Albania Elections 2009 – Winning Party. A ndryshon rezultati 70/66/4?

Dje rinumurimi i votave ne Qarkun e Fierit e beri rezultatin nga 71/65/4 ne 70/66/4.

Partia Socialiste ka disa dite qe pretendon qe nuk i ka humbur zgjedhjet dhe se ky rezultat do ndryshoje, duke pretenduar deri ne rezultatin 68/68/4, c`ka ploteson qellimin qe PS nuk eshte parti humbese dhe ne keto kushte Rama nuk ka pse te jape doreheqjen.

Pretendimi eshte qe procesi i numerimit te votave nuk eshte korrekt, bazuar dhe ne raportet paraprake te nderkombetareve.

Duke menduar se keto procese numurimi do shkojne te zgjidhen ne kolegjin zgjedhor a e besoni propozimin tone qe mundesia qe PS te marre 68 mandate eshte 45 % qe ne koeficent basti perkthehet 2.05 dhe qe PD do ruaje kete rezultat qe ka pra do jete koalicion fitues ne masen 55 % qe ne si vlere bassti shkon tek 1.75 ?

Na ndihmoni me opinionin tuaj !

Ju faleminderit !
 

Marrë nga "Bast 1X2 ekspert!"

73 Komente

Ç'rëndësi ka rezultati tashmë... edhe sikur PS të marrë 68 vënde dhe LSI të kishte bërë aleancë me PS sërish që do të ishte një qeveri e paqëndrueshme (as nuk e imagjinoj se si mund të shkojnë deri në fund të legjislacionit PD+LSI), por i rëndësishëm është fakti që VËRTETOHEN pislliqe të bëra me votën e popullit dhe me numrimin e saj.

Gjëja më e ndershme që mund të bënte Saliu në një situatë të tillë, me një disnivel minimal në raportin e forcave ndërmjet dy partive, do të ishte krijimi i një qeverie të përbashkët ndërmjet dy forcave kryesore: Vetëm kështu do të mund të siguronte Stabilitetin e Qeverisjes së vëndit dhe të çonte përpara, me një përkrahje konsistente në Parlament, projektin për integrimin europian si dhe projektet për zhvillim të ekonomisë dhe infrastrukturës.

Qofte edhe me nje veshtrim te percipte, nje sy i vemendshem kuptoi qe keto zgjedhje ishin nje perseritje e zgjedhjeve famoze te "96. Nga ai vit i sukseseve te paperseritshme berishiane, me kujtohet se si nderroheshin kutite e votimit: hiq ato qe jane kundra nesh dhe vendos nje tjeter me 100% te votave pro nesh.

Me thoni: a u ndeshkua kush per ate katrahure? -E gjithe Shqiperia.

Dhe ja tani, provat po tregojne se "ujku gunen e nderron dhe zakonin-kurre".

Nese vertete do te rinumerohen votat sipas pretendimeve te te gjithe spektrit te partive, Presisentit Topi do t'i duhet te dekretoje Ramen ti krijuesin e qeverise se re.

E s'do te pijne me uje as tradhetite elektorale e as kualicionet e merimangave me mizat...

Bast apo jo, nje gje eshte evidente : po te kemi parasysh qe edhe ne Berat e Tirane matematikisht koalicionit te majte i eshte vjedhur troç nga nje mandat (shikoni votat tek www4.eca.al per Beratin dhe Tiranen), rezultati i vertete i zgjedhjeve eshte :

PS 67 madate

PD 66 mandate

LSI 4 mandate

PBDNJ 1 mandat

PR 1 mandat

PDI 1 mandat

ose, me gjuhen e artikullit tuaj,  68/68/4

Nje perfundimi tille ka diçka te veçante : partia fituese eshte PS, me 67 mandate ( e ndjekur nga pd me 66). Dhe si e tille, eshte PS qe do te duhej te mandatohej nga Bamir Topi per formim qeverie.

Ne nje rast te tille, nese do isha ne vend te Edi Rames, do ftoja per koalicion te madh edhe pd edhe lsi, pa lene asnje parti ne opozite (njesoj si qeveria aktuale gjermane : cdu+spd). 

 

Dje rinumurimi i votave ne Qarkun e Fierit e beri rezultatin nga 71/65/4 ne 70/66/4.

