Kryeministri Berisha thyen rekordin personal ne not

Fundjaven e kaluar, kryeministri Berisha e kaloi ne Dhermi, gjate se ciles pervec inaugurimeve, si aktivitet kryesor clodhes pati notin. Ne ujerat e gjirit te Dhermiut, kreu i qeverise theu nje rekord personal, ne raport me ate te meparshmin. Keshtu, nga 120 minuta not qe beri nje vit me pare, kete fundjave ai notoi ne det per plot 123 minuta. Ndonese Berisha preferon me shume te shpenzoje ditet e pushimit ne zonat malore, vajtjen ne Dhermi per fundjave gjate muajit gusht e ka kthyer ne nje ritual pothuajse te pervitshem. Duke qene se kryeministri nuk merr asnjehere pushime te plota, ai ka zgjedhur serish qe pjese e diteve ne jug te vendit, te jene edhe inaugurimet. Keshtu, ai u ndal ne fshatin Ilias, ku inauguroi rrugen e re per ne Manastirin e Shen Theodhorit dhe plazhin e Gjipese. "Mbrojtja e bregut nga betoni, duhet te jete nje nga qellimet me kryesore, sepse ne duhet te ndertojme nje turizem ndryshe", tha kreu i qeverise. Sipas tij, ne vertet jemi te vonuar, por kemi shansin me te madh te ndertojme nje turizem krejtesisht tjeter nga turizmi i betonit dhe betonimeve. Edhe vitin e shkuar, ai u ndodh atje per shkak te nje inaugurimi te nje segmenti rrugor, por e shfrytezoi kohen edhe per t'u lare ne det, ku qendroi per te pakten 2 ore. Kreu i qeverise deshmon keshtu qe eshte ne forme shume te mire fizike dhe qe ka nje regjim tejet te rregullt sportiv. Edhe me heret, kryeministri ka deklaruar me vepra se eshte i apasionuar pas sporteve, sidomos pas ngjitjes ne lartesi. Ai e demonstroi kete me se mire, teksa u ngjit ne murin e larte te Kines, pikerisht ne pjesen me strategjike te tij, ne Badaling. Berisha ngjiti mbi 1500 shkallet qe te cojne ne njeren nga majat e ketij segmenti dhe iu akordua nga autoritetet lokale, nje certifikate si kryeministri qe eshte ngjitur ne piken me te larte te murit. Nderkaq, me shume se 400 kryeministra dhe presidente te vendeve te ndryshme te botes e kane vizituar kete mur ne Badaling, i cili konsiderohet si nje simbol paqeje dhe miqesie midis popullit kinez dhe popujve te tjere te botes.

18 Komente

K...ministri Shqiptar thyen rekorde cdo dite sidomos per numrin e traplliqeve qe thote ne njesine e kohes eshte kampion i padiskutueshem ne bote.

Ca i keni keto lajme aman se e bete boze fare pse na harxhoni kohen kot me kete sharlatan qe  hiqet si trendy.....

...Gjithashtu ai theu dhe rekordin e Kryetarit Mao qe e kaloi lumin Jan-Ce me not ne 112 minuta. Hajde mo t'u mbyllte...

Kijeni inat por jepini hakun.E mundi Edushken tuaj!

Ore po ai trimi Erion Velia ku eshte fshehur?Apo do te rrije nja 2-3 muaj pushim?

Po ajo budallaqja Spiropali si del pa pike turpi dhe thote qe PD ka vjedhur edhe votat e Lushnjes kur dihet se ajo komune ishte bastion i PD?Apo futja tja futim.

Po ajo tjetra Dadeja qe thote se po na heqin njerezit nga puna?Po perse akoma paska te PS ne pune.Se deri dje na cane koken duke na thene te njejten gje.

Nese Berisha do te fitoje edhe ne 2013 duhet te heqe cdo socialist nga puna dhe te vendose njerezit e tij.Tek e fundit per kete ka marre edhe voten.Ka shume njerez profesionale ne PD dhe qe nuk jane punesuar sepse socialistet nuk shkulen.Kete duhet te beje Sala dhe duhet ta beje urgjentisht.Nga socialistet nuk ka per te marre ndonje vote dhe nuk ka perse ti shperbleje me vende pune.Socialistet vetem do ti sabotojne punen sic kane bere deri tani.

Sa per lajmin me duhet lajm komplet servil,dhe kete e lexova dje tek GSH.Sic duket po i servilosen edhe ata.

