Vendosni dicituren 48

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë të goditur që i përshtatet mirë fotografisë së radhës.

38 Komente

Sa fantastike kjo foto! smiley 

Uffa, c'e zu kotelen e gjore e s'e hoqi me keta njerez, kokrra e dembelit! E thone pastaj, qe i duan kafshet.

Hoopa, edhe nje rrokullime! smiley

 

Sa ta mesoj si ta komandoj ket gjen e rrumbullaket se s'kam nevoje fare per skafistet pastaj!

si ishte ajo fabula e Ezopit me dheplren edhe goglat edhe nje here?

Guxo e preke po ta mbajti!

 

-E ku i ka shalët ky?

s'e mora vesh ket... si o puna ene i her? smiley

thone qe i ke me te hedhura ti fh...  smiley

 

pssss...  kontrollje kutin, se sikur kaloi postjeri m'duket.

Fh, paske qenë më i pacipë se unë. smiley 

Kam tërë mëngjesin që debatoj ndërmjet pyetjes tënde dhe: Ku e ka gëzofin ky?

Blete, ca here: të flasç a të plasç, kjo bëhet çështja smiley

më mirë të flasç (beterr tubi sipas Roland Trebickës)

 

Watermelon pussy strikes again!

 

P.S. Emo, shalqin pra mo, ca ka per te mos kuptu nga ajo e fh? smiley

po po, at rrokjen e dyt e ka t'qart daci... te tha piten... po e para... e para, mer, ku o...  smiley

kththththth... hissssssss

macja ju fut dëtit me not kur mori vesh se cbote mbreti me ata qe i sillnin fruta smiley   

Zequa me fat... i kokerr than' solli... ia kish dhon e oma...  smiley

 

"Uaaa, mamiiiiii... ai e hëngri kumllën"- po i thosh e bija e tmerrume s'amës.
"Ohuuuuu moj bijë, mos u ban marak... yt atë ka hangër një veden dhe nuk e gjeti gja" smiley

Ok kush e thote kete shpejt pa u ngatarruar.

Macja bufacja, konti minacja

vajti tek deti bufeti konti mineti,

dhe e nxori shalqiun bufiun konti miniun,

qe e la macoku bufaku konti minaku,

tek deti bufeti konti mineti.

Macoku bufaku konti minaku vajti

tek bregu i detit konti minetit

dhe i tha maces bufaces konti minaces

Pse e nxore shalqiun bufiun konti miniun

qe e lashe une macaku bufaku konti minaku

tek deti bufeti konti mineti.

macja bufacja konti minacja tha se

shalqiun bufiun konti miniun

qe e le ti tek deti bufeti konti mineti

se nxora une, ate e nxori dallga Big Grin

lol, kjo ja vlen tu mesohet gjithe femive ne cerdhe per ta recituar.

 c'femije mo kete nuk e recitoj dot une as para as pas nje dopio tekila!

Te drejte ke nuk eshte as i zi por i verdhe

Ketlina, moj Ketlina sa me kenaqe me kete. Kur isha e vogel, ime eme ma thoshte shpesh, sa here qe qaja,  dhe mbaja mend vetem ato vargjet e para "Macja bufacja, konti minacja"... smileysmiley  Kuptohet qe hutohesha pas lojes se fjaleve dhe e harroja se per cfare po qaja. smiley

" Some balls are held for charity
And some for fancy dress
But when they're held for pleasure
They're the balls that I like best
My ball is always bouncing
To the left and to the right
It's my belief that my big ball
Should be held every night"

 

AC/DC e perpunsume

 Pse mer katnar, n'det hudhet shalqini kalb, e!

Kush po te le ty me shku ne fund te detit mer,lujme bashke dhe ja fusim Edi Rames...Laughing

O blete, si mund te fusesh nje elefant ne frigorifer?

open door, insert elephant, close door.

(also good for microwaves)

 kjo foto faktikisht eshte  budallik pasi macja eshte e frikesuar shume dhe goxha ne stres.duhet te jet ven aty kastile, gjynaf..p.s. tani filloni e llapisni

po ti nga e di se macja ehste ne stres? po te ishte ne stres atehere pse do merrej me shalqiun ne vend qe tja fuste vrapit per ne toke te thate?

 shiko bishtin e fryre, veshet te kthyer mbrapa..duket qe eshte vene aty disa here gjerisa te merrej fotoja.Por ne shqipetaret kemi akoma vite per te respektuar njerezit e jo kafshet.

"Kalova detin për të ardhur në ktë ishull që ma prezantuan si Parajsën... por nëse kjo që po shikoj është një kakërdhi miu, atëhere më mirë të kthehem mbrapsht!"

Kafsha e vertete ne ate foto nuk eshte macja, por ai qe rri pas aparatit !

po ca thua o burre se macja po te doj ja fut vrapit s'rri aty.

biles ky me duket se eshte nje cift turistesh, mace e macok, njeri pozon e tjetri shkrep aparatin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).