The countdown (22:54)

... nen 200 kuti akoma per t'u numeruar ...

 

 

476 Komente

Pogradec fiton PD-ja me 500 vota. Jepi Sale shqyja porten Rames smiley

ma ke bo qejfin me Pogradecin meqe i kom robt anej. Zakonisht kan pas fitu kto t'PS.

Fillon kontestimi i PS-se ndaj Shkodres. Kane marre informacion qe del nje deputet tjeter ne Shkoder ne favor te PD dhe po hedhin shkelma keta.

ket per shkodren e pashe qe mrom (ktu - rreth ores 3am n'Tiron) te Klani edhe e perforcun sot n'mnjes qe "kishte shum gjasa qe t'kalonte edhe 1 mandat per PD"

O macosx, po boll rrejte o burre. Ke tre dite qe pellet numra sa andej kendej... s'ke informacion me shume se te tjeret mer burre, pse bo si rob i rendesishem kur je thjesht ushtar i rendomte i nje kauze banale?

Ushtar i rendomte jam i nje kauze banale. Po se kuptoj pse te djeg ty o gjeneral i nje kauze te larte Edviniste?!

ej, i bi qe neser ta shpalli 'dite zie' gazeta shqiptare nqse mbarojn me ket rezultat?

Sipas rezultateve të fundit që shikoj, AN 46.55 dhe BN 45.62.

Në këto kushte, nuk shikoj arsye për tu egzaltuar si nga njëra ashtu edhe nga tjetra anë, sepse asnjë prej koalicioneve nuk ka 50%+1 në mënyrë që të mund të krijojë qeverinë.

nqse mandatet do ndaheshin ne proporcional te paster. Fakti qe n'formule llogaritje merret per baze qarku, krijon ndryshime n'raporte

Sado ndryshime që do të sjellë, sërish ato nuk mund ta kalojnë 50% (sepse, dreqi ta hajë, ato ndryshime janë edhe për pjesmarrësit e tjerë në zgjedhje)

E kalon e kalon. Se ndahet me mandate. Cilido grup qe merr 71 mandate, krijon qeveri (se 140 deputete jane).

Po Olldashi sikur thane para zgjedhjeve do bente namin ne  Fier !

 

Kshu than dhe per Erionin..lol

Në këto kushte, nuk shikoj arsye për tu egzaltuar si nga njëra ashtu edhe nga tjetra anë, sepse asnjë prej koalicioneve nuk ka 50%+1 në mënyrë që të mund të krijojë qeverinë.

O "e" te ka mbet ora mbrapa! Nuk fitohen me %...fitohen me mandate ne parlament. Ato shiko se ato kan rendesi.

71-65-4 është rezultati i momentit (An,Bn,Asi)... nuk e di nëse është llogaritur ndërkohë edhe proporcionali në këto shifra (që me sa shikoj, Ps>PD në%, nga ku supozoj që, nëse do tëketë një shanc më tepër, atë e ka Ps si parti)

plako, nuk ka mo "shanc" tjeter sic thu ti pertej nr. 140.

Nuk e co njeri nr. ne 141 per me i bo qejfin Lirit.

O Ed, NUK KA proporcional tjeter mer burr i dheut pervec kesaj qe sheh tani. Nuk eshte sistem sic ka qene ne 2005-en smiley

Sipas formules se ketyre zgjedhjeve LSI i merr atij qe eshte me para me perqindje apo atij qe eshte me mbrapa ( PS, PD) ?

Se spo e kap dot fillin un me kto perqiniet.

Edhe Fieri eshte interesan.

Ps ka 8 mandate me nje " borxh" prej 4500 vota, ndersa Pd me 7 mandate ka nje teprice prej 2000 vota.

Pd e ka siguruar 7 mandatshin ne Fier pret e qete per te 8-in.

"Borxhin" me duket se e ka PD ne Fier, sepse po t'i llogarisim te pakontestueshme mandatet e atyre dy te tjereve, 48%/31% eshte me afer 9/5 se sa 8/6.

Gezohem qe PDI-ja po hyn ne parlament.

Uroj qe te mos humbin qellimet rrugeve.

Olso, ktu jom dakort me ate qe n/kupton ti. As un nuk di sa ka per t'zgjat ky koalicion sepse nuk besoj se ceshtja came ka per t'zon naj vend t'rendsishem n'politik te jashtme po kjo do ishte shume e rond per ato qe kan votu

Ne fakt dihet se cfare duan camet. Qe te marrin pronat e tyre ne Greqi.

E qarte. Pa ekuivoke. O e ben o s'e ben. Ose ne rastin me te keq, mund te thuash u perpoqen shume, por s'ja arriten edhe pse une i uroj te kunderten.

Prania ne parlament, ben qe kjo parti te filloj te krijoje kontakte kombetare, nderkombetare. T'i degjohet zeri.

Per mendimin tim ata duhet te arrijne qe te cojne secilin prej rasteve te dokumentuara, ne nivel autoritetesh gjykuese europiane.

Nqs. keto autoritete i japin te drejte secilit prej pronareve dhe Greqia vazhdon te beje sikur s'degjon, turpi dhe pergjegjesia do t'i mbetet asaj.

 

them se me pranine e tyre ne koalicion qeverises (nqse...) i bi qe kjo ceshtje t'i ngelet PD-se n'dere; dmth, me shume sesa greqia, ktu rrezikon PD duke dit impaktin qe mund t'ket kjo per shqiptaret qe jetojn n'Greqi dhe mnyren primitive te reagimit politik qe ka parasysh Greqia kur ndihet e rrezikume...naj tip 'fshese' ose n'rastin me t'mire, kercenim per me e bo

Olsib.

Po ta njifje ate vlonjatin qe po hyn ne parlament nga PDI, do te vinte per te vjelle...

Eshte nga ata skafisto-kontrabandistet qe di te thote vetem: Poshte X..., ose Rrofte Y...

Megjithse nuk di shkrim e kendim,  haberet nga Vlora me thone qe paska marre dy diploma ne Universitetin e Vlores, njera nga te cilat per Navigacion , tjetra Biznes...

Po u mbeshteten çamet te Dashi i Havase , i mori lumi.

PS.  E di ti se c'do te thote kur njihesh ne shoqeri nga emri i mamase ...smiley

Kshu me thane dhe mua per kete  madje me nje ngjyrim emocional qe s'e prisja nga personi qe ma tha smiley

Majlinda Bregu i kerkon Rames te zhbllokoje situaten ne Bushat. Blendi Fevziu deklaron qe PD perfundimisht del force e pare.

Po mer po. Blend Fevziu duhet te kerkoje i here falje per mashtrimin e exit pollit te se dieles.

Mashtrimin?! A po fiton PD-ja?! Sa per exit pollin nuk e dija qe e kishte porosit Fevziu.

A tha Ganiu 76? Po. Sot as i afrohet fare 76-es.

Fevziu e mori per te vertete absolute Ganiun, dhe gerthiste me te madhe te djelen per fitoren e paster te PD-se, dhe per mua ky eshte mashtrim, sepse Fevziu e njeh mire Shqiperine, dhe e dinte shume mire qe Ganiu ishte i ekzagjeruar. Por ai rezultat i shkonte per shtat interesave te Fevziut, kshuqe, hajde, fut e bjer, se s'na plas trapi as per demokraci as per rezultatet e zgjedhjeve. 

pershtypja ime eshte se exit-poll-et mund t'ken 'injoru' mnyren e perllogaritjes sipas perqindjeve sepse nuk ka mundsi qe te 3 (apo 4) exit-polle te ndryshme te ken dhone rezultate te peraferta...ose masanej, i ngelet faji kampionit te perzgjedh ose 'ndershmerise' te atyne qe kan deklaru voten. Ktu Rama mund te kete pas te drejt per mos-deklarimin e shum robve prej frykes dhe kjo nuk eshte shenj e mire.

Masanej, nqse aludohet qe Klani e ka bo ket per me favorizu PD, kjo mund ta demtoj me shum - mendoj un, duke e pergjum elektoratin e djatht sepse "fitorja eshte e sigurt" (flas per sondazhet para zgjedhjeve) dhe mund t'ket bo qe shume te ken neglizhu me votu.

Zakonisht, me shume qe shkojn me votu jane ato qe dun ndryshim pranej un besoj se t'majtet kan votu n'pergjithsi.

Ajo tjetra qe m'lind mu si pytje eshte:
- c'a u bo me gjith ate zhurmen per dokumentet e fallsifikume? (pash Islamin tu qit 3 numra passaporte ne TV - a eshte e ligjshme kjo njihere, me i deklaru tjetrit numrin e passaportes ne TV?)