Ky lajm eshte shperndare ne forme komunikate nga zyra e shtypit te kryeministrise, nuk eshte lajm gazetaresh

Kete punen e ben per ato te vetet ky qe i duan mortin!

Kjo eshte e vetmja arsye racionale qe me vjen ne mend mua si arsye qe zyra e shtypit e Kryeministrise nxjerr nje lajm te tille!

Kushedi c'ka degjuar hallku ke rruga e Elbasonit per ndonje pale analiza te Prijsit, edhe ky paf!

Rekord-thyes! Sikur nuk i mjaftonin Vete-mohues (literalisht), Ramiz-rrenues, dhe Kosove-Bashkues!

Te plase tani klani i Besnikit, qe po shpresonte per nje shendet te lige te Udheheqesit! smiley

In other news....

Mrroklla mbaroi per sot dhe po verdhon! smiley

Dro i' fus edhe i not kur te mrri ne shpe! smiley

Gunaj, and gula!

spiropalesha e qujti salen sulltan komunist , qe noton ne kembe etj etj

si la llaf pa thone si la smiley 

Per not nuk e di une si e bo Sala, po ate rrushin e gjate e qeeu n'kome e qeeu! smiley

Gjithe poplli bote yyyy!

 

e bo si e bo,

ama kopilin ta ngec n'dere smiley

Ore Berishes i lumte se ka 20 vjet qe eshte koke shteti dhe me moshen qe ka eshte "gjeth". Ju te tjeret qe beni komente kundra Sales ketu e keni barkun tek goja ju ka ik jeta duke honger Mc Donald e duke komentu te peshku edhe pordhen edhe fenen e Sales. Ketij i them VIP-lluk une.

Walking like a man

hitting like a hammer

he's a juvenile scam.

never was a quitter.

tasty like a raindrop,

he's got the look...

la la la la la - la la la la la, Sala's got the look!  smiley

ps t'fort jeni per Zotin!

Publikimi i aktiviteteve private dhe te zakonshme te nje politikani jane PR i mire. E bejne edhe burreshtetasit perendimore. Bile Obama sapo fitoi zgjedhjet, ende pa u inaguruar si president thirri kamerat ta filmonin kur po shkonte ne gym. Keto shfrytezohen per te dhene nje mesazh te caktuar per lideret, sidomos keto aktivitet fizike qe tregojne energji, fokus etj. Politikanet jane njefare celebritetesh dhe publiku ka interes te dije edhe anen jo zyrtare te aktivitetit te tyre.

Berisha jo vetem politikisht por edhe ne pamjen fizike i mund kundershtaret e tij. Rama eshte 20 vjet me i ri por i kane rene floket dhe ne fytyre duket plak i rrenuar. Berisha ke nje "healthy style of life" ndersa Rama ka abuzuar me trupin e tij sa po te behen ato matjet mjeksore mosha e tij biologjike eshte shume me teper se mosha kronologjike.

Berisha eshte njeri shume energjik dhe punetor (si workaholic [ne kuptimin e mire] na u pershkrua edhe Erion Veliaj, ha, ha, ha), kurse Rama ne kete aspekt calon edhe me shume etj.

What can u say, Berisha is a born leader...

Berisha dhe pamja?????????????????

Ca je duke thene mer

Sidomos pamja e Sales te magjeps hahahahaaa.... me i shemtuar sbehet ai i shemtuar ka qene edhe ne rini jo me tani qe eshte bere si plaku mere.... sidomos kur qesh nje here te merr ne qafe me ato thembet qe te fut streptokokun qe nga ekrani i TV-se....

U perpoqa shume te kuptoja se me cfare stili notonte buri i shtetit dhe me ne fund e pikasa. Stili i notit quhej "not tangerlliksi". Nuk e di ku e ka mesuar, por ka shume gjasa qe te jete i lindur, ashtu sic e kane shume specie tokesore.

Ky zagar i serbit e ka amanet nga stërgjyshërit e vet stepanakë për të dalë në Adriatik, ka merak se mos i ndyn ujrat që i ruan për të zotët e vet dhe shkon e lan të pëgërat dhe zhulin me orë të tëra ne Detin Jon, pjesë të të cilit ja dhuroi Greqisë.  ......dhe shqiptarët e mençur....,  rrinë dhe vështrojnë.

Po psikopati nga keto simtoma dallohet...te thyeje cdo record qe i del para.

Tani i ka mbetur recordi i skive..ne Voskopoje...ose ne Malin e Zi si i thojne ati venit..ku shkojne" tangerlliksat" nga Shqipnia.. e ne vend te bejne ski..fryhen se piri alkol ne barin e hotelit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).