mi sa che ho fatto di nuovo la battutona dell'anno!!! Sono la faccia da culo più simpatica del mondo.

silvio : Marshlla marshalla, alamet p...  qeka kjo jevga smiley

obama : kape me dore si une ere surratmut se ma merr m'sysh smiley

mishella : hahaha m'erdhi dita ene mu me bo si p.. i bukur smiley  , hahaha hajde ktu silvo te te kap i here se u dishrush per ty smiley

Silvio: Sa kam pare e bere une, s'kane pare bashke gjithe liderat te G8 jo e jo, po as te G20.

 dicitura 52: ky berluskoni eshte komplet rrote k**i

a fitova e?

berluska: nje cike e abronxuar, por alamet pele..

obamua: beni gati nje bombe kunder italiase, pacifist jam, por ky palla po me ngacmon nusen...

gabelja: lene bre burre, ky eshte pla, me shume se te me haje me sy ska cben

birisha (fshehur diku pas gazetarve): sic ka thene miku im berluskoni, gruja e obames eshte alamet p*içke

birisha (fshehur diku pas gazetarve): sic ka thene miku im berluskoni, gruja e obames eshte alamet p*içke

smiley

Per dicituren dhe fantazine me Birishen fshehur mbrapa shkurreve do kisha vene vetem kete smiley, po e vura ate tjetren dhe per faktin qe ke vene * po nuk ke zevendesuar ndonje germe me *. smiley

Berlusconi: "Come to papa! Today is your Silvio Day!"

Berluskoni: Ta provoj i her, se thon qe te hec shanci kur e bo me jevgen

Baraku: Daje, osht e zonme

Mishela: Barako, leje t'vij dhe ky, se ku ka ven per dy ka dhe per tre. Masanej ky pagu me evro!

Berluskoni: Ta provoj i her, se thon qe te hec shanci kur e bo me jevgen smiley

Ky si me qene me prejardhje arbereshe smiley

Skena tjeter

Berluskoni - kom pi dje sa i kom q* nonen. ishim me barakun me i ven te mire, kishte ene femra, cica cice! (ben gjest me dore per te treguar sa eshte kenaqur)

Obama - c na flliqi ky katnari, duket qe s'del shpesh

Mishela - Po ty mo s'te vjen turp qe shoqerohesh me te tille bura? Ky s'mban as rakine e shijakut mo, imagjino ta shpije ne skrapar...!

Berluskoni: Marshallah si qenke bere te isha ca me i ri dija une si ta shaloja ty.

Michelle: Po hajde o plak i mocem se vetem ti ma gjen havalene ku e kam po ce do qe ske takat.

Baraku: Po ky pusht i plakur jo vetem qe e kemi ftuar ne shtepi por shikon te na Q.... edhe grate..... ik dhe te na punoje mendja pastaj per problemet e vendit, s'po na lene edhe problemet nga brezi e poshte....

Hajde ja ke Lala, heeej...

Berlusconi:Tu sei molto bella Michel,mi fa vedere le tue gambe,fa uno saltro in fronto a me!Vai,vai MIcheeeeell, vai!

Ne fakt duhet nje druvar Shqiptar per ta care kete lisin e ZI..... ky samarxhiu i pepinove sa nuhat kot si ata langonjte qe ste hane as ne B.Y.TH...

SB: Your tits would fit in my hands....

BO: Don't even think about my woman, you old crooked motherfucker.

MB: B, you need some plastic surgery on your neck....

Don't even think about my woman, you old crooked motherfucker.

smiley

 

Silvio sayz: Relax bitch! I don't care for your ho'!

 

Relax bitch! I don't care for your ho'!

Yo..yo....Whose your bitch? I'm ur bitch... I'll have my boys take u outside and show u for real who's in charge here...

 

 

That's right! Show some respect, whitie.

Your in my turf here, bro!!!!

hahahahahaha.

Mroklla, I was visualizing this conversation with all the hands and guns showing.

lukë et maj nekëtë, longë endë zlimëtë... Lukë et maj baffi... ju ken nottë mistejkëttë... jessë, itsë mi; supermario.. in italia, dej kolë mi, superberluska, dë nju xhenerejshonë ofë lovë, orë, lovë uit dë nju xhenerejshonë... lovë miiii!

hahaahahahaha...

berlusca po ia knojka duane edhe mishelles,

 Berluskoni; - m'duket sikur po shikoj shen Merine. 

Michelle; - hi,hi hi, m'jepni doren i nderuar - "ç'trap qe paska qelluar", mendon. 

Obama; - "ehh, per çfar erdha une dhe çfar po na del tani", mendon. 

Me duket se kane rene dakort te takohen ne Shqiperi.

