Shkarkon 24 kenge, gjobitet me 1.9 milion $

Jammie Thomas-Rasset 32 vjecarja nga Minesota eshte shpallur fajtore dhe eshte gjobitur per shkarkim te paligjshem te muzikes nga interneti.

Per secilen kenge te vjedhur ajo u gjobit me 80 mije dollare duke arritur ne nje total gjobe prej 1.9 milion dollaresh per 24 kenge qe kishte shkarkuar.

“Klientja ime eshte e shokuar dhe ne fund te fundit ato kenge vlenin vetem 99 cent per cope. Ajo do te apeloje ceshtjen”- tha avokati i Jemmie Joe Sibley.

www.top-channel.tv

p.s. Ky ligji i copyright po merr nje drejtim te te tmerrshem. Eshte njesoj si me te denuar me vdekje se parkove gabim

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).