Qeveria sipas jush?

Kam nje kureshtje prej femiu mistrec, sipas peshqve, cila do te ishte qeveria ideale per Shqiperine, duke perfshire te gjitha palet politike, qofte dhe apolitike...

Meqe jemi ne ilegalitet, ju lutem, behuni njehere krejt te sinqerte dhe me veten tuaj dhe pa pasione politike...

7 Komente

Mediu - Minister Mbrojtjeje.... " Po ti te na rroç o Sali, se buken na e jep, femijet na i mbron nga gjermani..."  upsss... smiley

Mediu -Ministria antikorrupsion (do hapin nje ministri te re ne menyre qe te luftojne edhe me shume korrupsionin e te futemi sa me pare ne eu)

Bashen, Olldashin dhe Rulin do t'i lija aty ku jane.

Nga PS-ja do vija ata qe kane punuar mire ne qeverite e meparshme.

Te gjithen do ta perforcoja me keshilltare teknike te specializuar, mendimi i te cileve duhet te jete vendimtar. Ne rast pikash veshtrimi te ndryshme midis keshilltareve, ministrat te aplikojne "degjo 100 vete e bej si di vete!".

Meta KM (me mbeshtetjen e dy te medhenjeve). Sula president (me te drejte gershere).Rama kryetar bashkie dhe PS-je(me prespektiv 99% per KM 4-vjecarin tjeter). Nano i do marka kazinoje ska problem. Te tjeret ven e vin. smiley

 

E drejtë kjo e Lumit, i takon Bulkut ministre rendi se ka pat eksperiencë me një ish sigurims te filmi "Vdekja e kalit" lol.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).