Penar, pse bo edhe ti sikur nuk merr vesht nga poll-et? Une jam i bindur qe me to s'ka genjyer asnje nga palet raportuese. Njerezit jane zgjedhur per t'u pyetur rastesisht kur dilnin nga votimet dhe 20% e tyre NUK PRANUAN te deklaronin voten. Nje interpretim i thjeshte i ketij fakti te con ne logjiken se rezultatet e pollit kane nje margin error +/- 20 points! Dhe me duket se rezultati real eshte brenda ketij intervali.

Fieri ne baze te ''eca.al''

PS 58.53% - 8 deputet

PD 31.76% - 6 deputet

Mbaj mend Olldashin me arogance deklaronte se do ta munte PSne 11 - 4, ne numrin e deputeteve.

Se ky Olldashi eshte bere si forcat speciale apo Arnoldi,  e con Berisha, nga Durrsi e hedh ne Shijak, pastaj ne Triane etj etj e tani na del ne Fier.

Per ate pune te gjitha kane deklaruar "fantazira" te ndryshme.

Olldashi eshte mbi te gjitha, nje minister qe e ka bere punen e tij dhe nuk ka vene dhjam keto 4 vite ne pushtet. Perkundrazi.

Ore ai qe arogant e vihet hop si pleshti nga nje vend ne tjetrin sikur eshte Arnoldi.

PDja ka mare me shume vota kur fushaten lokale e kane bere njerezit lokal.

Me gjith respekt per Olldashin, nje gazetar ka qene, e kariere ka bere se ka qendruar ne radhe ne ceten e Sales.

Nuk ka pike eksperience a kontributi pune personale, ne asnje rreth e ne asnje zone, prandaj pavaresisht tam tameve te medies, njerezit nuk ndihen te lidhur me te.

Fieri sipas faqes se KQZ e ores 14 e 30, ishte

koalicioni Pd-s 40, 51 % e koalicioni i Ps 51, 23%.

Ps 8 deputet, Pd 7 deputet, 1 Lsi.

47.97% ka koalicioni i ps-s tani.

Olsib : Gezohem qe PDI-ja po hyn ne parlament.

 

Uroj dhe grupet e tjera politike ta thyejn e dalin direkt ne politike.

Eshte plotesisht mundesia.

Psh: Pronaret e tokave po te kishin nje parti, do ta kishin te sigurt nje numur vendesh ne parlament.

Ndoshta kjo do sillte perseri perfaqesimin e grupeve ne kuvend, ligjvenie e qeverisje, se eshte bere monopol politika e ca njerez e perdorin vetem per veten e tyre, e kane 18 vjet qe genjejne njerezit.

Oroj suksesi i PDI dhe LSI te nxit grupet te tjera per perfaqesim direkt, se nuk ka me shpresa te lideret e dy partive.Ndoshta nje rruge qe do risillte prap perfaqesimin ne parlament pas monopolizimit 18 vjecar te politikes.

O macok,qenke komplet rob pa karakter ti.

Qe para se te fillonte votimi deklarove fitore te thelle per PD-ne te bazuar tek falla e Ganiut,na cave menderen ketu ne kete blog,me sigurine tende te fitores te thelle.

Vertet eshte para aktualisht PD-ja me mandate por shumica e shqipetareve kan votuar te shporret berisha dhe pd-ja nga pushteti,dhe po te kishte demokraci ne shqiperi do te respektohej vullneti i shumices qe dolen dhe votuan.

Karakterin ju e vleresoni sipas perkatesise partiake keshtuqe spo ti ve re budalliqet qe  thua. Sa per fitoren e thelle deri tani je 71 me 65 per PD-ne dhe do thellohet akoma. Ste duket fitore thelle ty 6 deputete diference? Mbaji lotet. Do kesh kohe per te qare ne 4 vitet e ardhshme.

Sipas kesaj qe thua ti i bie qe ai Berisha qe ju e beni budalla ja paska futur Edvinit, sepse kane rene dakort me nje sistem qe favorizon PD.

Gjithsesi e verteta eshte qe koalicioni i PD eshte rreth 1% para atij te PS.

Ttmsoia, te rrime shtremb e te flasim drejt, mos i bi kot m'qaf macokut.  Kete sistem demokratik "jo-direkt, proporcional" e votun kapot.  Ne kete kuptim, te tjerat s'pijne une.  

Me sakte e propozoi Kastriot Islami po nejse.

Nuk i kam bere mire llogarite, por me duket se po qe se P.S. do te kishte aleance (parazgjedhore ne nje koalicion) me L.S.I. e majta do te ishte me 73 deputete (pra ne kete rast nuk do te kishte "firo&quotsmiley

Mosaleanca ne kete rast eshte direkt per "shtrydhjen" e L.S.I.

Kjo verteton nje m.v te "heshur" SALI - ED

ket ja tha edhe basketbollisti shtangistit m'duket:
voto per ps!

Sipas rezultateve deri tani PD ka nje rezerve prej rreth 500 vota ne Fier dhe rreth 300 ne Tirane. Zonat e tjera jane te fiksuara (shume pak mundesi qe PD te marre nje deputet ne Shkoder).

Duket se PS sapo ka marre nje deputet ne Fier por lajmi s'ka dale akoma.

Mos Llukan, se u be kjo pune si loje pingpongu lol.

Ca ti bej Monda, me mori ne tel nje peshk tjeter e me tha shkruje se nuk jam afer kompjuterit po e kam te sigurte. Po qe se ka genjyer te pakten ja marr mbrapsht me ndonje gote vere smiley

Nje gote vere?  Ai peshku tjeter po te jete me namuz, te jep nje kuintal vere, une do i marr nje dreke nje peshku tjeter ne fakt, se na shqepen me llafe e s'doli gje smiley

macok, nuk e mohoj dot qe jom merzit icik se kisha shprese qe komunisti i vjeter berisha te p!rdhej njehere e mire dhe ta linte ate vend te ecte perpara, po s'paska qene kismet. Me te tregu sa fort jom merzit po te them qe neser po shkoj ne koncert te Def Leppard dhe kur te jene duke kenduar "Hysteria" do me kujtohesh ti dhe jeniceret e tjere qe do jene duke u cjerre per skenderbeun e tyre, dhe do dh!hem gazit. N'fakt qy tashi s'po e maj dot t'qeshmen. Vazhdo djersit.  smiley  smiley

Ke gabuar vetem ne nje gje o Def Leppardsi vogel. Une mbas dites se neserme sdo jem duke u cjerre por duke punuar fort edhe per 4 vite te tjera i qete qe biznesi im sdo goditet nga mamuthi Rama (nderkohe do argetohem duke lexuar te cjerrat e tua dhe te shokeve te tu keto 4 vjet qe vijne) smiley

Llukan mu akoma me figuro me 0.04% para ai i PD-se ne Fier

Kurse ne Tirone ka ca kohe pa u rifresku 0.28% para koalicioni i PD-se

Ma beni hallall .

Megjithse jam simpatizant i se majtes, nuk e quaj moderne te kemi ne parlamentin e shekullit te 21-te nje deputete me emer Shegushe  ( Elbasan). Fiu....

hhahhahhah

robo, per mu ka rondsi qe esht femer...edhe Shkurte ose Mize ta kishte. Kena nevoje per pak emancipim mgjse mesa kam pa deri tani, kto femrat po bojn mo keq se meshkujt kur vje puna n'politik

Po per G-0.99 ca thuhet

Se nuk kemi degjuar gje

Te "paprituren" mund ta japin Fieri.

Sonte jepet rezultati i ditun PD 72 mandate, PS 64 mandate e LSI 4.

Keto zgjedhje jane shenjat e para qe jemi ne demokraci.

Jane ndeshur per te qeverisur vendin, dy ishpjesmarres ne demostratat e studenteve.

Nuk mund te quhej demokraci, ku nga njera ane ishin ishbashkepunetoret e diktatures, si Fatos Nano.

Perballja midis nje doktori e nje profesori, qe nuk kane pasur asnje lidhje me vijet e erreta te rregjimit, tregon qarte se sot Shqiperis mund ti themi vend Demokratik.

Keto Zvicerranet dine gjithçka. 20 vjet ju duhet per te arritur te futeni ne demokraci.

Kur ne 2010, uu sa larg, dhjetor 1990.

 

 o lumo, 

ca bari shesin anej nga je ti mer lal? Si mer spaska pas asi lidhje sekretari partise me partine, po ai ishte borizan i partise mer cun?!!

Po ai qe e coi Ramizi me benc te studentet (pasi qe jashte shteti me detyra nga shteti komunist diten e demostrates).....e ngelemi akoma i vetmi vend me ishkomunist ne krye.

