A po bien cmimet e apartamenteve?

Duke lexuar nje artikull te Financial Times per ne Shqiperi permendej qe mijra apartamente te ndertuara kohet e fundit kane ngelur pa shitur, sidomos ne zonat ne zgjerim rreth qyteteve kryesore. Kjo, dhe duke logjikuar mbi krizen boterore, uljen e eksporteve, remitancave nga emigrantet etj etj, a mendoni qe kane rene cmimet ne qytetet kryesore? A kane rene cimemt ne zonat me te deshirueshme, ku edhe eshte normale qe cmimet te bien me ngadale? A kane rene cmimet ne Durres/Vlore, ku kane blere shume emigrante?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).