Vdiq Michael Jackson

Pas komentit te FH tek nje teme tjeter, shkova tek nja dy faqe ne Internet, dhe mesa duket, Michael Jackson ka vdekur.

 

74 Komente

Kush mund ta imagjinonte ate njeri 70 vjec?

Artist i madh.

 Shume weirdo ishte bo kohet e fundit, dhe e kisha humb interesin per te prej vitesh. Megjithate artist i madh dhe nje Zot e di sa kemi kercyer me Billie Jean e tij.

Ke te drejte Peshku Fluturues, me se fundi ne tani mund te fillojme ta adhurojme si legjende e vertete... biles ky robi qe posedon trupin e MJ duhej tkishte pushuar se ekzistuari qe ne 95, imagjino ca nderi do na kishte bere neve, edhe legjendes! Sa me shume jetonte aq me shume e urrenim. Sa me afer 95 te kishte vdekur, aq me teper do e dashuronim. Kurse ky tipi qe posedon trupin e MJ, tashme eshte i lire.. ai mund te prehet ne paqe.

djana pise ....

Himni i fillimeve te adoleshences tone, nga ku msum fjalen : seduce  smiley

Rest in peace Majkell...

 

 Dejzo, ne fakt ka qene Djana qelbsina

qelpsina , tamom tamom

 Ihiiii!!

and one more bites the dust..

E dijasha qe do u mlidhshit bashke te kjo teme ju brezi pre-80  smiley  

 E mo, na pelqen. Na zhvillon mendjen!

 Ah sa MJ joks vin ne menje.. jo sot jo sot..

Tironso,

pse mer skeni kercy edhe majkllin ne ato partit gjate orarit te shkolles te shpia e ati shokut te klases qe i kish akoma prinderit ne pune smiley 

Tani sa u ktheva nga Times Square ku ishin mbledhur nje grup njerezish edhe po shikonin ne televizor rreth lajmit te vdekjes se M.Jackson.

Muzika e tij eshte e pavdekshme. U prefsh ne paqe, Michael!

Ti rrojnë të tjerët

Nje mbret i muzikes pop me pak, dhe nje pedofil me pak...

 

T'kete lene uraten. 

Edhe paqe ne Neverland.

Te gjitheve qe do u qaj syni e zemra, gonxhe smiley

Kur thane me lart, per MJ para 95, ene m'pikon pak, me pas .... t'ua le uraten te tjereve smiley

Nja ca foto shkrepe n'Time Square, per gjindjen? smiley

Lulke, me kohen je m'rregull smiley.

Je para 95 smiley.

 

 the bradha dont rilli suing thet uei.. goxha aktrim e flur? smiley 

uell, the bradher uoz e veri gud performer for his tajm. hi uill bi rimemberd! smiley

 ene dy dite te tjera, gjer atehere: 

utube search: Chapelle on MJ smiley 

ne fakt ishte mbret i kohes se vet por nganjehere edhe mbreterit dalin lakuriq.

U preft ne paqe..

chene, hec mo, po e kthejme nje per te ndjerin ...

rrofte sebepi smiley.

Me kishin sjelle sot nje raki skrapari, qe c'te te them smiley.

burr i mirr maskarai.. edhe nje tjeter me fund Monde smiley  Gjer sa te te duket se je tu kercy si Mikeli.

Po mer, moon walk n'maje te tavolines smiley

Me gjithe ndodhite, Jackson ishte artist i jashtezakonshem.

Me erdhi shume keq kur e degjova lajmin... smiley

R.I.P.

 

Vitet e fundit te Majkellit kane qene nje ferr e pliot skandale, nje fenoment i tille (qe gjithsesi jeten private e kishte te flijuar) mbase do kishte qene me mire te kishte vdekur para se te deformohej si fizikisht ashtu dhe nga mediat, qe te kujtohej vetem per ate qe ishte, mbreti i popit.

Respekt per mbretin!

Mbreti?!!!

Ai-ndjesë paste. Por sa per Mbret po e teproni me duket.

