Demokracia e brendshme e PD

A e ben njeri hesap sesa lidere do kishte nderruar partija demokratija sikur te kishte pasur se paku gjysmen e demokracise se brendshme te PS-se?

swed1

12 Komente

Lideri nderrohet kur humbet zgjedhjet politike dhe jo ato lokale. Eshte rregull i gjendur kudo ky.

Zgjedhjet e 97 apo 2001-it kane qene zgjedhje qe nuk permbushnin as standartet me minimale per tu quajtur te lira dhe te ndershme.

Kjo thenia e dites eshte futja kot, po ju vendosni c`te doni xhanem. edhe ndonje video ku Andis Harasani si luftarak qe eshte gjuan ne karrige nje komisioner te PD-se, nuk do te ishte keq.

mungesa e demokracise n'politiken shqiptare tregohet nga fakti se si nga PD ashtu dhe PS jane shkeput here pas here fraksione qe kane formu parti te tjera (bile edhe nga parti te vogla si PDK apo PSD). Pranej, demokracia e brendshme ne PS eshte bullshit per mendimin tim. LSI ose PSV nuk dolen nga PD po nga PS.

Kur ke tëdrejtë ke të drejtë... PS-ja është shthurur shumë...

PS: edhe vetë PD-ja është "brinjë" e PSSH-së... me një Krietar ish-sekretar partie smiley

mos kerko paradoks shume larg kur e ke para hundes. Shif ke ke kryetar partie te PS...nji ish- te djathte esktrem

Fraksionet ashtu si lindin ashtu  shuhen ..LSI nuk ka te ardhme !

Dhe kjo tregon dicka pozitive ,nje vizion me te qarte se ,nje Lider nuk mund te jete i fuqishem dhe i plote pa bazen e Partise .Kush do ta ndjek Meten ?

LSI sot pas zgjedhjeve nuk perfaqson me te majten, uh aspak !

Sot LSI e Ilir Metes ,.. eshte si partia e paskal milos s gjinushit ,balli kombetar ,partia komuniste ...e te tjera si keto qe ne te ardhmen nuk do te kene te ardhme ..

 Demokracia e brendeshme ne PD permblidhet nen parrullen:

KUSH TE RREF, TE DO!

ose parrula tjeter peshko.

Sala per te gjith , dhe te gjith per Salen smiley

Ne PD nuk ka akoma nje pasardhes te denje per te drejtuar PD, me thoni nje emer qe iu bind juve, nese S. Berisha iken, PD per momentin behet si "komt e dhise"!

"KUSH TE RREF, TE DO!" dashni me val te gjata.. cikli = 10 vjet

 m'kujtohet kur kam pa zotin Imami te gjakos e me kurriz me te bute se barkun.. sot deputet i PD..

ose mund edhe te te kujtohet, Po ky Imami, me 3 gishta lart ne Elbasan smiley qe uluriste per sulm .

 

Ka histori ai Kombe Ka.

 

p.s kjo tregon demokracine e brendshme te PD smiley

m'kujtohet kur kam pa zotin Imami te gjakos e me kurriz me te bute se barkun.. sot deputet i PD..

Kurse mua me kujtohet kur e kam pa kete Imamin duke kalu ke Rugova nje dite! Para 96-tes ky muhabet!

Isha me nje shokun tim qe punonte ne SHIK, dhe i kishte hik i cike petlla, ishte bo kshu...i flakte! smiley

Kalon ky Imami, ne pune te vet. Kthehet ky shoku im, e shikon dhe me thote: T'a kem ne dore une kete, e boj pleh e bej! smiley

p.s.

Ky shoku im, pasi beri ca vjet emigracion, u deportua ne Shqiperi ne vitin 2007, dhe sot e kesaj dite eshte i papune ne Tirane! smiley

Shet ke tregu!

Do te gjenin nje te ngjashem e Berishen (apo si xhaxhi Enver) qe sic thoshte edhe ai i partise se blerte "do te rrinte ne maj te kalit derisa ta rrezonin apo te binte vete". Parti te tilla nuk funskionojne dot pa "liderin" e forte dhe autocratic. Jo me kot partia qe me shume i shembellen dhe eshte ne thelb vazhdueshmeria e Partise se Enverit eshte monstra PD qe ka po aq te bej me te denit demokratike sa kishte ajo e meparshme si parti e popullit dhe punetorve.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).