Largimi i Bojken Lako nga Top media

Kush mund te na thot me shume per largimin e Bojken Lakos nga Top media.A ka lidhje kjo me pjesmarrjen e tij ne fushaten e PD?

30 Komente

Largimi i Bojken Lakos nga Top Media tregon edhe njehere fytyren e vertete te atij grupi mediatik i cili nen petkun e drejtesise dhe asnjeanesise ben lloj-lloj pislliqesh duke filluar qe nga perdorimi i kamerave te fiksit per te bere shantazhe mafioze e deri te largimi i personelit ne rast te shfaqjes se mendimit ndryshe.

Dihet qe ai televizion eshte krejtesisht i majte, nje nga mbeshtetesit me te fuqishem te Edi Rames qe ne krijim te tij.

Nje televizion i krijuar me parate e trafikut te kokaines dhe heroines, me parate e gjobave mafioze, me parate e prostitucionit, nje televizion pronaret e se cilit vrisnin dhe prisnin dhe kete nuk e mohon dot njeri.

Ja pra kjo eshte Shqiperia.

ke fol tamam si avokat. plot me fakte.
ose sic njihen ndryshe, militant i diktator sali berishes. 

Bojkenin Top-i e beri njeri. Eshte shume i talentuar dhe bravo i qofte. Por te mos ta harrojme faktin qe po te mos ishte per Top Media, Bojkeni nuk do ishte Bojkeni qe njohim sot.

Duket qe i ka rene lapsit sepse paguhet mbi dy miljone leke te vjetra per cdo koncert. Per 20+ koncerte Lako merr mbi 40 miljone leke nga PD ne me pak se nje muaj. Ka qene zgjedhje e llogaritur per te bere para.

ZD me vjen keq qe te jane erresuar syte. Gjithcka eshte mese e qarte per ate televizion. Komentet jane te teperta.

ne titrat e lajmeve te mbremshme Boku ishte,gjithsesi nese lajmi eshte i vertete do t'ishte dicka e trishte.Eshte jashte cdo logjike qe nje instuticion privat te largoje nje nga profesionistet me te mire per arsye te tilla idjote,te denja per mendesine e militanteve mitingashe   

Ca thonin titrat?

ueeeee s'le koment pa komentu ky??!! A ke naigjo me kundershtu ato qe kam thene une apo do na cash trapin der ne darke?

Rroft Sali Berisha!!!!

Nje televizion i krijuar me parate e trafikut te kokaines dhe heroines, me parate e gjobave mafioze, me parate e prostitucionit, nje televizion pronaret e se cilit vrisnin dhe prisnin dhe kete nuk e mohon dot njeri.

Ja pra kjo eshte Shqiperia.

 _______

Dhe kjo ndodh nen hunden e sylesheve..!?

Tirana,nga e di ti kete qe ky Tv eshte krijuar me parate e trafikut te droges,gjobave te mafiozeve,parate e prostitucionit?

Kjo qe thua ti eshte :

1=Denoncim?

2-Thashethem?

Apo futja por*?!!

 

.

 

ZD me kete fjalor nuk debatohet. Ti flet pa fakte. Je dobet.

Artian dihet me ca i ka vene parate Vajdin Lamaj apo Tani i Topit. Vajdin Lamaj vinte gjoba me pistolete te koka. Tani i Topit u fuqizua me tregtine e droges.

Pr ca e vrane Vajdin Lamajn se ishte cun i mire? Perdoren edhe bombe te telekomanduar madje.

dihet me ca i ka vene parate Vajdin Lamaj apo Tani i Topit

...kur qeke kaq "i dijshem" na jep naj informacion ma shume,per Gerdecin,Fazllicin,Projektin e Bregut te Detit te financuar nga BB,Familjen e Milionerit Sali Berisha!

Po ti e di qe Vajdin Lamaj ka qene shef policie ne kohen e Berishes I dhe mbeshtetes i forte i PD-se?

 

O "tirana" i dime keto se na i ka thene Sala, por na thuaj se si ka mundesi qe ai Lamaj i ka ato pronat e vazhdon tu beje reklame akoma ne televizione. Besoj se i di pasi je kaq kopetent.