A e dini qe ne kohen kur bente sikur kendonte ai, bota ishte e ndare ne perandori te paperseritshme te muzikes?

Po ti njihnit, sepse as sot me vjen keq qe s'i njihni, vertete do te qeshnit, do te zgerdhiheshin deri ne keqardhje me mbretthin tuaj...

Amin!

Secili ka mbretin qe meriton, ti mbaj ata mbreter qe me pas vrane veten apo u bene toksiko dipendente

smiley

shife ca beat-i ka ky robi

"They Don't Care About Us"

Skin head, dead head
Everybody gone bad
Situation, aggravation
Everybody allegation
In the suite, on the news
Everybody dog food
Bang bang, shot dead
Everybody's gone mad

All I wanna say is that
They don't really care about us
All I wanna say is that
They don't really care about us

Beat me, hate me
You can never break me
Will me, thrill me
You can never kill me
Jew me, sue me
Everybody do me
Kick me, kike me
Don't you black or white me

All I wanna say is that
They don't really care about us
All I wanna say is that
They don't really care about us

Tell me what has become of my life
I have a wife and two children who love me
I am the victim of police brutality, now
I'm tired of bein' the victim of hate
You're rapin' me of my pride
Oh, for God's sake
I look to heaven to fulfill its prophecy...
Set me free

Skin head, dead head
Everybody gone bad
trepidation, speculation
Everybody allegation
In the suite, on the news
Everybody dog food
black man, black male
Throw your brother in jail

All I wanna say is that
They don't really care about us
All I wanna say is that
They don't really care about us

Tell me what has become of my rights
Am I invisible because you ignore me?
Your proclamation promised me free liberty, now
I'm tired of bein' the victim of shame
They're throwing me in a class with a bad name
I can't believe this is the land from which I came
You know I do really hate to say it
The government don't wanna see
But if Roosevelt was livin'
He wouldn't let this be, no, no

Skin head, dead head
Everybody gone bad
Situation, speculation
Everybody litigation
Beat me, bash me
You can never trash me
Hit me, kick me
You can never get me

All I wanna say is that
They don't really care about us
All I wanna say is that
They don't really care about us

Some things in life they just don't wanna see
But if Martin Luther was livin'
He wouldn't let this be

Skin head, dead head
Everybody gone bad
Situation, segregation
Everybody allegation
In the suite, on the news
Everybody dog food
Kick me, strike me
Don't you wrong or right me

All I wanna say is that
They don't really care about us
All I wanna say is that
They don't really care about us

All I wanna say is that
They don't really care about us
All I wanna say is that
They don't really care about us

All I wanna say is that
They don't really care about us
All I wanna say is that
They don't really care about us

 

dhe sa per gjerat kontroversiale ne jeten e vet, s'e di, une per vete kam me shume respekt per njerezit qe jane kontroverse, se sa per katnaret e trashe korrekte, apo borgjezet e mesem te merzitshem incestuoze

u prehte ne paqe.

nuk do te harrohet lehte.

Ishte bere per te ardhur gjynah, po mu vallaj me ka dhene shume.

Sh kujtime sot...

Iu prehte shpirti ne paqe!

Vdiq nje peodofil! E pune e madhe.

Gjeja me e mire qe mund te bej eshte te festoj. Vafte ne ferr ishalla.

Sot vdiq njeriu qe revolucionarizoi muziken... njeriu qe revolucionarizoi mendesite... njeriu qe hapi nje dritare ne mendjet e shqiptareve... sa te rinj ndersa kane kercyer nen muziken e tij (dhe imituar levizjet e tij ) kane ndjere nje energji, nje force te pabesueshme per te thyer ngurtesine e kornizave... sa te rinj kane puthur per here te pare nen tingujt e kengeve te tij...

Sot vdiq njeriu qe kendoi "they don't really care about us" , kur ka vetem pak muaj qe nje njeri me ngjyre eshte zgjedhur presidenti i shtetit me te fuqishem te botes...

