Vetëm në Shqipëri!

Video 1: News 24 udhëzon qytetarët se si t'i tregojnë shefit një fotografi fallco nga celulari që duket sikur kanë votuar për partinë që do shefi. Rroftë qeveria, rroftë media, rroftë edhe shteti ligjor e i pakorruptuar.

Video 2: Pjesa interesante e kësaj kronike nga Top Channel fillon aty nga minuta e parë, kur flitet për Krenar Ahmetin, policin që lidhi veten me pranga në kamionin e  policisë për të mos lejuar PS-në të bëjë mitingun aty ku deshte.

71 Komente

Olsib vertete e madhe kjo gazete anit shqipetare.

Sa po beri thirrje publike se si mund te stimuloni me fleten e votimit, duke

e gjetur kete flete ne intrenet fotokopiojeni dhe ua servirni shefave tuaj per tu thene se per ke votuat,ky eshte lajmi me injorant qe kam degjuar ndonje here.

Anglez, me duket se je bere shume anglez dhe ke harruar se si funksionon ne Shqiperi administrata. Kane familje ata njerez. Humbin buken e gojes. Keshtu qe me gjithe rezervat qe mund te kemi per GSH, nuk mund te mohohet se eshte nje zgjidhje fantastike kjo qe ofrojne.

Keshtu qe bravo GSH dhe bravo Anila.

Edhe nje gje tjeter... as qe diskutohet qe GSH ka qene shume anti-qeveritare, por le te mos harrojme se eshte detyra e gazetarit dhe e gazetarise qe te bezdisi sa me shume pushtetin.

Eshte antishqipetare jo anti qeveritare.

Anti shqipetare qe kur na nxori namin e vjedhjes se ores se Bushit,edhe anglezet u shokuan nga ky lajm injorant.

Po ne se fiton Rama do ti pushoje ata qe votuan kundra?

 

Eshte antishqipetare

 

Jo shqipetare, por shqiptare, o shqipo smiley

ky eshte lajmi me injorant qe kam degjuar ndonje here.... Nga rastet e ralla qe nje shpurist e thote sic e MENDON perkufizimin per INORANCEN e hajduteve te votes . S'ka faj i ziu eshte ne Angli smiley dhe kujton se Mixha e ka shkundur miellin nga kemba smiley Kam nje kerkese paraprake te nderum admin. Kete Anglezin mos e largoni KURRE. Eshte plotesisht i denje ne vend te ATIJ ( marrte nga ditet e Saliut )

E veshtire per tu perceptuar politizimi i njerezve ne Shqiperi nga nje njeri qe s'eshte pjese e atij llumi; sikur keto njerez ndjejne nevojen e pashterreshme per tu profilizuar ne nje ane politike.

Vota e lire eshte nje nga te drejtat themelore njerezore. Nese ti pranon te kompromentosh te drejtat e tua per nje cope vend pune atehere ne djalle vafshin  bashke me habitatin ne te cilin jetojne bazuar ne kontributin e tyre.

Kokrra injorantesh. Ne vend qe t'ju thone popullit te denoncojne rastet abuzive i ushqejne me frymen e mos-perballjes me ato qe i cenojne. Keto zogjte qe kane menduar kete opcion duhet te kishin dhe kunder-opcionin qe cdo kabine votimi ka nr. perkates brenda dhe jashte saje. Po sikur shefi te kerkoje foton me voten perkrah nr. e kabines te votimit?

Per aq kohe sa ne Shqiperi do kete grupe te shtypur politikisht nuk do kete qetesi as nen bemat e Berishes, as nen atij te Rames.

Disa njerez ne Shqiperi nuk mund te behen njerez kurre... Qofshin politikane, gazetare, punonjes shteti apo privati..

Kane derguar SMS njerezve ne tirane ku ju thuhet qe mitingu i PS do behet ne Kombinat..!!! Kta te PD-s i ka braktisur truri perfundimisht!

 

Seriozisht kane dergu SMS? Ke ndonje prove?

 Ndonse nuk jam me PS (sikunder as me PD), me habit fakti qe policia tregohet aq e ashper ndaj nje mitingu zgjedhor, ndoshta i fundit per PS , se dhe dy dite kan mbetur. 

Ik mer Liqen se do te vij koha edhe ty te avullosh totalisht, se nga pjesa e trurit ke avulluar me duket.

 

 

I shikont edyja videot apo JO??????????? e para eshte skandaloze. GSH , thote do te japi nje faksi milet tek gazeta e saj qe te gnejej shefin.

 

Diotaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa totalisht.

 

 

p.s GHS i vuri perfudnimisht kapak vetes si gazete e pavarur.

I pashe te dyja videot!

