Zoterimi i administrates

Ne nuk kemi nisur ende zgjedhimet me palët e tjera, sidomos me Partinë Demokratike. Unë mendoj se na takon të kemi pjesën që zotërojmë sot në administratën publike. Nuk ngulim këmbë për një ministri, mjafton të jetë një ministri që shkon barabartë me kontributin e Partisë Republikane.

 

Sabri Godo

 

14 Komente

Sabriu do beje mire ti hedhi edhe nje sy "Diplomacise se A.P.T" se me duket se e ka harruar.smiley

Dmth dua qe vajzes t'i jepni ministrine e shendetesise.

Burre zotni Godo, por me ate karafil qe ka, do bente me mire te mos prononcohej per poste...

Pr le te drejtoje "ministrine e lumturise" ( kjo ministra eshte copy right i sol-it  )

 

 

"Karafili, shoku Faik, eshte imi, eshte yti dhe i te gjitheve ne" smiley

heheheh... i yni eshte te keqen i yni... vec me shpik bomben atomike e te na hedhe te gjitheve ne ere, mandatin e ardhshem, se s'ka mbetur gje tjeter te na beje me ky karafili...

Ministria e vetbombardimit?!

Mqs. s'eshte, duhet krijuar, ne menyre qe te perputhet me se miri me kontributin e Partise Republikane sic thote edhe "plaku i urte" Godo.

Siqofte, pertej atyre qe shkrova me lart, Z.Godo per mua mbetet politikani me i urte, me i mencur dhe me i nderuari...

Krye sikur ti shtonim nje .....ndermjet politikaneve ...ose ...nga politikanet . Apo s'kemi me ? Godo dhe per mu eshte cquar per ekuiliber ne te menduar ne situata te veshtira . Ka peshe fjala e tij dhe them se eshte me vlere. Nuk e kam kuptuar kurre zgjedhjen e MEDIUT ne ate post pas largimit te tij . Ndoshta nje nga parashikimet e rekomandimet me te dobta te tij.

shtoja o idris shtoja, une ashtu e nisa, po kisha hall se mos ma merrnin per arrogance  smiley

as une nuk e kam kuptuar kurre zgjedhjen e mediut ne krye ...

ajo shprehja " apo s'kemi me " eshte shume e gjetur ...

 po kisha hall se mos ma merrnin per arrogance,.. smileyNe fakt vetem Nick-u te jep kete pershtypje , po fjala " te ngjit si me zamke" smiley .

faleminderit smiley

Siqofte, pertej atyre qe shkrova me lart, Z.Godo per mua mbetet politikani me i urte, me i mencur dhe me i nderuari...

Fundja edhe Z. Godo eshte njeri si gjithe te tjeret. Ka nevoje te ushqehet, te vishet, te shpenzoje.

Ka nevoje per para me nje fjale.

Sabriu duhet te kishte dale ne pension vite me pare. I gjori kujton vertet se ja var njeri torben. Pasi i zgjidhi me kone ceshtjen e pronave te tij personale ai mund te kishte zene edhe ca toka rreth tiranes apo ne Durres, me garipat e Mehdiut dhe ti merrte edhe ato nga Shabani i sales.

na takon të kemi pjesën që zotërojmë sot në administratën publike.

Dhe ajo pjesa eshte vajza e Godos, apo jo?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).