Vendosni dicituren 45

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë të goditur që i përshtatet mirë fotografisë së radhës.

47 Komente

Mire kete dyqanin e mora vesh po ajo kasollja perballe cfare rroba do kete?

Ndoshta rroba ANTIKJANE." src="http://arkivi.peshkupauje.com/sites/all/modules/smileys/packs/Yahoo!/tongue.gif" />

nuk paske sjell gje kete rradhe , une erdha dhe me 4 fenershin , me e mbush dinga bagazhin, ncq, ncq..

E paska mbyllur me dry "zvicerjan"

Rroba kineze sapo te ardhura prej zvicre. - do te ishte me korrekte.

ku mi gjen keto moj dez smiley

n'brrakë smiley

uuuu, pse ti e paske postu... smiley

nigjo, ajo "J"-ja te mbiemri "zvicerJane" nuk ka te pagume. Pothuj po aq grandioze sa fjala "alametshe".

well, per "J"-ne e postova smiley

Kam marre vullnetarisht seksionin e diqitures ne peshk perciper smiley hihi

Po shif, ne fakt, nuk di a e dallon syni i holle, por fotos i eshte kput i cope ne mes. Sepse permes xhamit dukesha dhe une perballe dyqanit duke shkrep me celular smiley Me konkretisht ajo copa e mesit e deres, qe duket me e ngushte eshte pre ne mes dhe jane bashku prap copat. 2 min pune ne fakt smiley Mo mire mund te dallohet ke catija, ose shqeto shqeto ke dritarja poshte catise qe eshte zhduk smiley

Por prape, fokusi eshte ke "J"- ja kshu qe e bon punen smiley

 

po t'imagjinoj me viza t'nderpreme si n'vizatim teknik  smiley

ps lene lene ca pashe... s'ta them jo.. hihihiii...  smiley

 

I është kput një copëë?????

Jo vetëm që i është hequr 50% (aq duhet të jesh smiley ), por i është hequr pjesa më e bukur për t'i vënë diçiturën.... Diçitura ime do ishte: Rroba zvicerijane të para nga nji me çitjane smiley

jo isha me dekolte ene pantolle te shkurtra,

dmth mo shume zvesh se vesh smiley

 

Shyqyr qi na i paske kursy at'hykybet... se do shkojm edhe t'flejmë edhe (larg qoftë, do na dilte Befana n'andërr smiley )

dez, kur te kalosh tek kryqezimi i vasil shantos, fotografoje njecike nje barake ku lexonsmileyaçe komesh, plonca etj etj smiley me shkrin se qeshuri ajo tabele

po pse mi, ty t'jan tha duret ee ? smiley

Vallai anej sme bie rruga hic faree smiley

nuk e kam me blu tooth cel

e kam me foto po nuk mund ti shkarkoj smiley

po kabell ej gru....

ehua kush merret me te

mire, mos e rruj, se pace , kome e plonce ka neper gjithe tironen smiley

oh, shqiperia osht thesar, nuk vuan per material smiley

smiley

Te famshmet, te mirenjohurat, te mrekullueshmet, elegantet, rroba zviceriane... me se fundi ne butiqet shqiptare.

Po tabelen pse e ke vu nga ana " Mbyllur" smiley Mrene sikur ka rob qe po shikojne per rroba  ?  hihihi .... smiley

sepse, shqiptari ben perhere te kunderten e asaj qe indikojne tabelat, shenjat e qarkullimit, semaforet, instruksionet etj.

e di qe neper autobusat e unazes, tani kane njit nji reklame prezervativesh smiley

Shijoni dashurine, a dicka e tille me duket smiley

Tushe, po ate foto na vendos per diciture (meqe e ke marr seksionin persiper lol) ene te shohesh ti si do e shkoqitim ate pjesen "a dicka e tille" smiley.

e di,

por thashe ta ruj gjer beharin qeter, se ket behar, besoj se peshkataret do ta shtyjne me temen e b..q..mve smiley

kan gjer rahat, ku paskena qene mer yahoo.

material me te mire per pushime verore skishte ku te gjente admini smiley

Tushe, sheklli e kishte vene Toren ne tabel nderi mi gru smiley.  Ne Struge ne nje sebep qe kisha shku mbreme, erdhen robte me m'ngushellu smiley.  Mos u biej n'qafe peshqve se ku te te zene veshte, n'dac kafene, n'dac te pllazha, ai muhabet behet lol.  Rrjedhimisht ene peshqit ....