Demokraci kur te vene listen e ti vetem miraton ate, DHE NUK ZGJEDH PERFAQESUS.

Ironi

 

Une nuk e prish FARE zemren ! Nuk e prisha mbremjen e 28 qershorit, kur jeniçerët thonin qe kemi fitu me 56% (kam qene nga te vetmit ketu qe shkruanin : JO, NUK ESHTE E VERTETE !!

E jo më tani... smiley

LSI (Levizja Skrapallinjve te Inatosur) nuk ka me kauze ekzistence si parti. U formua si grup socialist kunder F.Nanos dhe sot dalin ne koalicion me Nanon. Filluan ne 2007 te shfaqen si grup ekstrem kunder S.Berishes dhe ne fushate shprehin ofendime kunder E.Rames dhe lavde per Berishen. Shkurt ky grupim ne keto zgjedhje perjeton ekzistencen e fundit si parti, njilloj sic ekzistenca e fundit per shme parti si pdk, pds, psd... ishte 2005 dhe sot nuk kane me kauze per vetesie per te ekzistuar pervec lidhjeve fisnore me kryetaret e partive.

Nga ana tjeter ke PDI nje parti e re por me kauze te fuqishme per kthimin e pronave te cameve ne Greqi apo dhe PBDNJ qe ka nje kauze te vazhdueshme per mbrojtjen e te drejtave te minoritetit grek. Partite e tjera eshte e dobishme edhe per vendin edhe per popullin ,qe paguan nga taksat e veta per ekzistencen e ketyre partive, te eliminohen nga skena politike dhe nga xhepat e shqipetareve.

Problem qe LSI egziston dhe sot....eshte se partite ne shqiperi jane grupe miqsh pas kryetareve......e kur monopolizohet PSja....shume veta ngelen jashte....e gjejne perfaqesim te LSIja.

Po te qe PSja parti tamam dhe e majte e jo thjesht prone e kryetarit, LSI-ja sdo kishte asnje shanc.

Sma ha mendia Edi Rama eshte tip qe ndan pushtet, qe te shpresojme hapje te partise.

 

Pse mer Bubi, kur kemi Sherefedin, Arenca, e Asllan, c'te keqe ka Shegushja?  Ta gezoj emrin dhe mandatin lol. 

Shqipot  e treguan (edhe  nje  here) shkallen  e  intelektit  dhe  te  perceptimit  te  realitetit,dhe  ndershmerisht , nuk  jam  i  cuditur. Pasqyron me  se  miri  nivelin  e  elektoratit.

Genti

Po ta njifje ate vlonjatin qe po hyn ne parlament nga PDI, do te vinte per te vjelle...

Eshte nga ata skafisto-kontrabandistet qe di te thote vetem: Poshte X..., ose Rrofte Y...

Megjithse nuk di shkrim e kendim,  haberet nga Vlora me thone qe paska marre dy diploma ne Universitetin e Vlores, njera nga te cilat per Navigacion , tjetra Biznes...

Po u mbeshteten çamet te Dashi i Havase , i mori lumi.

PS.  E di ti se c'do te thote kur njihesh ne shoqeri nga emri i mamase ...Smile

Shpresoj qe kushdo persona te kete zgjedhur PDI ti qendroj kauzes qe perfaqeson dhe mos e lejoje shkrirjen ne PD dhe te shderrohen thjesht ne kartona. Kjo do kushtezoje edhe mandatin e tyre per zgjedhjet e ardhshme.

ehu zgjedhjet e ardhshme ky.... 4 vjet ehu ka kohe.

Edhe nje detaj plako, mos me bo tifozllik per PS- ne ne Fier se te shkriva!

A e kupto ti qe po mori edhe nje mandat PS-ja atje, i bi te mori mandatin e PDI-se. Amon se po ta fal m'Tirone e le te bohen barazim. Po mos ma hiq kenaqesine qe te shof se partia e Comve ka dy here me shume deputete se partia e grekve.

Bubi taman bubi keke,po per dike sidomos per te majtet, fatkeqsisht, (ndoshta per kete edhe mund te humbin)ka dal demode shqiptarizmi qofte edhe se shprehet simbolikisht ne emna...shqiptarizmi duhet te jet pertej te majtes e te djathtes...

O Bubi po pse ma 10 kshu gezimin o burre?

Po na le ore na le t'ja bojme ene i here grekut 2 me 1!

O zguç pse s'përgjigjesh në telefon ti 're?

Na hudhi nji sy këtij kalkulatorit që na e paska pas vonë në dispozicion Shekulli.

Shif i çikë formulat dhe bon nja dy teste, me pa sa te sakta i ka hesapet ECA se na e bon' rradaken lomsh.

Nuk po merret vesh se cfar po ndodh,nderkohe mesa duket ps-ja do e kontestoje rezultatin ne Shkoder pasi qe horrat e pd-se kan vjedhur vota,duke shtuar vota ne fletushka pa firma dhe pa numer identiteti.

Lizander, me nje lule, a gjemb (sipas te dhenava) s'vje pranvera smiley

"Poshte X..., ose Rrofte Y..."

Me kete e ka lli, se qe can detin hallall ia befte zoti.

Kalamoja ma imagjinoni pak Salen tani qe ka gjithe diten (kur ka qene rezultati 71 me 65+4) qe thote :

"O arbitro! po bjeri bilbilit mer shk..... se maroi koha shtese!"

Biles insisto prane anesorit qe te boji nderrim per te fitu kohe. (ku di une mund te kete n'men me fut m'loje Shabon Memine ose ate t'55-s) hahahahaha

Hahahahaha!

Cfare do te nxjerre PS ne Shkoder?

Apo thjesht ankohen se humben!

po Shaboni sikur iku ne boten tjeter..apo hala?

Shegushe,eshte CUTE,CUTIEEE,te jep pershtypjen e nje Shqipetareje faqekuqe,me gersheta.

Vetem nga emri i bukur qe ka ta gezoje mandatin.

PO PO  qe shperndan trakte , tek filmat me komunista smiley

Po vajti rezultati i ngushte, nakime e vonime do kete, dihet, e nuk eshte ogur i mire

Sistemi elektoral nje deshtim total.

 

Sipas fjaleve te PS i bie qe ne Bushat te jete nderruar kutite e votimit, ku dilnin pas numerimit kuti me 0 apo 1 vote per PS dhe PD fitonte 100%. Ne kuti te tjera shfaqeshin flete pa numer identiteti apo vula...

 

99O Monda je e dyta qe ma thu kte shprehje sot per punen e Comve. Shko te artikulli i Alibalit po deshe me pa pergjigjen.

Kurse atyne qe e kone lexu edhe me pare po u kerkoj falje per perseritjen po m(pelqeu shume ajo batuta qe thashe per Velo partizanin

Erioni shiti fiq e vdiq, politikisht

kshu qe mos pysni mo per G99-n

Po shkodranet kan qen per demokraci qe ne kohen e jesusit, pervec ndonje shkarje statistikore si Ramiz Alia smiley

Si qenka bere sot tek peshku lemsh fare, po jepni e po merrni me njeri-tjetrin late nam ca behet keshtu. Mbani trute e kokes se ata qe fitojne, fitojne vec per vete, as per ju e as per mua.

Kush ma shpjego i cik se si carin hyn ai mandati i Mediut ne Tirane? Sikur s'ka bythe te rrije me duket.

Eshte fut ngaqe ka qene ne liste te PD-se.

Po edhe nese do fitonte, mos te duket cudi. E para sepse eshte "me lista" dhe ai e ka emrin te parin, dhe e dyta, a thashe dje e po e them sot "ketij populli duhet me ja ... nenen te te therrase baba".

Lizander, si qe ajo ajo puna e 99 para ymnit tim mo? smiley

Mire mer lal, me nje lule vje edhe pranvera, edhe behari, ene Veloja merr ciften ene del per gjah.

Fjalosemi pas kater stinesh, dmth pas kater vjetesh smiley

PS: C'te ben euforia e zgjedhjeve, Lizandri llafoset me filma partizanesh smiley.

Manipulimi me i madh ne shqiperi eshte bere ne fshatra, kur partite ne pushtet u benin presion komisioneve e benin kutite si donin.

E ky sistem elektoral favorizon qe me ane te kesaj te ndikosh ne gjithe zonen, se dikur efekti ndahej nga zonat e deputeteve.

Po llogarit njeri sa vota ka fituar PDja ne fshatra, pra jashte qyteteve, ne krahasim me PSne, e do ta shikoni qe kane votuar dhe gjithe ata qe kane 18vjet qe kane lene fshatin.

Si tha Sala, jane shtuar votusit, po.

Ca mos te bohet lomsh,,, vdiq SHPRESA , doli Shegushja vendos Bathorja..

