Ne cilin bar te Tiranes do dilni sonte:)

Sa per ti bere xheloze ca qe nuk jane ne Shqiperi smiley

31 Komente

Ke klubi lagjes, muzike tallava, raki.. meze, i cik gjize, ulli, speca te skuqme, buke te thekme... secili ka xhepi vet... shyqyr qe s'eshte fund muaji... ( m'u kujtua nje shprehje e vjeter "Te eshte bere surrati si fund pesmedici" smiley

 

hahhahahaah shume e bukur kjo shprehja!!! 

Te eshte bere surrati si fund pesmedici" !!

 

Meqe bie fjala e bara rezervimin smiley

po ju dhe bouncerat i keni te shemtut haha haha...

ke veni smiley

 

hahaha - kot kto te vobektit e tirones, do pin na i birr me na i qofte ...mbaje fort birren deri sa te ngrofet e te bohet si pipi lol

hej..po na jetojm ne metropolet e botes, jo ne nje haur si tirona...yp xhixhi

Eh, bre noshke, edhe dhelpra ashtu tha kur s'i arriti dot rrushte... smiley

mos u merzit, se ka dhe me keq... smiley

jo rrush, po bahce me lule thuaj lol

sidomos po ta pishe birren neper kafenete e shqiptareve qe jetojne ne metropolet o botes o nene o nene.

car fmije kjo..pse s'te le mami ty me shku ne baret e te hujve?

takohemi tek derri sonte e pime nga nje birre. A e dini ku bie derri?

Gjithsesi smiley ne ne haur kur shkojme ne restorante kemi akoma lluksin te hame produkte bio smiley ke inat noshka smiley

Biles per inat te noshkes dhe gjithe mashkullave te diaspores, sic thuhet, ne Tirane, ka rane pazari i Inis Gjonit ne 50 mije te vjetra smiley

o deso nuk ka rene pazari i Inis Gjonit jo,se ajo don 50mij te vjetra, plus 3 grame te paster fare smiley

 

Po te besh llogarite.

50 + 3*100 = 350  mije te vjetra Big Grin

 

Keshtu qe mos na kthe kot nga Jasht shtetit smiley

 50 mij te vjetra? 50 budvaizer? si shume lart e ma pazarin vyshkesia anej..

po me 50 badvaizer bohet nomi ne kampe universitare.. korret lulja e rinise smiley 

amon mer amon...e paskeni bo si pik turistike Inis Gjonin haha

hej, bofshi qejf mer..ku t'ju zej nata, po lejini kto punet e te bomes gizili lool se lat nom

hahhaa gizili mund te na beni ne weekdays po, bej muhabet dhe pi kafe ne orar te punes...po sa per weekendet, lene mos e nga ate muhabet...nuk afroheni smiley

Noshka, po s'e kishnjem me ty ereee, loni, po pse te djeg ty... ereee... E kishnjem me ca te tjere, qe te thajne piten per birra... smiley

Ika tani,

vijon te henen... Do shkruaj nje liber me tema "Shqiperia dhe lakuriqesia e birrave"  nga Ana H... te shohim kush do shitet me shume libri im apo i Gjon Cimes. Do ta filloj qe kete fundjave, ne breg te Jonit, mbi shkembinj, duke shijuar panoramen me Sazanin perballe, nga maja e Llogarase....

gizili?! Jo mo c'ne... smiley

LOOOOL

Befshi qejf te gjithe smiley

smiley jam e sigurt se do ia kalojme bukursmiley por mos harro se ti ke timonin smiley

Kujdes! Nje vajze ne timon!

Ruhuni! smiley

amon mer amon...se do te te grise rrobet e banjes ndonje gerxh aty ne breg te jonit hahahaha do jua bej me dore nga ana e italit una smiley

mir mir, prap se prap, nuk e prishim gojen ne, bofshi o qejf o ...bashkekombas

Tek Carlsi si gjithmone. Do robi icik "mish te bardhe" ne fundjave smiley

 kan fillu me gatujt mish pule te carlsi?

Ke ca "pula" aty mer chene qe te lepish gishtat smiley

 aaaaaaaaaaa e paske per "pula" ti, thash qe po flitshe per pula..

Paska pas te drejt kothja kur thosh qe ti e paske me racion ate pune.. smiley  

Na tregoni noj vend te mire ne Tirane qe kemi dhe ne ku te shkojme kur te na bie rruga andej, se atje duken bukur kshu nga jasht lokalet ,por shumica pa pike kuptimi jan,kot qe egzistojne,alamet lokali ,dhe saper nje espresso eshte ,dhe tja mbathesh me vrap se ske cben tjeter.

vende te mira ka shume pak, po nuk i tregoj se turret gjithe turma

Chi beve da solo e senza compagnia o e' un ladro, o e' una spia! smiley

me kompanji te zgjedhme, se po u sul militanti maroi muhabeti smiley

Ku tjetër, ke Bar Peshku

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).