PS: Po, kshu, per variacion sille ate foton sille, se na duhet me shume se kurre smiley.

Katunaret e struges, ne rradhe te pare te flasin shqip e jo turqisht.

Ene te myllin dyret kur flejne gjume se hala i majne hap se majne larg dreqnit.

Sa per miletin, vallai ke urgjent nevoje me ndrru shoqni, se mu, pervec nja 10minuta gallate ne zyre ne oret e merzise se drekes , sme ka rene rasti me i bo muhabetet e ligjit te ri smiley

Ne robt e emancipum kina mendimin se cdo gje qe mund te gjeneroje turizem dhe para nuk osht e keqe smiley

Plus, dakort me njonin ktu qe tha : Bq se Bq jena, te pakten ti shofim hajrin e te bojme nai pare smiley smiley

Sali Birisha ta hongsha zemren jarabi smiley

Ti mi katnare elbasani, mos me shaj struganet se te vduqa lol.  E kam debolese ate qytet, dhe miqte qe kam atje smiley.  Plus qe e duan Shqiperine (sidomos Vloren) me shume se te zotet lol.  Edhe meqe ra fjala te memedheu Elbasani ishte birinxhi, kalane e ke te vendi, muri mbahej i forte.

Sa per miletin, ne Struge, sidomos ne fshatin qe vete une, eshte fshat kamunistesh, rrofte sebepi me i sha xemlen km-se sone smiley.  Ndersa per miletin tjeter te ne, shoqnise sime ia them di llafe po e teprun, po s'mund t'shkoj ne tavoline a ne cader tjeter t'i them gjindjes boll tani se na cate ... e te thone ata "po pikerisht aty e kishim llafin" smiley.  

 

o monda,

o shqiptardashese, o katnardashese, o rob pozitiv, qe se shave nji shqiptar se shave. lol

une do ju vija minat me shume se gjysmes dhe pa dale ky ligji sales smiley

kshu osht kur vjen ne vere per pushime oj monde ene e bon pllazhen ne Vllore smiley  Heterogjenizohet shume mileti smiley Katunari modh e gjithefaresoj smiley smiley Ca ste shofin syte e ca ste nigjojne veshet. Hajt se nga fundi gushtit rregullohet situata smiley

hihihi

Kalaja mbahet, dhe me teper se aq. Debilet e regjistrave civile, ma kane shenu ne karten e identitetit Vendlinjda : Kala Elbasan. A thu se osht nai katund, dhe kujt, mua qe e kam fiksim te mos jem katunare smiley

P.S. aman ndegjoje  ate kryetarin e komunes anej ka nivica a ku di une, qe ju ka marre flake pylli te shkreteve. Nji e dy, vetem pilli thoshte laneti, u dogj pilli, ka marre flake pilli. Doje sdoje te kapte gazi mi gru smiley

Pse s'thu mi Tushe qe je bo gur kalaje smiley.  S'e lu topi tani lol.

PS: ... smiley 

Qe thu ti Tushe, sot jam gdhi ne Struge, ene pastaj Oher, Shen Naum (shava Zogun qe e shiti), Pogradec (drejt e ke vendi i xhaxhit lol) Korce (me erdhi keq per pazarin, se s'eshte dhe aq i mbajtur) Erseke, Leskovik, Permet, Tepelene (edhe atje birinxhi kalaja) Vjosa lule, edhe ne fund ne Vlore.  Udhetimi tjeter neper memedhe eshte lene per andej nga Nivica e perqark.  U merzita kur po degjoja rruges ne radio kete punen e zjarrit smiley.  Nuk e di nese te ka rene rruga andej, por gjynah i madh ...