O Genty top channel e lexojme te gjithe plako! mos harro qe Bregu ka dale shume kohe para Islamit me paralajmeru qe PS-ja po do me blloku proçesin ne Bushat (ku nuk ka more asihere vota me qe ra llafi)

Si thu ti kshu me llogjike te ftohte, kush del me denoncu i pari, ai qe po vjedh apo ai qe po e vjedhin? Pse u kontestune mas 48 oreve parregullsite e Bushatit per PS-ne. Amon o burre se nuk o mire me na bo per budallenj.

 Ja ta boj dhe une nje si macoku, po pi verteti fare fare: Ne Fier PS mori deputetin e 9!!

Ku e lexove ket chene?  eca s'ka gje akoma.  Apo te filxhani? smiley

nga vendburimi Monde, m'kthese Ecas.. smiley  

Monda

Ajo 99 para emrit tat qe gabim shtypi me doli fare pa dashje!

Po ti mos u çudit fare me pune e filmave se une e kom deklaru qe jom me njolle ne biografi, dhe jom tifoz me partizonin. Biles ke ene mo. Ene shpin e kom more mu siper gjimnazit Partizoni (po ktu e rregulloj pak biografine se ndertusi o presidenti i Tirones hahahahaha)

 

Ne faqen e KQZ-se s'ka leviz gjo per Fierin. Po nqs o e vertete vetem mos e gjetsha se ku e ka shpine ai arbitri qe do me anullu golin e dyte kunder gerqise! hahahaha

Kush do na thote sa jan mandatet................!

Ne Elbasan PD mban me dhembe deputetin e 7 fale sistemit qe shperdan votat e LSI tek 2 partite e tjera. Per te pasur 7 deputet PD i duhen normalisht 50%, ku deri tani ka 36% si parti dhe 44% si koalicion. Nje rritje me 0.5% e LSI siguron mandatin ne Elbasan te kesaj partie kur kane ngelur edhe 30 kuti.

Sipas cec.org.al

nejse, ket mund ta thush edhe per PS n'Shkoder ose Lezhe m'duket

E vertete, por zor se ka per te ndryshuar rezultati ne Lezhe pasi per te marre mandatin e peste PDs+Co duhet ti afrohen 70% kur deri tani jane 54% dhe kane ngelur 15 kuti.

Per Shkodren sja vlen te flasesh sepse eshte bere katrahure totale. Edhe Gilman Bakalli shprehu habine sesi eshte e mundur qe ne qendren ku votoi nuk ka asnji vote per te. E njejta gje edhe per kutite e tjera ku PS dilte me 0 ose vetem 1 vote. Normalisht komisioneret socialist se qenders se votimit atje kane votuar per PSn por kutite nxjerrin fituese PDn 100%.

Ku eshte Zana mer Gent, se do gezohej per ket lajm.  Do shkrunte kamunistet jane specie e zhdukur ne Shkoder smiley.  Ene Shkodra Republike smiley.

lool Zana ka shkuar te takoje Xhozefinen Topalle qe te deklarojne te dyja triumfin blu ne Shkoder tek gropa qe ngeli nga heqja e "Heronjve te Vigut". Do jete skene e papare.

O cuna, hiqeni nga mendia, PDja e Berisha mer qeverine, e i kane fituar keto zgjedhje qe ne Prill 2008tes.

E vetmia mundesi qe Berisha te mos behet kryeminister, eshte qe te nxehet Shalsi e ti ''bej atentat vetvrases''....haa.

Kjo eshte dhe sfida e ''POLITIKES SE RE'', se politika e vjeter bente opozite te forte e nuk falte pushtetin deri sa nderohej . Pra PSja te pranoj sfiden e ''politikes se re'', e Berishen kryeminister i perjetshem.

 

U bene si Santa Barbara kto dreq votimesh.

Mire mire, t'falet 99 smiley.  Kur thote ketlina, jena bo pak lomsh sot, po trute e krese t'i kemi me shendet, e jo t'u leme shendene smiley.

PS: Te shkojne njollat ne biografi, t'shkojne smiley.

PPS: Chene, m'thuj filxhanin me gjithe tabaka se s'po gjej gje!

 S't't'h'o'm gjo!! Del bregu masanej ne televizor e na telendis!! O e sigurte si shiu qe po bi e qe po me ve ne dyshim stinen!!!

Ej po Seserit pse i ishte ca balli ashtu me? Di njeri gjo?

I ka plas nai damar nga sforcimi i tepert i motorrit

Po ai G-99, a G-0.99, a G-0.099, a G-0.0099, ... nga behet se nuk u pushonte goja.

 

 

ore po Blendi nga behet se nga adminet, vetem ai s'eshte dukur ketej keto dite.

O Genty thirri menies or çun 44.81/7=6.4%

LSI ka 5.09%

i bi t'jene dhemballe pjekurie plako!

 Dje deklaruan se kufiri per koalicionet eshte 5.5%, matematiken e morr vesh un qe se le LSI te marri mandat poshte 6%.

kushe  pa ate komisionerin e shkrete nga Fieri?

" U ngatërrove eee. S'desho o, padashje e bera. Po jam i lodhur e. Na ka renë pika mu ne kok't ktu. Po pa qellim e bera ere. "

 

Sa gjynof i shkreti  smiley     I PS apo PD ishte?  Apo i PSV-se??

Nga me eshte m'fshef mroklla?  Ne Paskuqan nuk lejohen vezhguesit. smiley.

Urraaa, fitoi Al Franken ne MN...oops, forumi i gabuar smiley

O Stanço nuk pergjigjem dot atje lart!

Po ti o burre pse merr kur jom n'mbledhje una? Se vallahi bilahim vetem ate sahat pune e kom bo sot ene pjesa tjeter m'ka shku tu sha Shaben qe ka heq limitet e abuzusve

Amon me se do kisha ra rehat e do shkojsha t'bojsha nej kure pastrimi si Cimi! ptu çar edepzez kalamo ky Shaba.

Sa per kalkulimin e Shekllit nuk m'bohet vone se i kom bo vete. Gjithe halli o se ca skorpionsa ketu kone info mo te shpejta se KQZ-ja (treçerekun e rasteve ja fusin kot po m'ket gjendje adiksioni qe kom arrit una jom gati me besu ene endemolen qe rrezik se ka dite fare qe kishte neshje ping-po,gu m'Shqipni!

 

bobo më ngriu faqja thashë se më ra pika.

Si duket?

Nji gjo eshte e sigurte, Sala e ka barazimin ne trajse si do qe te dali Fieri dhe Tirona.

 Vajtet vet ke barazimi? smiley Marshallah!!

6.2 PDI do të përpiqet për forcimin e mardhënieve me shtetet fqinje e sidomos mardhënieve ekonomike e politike e në tërë fushat me SHBA, Austrinë , Turqinë, Italinë, Gjermaninë etj.

 

kjo eshte nje nga pikat e programit te PDI ne webin e tyre. S'kuptoj ...pse Austrine ?????

 

hahahah... eshte vertet per gallate.... mbylli syt para hartes rrezik dhe aty i rra lapsi

Xhorxh çar ishte kjo pytje, ftese per te lujte kungulleshkash?

Po çin?

 

E dyta ne rradhe Austria he?????????E pastaj thoni ju PDI-ja !!!!!!!!!!!!

jo mo L.S. thjesht me beri pershtypje dhe te them te drejten qesha kur e lexova....

Po ça i greket more Xhorxh? duke shikuar sjelljen e qeverise greke ndaj emigranteve Shqiptar, ne menyren e trajtimit te bashkatdhetareve tane pa piken e humanitetit sikur te ishin skllever pa asnje te drejte nuk ka çi duhet qeverise tone greqia.

He mer ca behet kendej. U rrotulluat e u rrotulluat e po tek fjalet e mia dolet.

72 PD.

ti e nise me 78 pardje, dje e cove ke 76-74, sot ke 72.. me duket se neser do kerkosh koalicion qeveritar me Ilir Meten smiley 

LSI pranon koalicion me Salen nqs ministrine e financave i premtohet F.Nanos.

Ne Tirone PD e rrit pak diferencen. Shkon ne 0.47% nga 0.28 qe isht eme pare!

Ne Fier, diferenca e mandatit eshte vetem 0.021 ne favor te PD (pra PDI tamon tamon)

Ne Shkoder e Lezhe ka rritje te PD-se po asgjo sinjifikative

po spate marredhenie te mira me ate qe ke problemin ske per te zgjidh pune kurre.... si maqedonia

Si ka mundesi qe asnje qark nuk e ka mbaruar numerimin plotesisht. Vlora eshte me afer, me vetem nje qender votimi pa perfunduar... pastaj Berati dhe Gjirokastra...