Per te paren qava kur e pashe, per te dyten qesha!!

Ne fakt as une nuk e di vete me cilen parti jam......!!!!

Por me shpjegon njeri, se pse ndjej urrejtje per keta spikera dhe per ata njerez qe manipulojne keshtu.

Vertet qe politika ta pështiros( p.s. kjo fjale nuk ben pjese ne dialektin tim)

Qy tmos lodhen robt tuj zbrit kopje fletvotimesh prej terneti,ekzizton dhe mnyra laps Blu ne gome Roz. smiley

kush ma shpjegon pak sepse viktimizohet mileti keshtu:

punonjesi i administrates te themi, "i duhet te vertetoje" se ka votuar per partine e administratorit ose humb vendin e punes; nderkohe qe:

nese vullnetarisht voton per partine tjeter (pse ashtu do) perseri ia fut vetes sepse njësoj e humb vendin e punes me ardhjen e tjetres ne pushtet.

Thelbi, nuk ka interes nepunesi te votoj si hajdut bankash kunder shefit, me duket mua...

nejse, varja muhabetit edhe dy dite zgjedhje e dy muaj perzgjedhje kan ngel smiley

Se pari...TURP ti vij Peshkut qe sjell nje idiotizem te rradhes si ajo e News24...thjesht sepse i tregon publikut qe e lexon se KU qendrojne dhe sa te "paanshem" jane. Nje genjeshter e leshuar nga disa militant partishe...kthehet ne nje mjet agjitacion-propagande...nga nje "forum" qe pretendon te jet "i lire" dhe i hapur per te gjithe.

Akt teper i padenje...megjithse s'ka dyshim qe do ma fshini postimin.

------

Se dyti...PS-ja "can bllokaden" smiley Tani kur injoranca e perbashket e nje force politike ben qe te injoroj URDHRAT e policise per MOS LEJMININ e nje mitingu ne ate vend...per aresye SIGURIMI...ky nuk eshte faji i policise. Fundja policia do kish bere mire ti futeshe me shkopa gome atyre...qe dalin ne KUNDERSHTIM te ligjit...ligji qe ka percaktuar qe PS-ja ta bej mitingun ke Nene Tereza dhe JO para kryeministrise. Por policia s'ka c;bej se Erjon bracja ka marre ne telefon gjith vezhguesit dhe ju ka thene qe te dalin ne shesh te shikojne "presionin" e policise (i vetmi presion vinte nga nje bande qe uluriste "Edi Rama!&quotsmiley

Fundja Plani Operativ i Grupeve Armiqsore te PS-es eshte qe te shkaktojne sa me shume "incidente" gjet kti mitingu...dhe para tij...ne menyre qe me 29 kur ti ken humbur zgjedhjet...te ken goje dhe te qafen me artikuj te shkruar nga Erjon Brace ose Erjon Veliaj ke ndonje blog i Arian Haffington ngjitur me artikujt anti-Kosovare. Dhe qe gjithasthu te ket goje Edvin Rama qe me 29...kur PS-istat e inatosur ti kerkojne koken e tij per kte deshtim kolosal...tju thote qe fajin e ka...si gjithmon...Sali Birisha.

PS: Tani PESHK...bej pak durim...bej pak mundesi...dhe MOS i fshi postimet KRITIKUESE ndaj teje thjesht sepse ashtu je gdhire kte mengjes dhe s'pranon kritika. Te postosh nje video idioteske nga News 24 mbi nje ALIGIM patetik militantesh parite...si "LAJM"...tregon thjesht dicka "ndryshe" nga ajo qe Peshku pa Uje MUNDOHET te perfaqsoj ndaj lexuesve te vet. Prandaj merre me te mire...dhe jo me metodat klasike te deritanimshet e fshesave dhe BAN-eve kokes. Miqesisht po ja u them...

Cfare jane kto idiotizma more njerez. Hajde GSH qe ben fushate dhe i falet, po me ju qe e hani sapunin per djath si i behet...

Po kush guxon ti kerkoje punetoreve te administrates foto nga votimi ne kete menyre ? Sikur te kishte edhe nje rast te vetem do e kishin zhbirru me kohe kto hijenat gazetareske alla fiks fare.

....Po kush guxon ti kerkoje punetoreve te administrates foto nga votimi ne kete menyre ?....

 

Supozimi im eshte se jane po ata njerez qe i nxjerrin me zor ne mitingjet e qeverise. Megjithate supozim eshte, mund ta kem edhe "gabim"

Ndonse nuk jam me PS (sikunder as me PD), me habit fakti qe policia tregohet aq e ashper ndaj nje mitingu zgjedhor, ndoshta i fundit per PS , se dhe dy dite kan mbetur. 

