Diveroli, president i AEY, pranon fajesine

Efraim Diveroli, presidenti i kompanise AEY Inc., ka pranuar fajesine per nje nga padite kunder tij per shitjen e municioneve kineze ndaj Pentagonit, dhe per kete ai mund te denohet deri ne pese vjet burg dhe USD 250 000. Denimi do te percaktohet ne 10 nentor. Si pjese e kesaj marrveshje midis avokateve te tij dhe prokurorise, 84 padite e tjera kunder tij jane terhequr nga prokuroria. Kontratat e Diverolit me Pentagonin ne total perbenin nje shume prej afro USD 300 milion.

Reuters / Miami Herald

 

4 Komente

E tmerrshme... gjithe ato jete dhe ky mund te denohet vetem me 5 vjet !!!

Ana,

A mund te me shpjegosh pak se cfare lidhje ka midis denimit te Devirol te pakten 5 vjet dhe tragjdise se Gerdecit? Pasi mesa di une, Diveroli nuk ka asnje lidhje me demontimin e municioneve ne Gerdec. Ose jam une gabim ose juve jeni komplet out.

Mund jam une out, vazhdim te kendshem !

Sigurisht!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).