O Maçok me trashe plako! mu me dalin 71 deri tani dhe dy jane ne rrezik, Fieri dhe Tirona.

Jone shume me afer permbysjes ne keto qarqe socialistet se PD-ja ne Lezhe e Shkoder.

 

Lizander eca eshte mbrapa. Ke 72 mandate aktualisht per PD. Ne Bushat jane te sigurta 7 mandatet.

Jam fiksu te Kukesi dhe Berati kane njera 2 kuti e tjetra 3 kuti kane qe ne oren 16:00 (me te shqiprise )qe nuk i kane mbaruar se numeruari..

Berati ka mbaruar plako ato 2 kutite se jane 2 e jo 3,kane dale te pavflefshme se kishte problem me vulat e kutive dhe procesverbalet.

Njera nga ato kuti eshte ne qendren e numerimit te ures vajgurore dhe aty jane mbyll e firmos gjithe procesverbalet,ndersa tjetra eshte ne ate te beratit,me 523 vota brenda por edhe nese do te ishin te gjitha per PS rezultati nuk do te ndryshonte

Sa per Kukesin nuk ke ca i shikon me se ato kuti nuk ndikojne me ne rezultatin perfundimtar.

 Lizander, 

mere te qene ate qe te thash! Fieri vajti 9 gogla majtas!

i kam per vete si kam per ty! shko helmou me ato te macokut smiley  

Xhorxh, po Greqine e kone fut pra se kone thone venet fqinje, po pash Zotin mos na prish lojen e ping-pongut me muhabete pa lidhje. Car te dueht programi i partise ty mer shok? Ti a po e shef qe PD dhe PS kone per program libra me figura (foto me sakte) Njona pale e ka mush me foto nga Gerdeci, tjetra me fotot e Sales neper sebepe! Ti do me gjet llogjiken e programit te PDI-se. Ata t'pakten e kone nje qellim nga i cili s'besoj se e dredhin se o ne interesin e tyre direkt!

Hej akoma te top kanali informoheni ju mor vlla?te duket vetja se kur je tu pa portokallin.

Prezanton emisionin muc nano,ta shihje sot ne dreke qe cirrej me te madhe se c`donte S.Olldashi ne lushnje,i sigurt 101%qe ishte aty per te manipulu voten. Deri sa e sqaruan qyqarin qe lushnja ben pjese ne qarkun e fierit,dhe sokoli kryeson listen ne ate qark,u be konfuz fare e nuk dinte me ca te thoshte, skene me komike nuk behej me,ja fillun me qeshe dhe ata ne studio.

Per mos te folur pastaj per lajmet qe jepte rudina xhunga,po ju sjell 1shembull

Ne nje shesh te fierit ne njerin krahe jane mbledhur simpatizantet e PD,dhe ne krahun tjeter ata te PS,te dyja kampet degjojne me volumin ne maksimum kolonat zanore te fushates se tyre,dhe deputet e PD shikojne ne drejtim te kampit tjeter me nje buzeqeshje ironike,duke intimiduar te rinjte e FRESH-it.

Pastaj pionerja e vogel i bente thirje policise te merrte situaten ne kontrroll,duke nderhyre!

Ngela komplet i cuditur si mund te perbente lajm per incident,buzqeshja ironike  e deputeteve te PD,ne nje shesh qe ishin 2 pale duke u argetuar nen ritmin e muzikes.

pssmileya e zonja kjo xhunga mor vlla,e kishte pikasur ironin e atyre te PD, do ta bejne heroine te punes socialiste besoj.

Une gjithe keto dite kam ndjek Koha Jone. Shume mire dhe shume, po shume fare, koherente. 

Te henen ne mengjes, titulli kryesor thoshte "Berisha fiton".

Sot, thotë "PS-PD, rezultati i ngushte".

Çfarëdo që të thotë nesër, unë jam i sigurtë që do jetë e vërtetë, më e vërtetë se realiteti madje!

O Maçok fol qarte se po ma heq menien. 9ar 7 mandatesh me thu per ne Bushat?!!!!!!!!!!!!!!!! 7 ne Shkoder jone bo qe te premten. A di nai gjo per te 8-in se ai o ne diskutim

Kurse ti Chene po pate nai shifer konkrete si % flas ma jep.

Ai e kish per 7 mandatet e Bushatit, jo te Shkodres.. si di te gjitha ti Lizander!!

9 gogla thash.. 

He mer ca behet kendej. U rrotulluat e u rrotulluat e po tek fjalet e mia dolet.

72 PD.

macosx, kam respekt per ty, keshtu qe mos me zhgenje me deklarata koti.

Le te themi qe numrat nuk jane pika jote me e forte.

Ne Tirane PS me 0.2% merr mandatin e 16 dhe ne Paskuqan vezhguesit nxirren jashte ku PD ka zonen e influences per te ruajtur balancin aktual per Tiranen. Shpresoj qe mos ta shnderrojn Paskuqanin ne Bushat.

Fieri ka fatin e se majtes tani.

Or ju me filxhana, ka mundesi te na thoni nga i psoniset keto mandatet e reja?  Te Tiranes?  Se mire Fierin e ka sekret t't m'o'dh chene smiley.  Gent, ai muhabeti me vezhguesit ne Paskuqan ka ore mer lal. 

Sapo dola nga nje mbledhje, si jane shifrat se ECA nuk me pergjigjet?

As mos e mbaj mendjen tek ECA se ja paskan kaluar edhe "exit-poll" me cmendurin e tyre .

Do mbahet mende si numerimi me idiot qe eshte pare ndonjehere ne zgjedhjet Shqiptare.

 

 

 

Na Lizander boj qejf.

Ne Tirane.

46.44% PD (55 kuti per tu numeruar ne Paskuqan)
45.97% PS ne Tirane.

Dejon, ato jane shifra aleance jo partie.  Per parti jane PS 43%, PD 42%.

une s'e mora vesh qe s'e mora kete lloj sistemi te ri. Parti me me shume vota ka me pak mandate. he dreq o pune, ca kane katranosur.

Njerez, nuk do te kete me Xhuvela ne parlament!!!!!!!

as Gjinusha...

du me pa reagimin e ktij tani kur ka kuptu qe sistemi i ri ja futi

Ai eshte edhe matematicien i famshem! smiley

As Erionushka

cuna,

pse kjo deshire me femerizu emrat e burrave*? smiley 

Ore leri tifozet e PD se ate pune kane gjithe diten, po pranoje qe po zbavitesh duke i ngrire gjakun smiley

kot i bi larg e larg Llukan, s't'th'e'm asigjo as ty!! smiley  

Po s'ke nevoje me e pranu mer, ti po e kthe Mac OS X ne Windows 3.1 keshtu sic e ke nis smiley

Maskarenj jeni smiley.  Llukan, t'u befte vera gjak e dhjam smiley

Mshifu Monda se kshu sic duket do te te therrasin Mondi smiley 

hudhi i top leshi perpara dhe i bine  's's'.. Une ju jap fjalen per 9 gogla smiley 

Mire mer chene, si te dush. Kshu thote edhe ai peshku tjeter, qe rastesisht edhe ai ka lidhje me energjitiken smiley

 

Monda, kur te jesh kendej e bejme qe te na shtroje ndonje dreke me mish smiley

Llukan, osht rrit pazari tani.  Vetem per presionin psikologjik qe po me ben chene, dreke me mish e darke me peshk na ka boxh smiley

Monda mos prit gjo nga Chene smiley , eshte peshk tjeter ai qe do na e shtroje, se bashku me nje peshke smiley

 mish e peshk per te teree eereeeeeee!!!!! CCHHHAAAA THUAAA!! smiley 

Jeeeeemi neeeeeeeee eeeeeeeh eh!

Jashte parlameeeeeeenttiiiiiiit!

 

PS: Te lexohet me muzikalitet!

Do isha me i lumtur nqs Shqiptaret do ndeshkonin Mediun, por duket se largimi Gjinushit+Xhuveli+Milo... ka ardhur si shkak i sistemit sesa i ndergjegjesimit ne popull. Vota e Gerdecit per PDn dhe vota 2.5% per Mediun ne rang vendi ka tregu ate qe eshte e vertete per popullin Shqiptar nder vite: Ketij populli po nuk ja "kove" nanen nuk te therrasin babe.

Une me filxhanin kam mbaruar pune qe ne mengjes kur piva kafen. Puna e 16 mandateve ne Tirane lidhet me koalicionin qe i perafrohet me shume 50% (gjysmes). Deri tani kampi djathtas eshte para me 0.35% prandaj kane 15+1 mandate. Nqs se ekulibri ndryshon dhe nxjerr para kampin majtas PS vete ne 16 mandate. Ne kryeqytet tani po nemerohet xhomlliku dhe kodra priftit (lidhje direkt vizion plus) kjo ka sjelle reagimin e PDs per te marre kontrollin ne Paskuqan kur dihet qe numerimi ne kombinat eshte bllokuar prej kohesh.