Sipas  ketij lajmi , pse zonja e pare kembengul kaq shume te vije ne Shqiperi?

 

Kryeministri Sali Berisha fton presidentin e SHBA-ve, Barak Obama të vizitojë Shqipërinë. Ftesa e kreut të Qeverisë shqiptare është bërë gjatë një takimi të zhvilluar në "Metropolitan Museum of Arts", ku krerët e shteteve të botës ndodhen me rastin e hapjes së punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Kryeministri Berisha u shpreh se të gjithë shqiptarët presin me padurim dhe me shumë kënaqësi një vizitë të Presidentit Obama në Shqipëri, në çdo kohë të mundshme për axhendën e tij. "Ju, zoti President do të gjeni kombin më miqësor ndaj kombit amerikan, ndaj vendit tuaj dhe ndaj jush dhe unë shpresoj shumë që ju të vini në vendin tim", u shpreh Kryeministri Berisha. Njoftimi për shtyp i Këshillit të Ministrave bën të ditur se Presidenti Obama e pranoi ftesën, ndërsa bashkëshortja e tij, Michele premtoi se do të nxisë Presidentin të vizitojë Shqipërinë. "Presidenti Obama tha se do të shikonte me shumë kënaqësi mundësinë e një vizite në Shqipëri. Zonja Michele Obama gjithashtu u shpreh se ajo e priti me shumë kënaqësi këtë ftesë për të vizituar Shqipërinë dhe se nga ana e saj do të nxiste bashkëshortin e saj që ta bënte këtë", thuhet në njoftimin për shtyp. Gjatë takimit Presidenti Obama i tha Kryeministrit Berisha se në Çikago, ku ai kishte punuar për një kohë, kishte pasur rastin të takohej e të punonte me disa shqiptarë dhe kishte nga ta mbresat më të mira. Për herë të fundit kreu i Qeverisë u takua me Presidentin Obama gjatë samitit të NATO-s në Strasburg, ku Shqipëria u bë anëtare me të drejta të plota në Aleancë. Në pritjen e shtruar të mërkurën nga Presidenti Obama dhe që zgjati rreth 2 orë, Kryeministri Berisha u takua sërish me Kryeministrin e Japonisë, me të cilin diskutoi gjerësisht mbi marrëdhëniet mes dy vendeve dhe e falënderoi atë për mbështetjen e Japonisë në fusha të ndryshme si në arsim, bujqësi, shëndetësi, infrastrukturë etj. Kryeministri Berisha e ftoi të vizitonte Shqipërinë, ftesë që u pranua me kënaqësi.

 "Michelle, mi consenta di dire che hai dei occhi bellissimi"

Michelle : Aaah, ohhh, veri duart aty ku i kishe, mjaft i pe..

Berluskoni : Hajde leng! Hajde! Shatrivan!...

Obama : Vazhdo kaptinpoç, se filloi te me ngrefet.

O breshkaxhi, sill doren te takohemi njehere, ku ke byth ti te me ngresh mu mer....as mos t'shkoje mendja!

Ose....

 

Berluska thote me ato duart ne ate pozicjon...

 

 

Allahu eshte i madh....

Obama: Ate mos e bej, mos e bej se per zotin...

Berlusconi: Ngadale, or burr, ngadale, se shaka po beja - por qe me ka hip t'ia bej nje here, me ka hip - ate mbaje!

Michelle: Uhhh, ka lezet - plak, plak, por qejfin ta ben ama... na ben dhe me turp ne mes te mexhilisit, pale. Nejse, ia bej hallall!

Silvio: Mamma mia! Ciao Bella!

Obama: Hey you...

Michelle: Italians do it better!

Berluskoni i leshon pak fjalet po ketu nuk ma merr mendja se ka bere ndonje shaka pa kripe. Nga sa dallohet nga gjuha trupore po komplimenton znj. Obama.
Kjo Michel Obama e bukur s'eshte po seksi po. Megjithese flasin per te varferit, zonja e pare shpenzon edhe per kepucet si milioneret e Hollywood-it.

E majta, me sakte ato mbeturina qe kane mbetur nga kjo, eshte e falimentuar me kohe. Edhe me Berluskonin nuk arrin te perballet me te per ide apo vizion, por ka gjetur te merret me veprimtarine seksuale te Berluskonit.

berluska-10mije euro per kete zesken...shume me duken!

B.obama-plako,kohe krize eshte,po me pak se kaq nuk gjen dot.

M.obama-haahaha dai vieni bello che faccio tutto,boca-culo.