Sot vdiq njeriu nen tingujt e muzikes se te cilit jam rritur... dhe nuk kam c'te them tjeter pervecse te shpreh keqardhje te madhe  e t'i perulem me respekt  faktit qe me edukoi shijet  per muziken e vertete... bashke me te me duket sikur ka ikur dhe nje pjese e adoleshences sime...

Sot vdiq njeriu mbi te cilin se fundmi u derdh balta me piste e kesaj bote me akuza e ster-akuza nga me te pabesueshmet... Dhe jane pikerisht ata; akuzuesit, qe sot do e qajne dhe do mbajen fjalime nga me mallengjyeset per te...

Ehh.. bote e cuditshme...

http://www.youtube.com/watch?v=9T2_fNiNB28

Nuk e kuptoj pse kishte kaq komente negative per MJ

 

Ne rradhe te pare gjykata e gjeti ate te pafajshem

Ne radhe te dyte nuk besoj se muzika, zeri, ikona, legjenda MJ mund te krahasohet me ndonje kengetar tjeter jo vetem te kohes se tij ...

Ai ishte zezaku i pare qe u shfaq shpesh ne MTV

Une e kam adhuruar shume ate ne adolishencen time.

 

Edhe pse mund te thuhet qe ai kishte kohe qe ishte shuar si legjende perseri me del nga zemra te them "Bota nuk do te jete me njesoj pa Majkellin .. u prehte ne paqe.....

smiley

Populli eshte mesuar te shaje kot Salen dhe M.J

(Njeri mbreti i opit, tjetri i politikes humoristike)

M.J. mè lidhin festat qè zhvillonim nè 8-vjeçare...me njè majtofon pak a shumè tè madh....fut kasetèn aty e..... http://www.youtube.com/watch?v=sEU9Q8NlO... FALEMINDERIT pèr momentet e bukura tè kaluara me muzikèn tènde...

humbem nje pjese te vetes muzikore dje...

Rahmet patshin, si të vdekurit e gjallë edhe të gjallët tashmë vdekur...

U prehte ne paqe! Faleminderit Michael per frymezimin dhe qe shprehe me muziken tende ndjenjat e nje brezi te tere...

...They still don't care about us, but you did! Goodbye!

Ishte kengetar i madh por ishte pedofil ..... nuk di ku ta klasifikoj.....

Pedofil????

Kush e tha kete ? Apo ta tha Partia?

Gjykata e nxorri te pafajshem!

Apo ska problem se faktet nuk vlejne por vetem shpifjet dhe propoganda e mediave eshte me e mire se FAKTET?

Ishte nje kengetar i madh. Muzika e tij ka karakterizuar femijerine time.

Lamtumire Michael Jackson!

Te gjithe artistet e ketij kalibri,jane teper te diskutushem dhe te kritikuar,koha tregon madheshtine e tyre.

nuk e besoj te kete qene pedofil,jane makinacione te poshtra qe ju behen personazheve"te besdisshem"

I MADH!  Addio Micchael!

nuk me ngelet vetem se te shpreh keqardhjen  per nje idhull te adoleshences time,qe me muziken e tij ka qene i paimitueshem dhe besoj i papersritshem.Besoj se tanime ai do shnderrohet ne  simbol,ne nje nga ato legjendat qe do mbushin perditshmerine tone edhe tek detajet me te parendesishme,vetem e vetem me idene per te patur "prane" diçka prej tij.Paqja qofte me ty Michael.

Weirdo sa s'kish ku shkonte, por gjenial deri ne 90. Supozoj qe gjithe gjenite kane nje dell te cmendur. Billy Jean, Beat it, Thriller, Say say say etc. na kane mbajtur gjalle ne vitet 80. Billy Jean  ishte kulmi i "diskove" ne hapesirat e vogla te dhomave te pritjes apo korridoreve katrore.

RIP

Gjeniu na la!Mbreti i muzikes Pop vdiq!

Ka qene nje idhull gjate adoleshences time dhe i tille mbeti deri ne fund.

Ngushellime familjes!