Po numerimi mer thi', numerimi!

Jo numurimi! smiley

E thote ai "elitari" i Rruges s'Kusit, kujtojne robt se kshu thohet! smiley

Mos e leni me e m'su' shqipen te Klani!

Nuk bon! Klani! smiley

Kot nuk thojne qe shpresa vdes e fundit por tek disa komuniste ketu shpresa nuk vdes as pas vdekjes smiley

 S'mun ta pritsha nga kush tjeter pervecse i punisto-islamisti si puna jote kete te mesipermen/meposhtmen : "tek disa komuniste ketu shpresa nuk vdes as pas vdekjes" smiley 

smiley

Mos e leni me e m'su' shqipen te Klani!

Ashtu eshte!

Vazhdoni enderroni o komunista!

Vazhdoni te justifikoni Ramen qe tashme ka humbur!

Si po e ktheni humbejn ne fitore,juve bravo ju qofte.Se di del qe 68 eshte me e vogel se 65 vetem juve dhe Rama e dini.Vazhdoni justifikimet vazhdoni.Po ne Shkoder cne juve me deputet?Ato 4 dhe i keni teper.

Vazhdoni te justifikoni Ramen vazhdoni.Jeni te verber dhe akuzoni perkrahesit e PD per kete!

Shume emocionuese! Me perloti!

Kur ky muhabet te mbyllet, do te jete e qarte se kush po mban peng vendin me retorike e demagogji boshe.

I njejti qe refuzonte te votonte presidentin me qellimin e vetem per ta çuar vendin ne zgjedhje te parakohshme.

"Ky zotëri (per Ristanin) , sot i kthyer në gardian të burgut ku Sali Berisha kërkon të kyçë të vërtetën e 28 qershorit, është fytyra e këtyre zgjedhjeve të damkosura me turpin e mungesës së plotë të standardeve"

Po si flet ore?! Te 10sha hiperbolat e metaforat! As gjyshi i Mic Sokolit nuk fliste keshtu.

meqe ra fjala, kutite e Beratit qe kerkojne ti rinumerojne jane certifikuar nga komisionet ku vete socialistet kane qene mazhoranca.

O Idris,

amon me se k'to me shtojne edhe at' çik ymër qe m'ka ngel :

 

Rezultatet finale te kutive të kontestuara te qarkut te Fierit :

KZAZ 2919
PS-361 vota
PD-137 vota

KZAZ 3027
PS- 234 vota
PD- 88 vota
LSI - 14 vota

KZAZ 3017
PS- 124 vota
PD- 94 vota
LSI- 15 vota
PDI - 15 vota

KZAZ 3122 
PS-120 vota 
PD- 95 vota

KZAZ 3197 
PS-113 vota 
PD -51 vota

KZAZ 3116
PD- 94 vota 
PS-306 vota
LSI-48 vota

KZAZ 3185 
PS- 200 vota 
PD- 78 vota

KZAZ 3188 
PS- 327 vota 
PD- 93 vota

KZAZ 3016 
PS- 318 vota 
PD- 109 vota

KZAZ 3052 
PS- 9 vota
PD- 362 vota

Kutia e fundit (KZAZ 3052), nuk eshte numeruar ne KQZ.  Rezultati i saj i eshte shtuar pa numërim tabelës përmbledhëse duke u pranuar rezultati që ishte.

koment:

Amon mër sa nuk duket diferenca e kutise se numeruar nga PD-ja dhe 9 te parave te numeruara ne KQZ. Nuk bie hiç ne sy smiley

 

 

 

 

 

 

Sa keq me vjen per ju kur ju shoh te zvarriteni e te zhgerryeni mbas fijes se kashtes smiley

Sa keq me vjen per ju kur ju shoh te zvarriteni e te zhgerryeni mbas fijes se kashtes Smile

Shprehje si e mesipermja perbejne nje kontribut serioz ne luften kunder kapsllikut. smiley

Po me nje bire i bini ju soc-komunistet e rinjt.

 

Andej nga kahu tjeter, po ndahen postet, ministrore. Keto merren akoma, posikur posikur. Ore Fierin e la Berisha, se e tha qe tek Klani ate nate, qe do nr votat edhe te Fierit. Sa per Beratin e bla bla bla  ska shanc njeri ta levize kete gje.

