Futbollistët disidentë iranianë përjashtohen nga kombëtarja

Të paktën katër nga futbollistët e kombëtares iraniane që mbanin shirita jeshilë gjatë ndeshjes kundër Koresë së Jugut në shenjë solidariteti me protestat popullore të kandidatit të opozitës Mosavi janë përjashtuar përjetësisht nga ekipi. Gjithashtu, futbollistëve iu është ndaluar të japin intervista medias.

 

2 Komente

Demokracia 'shiite' duhet lene te bubrroje vete. Shyqyr zotit qe Obama s'eshte tip misionar i frymezuar nga Hebrej Ruse si Bushi se ne kete rast 'misionarizmi' do ishte katastrofik per rruzullin.

Me dy fjali, ja fute tre paleve: besimtareve shiite, robve te Bushit dhe Hebrenjve Ruse.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).