Përplasje helikopter avion, mbi Manhatan

 

Disastro nel cielo di Manhattan nove morti, cinque gli italiani

përplasja

NEW YORK

- "Është karamboli më i frikshëm që mund të ndodhte ndërmjet një helikopteri dhe një avioni mbi Manhatan, njofton i zverdhur sindaku i Nju Jorkut, Michael Bloomberg.Nëntë të vdekur (5 italian&eumlsmiley 

13 Komente

 Dhe me e forta ishte qe edhe pasi kishin kaluar disa ore nga aksidenti, ANSA akoma nuk e kishte dhene lajmin.

qielli bosh, aty e gjeten te kalonin te dy?

keshtu budalliqesh eshte gjynah qe ndodhin

kalojnë mbi 2 milion helikoptera dhe avionë në vit mbi atë zonë

 Qielli bosh siper Hudson river?!!!. Aty edhe zogjte fluturojne skic qe te mos perplasen me trafikun. smiley

ha ha ha h ah Rofsh PF kish pak deshire te qesh pas leximit te nje artikulli idiot ketu tek peshku hahahahah rrofsh kam qesh me ze te lart

 njofton i zverdhur sindaku i Nju Jorkut, Michael Bloomberg.Nëntë të vdekur (5 italian&eumlsmiley 

Sindaku?! Cfare eshte ky/kjo?

qielli bosh, aty e gjeten te kalonin te dy?

keshtu budalliqesh eshte gjynah qe ndodhin

Me sa di une te gjitha mjetet ajrore fluturojne neper korridore te caktuara.

 Jo tamam. Avionet kane korridore kurse helikopteret kane vetem kufizim lartesie ne New York. 1000 feet nese nuk gaboj. Por qe patjeter ky aksident do ti beje disa gjera qe te rishikohen.

 sindaku = gouvernant (guvernatori) mos gaboj

syndic = amministratore

Hajdaro... po kryebashkiak mo Hajdar!

Guvernator, thote! Sindaku thote tjetri!

Te mos t'i lejme as nje cep pa i perdhunuar shqipes.

Fundja... gjuha eshte thjesht nje ceshtje opinioni!

 normalisht me rreshtin e fundit i ke rene pikes.

une e vendos me lart individin nga shoqerine, ndersa ju euro-liberalet e rinj vendosni shoqerine siper individit. 

pra kryebashkiak me duket dikush qe kryeson nje bashkesi prej nga ka dale dhe vete. ndersa guvernator, tregon me shume nje person, prej shtrese te larte, qe komandon nje vend ku turli far soji robsh gjallojne, siç ne fakt eshte nju-jorku. smiley

varet nga e kap punen ne fakt, une i kap gjerat nga siper, por e di qe ka qe i kapin nga poshte. 

 

Hajdar, ne Shqiperi i thone "kryebashkiak". Nuk ka rendesi se si eshte me mire per ty apo per mua.

Per mua psh. mire do te ishte sikur te quhej "administrator i qytetit".

Pikesepari verejme se ne Shqiperi quhet kryebashkiak. Pastaj le te diskutojme se si mund te quhet me mire.

Nejse... se kot u zgjatem me kete ceshtje...

 

Hej, pse euro-liberal qenkam une?! Une ne facebook tek bindjet politike kam vene thjesht liberal. Liberalet vendosin shoqerine mbi individin?!

Si quhet ajo gjeja e kundert me kete! Se une ashtu jam! smiley

 Hajdar, ne Shqiperi i thone "kryebashkiak". Nuk ka rendesi se si eshte me mire per ty apo per mua.

ket mos ma thuj mua, po thuja atij qe ka perdor fjalen "sindaku". 

une i shkreti u nisa prej saj, pa me rene fare ne mendje qe ne shqip kemi fjalen e dashur Kryebashkiak. lol

sidoqofte ngul kembe gjithashtu per shpjegimet qe dhashe me siper, qe ato jane mese te drejta, sepse po te mos qene dhe hapesit te temes do ti kish rene ne mend per fjalen kryebashkiak (nuk ma ha mendja mos ta kete ne leksik te tij).

keshtu qe beheni 2 (une dhe ai) me 1(ty)

edhe me vota demokratike po ta hudhnim (pavaresisht se tu te duket qe ke te drejte parimisht), ne fitojme smiley

 

ps: naten per sot, ky qe dhe fisheku im i  funit smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).