E kane seriozisht keta? Vlora ha dru si heret!

Ja cfare shkruan gazeta The Herald per ndeshjen e djeshme:

They had 100 or so supporters in the ground and it was hard to believe they couldn't have plucked four of them out of the stand - any four - and built a better defence than the back four who lined up in the team. They had the cheek to turn out in AC Milan's red-and-black stripes, too!

 

(Flamurtari) kishte rreth 100 perkrahes ne stadium dje, dhe ishte gati e pabesueshme qe nuk mund te merrnin 4 prej tyre (tifozeve pra) me te cilet te ndertonin me mbrojtje me te mire se ajo qe kjo skuader kishte ne fushe!

Per me teper, kjo skuader pati guximin qe ne fushe te dilte me uniformen kuq-e-zi te Milanit!

Vazhdimi ketu: http://www.theherald.co.uk/sport/headlines/display.var.2521806.0.Motherwell_make_a_Mocka_out_of_Albanians.php

Sa akoma duhet te poshterohen klubet tona ne Evrope perpara se te filloje kritika sportive shqiptare te mbaje shenim?

9 Komente

ca lesh kritike o shoku, kjo osht thjesht shitje neshje..

ato morin pare, kurse ty te duket poshtrim

Hahahaha ky qe paska shkrujt kyt artikullin i paska i paska hy keq kunji nga artikulli i nji gazete shqiptare qe thoshte pak a shume se  'ja ku u kthye Flamurtari i lavdishem triumfurant ne kupat e Evropes'. Aq keq sa ja paska kalu edhe librit te Odhise Grillos "Pushke ne Bregdet" me keto komentet.

Desdemona, paskan heq icik keq me ra dakort per cmimin.

Hiihihihi...

E vertete, gazetat ne Tirane filluan te flisnim per rikthimin e Flamurtarit te lavdishem por c`tiu bejne atyre ditezinjeve qe shesin ndeshjet dhe na bejne gazin e botes.

Nuk ka shpejgim tjeter pervecse shitje ndeshje, pasi ta mundesh kete skuader 1-0 ne Shqiperi dhe te shkosh dhe te hash 8 gola atje ne Skoci, s`di cfare emri tjeter ti ve.

Po mire pse qesh i here...dhe pse ben si "kopetent" . Prokurorine aty e ke , Duken e "krimit " aty e ke , Mixhen me pushtet te ri aty e ke , futi nje te denoncume dhe mos u merr me llafe si grate . Je bure serioz , ke fituar dhe zgjedhjet dhe qesh me humbjen e Flamurit smiley .

O Idris, na e dh... Vloren keta cunat. Ku eshte Flamurtari i Vasil Rucit e Kushtes?

Saliu mer burre ja u ka fajin perseri ketyre qe shesin ndeshjet? Ik o Idris ik, ik beju pak zbor atyre lojtareve(ju thencin)...

Komb i varfer Speaker ....talente plot .....dine edhe te fitojne si gjithmone ....Po u ben Karshillek ai me pasurine e familjes... Kur ul dhe koken dhe si me te qeshur( apo serioz&nbspsmiley thote..S'kam si e fsheh. Te pasur jane femijet e mi smiley .. Dhe ekipi Flamurtarit  te gezohet qe Mixha eshte i pasur dhe te mbaje pergjgjesi per HUMBJET smiley . Le ti priste para ikjes ata dhe sporklub "17 nendorin" , tu jepte nje koktej "patriotik" , nga pak o sa pak premio nga te "familjes' ( t'ja shtynte per nje muaj Fazllicit ) dhe ti uronte fitoren . Apo JO ? Masnej ka kohe edhe per zbore se sekretar Partie Brigade ka qene ...

Skuadra hengri buke me gjalp, hahahahaha me gjalp 37 leksh.

floro, buk e gjalp vetem cuni beut hante.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).