PS-ja beri kerkese ke policia per lejim mitingu para kryeministrise. LIGJERISHT duhet te bej kerkese para policise. Policia i tha...JOOOOO...sepse perfaqson RREZIK incidentesh pasi eshte shume afer me mitingun e PD-es. Dhe i dha leje per ta bere ke sheshi Nene Tereza (gje normale...ku do ta bej mitingun Edvini...ke rruga Islami Qemali? 15 veta do sjelli?)

Tani ligjerisht kjo ceshtje eshte...e mbyllur. Policia s'tregohet ASPAK "e ashper" ndaj tyre. Ligjerisht policia duhet ti ishe futur me shkopa gome dikutjve qe ILEGALISHT bllokojne kryeministrine dhe qarkullimin ke bulevardi. Por ngaqe duhan tja marrin "me te bute"...bejne aq sa bejne per te MBROJTUR LIGJIN...pera turmes qe uluret "Edi Rama!" dhe qe s'ka asnje pike perceptimi ndaj ligjit.

Kuptohet...PO te sjellesh "lajme" jo thjesht e nje-anshme por AGJITACION-PROPAGANDE...do arrish ke nje qendrim specifik.

Prandaj i LUTEM Peshkut te tregoj PAK me teper "maturi"...dhe te mos kthehet thjesht ne nje forum agjitacion-propagande me lajme idiotseke dhe patetike per "carje bllokadash". Turp ti vij dhe Top Channel-it qe per asnje sekond nuk perfaqson se CFAR thot policia e shtetit...dhe se PSE e ka ndaluar ate miting ne ate vend.

Thjesht propagande e semure...dhe e dobet. Perpelitjet e fundit para...fundit.

O Grupo,

Dy pyetje: 

1. Pse i tha policia po PD-se dhe jo PS-se?

2. Pse u lidh ai polici te kamioni? Cila pjese e ligjit dhe drejtesise se vendit i tha ta bente?

ate policin  para disa kohesh e shkarkuan nga detyra se ngau makinen i dehur dhe e cuan ne elbasan... tani ky polici ka rastin qe t'i shprehe qeveriut se sa shume i ka munguar tirana smiley

 

o pmusaraj,nga ajo qe tregon grupi,normalisht PD ka ba kerkesen me par...shum mir ka ba policija qe ska len te behen ngjit,apo do ndoj grusht pa pare ti...

. Fundja policia do kish bere mire ti futeshe me shkopa gome atyre....E ka thene Jozefina ajo BURNESHA e Parlamentit ( mbase e njeh) me perpara se ty o Grup ! ..Fajin e ka Sali Berisha qe nuk ju keputi nga nje plumb ballit!... Ndersa ti merresh me " vogelsira" si pune shkopijsh ... ...ky nuk eshte faji i policise. .. smiley

Ne dukje dallon si lajm pa "rendesi" si "lajm idiot" ..ndersa per shqiptaret e terorizuar prej PRESIONIT Mixhist ne ADMINISTYRATAT e Saliut  ( jo ne kombetaren e IRANIT smiley ) ky lajm i News -24 eshte nga sherbimet me te medha qe mund ti behen atyre qe duan te heqin kularin nga QAFA qe jua kane vene GRUPET e PD-isteve fanatike . Ju lumte te nerum admin qe na mbani ne korent , se cfare metodash nuk u pjell mendja e semure e sqeperve dhe deledasheve nen hyqmin e sikareve Saliste .Ne zgjedhjet e 96 ne nje qender elektorale te Saukut ( tani A.RENDIT) sikaristet Saliste rrinin tek penxherja e dhomes se votimit dhe nga jashte kercenonin votuesit ( ushtaret e Gardes  dhe policet) me pistolete e thike ne se nuk votonin per PD-ne. Dhe nuk eshte shaka ose sajese!!!!! Mos JU duket se fajin e kane POLICET ???????

O Grupo,

Dy pyetje: 

1. Pse i tha policia po PD-se dhe jo PS-se?

 

1- PD-ja kerkoj leje me pare. Dhe ju aprovua. Policia NUk po i thot PS-es mos be miting...por thjehst se per aresye SIGURIE nuk mund te mbahet mitingu ne ate vend. Dicka absolutisht NORMALE pasi PS-ja mund ti kish thene qe do ta mbaj mitingun dhe ajo ke sheshi Skenderbej...dhe cfar behet pastaj?

Polica eshte per te rrujtur sigurine. Nese PS-ja ka interesa me shkaktu incidente...gje normale per ata. Nese PS-ja ka interes te MBESHTES ligjin...te bej sic thot LIGJI dhe jo Maliqi.