 

Mos shihni eca-n se behet refresh njehere ne 2 ose 3 ore dhe jo sic thote aty.

Si do te kene fytyre qe te dalin perseri perpara publikut sharlatane si Ilir Meta qe deklaruan se do te kishin me teper se 35 deputete?! (pervec deklarates te meparshme se do te fitonte)

PS: Nejse cudia me e madhe zgjat 3 dite.

po ku kane turp ata a derebardhe. lepijne ate qe peshtyjne.

ej, ktij un ja hoqa vizen qe atehere kur deklaroi medias qe, 'nqse Nano heq Majkon si k/minister, une jap doreheqjen'...masanej shkoi i zuni vendin

Cope mishi me dy sy o burre i dheut!!!

Kjo lesh klase na drejton!

Prandaj popllit, i duket me i mire budalli Berisha.

Te pakten ai, trap, trap po ndonje gje e kap!

O cuna O cuna , mos e shani shume Ilirin, se do kaloj nga krahu tjeter me duket.

 

 

O chene ke nje sistem te numeruari te mandateve qe vetem ti e kupton.

Ne fier PS i duhen te pakten 55% per te marre 9 mandate.sepse per te marre 1 mandat ne fier duhen 6.25%.

Llogaria eshte e thjeshte 100 pjesetim per numrin e mandateve te qarkut dhe qartesohesh.PS aktualisht ne kete qark bashke me gjinushin kap 50.23%.

ps:e morret vesh qe ne Gerdec fitoi PD

Do futet ne gjirin e ngrohte te Sales me duket. Rama beri disa gabime. Ligjin zgjedhor per perjashtimin e LSI-se,reklamat anti LSI etj etj etj qe i japin te pamoralshmit Meta,moralin e kalimit nga krahu PD-se per te miren e Shqiperise (gjoja). Eh mer Sale i madh je. Keto qe te shajne ste njohin mire se ca profesionisti politik je.

Tani kalove ne fantashkence me duketsmiley

Keto ta bejne fantashkencen realitet per nje grusht parash mos ki merak smiley

...me ne fund shqiptaret po e kuptojne qe shteti nuk mund te ndahet me shume se ne dy pjese smiley...

personalisht per mue sh rendesi kane mandatet - njerezit....

....per i gjo me vje keq shume ...qe te kesh edhe 4 vjet salen kryeminister!!!! pu pu pu...dhe ta shikosh perdite ne tv..... do e heq stacionet shqiptare e sdo lexoj dot mo gazeta shqip.....

amon o burr', ke do degjosh?
a nuk t'u merzit Tos Nano tu u mundu me fol si filozof?! Fino qe mundohej me lujt rolin e ironikut per cdo gjo qe thoshte? apo t'ka zone malli me degju Rucin qe m'kujto Aranit Celen n'vakt!

Nuk du me perserit veten po Rama masanej e nis sot nji fjali dhe rrezik e maro neser...

O.K, si jane mandatet sipas.....errr....ndonje burimi te besueshem? KQZ? ECA? KRPQMTKFL? Komisionit vezhgues alien? Anything??

Kristida, pse ky Macoku (me x ne fund) ketu lart nuk te duket i besueshem ty???? smiley

Te dhenat i merr "taze" vetem nga studio e Klanit. Edhe pak edhe do shkoje edhe vete te futet "ne gjirin e ngrohte te Sales" me duket, se e paska marre me shume qejf kete muhabet... smiley

Prap me Meten e keni kap ju te PS-se?

Po shifni mer problemin ne sy se eshte turp.

na la shendene dhe naltmadhenia e tij smiley

macosx, une po e pranoj humbjen qe tani!

Ok, ti birren do ta kesh (+patatina), por po te erdhi nji cik gjynaf per mu me bej ndonje skonto te vogel.

Troc muhabetit, kam nevoje per nje iphon (versioni i ri) me nje cmim te arsyeshem! smiley

Se per PC, thank you very much, por jam DELL-ist.

 

PS: E kam seriozisht.

Ahahaha. Hajde ne Shqiperi se do te jap nje dreke te fuqishme edhe birrat qe te premtova. Zere se humba smiley

Iphone kam  3g 16 giga qe punon me te gjithe operatoret. Meqe do e shes keto dite jam i hapur per oferta. smiley

 

PS E kam seriozisht

Flasim kur te kthehem ne Shqiperi nga gushti.

PS: Pastaj do te them edhe nje histori "Top Secret" se kush ma vodhi telefonin, qe ty si PD-ist qe je, do te kenaqi shume. smiley

Se prandaj me nevojitet nje telefon tjeter. E me ate rast dua te marr nje iphone.

Kam nje Nokia 35 Eurosh perkohesisht.

ols, po i zihet bese macokut mer? smiley.  Ti s'e shef cfare llogjesh shet te peshku smiley.

Lere mer iphone se s'eshte gje.  Nokia touchscreen N97 is the best smiley

Monda ske besim tek une ti?! Mos me lendo smiley   Nokia n97 mezi e kam pritur por ishte zhgenjim. Eshte i ngadalte dhe prekjen se ka aq te mire sa iphone por ngec pak. Ekranin e ka yll por mos krahaso symbian te nokia me softwarin e apple. Eshte njesoj si te krahasosh PS me PD jane vite drrite larg. Ehehehehe smiley

E cpo me ben kurioz smiley  Dakord mer iphone tim (do ta jap lire). Une do mar nje nokia e71 se mu ka merzitur ky. E vetmja gje per te cilen pelqej iphone eshte prekja e pakrahasueshme me asnje celular tjeter ne bote per ndjeshmeri dhe browseri Safari qe i hap faqet e internetit njesoj si ne desktop. I vetmi difekt qe ka eshte qe ne faqen peshkupauje smund te besh komente kur je me iphone sepse nuk punon ky kuadrati poshte (ndersa tek faqet e tjera del)

GERDECI kali i fitores se rames voton per PD,nje mesim duhet ta nxjerri ai psikotiku nga vota e gerdecit.

Hej jam kurioz ca do jete duke bere neser ne kete ore rama me veliajn se ngelen te 2 jashte parlamentit.

Demokrate te gjithe Shqiperise po arrin ora e fitores perfundimtare,shikoni rezultatet se si PD po rritet ne cdo qark ku kane ngelur kuti per tu numeruar.

Te jeni te sigurt se PD mer nga 72 deri ne 74 mandate.

Neser mbrema jeni te ftuar te gjithe ne shesh per te festuar fitoren e se ardhmes,fitoren e kombit shqiptar.

BLU-----------------ALBANIAN--------BLU-------ALBANIAN-BLU--ALBANIAN

Kalit te Gerdecit Rama kishte kohe qe i kishte hyp mbrapsht. Me ate spotin i vuri vulen. Rama me Veliaj do ikin andej nga kane ardhur. Rama ne bashki (ku do vazhdoje mjeljen edhe per 2 vjet) kurse Veliaj ose do pije perdite raki me Dash Shehun per ta harruar dhimbjet e humbjes ose do rimari aventurat e tij maleve te Greqise dhe gerxheve te Afrikes si Indjani Xhones.

O Nihilist me cmende me kete anglishten tate. Ca po perpiqesh te thuash? smiley

Llukan hajt mo kohe zgjedhjesh kam 3dite qe kam fjete 6ore gjume,sot erdha nga berati per tirane thashe te shplodhesha per te fillu festen me vone po me sa duket u shty per neser.

Jam komplet i cmend ne vend te fle gjume rri tu u tall te peshku,eshte edhe entuziazmi se morem 3deputete ne berat,dhe s`eshte pak per PD,ata qe e njohin beratin e dine mire c`do te thote.

Mire mer mire, ti gezohesh per 3 deputete ne Berat, ndonje i PS-se gezohet per 4 ne Shkoder, e ne te tjeret rrime e shikojme juve si hidhni e prisni me njeri-tjetrin. Te pakten ta kishit mbyll tani se do veme ne pune neser.

ishte blloku kolektori qe te kishin cu ty n'berat?

sa po bertet ore tu mbyllte, ule zerin se na shkuleeeeeeee

Syte kane ngelur vetem ne Tirane ku rezultati mund te kaloje ne 16-14-1-1 dhe ne Fier ku pritet mandati i 9 i PS ku duket rritje e % te koalicionit majtas por duhen edhe 2% per kete mandat. Qarqet e tjera kane mbaruar. Deri tani kampi djathtas fiton mandatin qeverises me 1 mandat me teper.