Fli gjume e dreq, qyqja si paske fuqi me nejt gjer tani pas gjithe atij itenerari.

hallall ta befte zoti per shetitjet, ne knej nuk para e lujme ate ...(qe si permendet mo emri kto dite smiley )

Zjarret jane trishtim i papare, isha vjet ne jug kur plasen zjarret e rradhes.  I kisha 2m larg ne Potam. Nje tmerr per se gjalli..lene mooo smiley

sot jam gdhi ne Struge, ene pastaj Oher, Shen Naum (shava Zogun qe e shiti), Pogradec (drejt e ke vendi i xhaxhit lol) Korce (me erdhi keq per pazarin, se s'eshte dhe aq i mbajtur) Erseke, Leskovik, Permet, Tepelene (edhe atje birinxhi kalaja) Vjosa lule, edhe ne fund ne Vlore.

Kjo eshte poshtersi!!! Ca gjona nuk thuhen gelldap, po ka i cik e kadale... te shperndame ne 4-5 komente psh, se ka ene rob sensitiv, kupto... Mire qe s'permene edhe naj Progonat & Nivice!

smiley

 

 

Mu mos me kerceno me koka me dhome shtrengum... smiley Mi jep te qeshme kokat , se rroba du me ble . Po kom edukate USA dhe s'hy m'store kur thot o MYLL mi cuno ! E mi Des per ate "J" qe ke kap si calp ( palce ) s'ka kritike qe te afrohet . Gjith ai Amelio per nje apostrof , boni film! smiley Na bjer ne mo!!!

Ky dyqon osht ke rruga Kavajes ( qytet para Elbasanit me targa EL qe vjen pas Librazhdit me targa LB smiley  Pranej mos thuj qe nuk te pelqyn temat me "plluma" , po thuj i lexova mceftas ...hihihihi .

hec mer  Idrizo, se dhe ti, dhe pse komunsit dhe nomenklature  smiley , ske pas ka ja man, pa majt radhen njit e njit ke pazari, per simite e bugace ne EL

Si pllum ke qene ene ti, e vogel e vogel, por te maj mend smiley

Ne une e mshtes menimin " me bo noi pare"  se ne fun te funit mall po shesim, s'po bojme kontarabande me mallra Zvicerjane smiley . Po kom fryke se kur te dalim ne EUROPE kane per te na i njit "bythpalame" se s'kena uje mi dreq smiley dhe i ka zene krome sumtekelekve!

mo teper se cka ka njit europa, ska cer tna njisi.

dhe, kush osht tu dale n'evrope i here smiley

e boll me BQ-te se nuk eshte per ato tema smiley

Zviceranët mund të jenë të njohur për:

1) Bankat (UBS KS),

2) cokollatat (Lindt),

3) orët e kushtueshme (Rolex, Swiss, etj) 

4) përpikmërinë e tyre,

5) punën e tyre të përditshme e të palodhshme,

6) Për barnat (Novartis dhe Roche) dhe mjeksinë

7) për sistemin arsimor (Univ. i Zurich-ut në Top 10 e botës pa përmendur kolegjet e shumtë privat&eumlsmiley

8) për dinakërinë e tyre për ti marrë paratë gjithkujt që nuk tregohet i vëmendshëm dhe për mos kthimin e tyre me lloj lloj ligji që ndalon atë, por për rroba nuk e besoj.

Edhe rrobat që veshin vetë zviceranët vijnë nga jashtë Zvicrës. 

Ky është një humor i keq. 

na fal mer shoku, pa dashje smiley

Mendje mendje kjo dynja.. Dejsi po prevalon gjuhen , ca kujtojn se shet rroba smiley zvicerjane .

- rroba zvicjere ...prodhim kinez....shitje shqiptare

Mos e ngaterroni me kete ketu? smiley
Shik-shik? Shiki shiki java!

 

Tirana January 2009 by Tobias Königslutter

ajo "te rrijne fiks fare" eshte THE ONE. ky i zoti i dyqanes (e pe ca bera aty?, lol) po te ket nanje cik shije humori do e vinte si nen-shkrim.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).