Fundja kjo ishte praktika e VET PS-es ne 2005...ku po ashtu mitingjet ishin ne dy sheshet kryesore...te NDARA me nje "buffer zone" midis tyre nga policia. Ka aresye sigurimi...dhe poicia s'a ndermend te merret me "incidente" thjesht sepse PS-ja do me be miting atje ku i do qefi.

Ka ligj...NDIQENI.

2. Pse u lidh ai polici te kamioni? Cila pjese e ligjit dhe drejtesise se vendit i tha ta bente?

Ai i shkreti...si polic jashtzakonisht profesionist qe eshte...ka per detyre me ndalu nje miting ILEGAL. Ligji ati ne fakt i kerkon qe te nxjerri shkopin e gomes dhe prangat...dhe ti vendosi ato pranga ke turma banale qe uluret ne shesh.

Por duke treguar profesionalizem dhe duke treguar maturi dhe duke treguar urtesi...ai vendsoi qe per te mos tensionuar gjendjen...te prangoset vet me mire se te filloj e te prangosi militantet e terbuar. Dicka qe s'kam dyshim...ti do ta vije po ktu ke Peshku si nje "lajm" per "presion te qeverise mbi PS-en"

Presion...eshte dicka tjeter. Te ndjekesh LIGJIN perpara nje turme qe NUK e ndjek ligjin...nuk eshte presion. Eshte te besh detyren.

Ktu fajin e ka plotesisht PS-ja qe mundohet me cdo kusht te krijoj incidente. Turp

Grupo, hallall: 

Por duke treguar profesionalizem dhe duke treguar maturi dhe duke treguar urtesi...ai vendsoi qe ...te prangoset vet me mire se te filloj e te prangosi militantet e terbuar.

Por duke treguar profesionalizem dhe duke treguar maturi dhe duke treguar urtesi...ai vendsoi qe per te mos tensionuar gjendjen...te prangoset vet me mire se te filloj e te prangosi militantet e terbuar. Dicka qe s'kam dyshim...ti do ta vije po ktu ke Peshku si nje "lajm" per "presion te qeverise mbi PS-en"

Aq maturant dhe i SIGURT ishte ai gjest policor, sa qe polici vuri SIGURIne e tij ne dyshim, deri sa u desh t'a nxirrnin me urdher telefoni nga poshte makines. Kalamanlleqe Molok, si dhe arsyetimet e tua te SIGURta.

Por duke treguar profesionalizem dhe duke treguar maturi dhe duke treguar urtesi...ai vendsoi qe per te mos tensionuar gjendjen...te prangoset vet me mire se te filloj e te prangosi militantet e terbuar.

Mirë e ke ti mër babam...

Shif tashi ça të bësh... trego profesionalizëm, maturi e urtësi dhe shko para pasqyrës, thuaji vetes idiot të paktën nja pesë herë.

si polic jashtzakonisht profesionist qe eshte...

e hoqen nga detyra se beri aksident ne gjendje te dehur

Vallaji neve Shqiptareve as qe na binte nermend ky lloj shejtanlliku .Ai i KUQI i ambasodes Amerikone na fryu n'vesh para ca ditesh, ne i koferenc shtypi q'dha. smiley

Nuk di te them ne eshte krim, apo jo, sidoqofte flirton aq thelle me ligjin dhe hijet e ligjit, sa qe duhet sqaruar njehere e pergjithmone. Rosee me larte shprehet sakte. Ne vend qe te keshillohemi te denoncojme kerkesa te tilla nga eproria burokratike, keshillohet mashtrimi qe mund t'i bejme shefit. Ligji duhet te flase qarte dhe te parashikoje ndeshkime te rrepta dhe te pafalshme ne te gjitha rradhet. Fotografimi apo cdo lloj kopje, reale apo virtuale e fleteve te votimit nga persona te paautorizuar duhet ndeshkuar me ligj. Kaq e thjeshte eshte kjo pune. Mediat te terhiqen nga fusha ne te cilat nuk iu njihet kompetenca. Kjo eshte e rende.

Jam dakort me Grupin!

Por keto zgjedhje kane dhe nje gje shume pozitive per shkak se ne parlamentin e ardheshem do te kemi vetem PD,PS,LSI dhe ndoshta G99.Nuk kam me particka-shushunja dhe PBDNJ.Kjo do te jete fitore e madhe per te gjithe shqiptaret.Por ketu i frikesohem se mos keta kryetaret e peryre shushunjave duke pare qe kane mbetur pa post dhe pa privilegje do te behen me humbesin e zgjedhjeve dhe ti mbushin mendjen qe te mos pranoje rezultatin.I bej thirrje humbesit te pranoje humbjen dhe te mos bjere ne gracken e partickave-shushunja pasi vetem kjo nuk e ndihmon Shqiperine.Shumica e ketyre shushunjezave kane financime te dyshimta dhe PBDNJ eshte vegla e Asfalias.Nese humbesi pranon rezultatin atehere humbasin mafiozet qe fshihen pas ketyre partive-pacavure dhe Asfalia.