 Ket e kam sinqerisht. Nuk pres te dilni jashte natyres suaj dhe ta shpreheni se jeni dakort me mua por minimalisht reflektoni brenda kafkave tuaja.

Harroni deklarat e Rames, Metes, Gjinushit, Erjonit etj ne lidhje me Gerdecin.

Kujtoni vetem punonjesin e xhenios qe ishte derguar te punonte ne Gerdec me urdher direkt nga Ministria. Me PUSHKE e kane fut familjaret emrin e tij ne listat e te humburve. Sikur per rrespektet te tij, qe ishte ne krye te detyres per llogari te SHTETIT (se te tjeret kudet ashiqare qe i quani efekte ansore te nje aksidenti), pranoni implikimin e SHTETIT!!

o chene na bone me qajte. Po ti vendos pak ate qe mendohet qe do te kesh brenda kafkes tende.

A ka njeri ne kete bote, te beje reklame( me floket me xhel ), me familjen qe te ka vdekur? Te dali edhe te genjeje qe shtepine e ka bere vete pa ndihmen e shtetit, genjeshter.

 

Kjo eshte makaberr.

 Mos rrej, ju vec te ngerdhesheni dini. Une flas per pergjegjsine e asaj qe ndodhi ti flet per tullat e reja te shpise; 20 miljon lek bo nje jete njeriu. 

A ju mulofte sala me gazin dhe ha(r)en e tij!!!

Olsib.

Po ta njifje ate vlonjatin qe po hyn ne parlament nga PDI, do te vinte per te vjelle...

Eshte nga ata skafisto-kontrabandistet qe di te thote vetem: Poshte X..., ose Rrofte Y...

Me fal BubiKacurrel, por vetem tani te lexova.

Nqs. ajo qe thua provohet, do te ishte me te vertete e dhimbshme per camet.

Dreqi e mori!!!

Duan thjesht te kene pronat e tyre!

A ka ndonje jo-alabak qe mund t'i perfaqesoje???!!!

Uaaaaa, ua, asnje lek (dmth cent) pune nuk kemi bere sot! Lame nam, shyqyr qe ketej eshte festa e Kanadase neser dhe jemi pushim, se me c'duket ketu me 'kohen shtese' edhe neser do vazhdojme te flasim me vete...

 

Dmth, sa eshte rezultati?

popull dele, po thote stefani duke perifrazuar njonin. e ka llafin per gerdecaxhite. nejse, shume delikate kjo e stefanit.

Nuk mund te gjykoje popullin nje cjap deshtak si Andrea Stefani duke perifrazuar vetveten.

Swed nuk do shume mend, por une pajtohem me idene e Arian Canit kur thote se ne Shqiperi jeta nuk ka me vlere. Per mua ato 130 qe kane votuar PDn ne Gerdec jane ato njerez qe kane marre leket nga qeveria per te rindertuar shtepite e tyre ndersa 30 votat per PSn kane ardhur nga ato njerez qe ankohen edhe sot qe nuk kane marre asnji kacidhe, se po te ishin paguar edhe keto do kishin votuar per PDn.

Per ta vertetuar me shume kete, po te jap nji shembull qe e kam pare vete. Nje kusheri imi ne Tirane godet padashje me makine nje te moshuar duke i shkaktuar humbjen e jetes. Qellon qe viktima ishte i ati i nje hetuesi. Ky i fundit i kerkon 25 mije euro te familjes se "shoferit" (adoleshent pa patente)  kur keto i kerkuan qe ta falte ne procesin gjyqesor dhe gjithcka te quhej thjesht nji aksident, e ku vertet ashtu ndodhi. Kusheriri im nuk ndenji me shume se 5 dite ne paraburgim dhe personi shiti te atin per 25 mije euro dhe drejtesia u shit gjithashtu me rradhe, qe nga gjyqtari e deri tek prokurori.

kam degjuar per ket rast smiley 

Kaq i vlejti baba?

Nje baba i moshuar vlenka 25 mije euro smiley

 

pak mer daje pak.

 Sa thu ti alternativa?

Ky nuk eshte rast i vetem, te tregoj raste te tjera sa te duash, por gjithcka eshte e vertete dhe ne fund nuk u ndjeva aspak mire edhe pse i afermi im doli nga paraburgimi. Keto ndodhin vetem ne Shqiperi. Edhe te djelen jam shtangur kur telefonova grandmom ne Shqiperi dhe me thote djali dajes se ka shkuar te votoje nga frika se i presin pensionin. I thashe sot se do ti dergoj cdo muaj $100 vetem te mos votoje me.

Kristida, m'yzybet rezultati smiley.  Po lere se kena halle te tjera, po numerojme birrat, koken e dashit kujt i bie, hala peshku, dhe po presim chenen t'kthej filxhanin e tremedhjete smiley.  Nderkohe, jeta vazhdon, macoku po ben tregti me olsin, qe vazhdon t'i zer be smiley.

popull dele, po thote stefani duke perifrazuar njonin. e ka llafin per gerdecaxhite. nejse, shume delikate kjo e stefanit.

Popull dele apo jo, respekt per kete popull qe nuk pranon spekulimet mbi fatkeqesite, por cfare eshte me e rendesishme nuk pranon te manipulohet nga mediat klienteliste.

Te jete nje mesim i mire ky!

Jo me teper per partite, por per mediat.

Do ishte interesante te shihnim ca statistika si eshte votuar ne varesi te te ardhurave.  Apo dhe faktore te tjere ...

Ermal Hasimja ka bere nje studim te tille per zgjedhjet e meparshme, dhe po e ben edhe per te tanishmet. Sipas tij eshte nje pattern per keto 18 vitet e fundit: shtresat me te varfra votojne PD-ne, ato te tjeret PS-ne. Paradoksale apo jo? Veriu PD-ne, jugu PS-ne. Pak a shume si ketu ne Amerike qe ndahen shtetet ne blu dhe te kuq.

Kur do jena "purple" ndonje dite .... smiley

PS: Zyrtare te eca, Fieri me 9.

amon mer olso se po ma hap gryken kot. po cer lesh respekte per ket popull muti, qe humbi 26 veta atje (25 ne fakt se kunati i berishes qe popull tropoje), mori demshperblimet per muret dhe dritaret, dhe voton me shumice kafshen. keta mer plak ..... vari trapin se s'po e zgjas me ne respekt te atyre 25 vetave smiley

Mos e nenvlereso popullin swed dhe pikerisht ne respekt te atyre 25 vetave nuk duhet te komentoje fare per kete ceshtje.

Do doja te shihja sa kane votuar qytetet dhe vecanerisht Tirana qe kom frike se do i kthehet koheve te errta. Urime fituesve, opozita eshte drejte rruges se mootit. Rrofte e qofte Haxhi Qamili.

Fieri?????  Me verte???????? smiley 

Ku eshte mrroklla te flasi per Planin Paskuqan?

Tani cfare mbetet?  Syckat nga Tirana?

Sipas KQZ Lsi eshte 0.06 para ps , ps 14 lsi 2

Nese LSI merr nje mandat te dyte ne Tirane, mundesia eshte po aq e madhe (ne mos me shume) qe ta marri nga Aleanca, jo nga Bashkimi... 

amon mer olso se po ma hap gryken kot. po cer lesh respekte per ket popull muti, qe humbi 26 veta atje (25 ne fakt se kunati i berishes qe popull tropoje), mori demshperblimet per muret dhe dritaret, dhe voton me shumice kafshen. keta mer plak ..... vari trapin se s'po e zgjas me ne respekt te atyre 25 vetave Sad

E di si eshte puna?!

Ky popull muti mbase injoron Gerdecin ashtu sic injoron 15%-in e Rames.

 

Por  ne kete pike, i bie qe te mos jete nje popull muti, por nje popull i lodhur nga keto parti muti qe penalizojne bizneset per te bere fushatat e tyre elektorale te kushtueshme (prej muti)!

Nuk po zgjidhet me i miri, por ai qe mban me pak ere muti!

Do behet nami ne Bushat tani, po e bukra eshte se Xhozefina nuk e kupto se edhe sikur 5 mije vota te siguroj atje nuk shnderrohet ne mandat. Njilloj sikurse ne Elbasan Valentina Leskaj ngeli me "gisht ne goje" me 10 mije vota para.

