Çfarë do të bëhej?

Meqë është e mundur që të pyetet si cila është kënga më e bukur, filmi më i bukur, apo se ka ardhur koha që të ndërrohet hymni i flamurit apo jo, doja të bëjëa edhe unë një pyetje:

Nëse një ditë prej ditësh (O YP, më jep frymzim! ), dmth në këto ditë, dikush ngrihet nga shtrati dhe shkon të lajë sytë... e shikon që është shumë më i zbehtë se ditët e tjera, për të mos thënë më shumë jeshil se i verdhë.... por që, me krenarinë e fuqisë së pushtetit që gëzon, merr forcë dhe, krenar sikur të ketë në duar fatin e gjithë botës, del në rrugë pa u merakosur për veremin që i ka rënë... dhe sapo del në rrugë e shtyp makina e mutit.

Tani unë edhe mund ta kuptoj që ndokujt mund t'i vijë keq për ktë person...por, The Show Must Go On...

Mbas gjithë kësaj parenteze, doja t'i bëja një pyetje adminëve të Peshkut: Po sikur ai dikushi i historisë së mësipërme të jetë admini që më ka bllokuar komentet tek Peshku... edhe pas vdekjes së tij do të mbeteni besnikë të kokfortësisë idjote të atij?

Jo për gjë, por tek formula e cilësimit si abuziv thuhet që:"Statusi si përdorues abuziv mund të hiqet nga një administrator" dhe meqë sa është gjallë, e kuptoj që nuk keni qejf t'i bini ndesh (dhe as që ja u kam kërkuar një gjë të till&eumlsmiley, por do të doja të dija se ç'do ndodhte nëse vërtet do gjëndej nën rrotat e makinës së komunales?

 

Faleminderit për përgjigjen (gjithmonë nëse ndokush prej adminëve do përgjigjet).

 

27 Komente

Edrus, une nuk jam admin, po do i them nje hoxhe qe ta beje lemsh me nuska ate adminin qe te ha hakun ty, se ajo puna e komunales qe thua ti nuk ka efekt... nuk ka me komunale, jo per gje. kur jane te gjitha makinat private, kujdesen shoferet qe te mos i bejne pis. smiley

hahahaha

se dija qe Edrusi paska probleme kaq serioze....

 

t'shkume mer djale

Une jam gati ti jap nja 50 nga ato pergjigjet e mija, ne fakt ta them me seriozitet , jam gati te jap paswordin tim, futu dhe shkruj me paswordin tim nqs te mbarojne komentet. smiley

Faleminderit ttmsoia smiley

Ky Edrusi paska vertet problem te madh, po mire derisa e ka me kaq pasion pse nuk shkruan ne blogun e vet njelloj eshte.

smiley

une kam nji pazar te ulet per ty edrus, se kam nji nick rezerve qe admini se fshin dot se prishet arkivi.

mund ti perdoresh me 1Euro 5 komente. Pra per 50 komente vetem 10 Euro.

He se nuk behet qameti smiley

Ose po deshe te fal ca nga keto komentet e ketij nicku, por keto jane 50Cent mo shtrenjte.

si te dush smiley

Apo te ka blloku ajpinë Penari ? Ne ket rast cmimi rriteet smiley

P.S.Kollaj te shash adminin ka motra ore Edrus ncq ncq ncq

Po t'ishit shoferat e makinave t'komunales, edhe do ju kisha bërë ndonjë lutje (juve që keni komentuar) smiley

Megjithse, kam frikë se megjithmen do i ket gjetur gjë adminat që nuk përgjigjen smiley

 

 

Une them te besh autokritike para kolektivit. Te hapesh nje teme me vete dhe ta besh veten per nje lek! Bile bile, te te bejme dhe ne per nje lek, jemi qe jemi. Kujton se je rrit me kaliboba ti? edruspsez! smiley

bedrana,Edrus ka share adminin kaq rende dhe eshte akoma aktiv ne komente? E habitshme! Nuk me kane zene syte blog kaq liberal.

po sdo kete moter admini er ti,

pranej dhe edrusi del i lare smiley

Liberal po, po dhe admini ama, pak nga pak po ja nxjerr shpirtin! As anonime nuk ben dot Edruspsezi kur i mbaron tolloni i 10 kometeve.

mire mer ja bojne se qe bo si "Hasoni Grave" pas cdo komenti vetem nicku i tij dilte.