Michel ishte nje legjende akoma ne jete. Do te doja shume qe ne varrimin tim njerezit te kercenin sic bejne tani me Michel Jackson. Falemderit Michel per genine tende per emocionet qe na ke dhene per lotet per diellin qe ke futur ne jeten e cdo njerit prej nesh .

Ngushellime familjes!....Ore shqiptar je ti Solidarnost apo nga ata qe di shqip dhe kujton se ngushellojne edhe M. J. Mire thone ne Korce pasi pine nja dy tri gota ...Merrja nje kenge bre! Te gjallet me te gjallet te vdekurit me te vdekurit ! Humor nga te gjith " vrimat e anijeve  ...e mos vdeksh kurre o PPU... Ku i gjen mor aman!

Dy  mesazhe te perbotshem na ka lene : http://www.youtube.com/watch?v=2B89lh358jQsi dhe http://www.youtube.com/watch?v=KOnL5c8LMqM.. Sikur vetem me njeren , do te kishte mbetur i PAVDEKSHEM . U prefte ne Paqe dhe me kete rast Ju uroj tekanjozeve te pastrojne shpirtin nga ndotjet qe i bejne duke Ju desheruar : Arifshin ti ndigjoje e vleresoje Shkalla e pallatit ku banojne !

Vdiq nje njeri dhe sapo lindi nje legjende e muzikes......................e pabesueshme sesi nje njeri aq i mbyllur ne vetvete te ishte aq shperthyes dhe emocionues ne skene. Idhulli i miliona shpirtrave qe gjeten te M.J emocionin e paster dhe shfrenues. E pabesueshme qe vdiq ai qe enderronte te ishte si PiterPan, te jetonte perjetesisht si femij.

Cuditerisht duhej qe ai te vdiste qe te ringjallej dhe njehere ajo melodi qe cmendi gjenerata njerezish nga e gjithe bota. 

Megjithe famen dhe talentin e jashtezakondshem, nuk mund te injorojme jeten e tij private te erret..

Pamjet e Neverland me femijet dhe akuzat per ngacmimet seksuale nuk mund te mbulohen me numrin e madh te albumeve qe jane  shitur gjate karrieres se tij.

Nuk e di nese gjykata do ta nxirrte te pafajshem nese emri i te akuzuarit do te ishte John Smith!  Me mire qe vdiq pa u rrikthyer ne koncerte, sepse do te ishte turpi i civilizimit shoqeror.

 

me kujtohet  kur mblidheshin kalamajte dhe ziheshim se kush i bente levizjet e tij  me mire , sidomos ajo levizja  e kokes dhe qafes ka qene sfide e vertete. nje gjeni muzike dhe legjende por me vjen keq qe u masakrua nga bisturite e mjekeve.   te prehet ne paqe shpirti i tij.

po ky palla pse s'kishte vene zemer plastike?

sepse besonte se materialet plastike kane mikrobe

Pse mer, ç'kujton ti se është Sala... mos kujton se është në nivelin e Xhozit që takohet me Xhuzi Ferrerin? smiley

o vllai, MJ e SB kane te perbashketa... jane / kane qene ne te njejten biznes, show-biz.

Sot qesh der te PC Richards. Me nji grip te bezdis neper kom. Nejse mo, duke prit per at shitsin qe t'me sillte ca do bleja, te nje TV e madhe po jepej nje emision per MJ, me sound quality te mrekullueshme. Mu MJ nuk para mi ka lujt telat e zemres dhe aq shume (si edhe mbreti tjeter EP), por ket rradhe, a nga kualiteti i videos & tingullit, a nga fakti qe ky s'jeton me dhe vdekja e ka pastru nga kusuret e communi mortali, a nuk di pse, po me mahniti. Mund te kisha nejt edhe 2 ore aty. Firoi edhe gripi. Magjia e artit te madh!

Ka nje prodhim me MJ-ne tjeter ky (Mick Jagger) qe po e vej ktu. Dy dinosaure dhe nje univers karbonifer dhe rock-u. Toka dridhet nen hapat e tyre.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).