 

Perfudnimi eshte i sakte 75 do jene ne Pushtet deri ne shtatore ( kuptohet qe greket jane me ne smiley )

 

Prandaj mos e zeni me Planin e pare te faqes, keto prrallat, se po me duket se keto Adminat e peshkut , duan ti mbaj keto krip-socialistet e rinj me shpresa koti. smiley

Alternativa, përveç Macosx që është me flamur shqiptar (dhe ndoshta shpreson që mund t'i rritet rroga prej qeverisë së re) kujton se ne tëtjerëve na plas trapi se kush do të ishte në qeveri????

O njeri... jemi në shekullin e XXI dhe akoma në Shqipëri LUHET ME VOTËN E POPULLIT.
Kjo është ajo që duhet të të bënte përshtypje edhe ty, fakti që politika shqiptare, e zhytur në qindra afere të pista, as që i bije ndërmënd për votat... bile ka edhe luksin që të bëjë ç'të dojë me to.

Nëse mendon se standartet demokratike janë të niveleve të tilla, që kjo politikë (e majtë dhe e djatht&eumlsmiley është zgjedhur dhe respekton vullnetin e popullit, atëhere vërtet do të të thoja të lumtë dhe suksese për fitoren... por mjafton qëtë shikosh rezltatin e asaj kutisë së panumruar të Fierit për të parë se ç'është bërë...

O Edi une nuk jam rrogetare i Berishes ashtu si nuk jam as i Rames. Cdo gje eshte realtive si e shikon situaten.

Une e shikoj me te rrezikshem RAMEN.

1- Komandon 85 % te shtypit edhe TV Shqiptare , tani kur eshte ne opozite, merre me mend se ca do te bente sikur te ishte ne Pozite. do arrinte 99%. Vetem Atn1 do ishte i lire. Se edhe Klani qe eshte me Berishen tani,do ikte me Ramen, se atelloj tip pronari ka. E kjo eshte PUTINIZEM miku im, kjo duhet te te djegi me shume ty qe je jasht shtetit edhe nuk je rrogetare e asnjerit.

2-Partia Socialiste, ka pasur fonda te bollshme ( vetem 5 milion euro jan harxhuar ne Fier, per azgjesim ) , mire Berisha paska vjedhur se ishte ne pushtet. Po ky ne opozite ku i gjeti?OK nga Lejet e Ndertimit. Me thuaj ti , pse duhet une ta nderroj Berishen me nje qe do te bej te njejten gje po te vij edhe ne Qeveri qendrore?

3- Eshte diktator me shume sesa Berisha tek PD ne partetin e tij PS. Asnje nuk pipetin, cdo njeri perjashtohet, ose nuk futet ne lista , te mbushura me ndertimtaret e zjarrte te Tiranes. Pse duhet te jete ky Shpetimtari, ku eshte nje kopje e Berishes.

4- Eshte frikacak, nuk doli ne Betej e zgjedhjeve. Nje njeri qe e ruajti b.. e tij. Berisha mund te jete cdo gje, diktator , kriminel, hajdut bla bla bla , ama per perplasje elektorale asnjehere nuk eshte terhequr. Si ne cdo depat edhe perfaqesim me elektoratin?Kurse Rama nuk ka bere kurre nje perballje qofte edhe ne nje studio TV.Qe ne kohen me Besnik Mustafajin. Shume larg miku im.

 

Nuk mbarojne keto miku, Pse Pse Pse Pse... Rama < Berisha ,raste raste po shume rralle Rama = Berishen. Edhe po te kesh pak njohuri matematike Kur Rama =< Berishen. Une zgjedh Berishen se eshte me e drejte.

smiley

Nuk ta thashë se pse bën tifo për njërin apo se pse shan tjetrin (sepse për mua është indiferente nëse fitonte njëri apo tjetri), problemin e kam me kta çunat me shkollë që vazhdojnë t'i bëjnë tifozllik mënyrës së menaxhimit të votimeve (e sidomos kontrollit)... Vërtet që qëllimi justifikon mjetin, por kur parimet e demokracisë shkelen nga ata që presupozohet se do të sillnin demokracinë, kjo është shumë e ulët.

O Edo, eshte evidente, qe PD ka vjedhur ose manipuluar bashke me PS rezultatin. Respektivisht ne kampet e krahve te tyre. PD tek Polit lirise, edhe PS tek LSI.

