Italia shpenzon më shumë për takimin e G8 sesa për të luftuar varfërinë

“E pabesueshme por e vërtetë. Organizimi i takimit të rradhës të G8 kushton më tepër sesa e gjithë shuma vjetore e caktuar nga Italia për luftën kundra varfërisë. Takimi i G8 kushton 400 milionë Euro krahasuar kjo me 321.8 milionë Euro për të luftuar vdekjen nga uria dhe varfëria në botë. Një turp që hedh një hije shqetësuese mbi takimin që do të hapet së shpejti në Aquila".

Flavio Lotti, bashkërendues kombëtar i “Tavola della pace”.
 

Shkrimi në italisht mund të lexohet këtu.

4 Komente

Ç'ke që shkon tek G8 mer ti... mjafton të shikosh sa u shpenzua për zgjedhjet në Shqipëri ... e sidomos me "paszgjedhjet". Kam frikë se vetëm me dietat e komisionerëve dhe të gazetarëve të harxhuara, mund të bëhej edhe një tunel tjetër andej nga Kukësi.

Ene asnji nga 2 partitë e medha se ka tërheq fondin e zgjedhjeve që jepet nga shteti sipas ligjit. Te paktën jo gjer ditën e zgjedhjeve. Kjo është e sigurtë fare.

Janë fërgu me vajin e vet të shkretët smiley  ose me veresie smiley

e kam shkrua 100 here, por aq here edhe ma kane fshire

 

shyqyr qe italia ska g99

Berlusconi, ky plak i qelbur kurvar eshte me te vertete i neveritshem, bile do te thosha edhe nje hre e gjysem me i neveritshem se sa prodhimi serb i  nevojtoreve te Vicidolit. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).