PD në një mision të pamundur

3 Komente

Shyqyr që e sollët më në fund një artikull për të qënë.

As Salistat nuk kanë se ç'ti kundërshtojnë këtij shkrimi (me përjashtim të sharjeve të zakonshme ndaj gazetës... që jam i bindur që nuk do të mungojnë, sado që të përpiqen që ta kafshojnë gjuhën mbas këtij "paralajmrimi" smiley )

të marrin vendimin nëse duhej apo nuk duhej të hynte PD në një koalicion qeverisës me LSI,

Mjafton ky rresht , dhe punojsi i shtypit tregon injorancen e tij.

Berisha eshte kryeministri i koalicionit ne rast se fiton( eshte vendosur me perpara, kur eshte krijuar koalicioni praj 15 partive), dhe nuk ekziston Pd, po koalicion qe ne zgjedhje eshte paraqitur me Aleanca per Ndryshim.

Fituesi, ne kete raste eshte AN, nuk mbledh asnje keshille, po si kryetar i ardhshem i qeveris ka te gjitha te drejtat e fteses per te qeverisur.

Nuk eshte AN, ne kete rast Berisha qe duhet te beje pyetjen " duhej apo nuk duhej te hynte ne koalicion me Lsi-n," sepse eshte Lsi qe hyn tek AN.

Ky punojes e 10jet matematiken, sipas tij duhej pyetur se 70 mund te hyje tek 4, jo kurre, eshte 4 qe pyet se mund te hyjme tek 70.

Persa i perket pikave tjera, jane militantet e Pd-s qe mund te japin shpjegime.

Ka dhe variante matematike qe hyn treshi tek njeshi qe shpjegojne shume qarte krushqine e Berishes me Lsi ....Keshtu qe nuk duhet shpejtuar me konkluzione matematikore ne Politike . Artikulli i kendshem dhe problemor PIKERISHt kete ka spjeguar . Sa here hyn treshi ( Saliu ) tek njeshi ( Lsi ) ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).