 

Tani qe PS humbi, po bertet hajduti hajduti ... nuk ka vlere. Se kane qene bashke ne cdo qender nr votimesh.

 

Edhe po te kishte manipulim vetem nga ana PD miku im, ta garantoj se sdo e kishte lene 70 deputet PD anen e vet smiley do e kishte rrit pak piazzen apo jo ?

Alternativa

Ja te themi se vertet kane vjedhr Nuk dine ndonje gje me fakte por edhe une besoj se kane vjedhur

Por sa kane vjedhur? 5%?, 10%?  ja te themi 20%, Pra vjedhje 20% nga te dy krahet do te thote 40% vjedhje Por prap mor bure 60% e votuesve votuan per partite qe kane 4 vjet qe akuzohen per vjedhje masive per rahje masive per vrasje masive Cfare kupitmi ka nese jane vjedhur apo jo kur shumica parpe ka votuar hajdutet kriminelet dhe vrasesit.?

o toko ke te drejte ti qe nuk ka ndershmeri nga te dyja krahet. Mendoj qe Rama ka vuajtur me shume Faktin qe ska qene asnjehere vete ne Opozite. Edhe ai ka gishte ne keto vjedhje ( lejet e ndertitmit), vrasjet masive ( bashkpunimi Delijorgjit me Majkon perpara,edhe me Ramen ne lejet e Ndertimit) ect ect.

 

Po ta veshe re o Toko , ne cdo Mekat te Berishes, del Rama i lidhur drejt per drejte, ose terthorazi. smiley kjo u vertetua edhe me ndryshimin e kushtetutes.

 

Ato ishin Nje ( Rama me Berishen). Ve re  'ishin', tani nuk jane me.

Edhe ne kete duet hajdutesh , ska pse njeri te hiqet qe po e vjedhin. Kupton ??? se kjo eshte hipokrizi.

Edhe populli e tregoi qe nuk para genjehet vetem nga aparenca.

robo, po ia fut vetes me kete komenti... cfare po ben, po justifikon vjedhjen?

Jo Jo,  po themi qe edhe ju jeni hajdute.

 

ne jemi ne pushtet, keshtu qe mos qani kot. smiley

Une (NE) nuk jemi hajdute... po shkruajme ketu me indinjim per kete mentalitet kafsheror qe po na paraqitet

Puna me Beratin eshte komike, se jane numeruar, protokolluar e firmosur nga vete socialistet. Edhe kerkohet thjesht per te zgjatur agonine e Edi Rames si kryetar PS me justifikimin se "na vodhen votat". Edhe ku pastaj? Jo ne Shijak, Shkoder apo Kavaje. Po ne Berat!

Ajo cka do te ishte akoma me komike eshte sikur votat e G99 ti jene numeruar PS nga vete socialistat e tani te jene penduar se i iku nje mandat deputeti.

I thojne te fitosh finalen e Champions Leage ne minutin e fundit me autogol te kundershtarit. Dopio Lumturi!

Alternativa sakte. Me mbarimin e parashikuar te rezultatit te Fierit, dhe sot, para pak oresh, te refuzimit te KQZ per rinumerimin e Beratit, me duket se Rama do qetesohet, me pak fjale do e mbledhi mendjen.

Ajo cka do te ishte akoma me komike eshte sikur votat e G99 ti jene numeruar PS nga vete socialistat e tani te jene penduar se i iku nje mandat deputeti.

Hunter ?

Pse mund te ndodhnin dhe nga keto gjera ne zgjedhjet me standarte europiane ?

 

 

Bubi kjo eshte Politika e Re,vetem forma ndryshon,permbajtja eshte e njejte.

Une s`ju kuptoj pse doni te mbroni dhe ju me kaq fanatizem karrigen e Rames ne krye te PS?,se per kete behet fjale,dhe mos hajdeni te na i shisni si ide per mbrojtjen e votes se lire!

Fundja fare ca ndryshon do iki Rama do vij Blushi,cun blloku per ...cun blloku.

Kurse une nuk kuptoj c'te keqe ka rinumerimi .

Kush trembet nga verifikimet dhe pse ?

Faktet treguan qe ishte bere nje gabim pa dashje smiley   ne Fier apo jo ?

