Të trashëgohet çifti!

 

Interneti është shpikur për karikatura të tilla. Po ta dini emrin e autorit, ma thoni. Unë e gjeta te një koment i Asterisk.

45 Komente

Me shume se sa cift, mua me duket sikur babai po con nusen para dhendrit.

Nusja si pak qafe shtrember me duket...

haha e bukur kjo. Ajo ftyra e Rames ke ferrat eshte priceless.

...kurse me e forta eshte fytyra e edit...sikur ka qene tu mceftas dhe dikush i ka fut dicka ,,....

Seee...ksi, nusja!!! I kane rene nje cike floket, por po e mbyllim nje sy.

Me se fundi fale nje karikature, koka eshte ne proporcion me trupin! smiley

Kurse mu m'duket sikur Edi po masturbohet duke pa Meten nga mrapa, duket sikur thote: "Ah ta kisha une!!".

smiley))))) me shkrite duke qeshur ose e kam nga birra qe po pij ne ballkonin tim

 Por gjithsesi me duket se Meta nuk eshte kaq elegante ... si thoni ti vini nje trup pak me te mbushur  pse jo bullafiqe loooooool

* * *

Pederasti politike e kllounizëm kanunor,
Barinj fat’rinj dordolecësh e gardistë fantazmorësh,
Flamurtarë mjeranishë e kauzistë masturbor,
Bankierë satanirash e mitratredhur hamshorësh.

Dyshekë plehrash orgjikore e psallttarë matufor,
Konservues rrënojash e arkivolistë dasmorësh,
Dirigjentë karbonirash e kroje loti pasuror,
Arkitektë shpirtrash vrarë e pjergulla gjakatorësh.

Karrocjerë ndër kometa e desantë blasfemishë,
Hoje për kore gjarpërinjsh e engjëj pushtuar xhindësh,
Varre septike ideshë e etër që pjellkan çdo bishë.

Tezgjahistë ëndrrash shterpa e zbutës cirqe vampirësh,
Helmëtistë spermsterilë e fallsifikues lavdishë,
Oh! ruaju dashuriza ime nga ky civilizimth ashikësh...

 Sa e ka ngaterruar mor net. Une do e thoje me vargje popullore:

Dhe nje vit qe bera drithe

mu cpua burri ne bithe

hallall ia kam bere te tera

sa koh qe s'heq dore nga vera

 Peshk vellai, kam nje korrigjim te vogel:

ate vit qe bera drithe

mu cpua burri ne bithe

hallall ja kam bere te tera

shyqyr qe i shpetoi verra

Dhendri duket shume i gezuar, ndersa nusja sec ka nje nur per tu patur zili. Sic duket e ka per here te pare. 

haahhahaah na shkrite u marrte e mira me kete foto.

se c'mu kujtua ajo parodia e famshme e Malos...

Cifti e ka ne terezi,po kusuret i heqin Dasmoret

 

Rofsh o Malo qe na mblodhe

rrofsh o Malo na Gezove

sali berisha eshte ai aty?

 Ti ke ngele prapa ne kohe.Akome me rrezime bustesh ti.Dukesh qe i ke dashur bustet.Busti i merhumit Sali Berishes ka rene me kohe.

Rama ne ikje. ( eshte pikture e realizmit socialist.)

 

Kjo duhet te jete ne pamje te pare, jo Meta me Berishen.

ai Rama i vogel, mundesisht duhet te ishte Erion Veliaj. Atehere do te ishte e arrire komplet...

Me sa kam degjuar Erjoni nuk e jep dorheqjen nga partia. Se nuk e ka ne status smiley

Lol ,sa e bukur fotoja !

Nusen e kemi si yll  ,..ja merr dhenderit pasha zotin !

Uuuuuuu....... sa i ngjan nones se vet ,Xhyvelines ,kopjo kopje eshte !

 

"Ndërkohë, për sa i përket deklaratës së tij para zgjedhjeve se, nëse tockticker>LSItockticker>-ja merr më pak se 35 mandate, atëherë do të jepte dorëheqjen, Meta tha se tashmë kjo çështje do të diskutohet në momentin e duhur, pasi për momentin vendi ka nevojë për stabilitet."

 

Sipas Metes, ne nje moment tjeter, kur vendi nuk do te kete me nevoje per stabilitet, atehere mund te diskutohet mundesia e doreheqjes se tij.

Kjo do te thote nga viti 2100...

 

Djale i zgjuar kodoshi...

Sa mire ngjaka Berisha si dhender i ri...po Ilirjes ja kan be pak photoshop gjoksin...

Alternativa...foto spektakolare. Sikur ta besh ate te voglin si Erjonka...sic tha dhe Speaker-i...

O Grupi bej edhe ti ndonje gje, se Erjoni eshte sektori yt smiley

 

p.s Nuk kam kohe, jam gjith diten ne pune keto dite smiley

Po kur ti *ngreje fustanin* aman o zot cdo gjeje aman. E te shkretet ne kur te na ndahet cifti....