Se dyti i bej thirrje PD te tregohet gjakftohte dhe te mos bjere ne provokimet e segmenteve anti-kombetare te PS.Ajo anglezia Glover nuk ka ardhur kot, sepse do qe te shkaktoje trazira sic beri ne 1996 kur ne ate raport nuk permendi asnje fjale se opozita bojkotoi zgjedhjet a thua se jetonte ne Hene dhe nuk e kishte pare bojkotin.Shumica e vezhguesve te ODHIR dhe te OJQ shqiptare jane te majte dhe PS e di kete prandaj segmente te saj te lidhura me Asfalian apo UDB do te bejne cmos qe te njollosin keto zgjedhje.PD duhet ta dije kete duhet te jete gjakftohte dhe te mos bjere ne gracke se e pesoi njehere ajo dhe Shqiperia.

Edhe njehere uroj qe zgjedhjet te jene te qeta dhe pa probleme!Urime fituesit dhe pergezime per humbesit!

 

Milatantet e P(P)S-s si ujqer te terbuar me gruashtat perpjete...si gjithmone xhanem.

Po Edi s`ka me foto nudo per te nxjerre, qe krijon kshu incidentesh ?

...dobet shume dobet lol

M'falni, mos osht ky polici ai qe thoshte para ca kohesh se shteti kishte shpenzuar 8 milion euro per edukimin a tij ne Turqi? Po te jete ai i shkreti ka nevoje per doktor dhe mbase prandaj eshte lidhur tek kamioni qe ti tregoje doktorit qe shifte prapa perdes. Ky me verte qe qeka profesionist. Ta kishte bo ket pune knej ka ne, tashi do ishte me nej dhome pa dritare dhe mure dysheku.

E mer Lul here e pare qe te lexoj qe po flet per SHOQERI e SHTET Real... Me duket se e ke haruar cdo te thote PUSHTET ne Shqiperi dhe aq me teper cdo te thote Lenie Pushteti ( karrikje ) nga Mixhizmi . Ne qoftese ke qene ne Memedhembje ne vitin 96 dhe te perpiqesh te krahasosh kete prag elektoral ( fushate ) me ate te atij viti qe polli 97 ,do te vesh re se :

Per nga intensiteti , harxhet , buja , dhuna e fshehur dhe e pafshehur, presioni , imponimnet me synet shiritash , perdorimi i administrates dhe shperdorimi i fondeve ....se fundi edhe kjo forme presioni ( dhe te jesh i bindur qe nuk eshte vetem kjo) jane ku e ku me nje propogande VERTET Mashtruese por reale si perdorimi i Piramidave ku poplli socialist e demokratas e quajti Shume te Ligjeshme vjedhjen e VOTES edhe nen presion sepse shiste nje gerdalle e behej me nje LOPE e VIC smiley . Tani vendi me "pagat te trefishuara" me suksese ekonomike qe jua kalon Botes , me reforma nga me te suksesshmet ekonomike te shoqeruara me investime nga me te medhate ne Rajon e me Gjere ne GRUP smiley jane nje VERE ne UJE para dinakerive e manipulimeve MIXHISTE per te vjedhur voten. Familja , "miqt" dhe " miqt e miqve" duhen shpetuar me cdo kusht . Ndryshe pas 29 qershorit  ndigjohet nje si tringellime prangash smiley .Ne Shqiperi po troket ZBATIMI Ligjit qe do te thote olele KOKA !

Mduket se ky VALESA e ka kap koken e muhabetit. smiley  Jo vetem UDB-ja dhe Asfalja por edhe KGB-ja,STAZ-i dhe SS-et jane te implikuar ne kete provokacion. smiley  Gjithashtu edhe Mendrega, prijesi i vllazerise se bardhe qe ndodhet ne piramiden e bardhe ne Takllamahan ka derguar agjent anti-PD-ist ne shqiperi .

Gjithmone me te futme ja kane PD-se, armiqte e Shqiperise.

