Cilin shqiptar/e do te donin peshkataret ta qeveriste Shqiperine?

Isha kurioz te di opinionet tuaja per kete me teper per te kuptuar nese ndodhet nje i tille ne Shqiperi. Kur them "qeverise shqiperine" e kam fjalen denjesisht. 

Faleminderit.

64 Komente

Nuk mendoj se ka nje emer keshtu direkt..Lideret e partive kryesore jane perpjekur e ja kane dale te neutralizojne çdo figure qe mund t'ju beje konkorence...Ne partite e sotme ka 0 demokraci te brendshme

Pyetje e mire

Une jam per nje nga keta te katert

Arber Xhaferi, Kadare, Agim Ceku ose Dritero Agolli

Sali Berisha, Sali Berisha,Sali Berisha, dhe prape Sali Berisha.

Hm ca ironie Driteroi , Kadare, i ka zene skleroza mavrinjte, e do na vrasin ushtaret e gardes, Arber Xhaferi, Agim Ceku e regullun maqedonine e kosoven tani do regullojne shqipot....sa qesharake

Te pakten s'jane as hajdute as mashtrues as vrases si Sali Berisha

 Lad Marksisti - Kryeminister

Sefer Daja - Minister i Puneve te Permrenshme dhe Komunale.

Haxhi Plasa- Minister Ndertimi dhe Transporti

Shabon Qosja - Minister i Bujqesise

Gezim Kulufi - Minister i Minoriteteve Vizive dhe Fetare

Xim Parisi - Minister i Jashtem

Tit Palla - Minister i brendshem

Iv Naziskini - Minister i Sulmit (Ish Ministria e Mbrojtjes)

Saci - Minister i ushqimit.

Ver Llapa - Minister i drejtesise

Shaja -  Kryetare Parlamenti 

Po Lemen qe rute banjot ke ushtari i panjohur ca do me e bo ?

pf ,te gjithe keto min.jane bo per rahmet..,pervec ver llapes me duket !

 

Sa i make men mer PF,!!kta ,i kon dhon jet qytetit ton ,tirones ...

Harrove Dragushin dhe Lizen e qymyrit ..   smiley

Gramoz Nebia.......Min. i Jashtem

Caf Susta..............Min i kercimit (ups, kultures)

Lom Topalli............Min i Ures Brrarit

.....

@Bariu

Lom Topalli ......a thu osht gjalle? Ka pas qen i farsoj burri!

Ne i thonim: "O Lom - O Rob Zoti"!

Liu i biciklitave - Minister i Transporteve

Po mo po gjithe shqipot Sala i ka vra e i ka vjedh, e ka thene dhe Ramizi me Nexhmien kete e dime, thuj shyqyr qe ish ai se akoma do ishe ne shqiperi duke u kerku shofereve me targa te huaja kuti Coca cola bosh per te zbukuru bufene 14,ooo

Saliu s'ka ndryshua asgje mor taj as per mua e as per ty.

Ti dje ishe skllavi i Enverit sot je skllavi i Saliut dje ulerije Parti Enver sot Sali Parti ,  dje jargaviteshe para te huajve edhe sot prape para te huajve jargavitesh.. Sa per mua, une  dje isha ish-pronar edhe sot prape ish- pronar jam, keshtu qe boll na e cave tr*** ca si shume bashke me salin Nexhmijen Ramizin e gjithe sorollopin tuaj

Nje gjeneral ose kolonel me ushtrin e tij

rrahmet past,E.Hoxhen.Per nja 2-3 vjet,jo me shume.

Rasputinin

Qeveria e peshkatareve:

kry/mini- kotherja ( tip i qete)

zv/kry- grupi   (mik me kothin)

zv/kry- desdemona  ( banon afer kryem)

min/jasht-idrizi      ( s'na bezdis me ligjerata, rrin me shume jashte9

min/ mbrend- anglezi  ( i vendosur)

min/ transp- artian    ( duket i ndershem)

min/ energj- alternativa ( energjia eshte edhe alternative)

min/financ-llukani     ( financime pa vlere i fshin)

min/ arsimit-selfmaderadio  ( problemi me i madh mbetet arsimimi)

min/kulture-emigrant  ( kush mund te bej me shume per kulturen)

min/shendet-monda   ( shendeti fal shendet)

min/turizmi-zana     ( i pelqen te shetis)

min/bujqes-sol       ( ben pjese ne kaolicion)

min/drejtsi-bubi    ( eshte i drejte si drapri)

min/ gruas - flo     ( idealizmi )

min/ punes- peshku fluturues (s'ka punuar kurre)

min/ mardheniparlam- gene ( i gatshem )

mungojne disa ministri, i ploteson kryeministri.

nuk jam kaq modest , po kam menduar per vete governator i bankes shqiptare.

te presim se president Penari jep besimin.