Berati eshte teresisht i rregullt, tabelat e rezultateve jane firmosur dhe pranuar nga te gjithe anetaret e komisionit, socialiste dhe demokrate.

Kerkesat e PS-se dhe bishtit te saj G99, jane perpjekje per te krijuar alibi per humbjen e Rames.

E njejta gje eshte edhe per Tiranen aq me shume per Shkodren qe PS nuk di se cfare kerkon, pasi nuk ka asnje mundesi per mandat tjeter.

Edhe Fieri eshte me rezultat te dyshimte dhe PD-ja duhet ta ankimoje ne Kolegjin Zgjedhor pasi ka kuti qe jane te pavlefshme, pasi kane probleme me fletet e votimit: demtime te tyre, flete me nje vule etj.

Thjesht per kuriozitet, po ti nga i di keto hollesi?

 

 

Kutite e fierit,disa prej tyre kishin probleme,sepse ne kutine e procesverbaleve mungonin listat e zgjedheseve,vulat,etj.Por hajt mo 1me shume a 1me pak fundi i Rames tashme dihet.

Sa per Beratin jane pretendime absurde,te gjitha ato qe thuhen.Kerkojne rinumerim te fleteve te fleteve te pavflefshme te 10kutive te fundit,me sa duket e kane bere ndonje pisllik kta te Politikes Re,e tani shpresojne mos e rregullojne,e mbajne premtimin qe i kishin dhene kryetarit se ne BR do fitonin 6me 2.

Po mor Nihilist.

Problemi eshte qe te jene ne usheheqje cuna blloku, jo ish sherbetoret e bllokut. Ka ndryshim te madh... smiley

 

Keshtu tha edhe Cufo me Tipin ne fillim por nderruan mendim rruges smiley

Ahahahah jo jo eshte si majmuni Cupi shejtani smiley

Cdo gjen ben vaki. Fakt eshte qe procesi i numerimit pati probleme dhe sido qe te vije puna, 1/3 e tyre do vleresohet qe jane numeruar shume keq. Kjo u tha tani . E gjithe loja eshte tek kush do jete kurbani i lojes qe po ben Rama, pavaresisht qellimeve personale qe ka ne kete mes. Per momentin duket sikur sulmon Berishen, nderkaq ky i fundit nuk do e mbaje ne kurrizin e vet.

Duket kjo loje dominoje pati dy dopio gjashta dhe rreziku eshte se mund t`i ngelen ne dore vetem nje njeriu, ndaj besoj se dikush po kerkon t`i ndaje nje ne dore te qeveriut e nje ne dore te Rames, qe ka shume gjasa ta kete te sigurte te veten. Per qeveriun nuk di cer te them se ai , nuk di te humbe ndonjehere dhe sa kohe qe ka Ristan, Olldash apo Alibej apo Mesila qe menaxhun Fierin per mandatet atehere egziston mundesia qe mos i ngele atij.

Po asat e pare nuk kane dale dhe po luhet vetem me principin. Fakti qe humbja e nje mandati tjeter do fundoste perfundimisht Meten dhe LSI nga njera ane dhe do e rriste pazarin e votes se koalicionit nga ana tjeter jep shenje qe lufta do jete shume e ashper.

Korrupsioni dhe kompromisi jane te veshtira per tu arrit , por nganjere jane te domosdoshme. Nese pranojme kete te fundit , atehere mund te themi qe eshte instaluar Mafia zyrtarisht. Ketu nuk eshte faji me i shqipove, por edhe i atyre qe kane marre ne kujdestari berjen e Shqiperise.

Ja, foli sufleri i Mero Bazes.

Ato qe shkruan Merua naten dhe i boton diten, ky me siper i ngjet mureve te peshkut cdo vakt.

Zgjedhjet nga fillimi deri ne fund jane brenda te gjitha rregullave dhe standardeve.

Nese ka prishje standardesh keto vijne nga opozita humbese qe nuk pranon rezultatin, kjo po qe eshte kthim prapa.

Fieri u numerua, brenda te gjitha rregullave, nuk pati asnje perpjekje nga partia fituese per te nderhyre ne kete proces. Fieri ra si alibi per Ramen.

Kush i ka mbetur tjeter?