Ed.....ene kete e the ! smiley .

Ka ca histori te bukura me ato makinat qe mbajne ate "gjene" brenda . Psh kur u mor vesh nga administrata e Min. Bujqesise se ajo gjeja thithej nga ato makinat te pusetat e oborit te tyre dhe shitej ne ferme per pleherim ....robt u revoltuan dhe protestuan ne grup , duke kerkuar : - Duam leket tona ! Ose me qe e ke temen me ate , pershtate : - Duam lekt e m...

Di dhe nja dy variante me plot hare smiley

Brad e Bedrie, me sa kam qënë me motrën e adminit kam qënë edhe mbas komenteve tuaja (tani edhe ndoshta, se ndoshta mund të kem qënë, por o e kam bërë paqejf, o... ka qënë aq eksperiencë koti sa nuk më vjen as ndërmënd si eksperienc&eumlsmiley... prandaj mos u kruani edhe juve.

Brad... sa me t'lënë një koment ku të të përmënd ty posaçërisht: atë Hasanin e grave uroj që ta kesh me të dëgjuar e të të mos ta ketë treguar ndonjë e afërme... sepse ta garantoj, që ashtu siç ja shifte hajrin të ndenjurit me gratë Hasani, ta garantoj që, për aq sa më është dashur, ja kam parë hajrin edhe unë smiley

sa i eger.

Avash mer, se mu drodh dora nga frika kur po hudhja specat ne tigan, e gati me verboi vaji i nxeghte smiley

Edrus,nuk pijne uje keto barcalete,vete e ke hap temen dhe pas cdo kritike duhet te reagosh ne menyre qytetare. Perpara se te hapje kete teme duhet te hapje nje teme tjeter ku ti kerkoje falje admin-it per ofendimin,po nje falje te madhe ama.

Ku ishte kritika???

Nga cili qytet vinte???!!!

Shko mer e fshi qyrret e mos u përzie n'ktë muhabet...

Në fund të fundit... kush ta fërshëlleu ty? Nëse je Admin, përgjigju me nick që ta marr vesh se je admin, përndrysh ruaji leksionet e moralit për ndonjëherë tjetër

Tani po e kuptoj se pse adminet nuk ta fershellekan,qenke dhe i pa edukate. Ky nuk eshte muhabet zoteri,ky eshte diskutim ne nje forum,per muhabet gjej ca shoke dhe bej ne forumin tend ku vetem ti vete je i rregjistruar.

Më trego se ku pasqyrohej edukata dhe kultura tek komentet e tua dhe pastaj do të përpiqem të të tregoj se sa edukatë kam... nëse është një diskutim, siç e quan ti, tu përgjigja me po të njëjtën gjuhë: Bilmez!

Lexoi dhe njehere te gjitha komentet nga fillimi se aty e ke pergjigjen.Me thuaj vetem nje komentues qe te ka dhene te drejte,nejse nuk ja vlen te debatosh me ty.

boll mer cuna se u dogjen specat.

kjo edukate na ka majt gjalle gjer sot, te gjitheve smiley

kjo edukate na ka majt gjalle gjer sot, te gjitheve 

smiley

smiley

smiley

ika ika, s'lexohet mo gjo mas ksaj.

BTW, Great2CU!!!

ky edrusi e hapi kete pyetjen me qellimin qe ti rileshohej leja e postimeve. Fillimisht e shkruajti ate skenarin e vdekjes me nje autobuz urban. Pastaj u mendua u mendua edhe tha "sma ha mendja te me rileshojne lejen me kete, me mire po e bej "makina e mutit", ka me teper shance ne kete menyre, biles jam i sigurte se e kam te marr.. por edhe po s'ma dhane.. do provoj nje skenar tjeter me makine te leshit... por kjo eshte per plan B"

He mo, kur ja caktuat daten e pushkatimit atij heretikut blasfemues? smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).