Na thuaj tani qe ai mafiozi i Topit vdiq, kush i ka aksionet e tij, e ca po ben Sala qe prej 4 vjetesh qe e ka akuzuar per" televizion te miellit". Kush ja ben politiken redaksionale. Gruaja? E kam fjalen nuk e kap dot me policine e me ShIK-un apo e dhe Sala e ka pase per fushate si puna me Tosin qe e quante Padrino e dhe na tha qe ishte sa per fushate.

Apo mos ka marre ndonje dore paresh edhe Sala, se sikur e ka zbut nje cike edhe Topi. Apo i ka dhene ate copen ne Kinostudio per 1 euro. dhe ka aq kohe qe nuk e liron Piramiden e gjoja ata po punojne per ta bere teater, duke hequr ndonje pllake ne jave.

Shikoje nje cike se sikur eshte me komplekse puna.

 hajde kaqola qe ka ne qarkullim hajde.

BOJKEN LAKO ESHTE LARGUAR VETE, NUK E KA HEQ NJERI NGA PUNA DHE AS KANE PAS NE MEND TA HEQIN. KAQ.

Po ca ka ne dore Sala? Gjykatat ne pjesen me te madhe jane te majta. Mund te permend ketu Gjykaten Kushtetuese e cila ka ne perberje te saj vetem gjykates te kohes se komunizmit me ne krye Fehmi Abdiun.

Per mendimin tim duhet te thuash qe sistemi gjyqesor ne Shqiperi eshte shume i erret.

Tirana, ty te ha truri vetem nga e majta,jo nga e djathta si keshtu,truri funksionon me dy lobe te majte dhe te djathte,edhe shqisat dyshe jane,kurse ti ,njeren e paske te damllosur fare...i shikon gjerat vetem me me nje si,sirin e djathte, ai i lengu i majte i sirit, te mungon fare,dhe boten e shikon  me nje si,(sy)blu,pa ane e pa fund!!

Te them te shkosh tek doktori,nuk ta them,se edhe doktori me nje si (sy) eshte,me mire shko te kendoje Hoxha,ne mait t`minares!

Ika une!

Qe eshte i majte TOP CHANNEL kjo dihet ,nga propaganda qe ben.

Pse nuk u permend vajza qe u vra bashke me Tanin?

Pse kamera e fiksit nuk shkon te zbuloje pislliqet e bashkise se Tiranes?

 

o "plako prej tirane" nuk kupton apo nuk do ta kuptosh. Ketu po shkruhet qe behet fjale per polici gjyqesore qe mbledh provat, dhe kjo varet nga ministri i puneve te permbrendeshme, ndersa SHIKU dhe SHIU raportojne tek kryeministri e tek presidenti, e duhet ( e kane per detyre ) te raportojne edhe per ngjyren e brekut. Pastaj le te ngeci ne prokurori ose ne gjykate prova ose dosja, ato jane problem tjeter. Le ti mbledhin nje here...!!!

Ajo puna e ati Habdiut eshte si puna e kepuceve te Nasradinit qe i dhimbnin kembet aq here sa bente rruge te gjate. Por i dhimbnin me pak se sa kur ishte pa kepuce, dmth zbathur. Lere habdiun e shiko si i mbledhin parate se nuk po te pengon ai me shishen e sh...es neper kembe, pasi ka marre fund. Kur te shkoje puna tek  ajo e larta apo kushtetuesja, fillo e kerkoje tek Celibashi, kunati i Mehdiut.

Bojken Lakon e kane larguar nga Top-Channel sepse po te kishte dhene doreheqjen vete te pakten do ja kishin permendur emrin per falenderim Adi Krasta dhe Xhemi ne mbylljen e sezonit tek E Diell. Bojken Lako eshte organizatori i te gjithe koncerteve te PD-se dhe mer nga 1 milion leke te vjetra per cdo koncert. Une nuk e besova kur thonin qe e kane hequr nga Topi, mu duk e pabesueshme te hiqesh vetem sepse kendon ne kengen e fushates se PD-se por duke marre parasysh qe top-channel nuk quhet me media por parti politike e majte atehere nuk te cudit me asgje. Sot me thane 2 cuna qe punojne ne post production tek Topi qe klima kohet e fundit per Bojkenin ishte paksa e "ftohte" qe kur u mor vesh se do merej me organizimin e koncerteve te PD. Dikush me siper ka permendur qe Bojkenin e beri Topi njeri. Po kenget e bukura dhe regjine profesionale te Top-Festit qe duket si MTV i harroi ai robi me siper?! Apo thuaj rrofte militantizmi poshte Bojkeni. Nejse Top-Channel pa llogaritur lajmet qe e ka shume dobet dhe shume majtas e ka humbur shume kredibilitetin si kur fluturoi Aldon ashtu dhe tani qe fluturoi Bojkenin.

