Vlora goditet nga nje stuhi detare

Nje stuhi detare ka goditur bregdetin jonian ku dallget kane qene me te fuqishme ne Gjirin e Vlores.

Si pasoje e dallgeve te fuqishme disa peshkatare dhe pushues mes te cileve edhe Tritan Shehu kane mbetur te bllokuar ne det dhe eshte dashur nderhyrja e Rojes Bregdetare e cila ka ndermarre nje operacion per shpetimin e tyre e ndihmuar edhe nga Guardia di Financa.

Nderkaq ne qytezen e Orikumit dallget kane shkaterruar disa lokale si dhe nje disko verore te cilat ishin ndertuar shume prane detit.

Deri me tani policia nuk njofton per te zhdukur apo per viktima. Situata mbetet ende e paqarte per demet apo per humbje ne njerez pasi zona eshte e mbipopulluar nga pushuesit, duke patur parasysh qe sezoni turistik ende nuk eshte mbyllur.
 

10 Komente

Po Guardia di Financa çfarë është? smiley

Po Italiane ama se ajo Shqiptare ka vdekur.... mbledh vetem parate e fakir fukarenjve Shqiptare.....

Roja Bregdetare Shqiptare eshte pa pike autoriteti, ata drejtohen nga Italiane, shqiptaret jane si pune vegle!

Do kishte qene "fatkeqesi Kombetare" po te na kishte vdek ky i PRESHIT!!!

 

Shyqyr qe shpetoi thuaj.

Mos i ka fut Sala ndonje mjet lundrues pa drita e pa timon , si ja futi Pashkos ...

Jo me Sala nuk e bo ate,po thuj pse nuk e cun Salen atje te kishe shku me not, do e kishte shpetu ate Thuthuqin ...ka mesu notin i bi orikumit radhimes, karaburunit pashe me pash!

Car noti, pash zotin. Ku e mesoi ai notin ?!

Ka llafe qe Sala noton me kamerdare te fshehur nga poshte.

Dhe per t'ja fry ka ngarku Meten...

Zoti Shehu per pak sa nuk takoi mikun e tij te vjeter, Gramoz Pashkon (ndjese paste).

"Nje stuhi detare ka goditur bregdetin jonian ku dallget kane qene me te fuqishme ne Gjirin e Vlores."

 

Kur kjo stuhi ishte ne sazane dhe Varken e mesiperme ku pothuajse te gjithe pjesemaresit e mesiperm kane shkruar, une po beja plazh perballe Ishullit te sazanit, ne gjirin e dalanit...............

 

Ishte e brekullueshme ai peisazh ku deti nxinte nga stuhia,,,,,,,,,,, ndersa une lahesha ne apo take rreze dielli qe depertonin nepermjete reve.......

pra isha rrethe 2 km large stuhire,.........

 

Ju sugjeroje qe te shkoni atje dhe te shikoni ate peisazh te natyres qe perseritet  shume here ne vite...

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).