Ta gezoj populli shqiptar dhe Dullen e dyte. Nuk na mjafoi ai i pari per 45-vjet por duam nje te dyte. Kemi 20-vjet qe e votojme dhe qe vijme verdalle. Jemi vertet shume interesante. Keta politikanet ketej nga pernedimi do te vdisnin ne karriken e k-ministrit, kaq te mire dhe te duruar jemi. Ne bare do hame po salen nuk e tradhtojme.

rrofte partia e punes me ne krye shokun sekretar Sali Berisha.

mbaroi numerimi ne Gjirokaster... u numeruan te gjitha QV'te... i duhet dhene nje medalje qe e mbaroi e para smiley

Njerez nikoqir, i bejne punet "tek" e "fek" lol.

Jane barazim! Cndodh sikur te perfundojne 70 me 70?

Asgje PD e krijon perseri qeverine!

Merr Vangjel Dulen dhe ndonje nga LSI.

Po smund te thuash te njejten gje per PS?

Jo sepse PD ka me shume vende se PS dhe asaj i takon te krijoje e para qeverine.

PS ka me shume vota se PD ne perqindje dhe gjithashtu e majta (PS+LSI) ka me shume vota se e djathta

Jo pra, jane PS+LSI jane 70..

yes chene, Fieri, me verte smiley

macosx, ne respekt te atyre 25 vetave, plus dhe nje jabanxhiu (se ti e di mire qe shqiptari e respekton jabanxhiun me shume se te vetin), gerdeci nuk duhet te kishte dale ne votime fare, ti mbyllte gojen ps-se qe ju po thoni qe donte ti perdorte, ti mbyllte gojen dhe pd-se qe deklaronte para zgjedhjeve "ne do fitojme ne gredec". kaq e thjeshte eshte kjo macosx, te pakten per mua.

Mor po bravo atyre tre fshatrave ne Fier qe nuk pranuan te votonin dhe komisioneret e tyre dorezuan materialet e votimit mbrapsht pa u asfaltuar rruga deri ne lidhje me rrugen nacionale.

 Swed, 

Po pse me vlla sme besoni, jua thash qe e kisha me verte!! U 'egersova' icik me vonesen ne fakt, po u kenaqa me macokun smiley 

ne paskuqan nuk do ndryshoje shume, atje numrohen shume komuna, te majta e te djatha.

Gre

eshte e pamundur, rezultati mbetet i pandryshuar.

 

Kush e merr vesh pastaj.

Do varet nga LSI muhabeti. Ose nga nai deputet i blere i kesaj apo asaj pale.

Llukan, mbetem pa mish e pa peshk dmth? smiley

swed1, lajmet deri vone kane thene qe ne Paskuqan i kishin larguar vezhguesit.  Llukani permend mrokllen, se mroklla tha qe dje qe syckat do mbeten ne Paskuqan.

M'pytshe dje per Paskuqanin ti muve ee? smiley

Mos i hiq syte nga kutia,  tha Mrroklla se ta boni tetchin bjondi i hajthem i PD-se! smiley

Pashkualeeee!

Prenga po ta ban tetqin! smiley

 

olso, mos ta teprojme, nuk krahasojme dot 15% hipotetik te Rames, me 26 te vraret faktike te gerdecit. Na nderprene 24 ore dhe Big Brotherin, pranej e maj men si tashi.

Hej prit te dal macoku tani e te thote i vodhi votat Rama.

Po do pres njeher udhezimet macoku,se nuk del kshu ai,nuk eshte macoku nga ata burra qe flet me mendje te vet.

Po flas ne emer te partise dhe po te them futja gjumit se zgjedhjet jane te fituara. Mbas mesnates mbaron gjithcka. Je gati per te vazhduar derdellitjet per 4 vitet e ardhshme? smiley

Mbas mesnates mbaron gjithcka.

O ti qe na ke siguruar nga 140 here brenda dites me numra te pasiguruar, ka nje ore qe ka kaluar mesnata e s'po shohim te kete mbaruar gjithcka, madje s'es as afer mbarimit.

Po pikerisht mbas mesnates thashe jo para mesnates. Po qe se nuk duron dot prit ti numeroj une kutite e fundit.

Ke quan mesnate ti se me c'di une, mesnate eshte ora 12. e tani sikur eshte 1:10 e mengjesit atje ne Shqiperi. Apo funksiononi me oren e Amerikes edhe ju?

Mbas mesnate Arrin ta lexosh me bold?!

 Llukano, 

Paskuqan, the new Florida? heheheh

Lajm fallco. Fieri u kthye ashtu sic ishte. PID e mori perseri deputetin smiley

 

rrini te qete 71 - 65 ( sepse 4 LSI s'dihen sigura )

me siguri varet nga kutite qe hapen dhe te dhenat hidhen ne baze te ktyne numrave. Fakti qe ndryshon sa here bohet update tregon sa afer jane raportet

Per momentin per Fierin ka te dhena te ndryshme midis ECA dhe KQZ, po ka mundesi qe KQZ te jete me vonese. Behet fjale per diference aq te vogel sa qe edhe nje kuti mund ta ndryshoje.

Tallen keta a si?  eca e ndryshoi prape Fierin ...

Vajti ky muhabet si lisharese, tani sapo ja riktheu PS-se. Une po iki te fle se s'me ka caktuar njeri akoma komisioner. Ishalla s'kane vrare njeri deri neser, e ishalla kane mbaruar pune me numerimin.

jo Monda jo, eshte ajo qe ka thon Sala: 
ka numrim transparent !

Ej meqe ra fjala. Sa i lodhur ky Sokol Balla. Sikur ka pi caj mali gjith diten e jo kafe.

 

Sa po i djeg kjo humbje mer burre,sikur do u bente ky kryeminister smiley

 

p.s ndeshje shume e bukur, as une se kisha marre me mend kaq interesante.

Monda, mos u lodh kot motra, ky muhabet ka mor fund. Edhe sikur, sikur te shkoje 70-70 dikush do shitet tek berisha.

Mua me thane nga Fieri qe ja fusin kot se nuk ka luajtur rezultati ne Fier.

 Monda, shtro mishin dhe peshkun se Fieri o i sigurt 9 gogla majtas smiley

Mish e peshk per te tere, edhe per macokun qe merr frym nga gazi dhe ha(r)eja e Sules! smiley Funja ai me hala kenaqet!!

Chene vertet beson qe duke qene PD ne pushtet une te haj halat?! Gabim,shume gabim smiley

 une them me ca kenaqesh ore, jo se ca mund te hash smiley 

Pikerisht ate po them dhe une. Perfitimi im eshte shume me i madh sesa e mendon ti smiley

 ore, u ngopc, pellcic e lenc e per te tjeret smiley opozitare por vllezer smiley 

Sa para do te kalosh nga krahu jone qe ta cosh peshkun djathtas smiley

hej kush i ka me te sakta CEC apo CEA sepse gjirokastra ka mbaruar por e kan me % te ndryshme.

monda, ne paskuqan po vazhdon procesi i numerimit normalisht (konfirmon dhe klani dhe top channel smiley ) por pd-se i ka interesuar ta lere per ne fund, se helbete, mbajne me shume shprese te komunat smiley

 tren, osht shume e mundshme, kane fillu ofertat edhe ne FIER bile!

alternativa

kot u eksitove,ECA e beri prap me 9 ps-n.

Ore, a ka ndonje te me shpjegoje kete: 

Parti per parti, PS eshte 1% para PD. Me koalicion, PD eshte 1.2% perpara. Ku e merr kete avantazh koalicioni i PD-se? Sepse tek lista e partive, PSD+PBDNJ+G99 arrjne 3.7%, ndersa PDI+PR arrijne 3%. Cila parti (apo cilat parti) i jep koalicionit te PD-se perqindje shume te vlefshme? PDK dhe LZHK a jane brenda koalicionit te PD? (bashke, keto te dyja arrijne 1.5%) 

software version 7.0
 

Conversion, Software version 7.0

Looking at life through the eyes of a tired hub
Eating seeds as a pastime activity
The toxicity of our city, of our city
 

 mos thuj kshu gjonash mer, 

keta engjej se meritojne vdekjen! smiley 

Penar, koalicioni i PD-se ka nje qerre me parti te vogla, 0.3 ketu e 0.3 aty behet perqindja. Po deshe listen e koalicioneve e gjen te faqja e KQZ-se, po pertoj me ta nxjerr smiley

 Penar, 

ketu qendron zgjuarsia e Sales qe disa e perqeshen. Ai ka nje koalicion me 16 parti, qe edhe me e vogla i jep 200-300 vota thjesht nga familjet e kandidateve. Duhet te shkosh deri ne fund te tabeles e te mbledhes cdo 0.1 e 0.2% per te kuptuar nga e ka ate avantazh Sala.

Edhe nje here strateget elektoral te PD-se u treguan shume me te zgjuar se ata te PS. Me vjen keq se aty ka disa qe vetekonsideron si Karl Rove-t e Shqiperise. 

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).