Gjithmone,gjithmone..... mduket se kon inot qy Sala osht Shqiptar. smiley

Cfare idiotash!Korca bastion i majte???.....Ti Korcen e njeh vetem nga podiumet dhe grumbullimet ne shesh. S' mund t'ja dallosh doren ti popllit qe po perkar Saliun , sepse nuk e ka te fiksuar. Tani ti ja shef kur duartroket dhe pastaj ke shpatllat e Mixhes...Aty fillon te te humbase nga syte TY dhe gjithe solidareve sikarist te Sales sepse .... doren poplli e reshket avash avash deri tek vendi ...dhe aty perdor gishtin  smiley Si per cdo zgjedhje ! Ndersa grumbullimi ne shesh behet kur vjen ndonje budall i MADH , se stik i vendit mo dhe nuk u vjen shpesh rasti te mblidhen dhe te degjojne qyfyre smiley

Korca eshte sipas sondazheve...rreth 14% ne favor te PD-es smiley

Thjesht nje gje me habit...pershembull dje Edvin Rama u ekspozua me VIDEO se si manipulonte viktimat e gerdecit. Cuditerisht Peshku mbajti heshtje.

S;ka problem...ne fakt me mire heshtje. Por thjesht nese do mbash heshtje ndaj propagandes se nje ane...duhet te mbash heshtje ndaj propagandes se anes tjeter. Por jo te sjelles ato segmente te propagandes partiake me te dobeta...dhe ti vesh ktu ke Peshku ne pritje se ndonje antar do "acarohet". Dhe antaret e Peshkut e TREGOJNE vet qe NUK i gelltisin kto budalleqe dhe genjeshtra te holla dhe te trrasha. (pervec lokomotivave te zakonshme...militantet do jene militant)

Jo te sillet propagande politike te dobet...dhe nga ana tjeter te pretendosh se ktu kemi te bejme me "mendime dhe fjale te lira". Po kerkoj shume??

Thjesht kjo vlen vetem per me ofendu inteligjencen e antarve te Peshkut.

Grup e kaluar grupit,

Inteligjenca jote u ofendua kur gishtat e tua shtypen ne tastiere fjaline e meposhtme: 

Por duke treguar profesionalizem dhe duke treguar maturi dhe duke treguar urtesi...ai vendsoi qe ...te prangoset vet me mire se te filloj e te prangosi militantet e terbuar.

Nuk ta ka fajin Peshku, mer grup, jo. Vete i thu keto perla inteligjence.

 fotografimi i votes +  ora je bushit =  shpifje e te majtes frikacake

mitingje te paligjshme? =  gjithcka e paligjshme

ooo..te zgjidhet kush te doje, vetem pushimet e veres te mos na prishin lol

fjala jote n'vesh te Allahut, Perendise, Budes, Memes Natyre, Shenjave te Horoskopit etj smiley

Bobo ca behet ne Shqiperi, s´besoj se ka popull me pasional (per politiken), kudo qe te shkosh flitet vetem per te, duke pi kafen sot ne mengjes ne Durres, kamarjerja duke sherbyer, gjithe kohen duke bertit poshte ky e rrofte ai, madje edhe cakmaket kishin te stampuar reklamat e partise (ai i PR ishte me i shituri, se ndez me mire se te tjeret_thonin). Megjithate, ndjehem kaq mire, "guri ront n´tok t´vet".

Thuhet se edhe kur behet seks...kohet e fundit pasthirrmat jane:

- peeeeeee seeeeeeeeee

-peeeeeeeee deeeeeee

mer kta mir, se dy germa, po ku menoj ata te drejtave te njeriut ... smiley  

emo, lanet djalke smiley

tyyyt ku te shkoi mendja smiley

Ahahah, e bukur kjo!

Ne rastin e tyre thuhet:

-Oqiiiiiiiiiiiii!!!!

Pershendetje nga shehsi SKENDERBEJ,ku sot nisi festa e FITORES,aty sot filloi marshimi I SHqiperise drejt Evropes.

SHQIPTARET tashme kan zgjedhur,vota e tyre eshte BLU,ashtu sic do te zgjohet me 29 qershor SHQIPERIA BLU.

Propaganda komuniste,dhe antishqiptare nuk mund ta zbehe festen e kombit, ashtu sic nuk arriti te njolloste rrugen e KOMBIT,rrugen e bashkimit KOMBETAR.

Te kuqte kane frike nga BASHKIMI i KOMBIT,ata ja kane shitur njehere KOSOVEN serbit,prandaj edhe hodhen balte,e vodhen vrer,sepse e kane te qarte se BASHKIMI i kOSOVES me SHQIPERINE eshte fundi i pushtetit te tyre.

Sa per temen nuk ja vlen fare ta komentosh,jane thjesht pregatitje e terrenit, per te justifikuar humbjen duke krijuar incidente,dhe konfrontime.