Puna e ketij mandati te fundit eshte sikur ajo thenia;  "Gjurma, Gjurma e Ujkut................kur Ujku ka bere kerdine ne tufe - dhe ka dale Fitimtar"

 Urdho mer bab fjala e ekspertit qe e ka situaten ne pellembe te dores nga 12.000 milje larg

The Speaker - 13 Kor 2009 - 4:51pm 

Berati eshte teresisht i rregullt, tabelat e rezultateve jane firmosur dhe pranuar nga te gjithe anetaret e komisionit, socialiste dhe demokrate.

E njejta gje eshte edhe per Tiranen aq me shume per Shkodren qe PS nuk di se cfare kerkon, pasi nuk ka asnje mundesi per mandat tjeter.

Edhe Fieri eshte me rezultat te dyshimte dhe PD-ja duhet ta ankimoje ne Kolegjin Zgjedhor pasi ka kuti qe jane te pavlefshme, pasi kane probleme me fletet e votimit: demtime te tyre, flete me nje vule etj

Ne fakt, kush vjedh nje , vjedh dhe njezet..., Sidomos ne zonat me mjegull  andej nga veriu...

Kta trimat e Berit jane mesu me vjedh shume... Shifni Luli, i beri nja 200 milione euro me nje goditje.

 

Shifni Luli, i beri nja 200 milione euro me nje goditje.

Nga e di ti?

Derisa akuza te provohet, Zoteria per mua eshte i pafajshem.

Nuk eshte thjesht loje fjalesh. Eshte nje parim shume i rendesishem.

Ne Shqiperi kjo duhet te vlej 10 here, mqs. shume njerez nuk pertojne te hedhin akuza thjesht per qellime perfitimi politik etj...

Kjo nuk eshte akuze alla Fahri Balliu.

Eshte dicka serioze. Kjo eshte perfundim i verifikimeve te Kontrollit te larte te shtetit, te atij shteti qe drejton vete Sal trimi ...

Koth, ne fillim e thua se cdo gje ben vaki. Edhe une po aty jam. Por, mendoj se Saliu luajti me Ramen, duke i leshuar pe per Fierin, qe ta bllokoje dhe njekohesisht te japi idene e paqesorit dhe tolerantit.

Berja e kompromisit me Meten ishte llogari e bere sakte si prej tij dhe prej atyre qe na kane ne supervizion( tek reagimi kosovar dhe shqiptaro-maqedonas u duk qarte). Ajo qe u ndertua nuk mund te shkaterrohet kaq shpejt.

Vetem me nje bllof te madh, gje qe Rama nuk e ka, pasi ja pame te zezen ose vjollcen poshte syrit.

Persa i perket Mafjes, ajo eshte instaluar ne elemente, jo teresisht. Por nderkohe, ti e kupton qe, ajo nuk merr pjese ne luften direkte, pasi ka ushqyer ne te dy krahet.

Nese jane "komike" dhe "absurde" votat e Beratit, Tiranes dhe Shkodres c'fare halli eshte qe nuk ri-numerohen?  I tregoni vendin dhe Rames meqe qenka kshu puna.. Edhe LSI meqe i jane "vjedh" votat ne Berat nga PS i mbushet mendja si ne Fier qe akuzoi PS per vjedhje.

Ne Kamze dhe Bushat te gjitha jane te filmuar, dokumentuar  dhe ODHIR i ka ne dore.

Ne Amerike i ri-numeruan votat deri sa edhe skeptikut te fundit ju mbush mendja ne zgjedhjen e Bushit. 

PR paska terheq ankimet ne Berat.. hahahahhaha

 

 

 

kujto dhe voten e 60'e te senatit qe mbaroi se ri-ri-ri-ri-...-numeruatri vetem para dy javesh

Po ne Shkoder cne juve me deputet? Ato 4 dhe i keni teper.

Mbaroi muhabeti!

Prandaj e ndjejne veten te koritun gjif demokratet e Shkodres me Jozefinen ne kry'!

Mbishkodra dhe Dukagjini me Dushmanin e boni taman! Asi vote per PS-ne, per kilometra te tera!

Zero!

Nuk e ka fajin qeveria qe humbi psikopati Rama. Kjo historia zgjedhjeve po behet si puna historise se kesaj goces

ketu

Une me te vertet me vjen per te qeshur me keto soc-komunist peshqit ketu ( me ne krye Adminat ) , vertet mendoni qe do arrij Rama te kthej rezultatin.