Berluskoni- Uau derr sexy. Vitin tjeter do ta ftoj  ne ditlindjen time  pa Obamen

Obama- Hej Bro mos u ngatero me grun time se te dergova gangsteret e west Chicagos ku kam punuar si "community organizer"

Michelle - Eh mer dirty old man. Sa kam pa une si puna jote une.

Bën-lun-shikon : t'ishin t'gjith jevgat si kjo, do ti bëja italiane ! 

Mishi-n'hell : t'ishin t'gjith gaxhojt si ky nuk do kishte më si ne !

O ba dhe ma : as muslimanë !

 

ps: kur obama vizitoi francen dhe u duk ne Tv me sarkozine, po diskutoja me njonin dhe rame dakort, qe i shkon kostumi per president me shume se sarkozise. nuk eshte pra nje parvenu.

e çuditshme mund te duket, por zezaket e bile jevgjit me ciganet kane me klas, nga arabet dhe çifutet, per te mos permendur kinezet qe jane bote tjeter. megjithese jane me margjinale si race. ngaqe mendoj se bejne me shume perpjekje individuale (dmth duan me shume, e kerkojne me shume) te jene te bukur.

UUUUUU BELAAAAAA!! (si tek pushime ne rome)

yyyyyyyyyyyyyyyp xhixhi

po misheles pse i bini ne qafe smiley kete nuk kuptoj une

nuk ka faj ajo se berluscës i jane djegur te gjitha neuronet

 po misheles pse i bini ne qafe

sepse t'gjitha femrat jane kuçka - ka thene napoloni. smiley

pastaj çfare do ti qe te bisedoj berluskoni me nje grua, gjeopolitiken boterore ? kujto ti se po i rruhet micheles fort per ket. ju kujtohet si e la tu prit anxhelen e gjermanise. nuk eshte faji i berluskonit qe ne keto ambiente PUNE, robt marrin dhe grate me vete. si duket per t'ju bere qejfin atyre te vetave por dhe gjysmes se botes qe keto perfaqesojne.

per te mbushur faqet e gazetave, jo vetem ato te politikes, dmth.

pastaj po ta shihni foton, michela ne ndryshim me grate plaka te presidenteve perpara saj, eshte paraqitur me fustan vere te hapur. normal pra qe berluskonit si burre qefli t'i levizin neuronet. kjo ra rrit me shume nderen, ne syte e grave sidomos, sesa ja ul.

aha dmth eshte faji grave qe Berluskoni eshte k*r*a* ...

bukurosh, mos me provoko, se i kam ca batuta ne maje te gjuhes une smiley

por meqe kam vendos mos me repliku më ketu , po hesht smiley

lum kush di ta shfletoje heshtjen smiley

p.s

EH pershendetje smiley

smileyarty:

ti po qe me lexon ne mendje smiley 

Shakate menjane,

por Baracku nuk me duket shume rehat ne kete foto... Fjala qe ka te shkruar ne "fumetto-n" siper eshte "c'fare idjoti eshte ky!" Seriozisht, pavaresisht se Berluska eshte i vetmi politikan ne rang boteror qe thote gjithmone ate qe mendon, dhe jo rralle ka shkaktuar zemerim dhe indinjate, por jo gjithmone ka shkaktuar nje ndjesi te tille thjesht duke qene pa takt, por sepse edhe ka thene ate qe shume e mendojne dhe asnje s'ka bythe ta thote... por kesaj rradhe Berluska me duket se e ka tepruar.

Michelle Obama eshte e mahnitur nga oferta e Berlusconit per tu bere anetare e kabinetit te tij qeveritar, madje mund te krijoje edhe ndonje ministri te re vetem qe ti gjeje pune asaj.

ketu tgjithe e kon berluskonin si kruvarin qe eshte OK sigurisht, po mos harroni se eshte dhe racist :

berluskoni: mos mprek, do me behen duart pis!

Michelle, amon ma le i here qe te rregulloj biografine se m'duket se ma kone bo bene e dune me m'fut me nji qeli me Polanskin. Osht ene turp me u bo me llafe te dalme n'moshe teme!

ma le i here

smiley

cer shprehje! smiley

kjo sikur s'osh perdor shume atje ku ke lind ti, Lizander. E ke icik t'vjedhme ket smiley

Berlusconi: Hajde tek lali jot ti mi shpirt!

berlo-   Pah mor zot si nuk vjen me gomone nje jevge e tille n'itali mor jahu , vetem plehrat vine tek ne ....

michel -  qyqja berlo , ça jam une mor ti , jevge vlore ??

bomi  -   e mi leji pordhet ti , se tu hanger peshk te ferguar te kom njoft .....

Mashalla , gjashte njera , tre te dyja .    Laughing

Berluskoni: Grun tate e paska mor dielli mo mir....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).