Mesa kam degjuar une Bojkeni ehste pezulluar deri ne fund te fushates.Sepse smund te jete ne dy vende ne te njejten kohe.Pra vetem i kane hequr rrogen per nje muaj per arsye se nuk shkon ne pune.

Programet qe drejtonte Bojkeni kane mbaruar tani e megjithate mund te merte nje muaj leje dhe sishte nevoja ta pezullonin nje nga figurat kryesore te Topit. Ky televizion "kafshon" edhe njerezit e vet nese dalin jashte linjes se "partise".

Po sikur te jete larguar vete me deshiren e tij?

Top Channel eshte kthyer ne nje televizion patetik. Une e kuptoj qe mund te kete prirje te majta por jo t'i shfaqi ne menyre aq te dhunshme dhe aq primitive sa Top Channel.

Pse te pushosh dike nga puna do te thote se ke prirje te majta? Hajde llogjike hajde. Dru me preeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

Jam dakort me Berberin, te pushosh dike nga puna nuk do thote se je i "majte", te fusesh ne burg, po ketu je i " majte".

Sa i mbron berberi idealet e se majtes, bravo.

Qe e kane fluturuar Bojkenin nga aty , kjo dihet edhe eshte evidente.Por te pakten mos te bejn Ham Ham Ham kot keto pseudo gazetaret e top-channelit per te mbrojtur Andi Bushatin qe e hoqen nga Klani. smiley

 

duhet ti themi Mero Bazes te shkruaj ndonje rreshte edhe per Bojkeni. smiley

Shijoni me ze dhe me pamje nje nga kenget me te bukura te Bojken Lakos.

Muzikant nga me te talentuarit dhe me te miret ne Shqiperi.

TCH i Rames ka humbur shume me kete largim!

http://www.youtube.com/watch?v=mIuabMHh498

Tirana qeke i loqe qe se paske shokun. Apo je nga ato "tironcat" e Bathores.

Sa per dijeni kur gjithsekush ne vitet '94 kerkonte te ikte sa me pare nga Shqiperia, Tani u kthye ne Tirane me 1mio lireta dhe filloi biznesin. Vajdinin e futi shume me vone ne bisnes qe tu merrte me rrugacet kokpalare te sales.

Edhe nji gjo tjeter, ishte tamam PD qe e boni Tanin milioner (e mbani mend Murat Cafe si perfundoi dhe pse) kshu qe mos hani m.ut kot sa here qe ju prishen pazaret. 

Persa i perket perjashtimit ketu ka vend per diskutime, por gjithsesi ata qe punojne jasht e dine (ne Shqiperi jo te gjithe e kane te qarte) qe nuk ka njeri te pazevendesueshem dhe se kush te pagon nuk do qe ti hedhesh vickla lart e poshte.

 

Hmmmmm

ne vend qe te diskotohet rreth kengetarit te mirenjohur Bojken Lako, ketu shof vetem perralla rreth mafias shqiptare ..... hmmmm

per qudi askush nuk e cek suskesin dhe revolucionin medial e te madhit Dritan Hoxha, te cilit duhet me ju falenderue perjete qe shqiptaret i ka edukue dhe i ka mesuar ABC e nje mediumi profesionale siq asht Top Media ! Perse duhet te merremi me thash etheme se kush kujt, dhe si ka ba lek ? .... Edhe nese paska bere mekate siq po thuani, i ka bere per investime ne vendin e vet, dhe at ne mediume per te cilat me se shumti kemi pasur nevoje ne shqiptaret e posaqerisht diaspora !

Per mua personalisht Tani ka qen dhe do  mbese legjende sa i perket Mediumeve, e sa i perket Bojken Lakos duhet pranuar se ka dhene shume kontribut ne at medium Top Media, dhe pse ikja e tij enigmatike nga ai medium esht e papranueshme per mua.

Respekte Bojken,

Respekte Dritan Hoxha

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).