 Ha, ha, ha lumo. Une kam punu e punoj sa me ka dal suma skic lol. Po deshe fakte dil njehere nga Okshtuni dhe shif sa bunkere malore kane inicialet S.I qe i ka bo vllai jot kur ishte ne xhenjo. Tashi shyqyr zotit kam pak a shume biznesin tim qe po perpiqem ta zgjeroj. smiley

cfar biznesi ke pf? ( nese mund ta thuash) smiley

 Shitje dhe instalim sistemesh per kursim energjie per pishina dhe Spa, tip panele diellore e te tjera sisteme qe nuk di ti shpjegoj se nuk e besoj se ka ne Shqiperi. Ketu eshte big deal dhe shteti financon ato qe duan te kursejne energji duke ndertuar sistemet e tyre qe shfrytezojne energji green.

Kujtove se merresha me trafik femrashe eee...? smiley

hahahaha jo jo nuk kujtova ashtu, nuk eshte e mundur qe te merret me trafik femrash dikush qe shkruan poezi si ty  smiley

edhe mos e nenvlereso shqiperine se panelet diellore kane hyre qyshkur smiley ligje per favorizime per kursimtaret  ende nuk ka, por qe kane hyre kane hyre... smiley

Lumo ,po rrogen sa e kom un ! Kom nje projekt te mire per Hekurudhe ,Tiron-Durres -Kukes dhe do ta quj Hekurudha Patriotike ! Duhet vetem firma e Kryministrit te PD  dhe te Koke Badoles ,Meta !!

O lumi, a me ven mu po deshe ne vend te Yllit te kultura, hiqe ate emigrantin, se mendoj qe kam ca lek kete gjashtemujorin e pare te vitit qe vjen. Eshte puna se duhet ta nderroj edhe pak stafin e qejfit. Shiko se me eshte zgjatur edhe mjekra dhe e kame lene pa lyer tani se ka dale moda e te bardhes. Nuk e di a e kuptove?

hahahaahhahahah lumi drin

min/ gruas - flo     ( idealizmi ) sa bukur me ke portretizuar... 

 

protestooooj, dua ministrine e kultures, a ben ta nderoj me emigrantin ? le te merret ai me punet e femrave, se eshte edhe xhentil...

Taman ma gjete mu ...Kjo e turizmit m'pelqeka.E ç'a duhet me ba tjeter une perveç se me shetite??Se po kje vetem per me shetite une paskam kene ministre kahere..  smiley

Mu s'mpaske fut asgjekundi. S'ka kaq ta besh dhembin, une nuk ti njoh zgjedhjet, do te protestoj, do te nxjer popullin ne shesh dhe ti Lundrim do te ndeshesh me popullin. Une do ti ve zjarin vendin, do te thyej dyqanet do te shkateroj depo armesh, do te pushtoj K/ministrine. Me ke lene jashte qeverise, ke per te pare se cdo te te bej Do te shkoj tek nderkombetaret dhe do te ankohem, tere amabsadave do tu ze deren me peticione. Qahe hyrjen  ne BE. Hajdut i votes se popullit. smiley

toko mos vdeksh kurre , me ke 10 se qeshuri . Si le gje Rames . smiley

 pyetja eshte naive, sepse ne demokraci qeveris masa ose turma nepermjet shtypit.  dmth pak rendesi ka kush eshte ne krye si emer. ky asgje te madhe nuk ka ne dore. 

ndersa ne diktature sistemi kthehet ne marionete te diktatorit, ne demokraci eshte udheheqesi qe kthehet ne marionete te sistemit.

pra maqina eshte mbi shina e nuk ka nevoje fare per timon.

