Anatomia e djallit

Titulli Origjinal:
The Anatomy of Evil
regjia Ove Nyholm
 
Dokumentari zbulon mendesine e perdorur nga ata qe ben gjenocide ne luften e dyte dhe ne ballkan. Ne ballkan pothuaj eshte komplet ne kosove ne krimet masive ndaj shqiptareve. Dokumentar qe duhet pare nga gjithe shqiptaret qe mos te harohet gjithe ajo qe coi ku jeta e shqiptareve qe pa pike vlere.
 

 

3 Komente

 Nje dokumentar teper interesant dhe i realizuar shume mire. Paralelja midis waffen SS dhe grupeve paramilitare serbe eshte shume e gjetur. 

Renqethese... Dhe akoma Beogradi i mbron kafshe te tilla. Dhe jo vetem qe nuk e pranojne gjenocidin dhe masakrat, por bejne cdo perpjekje per te mbrojtur aktet qe kane kryer.

PS: nje ushtri me njerez te tille shume shpejt do te kete privilegjin per te bredhur dhe harbuar e lire neper Evrope ndersa viktimat e tyre vizitojne varrezat ne dite perkujtimi, te izoluara nga Evropa.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).