Mizerje

Se e pasken kput ne rrena popllin kur i kane thone me votu per ta dhe programin e tyre,kur program spaskan pas fare, dhe tashi masi ju dul huq, bojne si t'rrevoltum pse spaska pas program. Por cer bojshin gjer per zgjedhje kta mer. Si hyne ne zgjedhje pa lexu i rresht program, pa e kerku ta shofin me sy programin ???

desdemona

7 Komente

kur nuk ka program, ajo O-ja behet A: prAgram. Dhe rrezikon me raste te marri edhe nje "T" ne funT.

Revolta: Dum PrAgram, ku prAgrami?

 

riciklim i thirrjeve te revoltume te fshataresis punonjse nga vitet 45, "Duam Sa'Fracisko", dmth dum antaresim ne OKB (qe qendren e kish atbote ne SF, ngaqe s'kishin msy BQ-te ala atje).

Dum pragram! smiley

 

O' ne konga:

...Se jom tabon e jom axhak!

Shif me sy dhe plas me zemer i thojne kesaj Dezo!!!

Mos ja fut kot tashtni, se me lexu gjithm programin i thojshin 45-qofte me pak te tymi...une nuk e kisha lexu ene per nje qofte te vetme...do me mjaftonte vetem titlli ene kasandra pa SUBJEKT...

 

Admina, ka qen i kong patriotike: "topi vu e mucua tutje"  smiley

kshu ene kjo puna jon. e piva kafen e mjesit me i cik PPU. na i boni kabull sic ene ja u bojm.

turqeta!

C,

Sekreti eshte te gjesh temen e gjykuar si gallate dhe te pamoderueshme nga admini se jo te gjitha jane per qerele smiley

Ll.

P.S. Letersia apo temat qe vijne nga blogjet personale jane pak me te lehta ne kete drejtim smiley

u ti rrofsh er cun e te rujte zoti.

po gallata nuk bohet me komande mer bir, hajt dalim filan teme e bojme gallate.

ajo lind sponanisht midis temave dhe komenteve.

le qe ca lodhem kot dhe une me ty..

vari trapin smiley

rri amon, Llukan, se ky muhabeti i programit, per sa kohe njel i pasqarum, metet nji maskarallik sui generis qe vec qerele gjeneron (ca tjeter?). Dhe ket ta thot dikush qe nuk e ka mohu kurre simpatine relative shume me te modhe per Ed Ramen ndaj Sal Berishes, per te cilin du nji ore e ma pare te largohet nga skena politike e vendit. Kjo s'ka te boje me PD fare. PD qofte aty ku osht edhe per 100 vjet, I don't care.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).