Arrestohen 7 vetë për xhihad të dhunshme

Janë arrestuar 7 vetë në North Carolina, ShBA, pasi po përgatiteshin për "xhihad të dhunshme" jashtë Amerikës. Gjashtë nga të arrestuarit janë Amerikanë, ndërsa njëri prej tyre, Hysen Sherifi, është nga Kosova. Grupi kryesohej nga Daniel Boyd dhe dy djemtë e tij Zakariya dhe Dylan.

3 Komente

Ky duhet te jete me i keqi i tere Hysen Sherifave te mundshemsmiley (paska disa qindra ne Albaniandom me kete llagap). Interesant se si nje emer i tille tregon ne te vertete per nje anonimat subkoshient te individitit, i cili (duke patur qindra si ai) vendos te gjeje veten ne nje det Hysenash e Sherifash prej Hindu-Kushit e deri ne Shishtavec.

Pike e zeze; nese akuza eshte e vertete, do te jete vertete e turpshme qe nje shqiptar te jete i perfshire ne nje veprimtari te ketille. Nuk peshtyhet aty ku hahet smiley

E zezé mbi té bardhé: Pér Sherifin varje né litar

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).