Seriozisht po Meta vete çfare do behet tashti,ZV.KR apo kr.kuv...(kryetar kuvendi me nje fjale)

Zana, Meta ka qejf te behet KR. KUV sapo fola me nje simpatizantin e tij ne keto momente Smile

Kjo foto e Metes duhet te jetes e njezet vieteve perpara ,se tashti eshte bere krejt colesterolo caminante...Si nje mase dhjami qe zhvendoset.....Duhet te jete depres e ansioz ,pa pike vullneti per t'u katandisur 40 vjeç ne ate dite ....

zane sa pasionante qe je smiley

dashuron dhe urren me te njetjin pasion smiley

Ai sikur ka vdekur me sa di une ?! Apo jeton ne zemren tende .

zv/kry- grupi   (mik me kothin)

M'fal lumdrin po nuk e pranoj kte pozite qe me ofron. S'ka si te jem une me posht se Koth-ja...qe aq me pak nuk e kam mik fare smiley

M'gjej karrige tjeter Lumdrino...sa me larg mundesisht.

Mu s'mpaske fut asgjekundi. S'ka kaq ta besh dhembin, une nuk ti njoh zgjedhjet, do te protestoj, do te nxjer popullin ne shesh dhe ti Lundrim do te ndeshesh me popullin. Une do ti ve zjarin vendin, do te thyej dyqanet do te shkateroj depo armesh, do te pushtoj K/ministrine. Me ke lene jashte qeverise, ke per te pare se cdo te te bej Do te shkoj tek nderkombetaret dhe do te ankohem, tere amabsadave do tu ze deren me peticione. Qahe hyrjen  ne BE. Hajdut i votes se popullit.

 

smiley Ti me pensionistat e NTI-se se Korces? Prit njehere se pa u fut une njehere ne qiveri...s'ka vend per ty. Aq ministrira kemi...jo po te fillojme e te SHPIKIM ministrira tani per ty smiley. Shko ke Ministria e Katundit...seline e ke ke podrumi i Bashkise (permbytet nganjehere...por per 6 muj te vitit do jesh ngroht)

Shko ke Ministria e Katundit...seline e ke ke podrumi i Bashkise (permbytet nganjehere...por per 6 muj te vitit do jesh ngroh"

 

Ne rregull Grupo e pranoj. Tani qe mora nje post i njoh zgjedhjet, jemi alete per hir te integrimit te shqiperise. Rrofte qeveria e re. Rrofte vullneti i popullit qe me vota te lira zgoidhi kete qeveri me mua si minister i katundit
 

PS Grupo pa ja thon njeriu, cfare bo ky ministri i katundit? As qe ja kam idene po kjo nuk me tremb se kur e bo Berisha si K/minster dhe Rama si K/bashkie pse te mos e boj une si minister katundi, packa se as ja kam idene se cfare behet ne kete ministri vec e di me siguri se bohen leke dhe euro per xhepin tim  smiley

Rrofte qeveria e koalicionit te gjere, me mu si ministe i katundit

Grupo pa ja thon njeriu, cfare bo ky ministri i katundit?

Shkon pi kafe ne Mamurras.

min/ energj- alternativa ( energjia eshte edhe alternative)

thx lumidrino , flm qe me fute ne qeveri. Do marr per keshilltare Dritan Priftin smiley

 

p.s energji per te gjith, edhe per socialistet smiley

Une jam plotesisht per "Qeverine e peshkatareve" qe ka paraqit Lumidrin ketu me siper, ne rast se i shtohet ne aleancen per Integrim edhe Gezim Kulufi (nese ky i fundit eshte edne gjalle neper tirane) 

Qeveri nepotiste, e krijuar ne baze te miku-shokut, te lavderova, me lavderove... smiley

hahahhahaha smiley Ana H, nga inati dhe un te emeroj ty kryeministre smiley

Rrofsh! Po kam thene, je flori ti... Kryetari parlamenti do te te bej... hahaha smiley

 Un e refuzoj kete post smiley Do behem  Fevzijaaa smiley looooooooooool

He dreq, do te hash nga te dyja krahet... oportuniste.... smiley

smiley)) ky eshte pushteti me i qendrueshem smiley 

A jane zene vendet per kryedrejtor doganash?