Ajo e Fierit u dinte sigura, qe do i kalonte PS.Se ishte e evidente. Ku ka shanc me per Berat, e Shkoder ( ca leshin duan ne Shkoder keto aman, do i hiki fare ndonje nga ato 4 deputet qe kapen aty ). Jane shashka koti,qe i hedh Rama,per te shpetuar b.. e tij.

Si gjithmone ky simbol i politikes se Re, gjeja pare qe ben ne nje sfide, Ruan b... e tij. asnje gje tjeter. Edhe tani, po ben tymnaja per te fshehur humbjen e tij.

 

Mendoja, qe me te vertet jeni social.komunista, por jo deri ne kete pike.Sa te humbni llogjiken fare. Nuk eshte mire fare, se u te majtet mbaheni edhe si shume te zgjuar,edhe te shkolluar.

 

Merru me ndonje gje tjeter, p.sh.

Kush do ta zevendesoje Ramen, ne PS?

Ca do bej Rama me gjith ato leke qe ka bere?

ehuu ka shume pikpyetje rreth kampit tuaj opozitare smiley

o 'alternative'  duhet thjesht nje rinumerim. nese e keni fitur ju hallall nese kta te tjeret hallall ketyre. ku eshte problemi??? ngri ca komisione ne kqz numero votat e beratit perseri dhe leja kopilin ne dere rames... nese e ka gabim... ama behet transparent muhabeti pastaj.

Po pse mos behet dhe nje rinumerim mbas rinumberimit ?!

Gramoz Ruçi ka mbetur me pishe ne dore, pret te veje flaken.

Iku ajo kohe, fute pishen .....!

 Kesaj i thone te bejme shurdhin dhe memecin per hir te standarteve.Venia e opozites perpara faktit te kryer qe te mos ngreje zerin per vjedhjen dinake te votes eshte maskarallek dhe harbutllek.Opozita e 4-vjeteve te shkuar ka bere disa here shurdhin dhe memecin per hir te hyrjes ne nato nderkohe qe Ilir Meta perleshej ne kuvend me Jozin dhe kelthiste me te madhe qe te dilnin ne rruge per te hequr Berishen pas Gerdecit.

JEPI CEZARIT ATE QE I TAKON CEZARIT.

Bujrum le te hapen dhe te shohim te verteten per ke votoj populli ne 28qershor. Mos kini frike nga vota e lire e shqiptareve.

pssmileya harbut qenka ai Ristani me Kosovrastin(kryetar kooperative ka qene ) qysh bre tregojne forcen me gra keta te pacipe te erresuar nga militantizmi i tyre Berishiano-klanor.

normale qe jane berishian... ai i emeroi. 'dora qe te ushqen s'kafshohet'...

te them te drejten nja dy video lajmesh qe kam pare per kqz... ska acarim me te madh sesa kur dikush qe eshte vene ne krye te nje institucini per te bere nje pune, fillon dhe leshon kunja politike me nje ironi bankash shkolle. behu pak me i rafinur ta haje dreqi se ke momentin tend te fames.... pse e 10 keshtu

O kriza akoma duke qare per humbjen ju?! Po do keni 4 vjet per te qare more te uruar ekonomizojeni pak dhimbjen smiley

Me rezulatet qe dolen mbas numurimit te disa kutive te zones se Fierit, ku PS mori edhe nje deputet shtese,  ne menyre figurative Rama ja theu hunden Berishes menje te majte te forte. Tani i takon Berishes ta qelloje Ramen me te djaten e tij, duke i thene se ne Berat nuk e merr dot nje tjeter deputet. Mirpo per kete duhet qe te numurohen disa kuti, per te cilat 2 nga anetaret e KQZ sipas ligjit e kerkuan. Z. Ristani ne kundershtim te plote me Ligjin e refuzoje, duke e lene Berishen pa goditur akoma. Une besoj se Kolegji Zgjedhur, si me i pergjegjshem qe eshte, do tia jape mundesine Berishes per te vene nderin ne vend, duke i hapur rruge numerimit te disa kutive dhe votave te kontestuara ne Berat. Thjesht duhet te bejme pak durim,nderkohe kete periudhe tranzitore Berisha fare mire ta perdore per te shpejtuar perfundimin e rruges Dures- Morine qe mete vertete ta inaguroje si te tille.  

