Asimilimi

Mendoj që asimilimi si proçes mund të ketë kusuret e veta, në varësi edhe te vëndit në të cilin ndodh, por nga ana humane e egzistencës njerëzore nuk shoh gjë tragjike në të.

losttext

3 Komente

po ktu nuk behet fjale per jete a vdekje o burr' - c'a dmth me ket?!
Bota do vazhdoje te ekzistoje edhe pas vdekjes tate apo time. Nji komb, gjuhe, kultura apo tradita mund te asimilohen pa qene nevoja me u zhduk si njerez. Nji nga rreziqet e globalizimit eshte dhe ky, nuk eshte vetem problem yni.

 

 Admin,

ky titulli qe ke vene s`mund te mos me kujtoje ate episodin nga Koha e Shkrimeve - "Ne te kaluaren, asimilimit klorofilian nuk i jepej rendesia e duhur."

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).