Kristida si minister i katunareve une jam ai qe emeron doganieret dhe policet.  Jo vendi eshte akoma bosh. Por duhet te bisedojme. Duhet te dalesh njehere andej nga restoranti se ti e mo duhet me te mar ne interviste jo si interivsta e Pangos por si intervista e Rames apo Oldashi 10% e cdoganinve te xhepit tend i dua une Se ti e di mo ekonomi tregu smiley Ah se harova me dergo si fillim nje fotografi si dhe CVne tende bashke me moshen smiley

Aman ore nje vend si pastruese a ka apo edhe ato kane mbaruar? Tongue

Ketlina pastruset ne ministrine e katunarise duhen te jene nen moshen 25 vjece, bashke me CV dergo edhe nje foto. te shikojem se cfare mund te bejme smiley

Mundesisht foto te jete bere ne plazh...

Nje kopje per z. Pango (per nje opinion me profesional)

Nga plakat e gjora keni kete urim: - U shtofte po-ca-qia neper zyrat tuaja ishalla, se ato te rejat i keni per ate pune. Smile

Lumidrin.

min/drejtsi-bubi    ( eshte i drejte si drapri).

 

NE rradhe te pare do te falenderoja lumin drin per vleresimin qe i ben kontributit tim ne fushen e drejtesise dhe te paqes sociale ne ambjentet e peshkut e me tej.

Kam nje kerkese. Me qellim qe te arrij ti ushtroj me se miri te gjitha funksionet qe rrjedhin nga kjo detyre, me beni te njohur numrin e faksit te Shkelzen Berishes, me qellim qe ti forward (percjell) dokumetat qe me vijne ne lidhje me Gerdecin...

Po nuk me realizuat kete lidhje , do te jem i detyruar te jap dorheqjen shume shpejt.

PS. Edhe numri i Fazllicit, mund te jete i nevojshem, kur Shkelzeni eshte jashte shtetit.

Respekte.

 Duhet te dalesh njehere andej nga restoranti se ti e mo duhet me te mar ne interviste jo si interivsta e Pangos por si intervista e Rames apo Oldashi 10% e cdoganinve te xhepit tend i dua une Se ti e di mo ekonomi tregu 

 

Toko Toko nuk je per kte pune ti o njeri. As me be pazar nuk di. Nuk behen me % kto pune...se ti nuk ja di sa pare do vjedhi Kristida. Kjo behet me flat-rate qe ne fillim te muajit. Ajo le te vjedhi sa te doj per vete pershembull...ti merr tarifen tende cdo muaj dhe kaq.

Tarifa zakonisht eshte $1,000 ne muaj per doganier. Duke marre parasysh sa doganier ka ne nje dogane, dhe sa dogana ka ne Shqiperi...te filtruar permes krye-doganierve qe marrin pjesen e tyre (por edhe kontribojne pjesen e tyre)...e ben vet arithmetiken se sa merr TI si Minister Katundi smiley

E shikon qe ta dhash mire kte post...ta dish per nder Toko...ta dish per nder smiley Dhe ti besoj se e di se si paguhen nderet... :|

 

PS: Si akt te pare si Zv/Krye...Bubin do ta ve si Gardist para bashkise...se vetem te lehi si qen di.

O grupo , vertet une nuk di te vjedh dhe kjo perben nje te mete themelore qe mund te me lere pa post ne qeveri. Aq me teper i them gjerat drejt , ashtu sic jane, pa patur shume turp.

Per ate vendin te Bashkia gjej ndoje tip Krenar Ahmeti.

Une dua te jem bodigardi jot, qe te mbuloj ndonje boshllek qe mund te lesh ti mangut nga punet e shumta shteterore. Ndonje pazar, ndonje mirmbajtje ne shtepi si dhe kujdese te tjera... smiley

 

Kjo behet me flat-rate qe ne fillim te muajit. Ajo le te vjedhi sa te doj per vete pershembull...ti merr tarifen tende cdo muaj dhe kaq.

Eh sa paska ndryshuar shqiperia vertet une nuk e njoh, ka kohe qe nuk kam qene andej.

O grupo , vertet une nuk di te vjedh dhe kjo perben nje te mete themelore qe mund te me lere pa post ne qeveri. Aq me teper i them gjerat drejt , ashtu sic jane, pa patur shume turp.

Per ate vendin te Bashkia gjej ndonje tip Krenar Ahmeti.

Une dua te jem bodiguardi jot, qe te mbuloj ndonje boshllek qe mund te lesh ti mangut nga punet e shumta shteterore. Ndonje pazar, ndonje mirmbajtje ne shtepi si dhe kujdese te tjera... Smile

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).