Pogradec, takim “sekret” Berisha–Meta, LSI përgënjeshtron lajmin

Pogradec, takim “sekret” Berisha–Meta

Kryeministri Berisha dhe kryetari i LSI-se, Ilir Meta zhvilluan ne qytetin e Pogradecit takimin e tyre te pare larg kamerave dhe gazetareve.

Takimi u realizua ne vilen qeveritare ku qendroi kete fundjave Kryeminstri Berisha. Ne qytet ishte edhe kryetari i LSI-se Ilir Meta. Te dy politikanet u kujdesen qe takimi i tyre i pare ne lidhje me perpjekjet per krijimin e nje qeverie te re, te zhvillohej pa pranine e medias dhe asnje nuk mundi t’i afrohet viles ku qendronte kryeministri.

Kamera e Top Channel arriti te filmoje plane nga mberritja e kryetarit te LSI-se, por punonjes te Gardes ia sekuestruan kameramanit tone kaseten me te cilen kishte xhiruar. 

 

Vasili pergenjeshtron: Meta s’eshte takuar me Berishen

Levizja Socialiste Per Integrim ka reaguar pas lajmit per takimin mes Berishes dhe Metes ne qytetin e Pogradecit.

Sekretari i pergjithshem, Petrit Vasili ka mohuar zhvillimin e ketij takimi, duke thene se gjithcka eshte e pavertete. Ne konferencen per shtyp, perfaqesuesi i LSI-se u shpreh se negociatat nuk kane nisur ende pasi ato do te vijne ne kohen e duhur.

“Negociatat tona do jene transparente”, ka thene Vasili, duke riperseritur ate qe ka thene para disa ditesh kryetari Ilir Meta, sipas te cilit, cdo hap i hedhur nga LSI ne kete bashkepunim, do jete transparent per gjithe shqiptaret.

Ne vijim te fjales se tij, Vasili theksoi se negociatat per aleancen qe do drejtoje vendin gjate 4 viteve te ardhshme, do te kete transparence.

14 Komente

Po keta e bene te ditur martesen e tyre perse bejne sex fshehuras tani.......?! eeeeeee ka me shume fantazi sexuale Sala nese e ben jashte syve te miletit....... smiley

O ti vllai, sex- nuk lejohet ne fejese. Prit sa te bejne celebrimin njehere. Pastaj e kupton vete, jane me te vjetren ata. A jemi nga fshati malor te dy palet apo jo!?

nuk lejohet sex ne martese? po sa dashnor ka pase deri tani meta...

Pse ju duket cudi edhe sikur te jene takuar? Keto kane ra dakort per bashke-qeverisje dhe eshte me se normale te takohen....bile shume te keshillueshme do thoja une.

Edhe dy ushtri ne lufte me njera -tjetren mbajne kontakte dhe here pas here perfaqesues te tyre bejne takime.

Pastaj shikoni si e tregojne historine keto te T-Ch......."kamera arriti te filmoje plane...(Plane ???????).....por punonjes te gardes ja sekuestruan".....etj etj pallavra. Punonjes te Gardes nuk te drejte me ligj te "sekuestrojne" material. Vetem agjente sekret me udhezim te posacem munden. 

Kto lloj informacionesh nuk i "ha" populli!

o ura e rarit pse ku eshte aty angli qe kemi 'the rule of law'. aty ka ligj po ama ka dhe maliq. pa vdek, apo dal nga jeta politike maliqi ligji eshte per dekorim si ato llambat ngjyra ngjyra te bredhi i vitiriut

Vasili pergenjeshtron: Meta s’eshte takuar me Berishen

... por me koranin dhe ngjalat!

E ka vendos... 35 kile kete vit! Nga nje per cdo deputet qe enderroi.

Per cilin popull e ke fjalen o Ura_Brarit....?! Per kete popullin Shqiptar qe i ha te gjitha TOLLUMB..... lere aman se sa te jete ky popull bageti dhe i trashe sa ska, politikanet do bejne pare me thase......

Ta gezoni miqesine Berisha-Nano-Meta! Kolopuci do te dali BASTARD.......

Vasili pergenjeshtron : Meta s'eshte takuar me Berishen

Ka qene vellai i tij binjak.. Pune paje nusesh thone sic e ka tradita.   smiley

 Danieli; "....Ta gezoni miqesine Berisha-Nano-Meta! Kolopuci do te dali BASTARD...... " 

 

O ç'u dhiva tu qesh. 

Kamera e Top Channel arriti te filmoje plane nga mberritja e kryetarit te LSI-se, por punonjes te Gardes ia sekuestruan kameramanit tone kaseten me te cilen kishte xhiruar. 

 Ore m'duket mu' apo eshte bo' rruge kjo pune?

Sikur nuk po shof ndonje ndjenje revolte une qe ai rekruti i Gardes i merr traken gazetarit!

I cike si era Putin po m'vje muve!

 

paskan qene te dy rastesisht ne pogradec!!!!!  ndoshta ju ka rene rruga... nyje lidhese pogradeci.

Hahahahahah, Tit Vasili pergenjeshtron. Titit, per ata qe nuk e njohin, duhet ti maresh te kunderten e asaj qe thote. Si shembull po ju jap nje te fresket: Nje dite perpara se Meta ti thoshte po kerkeses per martese te Berishes, Titi ishte ne nje bisede ne Top-Channel ku me seriozitetin qe e karakterizon (mua me vjen per te qeshur me seriozitetin e tij, pasi eshte fallco) konfirmoje per te disaten here seLSI do te prononcohet per koalicione te mundeshme vetem pas mbylljes se plote te procesit zgjedhor dhe vetem mbasi te jene certifikuar te gjithe deputetet. Tani ose ky as qe nuk perfillet nga Meta dhe ben kot si kopetent, ose Meta e perdor si lolo.Kjo e fundit me duket se afrohet me shume me te verteten.

Ky eshte lajm i gatuar nga media me ramiste ne qarkullim, TCH qe fatkeqesisht eshte me nje audience te konsiderueshme - jo si Baze-fletushka qe nuk e lexon kush edhe falas sikur te shperndahet, - per te larguar vemendjen nga pergjegjesia e humbjes se zgjedhjeve nga Rama dhe pasojave qe ka kjo.

Pse duhet te takohet tinez Berisha me Meten?

Keta dy lidere politike dhe partite e tyre kane rene dakort per bashkeqeverisje, nuk ka dicka te fshehte ketu.

Ne momentin qe duan keta, mund te takohen dhe te diskutojne per cdo gje dhe kjo s'ka pse behet fshehurazi.

Mos takohen , sepse i bie te fiket Rames dhe na ngelen pa baba komunistet masandaj .

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).