Vendosni dicituren 43


Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë të goditur që i përshtatet mirë fotografisë së radhës.

24 Komente

berisha i tregon burrave me kostum se si grate dine me hap edhe kompjutrin sot

- E shikoni ate rrugen aty ?

- JO.

- Epo nuk keni c'te shifni se paret e rruges u harxhuan ne fushate...

Nje ze nga mbrapa: - Doktor, je Shut down

sala  osht tu thone se : edhe pse i erret ekrani, me syzet vjollce* te demokracise, lexohet qarte programi i partise. 

* vjollce (violet) ose manushaqe eshte ngjyra qe perftohet nga bluja (ngjyra e PD) dhe e kuqja (ngjyra e PS).  

HALT...  djathtas te thash!!!

- Shikoni mue, sa ta prek ekranin, ka me kalue edhe kjo situate, fap!

 - Doktor, mos e afro shum gishtin, se do besh pis ekranin.

-Hello youtube. !

-Shkuar me shkruaj cfare te them un.!!!!!

-Hello youtube!

- O zotni e shifni faqen peshku pa uje?

- Jo shofim vetem peshkun.

- Se ujin e kam marre une dhe ndertova hidrocentrale, i dhashe popullit tim heroik drita 24 ore dhe fitova zgjedhjet. Big Grin

 te gjith i binden vizivisht Sules pervec atij qe i ka dale turini lart, djathtas.. smiley  ai osht tu e pa ekranin ke syzet e saj..  

Prisni, se tani në ktë moment fillon pjesa ma e bukur e filmit... kur Meta thotë që do tradhtojë t'majtën...

Shifni, shifni cfare paska shkruar ky e, - ah qerratai komunist qe komunist ngeli, si nuk u bashkua me barrkderrat e Metes?Big Grin

ed, akoma te dhemb mer lal? smiley

Sa dicitura me shkojne ne mendje me ket: Ma kallxo qat'kull temen ne gugll erth ...

Q_sha nanën teme bash shpija e bacës, pò hédì... pak ma nelt rujsha berrat smiley

Cfare i puno gegnishtes ti edo smiley.

PS: Isha rehat ne meme-njerke.  E shihja emisionin e Fevziut per rralle e per mall, dhe me rekomandime ... tani, lene mos pyt.  Neser eshte Dritan Prifti, ke parasysh, tradhtari i pare, e ndersa Meta deshmori i pare smiley.

Ashtu siç tradhtoi Hoxhën Enver, ashtu do t'ja fusi edhe Priftit Dritan ai Burri smiley

Avash, avash, se s'e tradhtoi njeri Enverin...

Enveri, vetem tradhetonte ata qe kishte rreth e rrotull.  Nuk linte kohe qe t'ja hidhje.

Ky burri , pas 90-tes i filloi tradhetite.

Me perpara , kishte çeçua bicak... Ta shkurtonin hunden nga poshte smiley

 

Berisha i thote asaj goces :

"Shko ke peshku i her ,cer jon tu thone ata per mue !"

Jo mer ti, me atë të qeshme në buzë po thotë: "Ja tani hyni edhe Reali me Spikerrrin smiley ... tani ta shofin komunistat e flliqun t'peshkut se ç'kan me psue"

Hajde Denisa paske dal si goce studjoze afer kryeministrit

PD i mban premtimet: Kompjutera P3 per te gjithe. 

Tani eshte orari kur vijne dritat, dhe keni per ta pare planin tim per te ndryshuar Shqiperine.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).