SHQIPERIA PO  NDRYSHON----29 QERSHOR  BLU   ALBANIAN

ps:reklame e bukur ajo e ana travel,i kane dhene ndonje leke ppu,apo eshte thjesht sa per ti kthyer qoken Arjan Canit,mu duk vetja si te Zone e Lire.

nihilist ose mini-salist, ke fol bukur daje, ma bone mishin kokerr. zoti jua boft mar, vetem amon me kujdes se mos ju kapi njeri tuj mush arkat me vota se osht me zarar. te honen do gdhiheni me fiks 71 deputete ose me at numer qe ju do zemra. Urime per fitoren, keni bo me verte zgjedhje t'paqme.

Treno...!

E lashe fare nuk ja vlen te kthej pergjigje. Eshte kohe e humbur.

Flm per urimet,por nuk duhet te jene vetem per mua po per gjithe shqiptaret.

Degjohemi ne 29 qershor.

BLU    ALBANIAN------------------BLU    ALBANIAN------------------------------------------

BLU   ALBANIAN--------------------BLU   ALBANIAN----BLU  ALBANIAN--------------

SHQIPERIA   PO  NDRYSHON. Mundohu ta kapesh dhe ti trenin e ndryshimit.

po s'do mend qe jane pasionante shqiptaret per politiken se gjysma pijne nga sisa e qeverise dhe gjysma tjeter kane zene radhen...

Ne prag zgjedhjesh ndodhin nga me te larmishmet.

Te pakten ketu, po edhe ne vende te tjera perendimore, e tv nuk i publikojne.

Jane te shuma rastet e "perleshjeve" me policin apo midis militanteve, asgje nuk arrijme te shohim.

Ne kete rast mjeti nuk justifikon qellimin, sepse eshte nje "bumerang".

Askush nuk thote " te shkretit ishkomunista, sa keq i trajtojne, po shiko ç'fare urrejtje kane ne fetyrat e tyre".

Asgje te re nga lagjia e bllokut. Fetyra te konsumuara.

 populli shqiptar (ose me mire te themi nje pjese e majte) nuk e ka akoma edukaten e respektit ndaj ligjit, dhe mundohet te abuzoje ne cdo menyre me durimin e shtetit

ma bone mishin kokerr.... Me qene realist smiley ka ndru Treno ! Thuhet ma bone puckuriza - puckuriza smiley Eshte gjuha e Fitores ose e Bluse... Me kujton ate pjesen e regjistruar te Euro-news te 97 kur qiste ate me dhom te rame qe bertiste.. "Liri-Demokraci. PD-ja do fitoje " si simbol i pakundershtueshem i Fitores se Mixhes smiley Doli qe dhomroni i manipulonte votuesit dhe Sala si zakonisht  ...HUPI ! Lavdine e vet e mat me sa njerez eshte i afte te transportoje nga qyteti ne qytet , nga mitingu ne miting per ti mbushur mendjen Vetes dhe Sikareve se e ndjekin mrapa me mijra, qindra mijra , miljona , qindra miljona , miljarda, qindramiljarda.. smiley Me duket ja shkela pak ke Miliardat se per qindramilionat .. Pa Dyshim.... e ndjekin smiley , perfshire dhe shpuren e tij tek PPU qe pak duken po jane qindramijra ...me qene realist! smiley . Se edhe mund te behesh nihilist per ta kundershtuar por s'ke gjo ne torbe dmth nuk te behet mishi puckuriza -puckuriza . Ku i gjeni mor aman. Edhe per fushate s'na lini pa qeshe !

Shteti dhe ligji per shume militante indentifikohet me figuren e Sali Berishes. A ka me turp sesa nji polici qe ne vend qe te vendose rregull, shkakton kaos; per nje polic qe ne vend qe te ndaloje krimin, perplaset i dehur me eskorten e qeverise e futet e lidhet poshte makines...

Sikur del pak shumezimi me mbetje ketu. Lind pyetja: E si mund te kercenosh dike se po nuk votove per mua une do te te heq nga puna?  Qe te con ne pyetjen tjeter: E si mund te te heqe nga puna dikush qe nuk eshte votuar?

po fitorja e atij nuk varet vetem nga vota jote o Millosh, po edhe nga e 3083999 te tjereve (meqe Poni thote qe jane 3084000 zgjedhes).

 

O tironso eshte njisoj si me te kercenu Drejtori i Cirkut qe po te preferosh kinemane ose teatrin ne vend te cirkut ai sdo te leje me hy ne cirk.

prandaj po komenton ne temen: "Vetem ne Shqiperi". Gjithcka eshte e mundur!  

Cfar mesazhi marim nga militantet e Ps-se ?

1- Ne jemi me te forte se ligji , po nuk na e dhate jua marim me force . (Dhe mbasi ta marim e bejme ligjin si duam) .

