Cfare profesioni keni dhe sa perputhet me endrren tuaj?!

Pra pyetja eshte cfare profesioni beni aktualisht dhe a perputhet me ate qe keni enderruar ose ate per te cilin jeni diplomuar apo e beni nga halli?!

52 Komente

Ky eshte nje justifikim per te marre vesh sa me shume info mbi peshqit?

Apo vazhdim i pyetjes se Ed, per te pare sa te lumtur jemi?

Pyetja eshte gjitheperfshirese apo vetem per ata jashte atdheut?

P.S. Mire qe keto sesionet "terapi ne grup" ketu tek peshku jane falas smiley

Ahahaha une e di qe sdo pergjigjet njeri po e bera si pyetje kot per muhabet. Pyetja eshte gjitheperfshirese.

Po pse s'fillon nga vetja me mire, jep shembullin personal... smiley

 coku, 

Te tilla diskutime kerkojne nje fare rehatlliku dhe besimi te tjetri. Ju macoket njiheni per afrimitet te kushtezuar rreptesisht nga interesat e momentit smiley Pranej, qe peshqit te harrojne ato lotet e uruara nga ty, vazhdimisht dhe pa nderprerje smiley, keto ditet e fundit, tregoju pak per veten tende. 

 

Macoku mendon se po loz me minjte ketu Tongue TOMI AND JERRY.

 

Ehehehehe une nuk flas per veten sepse ketu shumica jane komuniste keshtuqe ju jeni me komode me njeri tjetrin per tu shprehur kurse persa i perket qarjeve une keto tema po i hap pikerisht per te devijuar lotet sepse me vjen keq se njerez jeni dhe ju komunistet dhe 4 vite te tjera ne opozite sjane pak smiley

halli mer babe halli.

per qejf u bojsha lulishtare smiley

 

Te pelqen krasitja eeee

Jo mer... e ka nga koha e gjatë që kalon nëpër lulishte kur është dejshëm smiley

Jo mer katnar, ku ka lane lulishte Edi jot qe te shtrihem une kur pihem..

ëhë, vdes te krasis, degë, kërcenj, rob etj etj smiley

iiiiiiiiiiii sa makabre kjo! smiley

uh leje, tu drodhën gjunjët ty të gjorës smiley

 eh sa mbajne ato gjunje, thosh njoni qe njifsha une smiley nafin tu du me personat ketu smiley 

s'di gjo, une s'thashe gje, ti e the smiley

ç'paskeni qen'... s'guxo robi me punu pes' minuta, se s'të lini gjo pa thon'... smileysmiley

 slike episod te Shtepiakeve te deshperume pa pa ti mone.. smiley 

 

cer me bo, sna del rroga me pi ne pub, ene rrime ne shpi nga halli, pime birre me shishe familjare ene shofim telinovela smiley

Çoku, unë aktualisht jam PUSHIM... në të vërtetë nuk e kam patur menduar kurrë se mund të jetohej kaq mirë duke ndenjur në shtëpi... bile më vikërka keq që ai komunizmi i flliqt na e paska pas mshef një opcion të tillë si zgjidhje për të kaluar jetën (se me qenë, të paktën do ta kisha ëndërruar prej kohësh smiley )

Doja të bëhesha basketbollist... nuk isha në lartësinë e duhur
doja të bëhesha zhigolo... nuk kisha gjatësinë e duhur...

si thua? duhet të ndihem i kënaqur? smiley

smiley

Une them qe duhet te ndihesh shume i kenaqur qe nuk je bere basketbollist (vete jeta te hedh te pret si nje top ske nevoje ta besh si sport) kurse qe nuk je bere zhigolo duhet te te dije keq.

 

P.S Cfare gjatesie nuk kishe te duhur per tu bere zhigolo?! smiley

Të flokëve, natyrisht (edhe të mjekrrës, por për atë ka thënë tushja : Mos e rruj!)

Po ti besh analizen kesaj pyetje mendoj se macoku ka qellime te mira. Duket njeri i mire i shkreti, zotni burre dhe nuk na i ka me te futur. Tongue

He pra keltina se vetem ti me kupton mua smiley

Macok, une keto kohe si pune kam te tall k***t, nuk perputhet me ate per te cilen jam diplomuar (jo se s'doja une po s'ishte hap akoma fakultet per kete subject), dhe me kismet te zotit do vazhdoj ta bej kete pune gjithe jeten se jam goxha i kenaqur

Boooo, unë ëndrroja të bëhesha zhigolo ene ty ta jep zoti smiley

 hahaha, jo ashtu si thu ti, po si ta them Edo? ne kuptimin e mire e kisha llafin smileysmiley