Meta i ngjan Nini_t te portokallise tek roli i kalamaqerve te kopshtit, ndersa Edi duket sikur thote, dai, dai, vengoooooooooooooo..................

hahahahahaha.......mè shkrin rama aty nga pas...duket sikur i thotè nuses META: çfarè ka ai mè shumè se unè??

Rama i vogel eshte Erjoni, " baba ku po i dergojme keto vota?"

" ne Fier biri im".

-"pse une valixhen me te vogel?"

-"kur te rritesh do e kuptosh".

Nuk i kuptoj fare komentet e mesiperme. Njerez dashakeq, qe nuk shohin pertej hundes se tyre. Pse njerezit behen kaq xheloze, kur dashuria e vertete triumfon dhe nuk fshihet me rrezave te pallateve, apo hoteleve luksoze?

Tani, qe do te kete thyerje zemrash, ajo dihet boterisht dhe dikujt do t'i duhet te ike me bisht nder shale, por asgje nuk mund ta cenoje dashurine e tyre "te kulluar", persa kohe, nuses te mos i dale perpara ndonje bandill -bukurosh, truplastar e xhepaplot, qe t'ia prishe mendjen me hiret e veta magjiplote... smiley

Upss, kushedi c'femije perbindesha do te lindin nga ky bashkim, te tipit "vic me 6 kembe" apo "gjysma-gjel"...

mos e ul peshkun ne nivel kafeneje penar.

fshijeni nga kryesoret kete foto se i heq vlere cdo debati te mundshem mbi rezultatin e zgjedhjeve e nuk ia vlen

Tani, qe do te kete thyerje zemrash, ajo dihet boterisht dhe dikujt do t'i duhet te ike me bisht nder shale, por asgje nuk mund ta cenoje dashurine e tyre "te kulluar", persa kohe, nuses te mos i dale perpara ndonje bandill -bukurosh, truplastar e xhepaplot, qe t'ia prishe mendjen me hiret e veta magjiplote... Tongue

Ah... ketyre gocave te sotme, nuk mund t'i zihet bese... Te tradhetojne sapo iu bie rasti... Mistrecet!!!

Ols, po ti c'ben... dreqi fle, ti shkon e zgjuan?! smiley

nuk e di nese e ka bere et-ja ate foton e edit me valixhe, por kushdo ta kete bere, une i them ARTIST...

Humor kinez.........

Hajt t'punojme/djersen ta kullojme/se ndertojme,shqiperin e re.smiley

 

Po e harxhoj komenton e karantines  ( jam akoma ne karantine nga admin vetem 1 koment ne dite) per kete teme

Ore po si nuk u tha nje gje kur Rama nga njeriu qe ureu me shume veteranet e lufte u be kryetari i partise se tyre, nga njeriu me pikpamje ekstreme te djathta shume afer per tu quajtur fashist u be lider i se majtes, nga njeriu qe e quajti PS nje parti te paligjeshme u be kryetari i saj.

Si ta shpejgojme kete. Se kjo e Ilirit ka nje kuptim ne fund te funsit ai beri nje alenace politke, por Rama cfare beri?

PS admin nuk me thate perse me keni futur ne karantine dhe per sa kohe do te mbani ketu smiley

E paskeni mare shume seriosish kete pune nuk ju shkon per moshen qe keni  smiley

Po e harxhoj komenton e karantines  ( jam akoma ne karantine nga admin vetem 1 koment ne dite) per kete teme

 

Uuu...thash se isha keq une! Po ti qeke me keq se mua smiley Kushedi c'gje te PRAPE ke bere. Ke ke sha? smiley

Asigjo i shkreti nuk ka bere ashtu duke pare televizor ka qene qe me mengjez , ia kane futur kot Wink

Fatkeqsia me e madhe eshte se Edi Rama zgjodhi rolin e priftit qe do kurorezoj ciftin e vitit..(me dashje apo pa dashje ska rendesi)

Ky ciftezim duket si ato martesat me kontrate qe behen ne perendim. Keta te dy e kane 4 vjet kontraten me sa duket.

Fatkeqsia me e madhe eshte se Edi Rama zgjodhi rolin e priftit

 

Ai sikur ka kohe qe eshte bere prift?

Nuk e kuptoj pse ju socialistet e Edvin Rames tani e anatemoni Ilir Meten?
 Ilir Meta para zgjedhjeve ju luste qe te bashkoheshit por ju e ironizuat ne  cdo kerkese dhe lutje te tij. E tani ju te mjeret socialiste i kerkoni llogari Ilir Metes pse nuk u bashkua me PS.
 Me te vertete a nuk ju vjen turp per nje gje te tille qe e beni ne drejtim te LSI-s?

Duhet te jesh vertet naiv te sulmosh LSI.

Nqs Meta i bie te jete nusja e Berishes per marreveshjen qe beri me te pas zgjedhjeve 2009, atehere i bie qe Rama te kete qene dashnorja e Berishes per marreveshjen qe beri me te ne 2008 ne ndryshimin e kushtetutes dhe te kodit zgjedhor....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).