Vendos Diçiturën - Nr. 42

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë të goditur që i përshtatet mirë fotografisë së radhës.

Fotografia më sipër është sjellë nga "TaniBorizani" me rastin e numërimit të stër, stërzgjatur për të ditur rezultatin e zgjedhjeve të 28 qershorit.

26 Komente

Macoku po sheh ne enderr fitoren e PD-se.... , edhe nje vote, edhe nje vote... smiley

 

"Më thanë që, me kontrollin elektronik, do të përfundonte më shpejt shfletimi... dhe unë e besova"

po ia fus i sy gjume e po i ve putren siper votave qe te mos na i vjedhin! sa ta ndajne mendjen shefat te numerojme apo jo.

Pas dy ditë pritjesh para ekranit:

-Ça?!! Sala edhe 4 vjet?!!

*Maçokut i bie të fikët*

Cdo gje po shkon mbrapsht, po vihem edhe une mbrapsht mos kuptoj noj gje.

 

 

ju thanë atyre të komisionit:"Përdorni mausin tek kompiuteri"

dhe kryetari i komisionit, solli macen e shtëpisë...

Kur dreqin do mbaroje ky numerim votash se mire njerezit, por po ben pete edhe macet!!!

"nenpunesja e pallatit te endrave"

"Po me vjen bota rrotull me keto numerimet. Ka ndonje peshk rreth e rrotull te flas per qetesi ne alpe?" 
 

dicitura ime eshte me goditur... me shumice votash e fitoj une smiley

Ti goce pse nuk e the qe ne fillim qe ishe e PD-se dhe ne ta linim vete fitoren smiley

Ja ku qeka macoku,qe e kerkonit ju!!!

"ne presim rezultatet, Ristani ja paska futur gjumit"

"E shtrenjta ime, pas ketij e-maili te gjate qe te shkrova, ku derdha gjithe zjarrin tim te dashurise, as shtratin s'po e gjej dot... ndaj, po "fle" prane teje..."

 

ps. per te nderruar avujt e alkoolit elektoral... smiley

ose : "ristani, ky nenpunes i pallatit te endrave"

neser muç' nano editorial me kete titull smiley

izet..izetepes..., izet i kuqi, izetepes i bardhi. Tongue

* tired of using technology

(ayooooooooooooooo....)

Let me se some news please.... I'm dying here to se PD win the elections...... kkkkktthhhhhhhhhhh.....

"Your elekshonz has killed kitty...pishtar i demokracise"

pse mo me duket si ai macoku yt i perkedhelur mo llukan?

78-80 mandate mer PD-ja, osht lajm ka mrena. Macoku.smiley

Shyqyr qe eshte nga ato kompiutrat e vjeter qe iu puno ventilatori si kaldaje, se kush shko deri lart ne cati per i dore seks.

Kur do te mbarojne keto m.. zgjedhje, se na lane pa gjume fare...

PS....PS.....PS......   apo me fal do i therasim macet tani me  PD....PD....PD

(aprovohet me shumice votash)

Me zuri koka duke shkruar tregimin sesi e kapa miun.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).