Jo se ai qe thu ti eshte kuptim i keq, po kjo qe kam une ne mend eshte me pergjithesuese, sikur me thone "tall k***t me speakerin te PPU" fjala vjen smiley

du ju anderstend mi? smiley

eshte hapur fakulteti i shkencave politike per ate pune tani smiley

ca gjojna sovrani i thote tamom "halle halle kjo dynja, halli hallit nuk i ngja", 

i grusht njerez, nje pafundesi hallesh.. gurin me te madh me duket se e mbartka macoku.. me lezet me lezet, besoj ka per ta qit halen e vet smiley 

Or komunista po mos u kapni me autorin e pyetjes po merruni me pyetjen smiley

Po ty si t'erdh... apo more vesh që Swedi tall k///ët me Spikerin edhe t'erdhi keq që nuk të kishte përmen? smiley

Mjaft t'i bëshë kërkesë (dhe ta paguash) smiley

She she komunisti si e manipulon situaten. Kaq ta besh dhembin nuk zihem me per politike keto 4 vjet. Do zihem vetem per tema te tjera smiley

Hedh gurin dhe fshen doren, ata ku e gjeten te merren me nje Salinist si puna jote se nuk tu mbyll ajo e shkrete goje gjate fushates derisa fitoi partia jote  Tongue

Po te pakten fitoi e sna u lodhen gishtat kot. Ne fushate kemi shkrujt aq shume si me qene punonjes shtypshkronje smiley

 po se lodhesh me tema te tilla pastaj, lepij putrat o maco, Me putra te PASTRA!!  smiley 

Ore, po sikur kishe vene bast 3000 euro... I more, apo ne dege te rrapit? smiley 

Macok, subjekti me autorin nuk ndahen. A e mendon dot Skenderbeun pa luften kunder turqve ti, ose salen pa rrugen durres-kukes? smiley 

Vallai se imagjinoj dot. Po Ramen pa qene kryetar i Ps-se e imagjinon dot? smiley

 te te nigjojne shoket te flasesh kshu te piu e zeza!! po luften kundra terrorizmit ne irak/iran/afganistan, po liberalizimin e ardhshem te vizate? po minatoret e Patosit e sa e sa te tjera te tilla ku i le? 

Është shembulli klasik i mitingashit... i shërben Partisë vetëm në momentet e nevojshme (dmth për zgjedhjet)... kusurin e di Partia pastaj smiley

une e imagjinoj. ke inat ti? smiley

Des te pershenes  fort paMeVaresisht se c'kam thene me pare ...Ke mejTime te vyera prandaj te pershendes smiley Mos u trem se dhe ky qe e kno eshte allasojshe si ai qe te myti .....po jemi tanet ama blejme tre lek voj dhe pese lek djath...s'na del rroga me pi ne pub, ene rrime ne shpi nga halli smiley

http://www.youtube.com/watch?v=Pv14i046i3o

te kesh thane car te dush mer Idris,

Nuk me njelet hatri mu nga llafet e pleqve.

Ta kam bo hallall si babes tem smiley

Ku ma gjete kyt kange mer dreq, se fisi im vuan nga gusha e bardhe me tepri.

Na varet pala pala smiley

 Me ze tmerri kur permendet gusha smiley

Des e ke gjakun e embel, aman ca u bene pleqve moj qe te duan aq shume, plac tu thuash ata prape me kenge te pershendesin Big Grin Xhaxhi Idris na mallengjeve me kengen Tongue

Gjithesesi afirmoj se disa kane endrra te pamundura.. si psh .. kjo ketu

Shume interesante nga ana artistike. Enver Hoxha + House music... kombinim i cuditshem.

Me kapi syri ne video dhe nje pamje te nje studjoje televizive... "Revista televizive", egzistonte nje program i tille apo keshtu quheshin lajmet atehere? Se nuk e mbaj mend.

Nuk  e njoh gjermanishten Olsi por nje mikja ime gjermane qe e pa  tha eshte e tmerrshme sepse nuk thote asgje per diktaturen, internimet etj etj..

Po, po! Nga ajo ana as diskutohet qe eshte e tmerrshme. Pastaj duket edhe nga permbajtja e videos.

Une e kisha fjalen nga ana artisitike. Ben shume sens muzika house me temen "Enver Hoxha".

Enver Hoxha nuk eshte per electro house por eshte per kete ketu   Breatney Speras Feat Children of Bodom smiley

dikush qe kishte qene ne nje kohe me Enver Hoxhen per studime ne France tregonte se kur kishin qene te ulur ne nje kafe tre-kater shoke, kishte ardhur dhe Enver Hoxha dhe ishte ulur me ta dhe gjate muhabetit i kishte pyetur: cfare keni deshire te beni pas studimeve, dhe keta i ishin pergjigjur me rradhe per ato qe kishin deshire, ndersa vete Enver Hoxha kishte thene qe "une dua te behem terrorist", dhe - tregon ky personi, - vetem atij ja plotesoi deshiren Zoti te behej ashtu si donte, ne te tjereve jo.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).