Kujt i theu hundet Rama mer ti ? hahahahhaha i madh je i madh.

Berisha e tha qe ate nate tek Klani, qe do nr . Edhe ato ca kishin ato kutit diheshin,se ishin nr nje here. Po ti kaq palle e din Salen?

 

Ca te drejte ka ai me thone do numerohen apo jo? Nuk e vendos KQZ-ja 'e pavarur dhe ligjzbatuese' a numerohen apo jo?

Une kam i propozim: A ka mundesi me na pushtu noi Greqi, ose Serbi? Bim rehat iher e mire, se na u shpif jeta! Kush e ve me bast qe popullesia e Shqiperise brenda vendit pergjysmohet sa te liberalizohen vizat?

Do bast që rritet???

Ky Ristani nuk di te flase (e kam vene ré me pare ne nje emsion tv); i bie te qeka shok klase me Fevziun (numurimi) : ky thoka "rrëxohet" smiley  (mos m'lini me rrejt : e keni "live" tek sekonda e fundit e http://top-channel.tv/video.php?id=7430

 

atdhe te hengsha ate qe bëëën ! smiley

Argumenti me i forte kunder Ristanit dhe Fevziut qe me kane pare syte (dhe zor se do te me shohin tjeter argument si ky) qenka se fusin nje "u" apo nje "x" ne nje fjale te caktuar.

Pra puna e tyre qenka e keqe se thone numurimi apo rrexohet.

Keni pare llogjike te tille o miq?

Kjo eshte llogjike alla meriste.

Partia Socialiste ka disa dite qe pretendon qe nuk i ka humbur zgjedhjet dhe se ky rezultat do ndryshoje, duke pretenduar deri ne rezultatin 68/68/4,

 

Partia Socialiste jeton ne Boten e Cudirave dhe ka nja 2 jave qe nxjerr nje turme egersisrash dhe njerez te eger neper dyert e selise per te folur me mediatucet...

Kjo nuk ndryshon faktin se KQZ-ja nuk plas shume koken per idiotlleqet dhe akuzat dhe gjuhen e te egersuarve te selise se PS-es.

Kjo nuk ndyrhson as faktin qe PS-ja s'ka per ti njohur kto zgjedhje derisa Edvin Rama te shporret nga ai vend...se nese deri dje ulurisnin per Fierin (nje proces tereisht ligjor i cili u ndoq nga ligji sic duheshe...)...sot ulurasin per Beratin (kan fillu me ulurit dhe milingonat e vogla pale smiley  )...dhe neser do ulurasin per Sazanin e Peqinin.

PS-ja kerkon ALIBI...ose me teper Edvin Rama qe i jane fryre syte sikur do ti plasin nga koka..ose nga mungesa e gjumit ose nga bolleku i mjellit...kerkon alibi per te ndejtur me "politiken e re" te tij qe tashme edhe per socialistet duket si nje farse e shumetuar. Destabilizimi i vendit eshte thjesht CMIMI qe ai eshte i gatshem qe ne te paguajm...per ndejtjen e tij ne politike.

Cfare "winning party" aman, "winning mafia" thoni me mire.  Ceshtja eshte do vazhdohet te vjedh njera pale edhe per 4 vjet te tjera, apo do vjedh pala tjeter qe pret me luge ne brez. 

Mire ne qe jemi larg dhe flasim ne hava, por peshqit qe jetojne ne Shqiperi e qe bejne tifozllek per njeren pale apo tjetren me habisin.

Monda...pse kujton ti se bejne tifozllek Peshqit me flamurka kuqezi? Pyti njehere...pyti smiley...Filloje nga "maja" e food chain-it te Peshkut po deshe smiley

nuk e kuptoj se cfaré politikafshésh kemi né Absurdistanin toné té dashur: Né vend qé té interesohen pér heqjen e vizave qé shqipot té dalin e té punojné merren akoma me e lagu se lagu. Té gjithé derrat njé turi kané...

E tha krye antishqiptari Solana me gojén e tij qé nga 1 janari pér Serbiné, Malin e zi dhe FYROM-in nuk do té keté mé viza. Ky éshté njé poshtérim shumé i madh.....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).