Vendos Diçiturën - Nr. 41

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë të goditur që i përshtatet mirë fotografisë së radhës.

41 Komente

Ne kohen e PS keto banjo perdoreshin per te shfrytezuar cdo lloj burimi ujor per te mbushur hidrocentralet smiley

Edhe ne banje bejme politike!! Ta kap me te majten apo me te djathten? me ke dore e kap lideri? Po liderja?

 hihihih cte qeshme...smiley 

tapen dhe ne dyqan...

Tregohu i kulturuar! Bej sa te duash, por mos harro ta zbrazesh!

"shif e shkruj"  smiley

...m'pelqejne keto llojet e "rachid systeme" qe ka atje...ne konstatimin e trishtueshem me duken shume brilante iderat.

Ja dhe nje version i shpifur:

"Nga burimet e fresketa te banjove tona, direkte ne tavolinat tuaja"

apo

"347656374 pika, te mbedhura me perkujdesje ne nje shishe te vetme"

....si ishte ajo reklama: IVI portokalle dhe kajsi...nga burimet tona natyrore smiley 

Taking recycling to a whole new level smiley

PS: Sa kam qesh lool.

Dreqin. Kjo ishte shume e bukur.

hahahahhahahahha smiley

Lere oslib, kjo e r-t eshte e madhe fare smiley

Po ku behet gare me ju?! Dhe une qe doja te fitoja konkursin.

Meqe ra fjala cfare fiton ai qe gjen dicituren me te mire?

Shpresoj te mos jete ajo qe po imagjinoj tani! smiley

 Versioni i pare:

KAMPIONATI I SHURRES. AI QE MBUSH SHISHEN ME NJE TE SHURRUAR FITON 1000 LEK (TE REJA) DHE DY FLETA VOTIMI.

Versioni i dyte:

(Leter e ngjitur tek dera)

Ruani shurren tuaj, mos lejoni t'ua vjedhin pushtetaret.

P.S. Tasat e mutit jane mrapa deres.

P.S.S. Sqarojme shurruesit socialiste se P.S. qendron per Post Scriptum dhe jo per Partia Socialiste.

Kure popullore per gripin e derrave. Dhuroni shurre! Shpetoni jete!

2800 vjet pas romakëve, iu prezantojmë kanalizimet moderne

Keto duhet te jene investimet e fushates.Perurohet njehere pastaj mbarohet banja.Kus e di ca mitingu madheshtor eshte bere para banjos per te festuar trefishimet e investimeve neper banjo ndersa socialistet kishin bere zero

Punetoret bejne gati linjen e re te mbushjes dhe ambalazhimit te ujit te gazuar disa ore para se kryeministri berisha te arrije ne ceremonine e perurimit.

 Une votoj per Monden

Taking recycling to a whole new level

Ou sa kam qesh!

 kshu osht kur e marrin seriozisht agron llaken smiley 

eshte foto fantastiiiiiiiikeeeeee!!!!

 tranzicioni shqiptar - kaq eshte kryengritja jone, imzot...

- E mos u qani ju burrat... pa të shihnit atë të grave ... kishin nga dy legena smiley

Te marte e mira se me mbyte, po qesh me lot smiley.

Burri që është burrë dhe nuk i bën 5 litra shurë (1 litër për bidon) ai nuk është burrë!

"Freshly brewed iced tea for the win"

TEC me biofuel...

Po vjen vapa,po spatet uje mund te perdorni shurren.

do bejme analizat per politikanet

Dicitura ime do te ishte krejt e thjeshte:

E VETME

Imitim i qarkullimit te  ujit ne natyre.

....uji shqipetare ,uji me i paster e pa ngjyra partiake,ta ruajme si syte e ballit...

Kane hedh Nafte ne Vlore,e kan dhi krejt!

Keto jane kanalizimet e ujrave te zeza te tiranes .

"Kontrolli antidoping"

Vini re! Vini re!

Hapet firma piramidale e shurres! Futni sa te keni e merrni 5 litra!

Ja pse duhet lexuar mire etiketa e shishes para se ta pish nje gote.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).