 

Ky ka qene mesazhi i te majtes shqiptare nder vite . Kete mesazh kane emetuar udheheqesit e te majtes duke filluar qysh nga Miladini , Enveri , Ramizi , Nano ... deri tek ky i riu .

Penar nuk eshte vetem ne Shqiperi

Liban

Iran

Somalia

Irak

E cuditshme,me pjesen me te madhe te militanteve te PD tek PPU,te majten e konsiderojne me komunistet,dhe vazhdojne nga Lenini e deri tek Edi Rama,ne nje hark kohor gati nje shekull.,te bejne akuza idioteske me fraza shabllone,qe Komunisti Berisha i ka bere ketu e 18 vjete te shkura,pa luajtur nga istikami,llogorja e mendjes se semure!

PS sot nuk ka as nje baze reale komuniste,as ne ideologji as ne pikpamje as ne njerez,AS NE PRAKTIKE,programi i saj eshte eshte amicioz.per nje ndryshim me te shpejte dhe me mire se PD,e cila ka mbetur e pa reformuar,me te njetin kryetar Partie qe nga koha e "Luftes"me nje kryetar qe ka vizionin se ai eshte YLLI i vetem me gjallje,me vdekje,per Shqiptaret " Une jam Sali Berisha" eshte sllogani dhe kulti me i madh i keq dhe i shemtuar qe stonon ne nje shoqeri demokratike qe ne duam te ndertojme!

PS ka kaluar procese demokratike,ka kaluar disa kryetare Partie,dhe po gjen veten me nje te majte moderne europiane! Edi Rama ka qytetarine e domosdoshme,kulturen dhe pjekurine ne ritje te percoje shprese dhe ndryshim ne Shqiperi,ate e kuptojne shume vete pjesa me e madhe e Shqiperise!

PD dhe Berisha jane sinonime te veteme te njeshit,Thuaj PD, ke thene Berisha,thuaj Berisha ke thene PD!

Pra ne qoftese do te flasim me slogane Berisha eshte nje Lenin,nje simbol i PKR!

A e keni degjuar Berishen ne fushate,kur thote Bashkohuni me ne,te gjitheve!.. u drejtohet te gjitheve ,popullit pa dallim ideje,pikpamjesh,dhe ngjyrash politike!

Berisha e ka te shkruar ne balle mentalitetin komunist,te deformuar sigurisht si kjo shenja simbolike e partise se tij:

Nga See full size image

 

 

 

neSee full size image

 

 

 

“Shqiperia, dikur shteti me i izoluar i Europes, zhvillon neser zgjedhjet qe shihen si nje prove vendimtare per t’u bashkuar me familjen europiane. Sali Berisha, prej kohesh udheheqes i Partise Demokratike, ish president dhe tani kryeminister, kembengul se zgjedhjet do te jene te lira dhe te ndershme”.

Ne kroniken e Euronews per zgjedhjet ne Shqiperi, theksohet se votimet e meparshme jane kundershtuar nga vezhguesit, sepse deshtuan ne permbushjen e standarteve nderkombetare.

“Kundeshtaret socialiste te Berishes, komunistet e reformuar te udhehequr nga Edi Rama kane hedhur qe tani dyshime mbi aftesine e qeverise per organizuar nje votim te ndershem. Ndersa sondazhet tregojne se zgjedhjet jane te balancuara me se miri. Programet e partive jane ngjashme, te bazuara mbi hyrjen ne BE, me shume vende pune dhe stabilitet, nderkohe qe akuzojne njera-tjetren per korrupsion”.

Me tej Euronews shton: “FMN parashikon nje renie dramatike te rritjes kete vit, pas nje dekade me rritje te fuqishme. Zgjedhjet u paraprine nga dhuna sporadike, nje zyrtar i opozites Kristian Demokrate u vra kur makina e tij u hodh ne ere, ndersa nje anetar i Partise Demokrate ne pushtet u qellua per vdekje gjate nje grindjeje per posterat elektrale”.
 

A e keni degjuar Berishen ne fushate,kur thote Bashkohuni me ne,te gjitheve!.. u drejtohet te gjitheve ,popullit pa dallim ideje,pikpamjesh,dhe ngjyrash politike!

Se mos vetem Sala.

"Une nuk jam politikan"

"Pertej te majtes e te djathtes"

"pertejte gjitha ngjyrave ka vetem nje Shqieri"

Çohu katunar, çohu qytetar, çohu saldator, çohu minator, çohu, çohu, çohu!!!

Sounds familiar?

Gjith bota e ka mare vesh se PS eshte e perbere na ish komunistet , per cudi disa shqiptare akoma nuk e besojne .

Ajo qe thuaj eshte e vertete por ka nje ndryshim nga PD-ja,nuk ka kryetar ish-komunist. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).