Kush nga kenget e fushates ju duket me e bukur?!

19 Komente

kjo

Jane "dritheruese" qe te dyja dhe s'na kane lene me as lot, as buzeqeshje ne fytyre se na kane ngrire muskujt perkates nga mundesia e shpeshte per ti pare keto kenge "fantastike". Jam qe jam ketu po pershendes partite dhe te gjithe militantet me "The Final Countdown" me shpresen e kote se do ti degjojme te thone "We're  leaving for Venus" se shpejti smiley

Zgerdhihu ti sa te duash por ketu na kane mbire dite e nate ne televizor smiley  

 

Ne fakt ethet e fushates jane me teper krijim i medias, nuk eshte muhabet qe njerezit e bejne natyrshem ne tavolina (shyqyr smiley  &nbspsmiley

Kenga e Edi Rames eshte me nivel te ulet artistik. Kenga "Shqiperia po ndryshon" eshte optimiste dhe te mbetet lehtesisht ne mendje.

Mua me pelqen me teper kenga e PD-se megjithese sa me shpesh e degjoj aq me shume po me lodh. Perkundrazi kenga e PS-se tani po fillon te me duket me e kendshme, por shprehja "Cohu!", me menyren se si thuhet aty, me duket shume e paedukate.

Kenga e PD-se eshte per t'u degjuar ndersa i jep makines. Kenga e PS-se duhet degjuar kur je ne Klub.

 epo nuk po te fton ne vallzim kur te thote çohu...

Kuptohet kjo, por prape eshte shume e paedukate.

"Cohu! Cohu! Cohu!"

Kush je ti qe i lejon vetes te me thuash mua "Cohu"?!

Une te jap voten, te paguaj taksat, perpiqem te mbijetoj. Cohu Ti edhe bej punen tende.

O Olsib e ka pasur fjalen per Cohu jep voten ti, pastaj ulu e mos e vrit me mendje.Se punon rama me WsF smiley

me te drejten e votes qe  ke dhene nje here e te taksave qe kane shkuar per punet pafund te bera ne tirane, tani duhet votuar edhe nje here qe ato pune te behen ne gjithe shqiperine...

besoj se misioni yne si qytetar nuk mbaron vetem te une votoj, paguaj taksa e me the te thashe...

çohu te lutem, voto edhe nje here me mend ne koke qe Shqiperia te shpetoje...

Dil njehere deri ne Farke dhe shih si dhe sa kilometra rruge jane shtruar. Krahasoji pastaj me Tiranen dhe do shohesh qe farka ka rruge disafish me te mira. Po punet qe jane bere ne gjithe Shqiperine nuk i sheh ti?! Leviz njehere perqark deri ne Sarande se ndoshta kur te kthehesh ne Tir do vish me tjeter mendje e nuk do na tregosh punet e pafund qe qenkan bere ne Tirane.

Kenget,logjet,etj,mund te ndihmojne deri ne nje fare pike madje te ulet nje fushate elektorale....Puna ,rezultatet,programet,kandidatet.....Nuk e di ,mbase Shqiperia ka tjeter kut....siç mund te jene kravatat shumengjyreshe te Rames.....

Duhet thene se te pakten kenget e PS-se dhe PD-se me gjithe difektet, jane 100 here me te mira se sa kjo "gjeja" handikapate e PDL-se italiane.

http://www.youtube.com/watch?v=WXf-YbsSh0Y

Ne shqip kenga praktikisht do te thoshte... "Kryeminister jemi me ty. Shyqyr zotit qe kemi Salen."

Mendoj qe kenga e Pd eshte me e mire.Mbase per faktin qeedhe kengetaret jane sh here me te njohur edhe afirmuar sesa WSF ( qe mua me duken akoma si grup medio basso ). Elita 5, Bojken Lako ect ect vetem me fansat e tyre marrin 15 deputet smiley

 

p.s Se ku lexova qe Bojken Lakon e kishin hequr nga puna tek Top - Channeli,pse ka kenduar per Berishen? a mund te japi dikush ndonje Info?

 

Po qe se eshte e vertet, duhet ti themi Meros te na bej nje artikull per kete rast te dyte.Ne mediat Shqiptare smiley

Keto dite kane qarkulluar fjale se e kane hequr nderkohe qe nje miku im ne Top-Channel me tha qe e kane pezulluar. Gjithsesi nuk e besoj ta heqin nga televizioni, eshte budallik te mendosh qe nje televizion te heqi nga puna nje nga punonjesit e pare te tij vetem per nje cope kenge.

Cope kenge thua ti ? po eshte kompozuar bukur . Edhe kur po shikoja mitingun e Sales ne Shkoder ( sa njerez kishte mer aman ) ky Bojkeni ishte ne Skene . smiley

Epo prandaj do e kene shpall armik populli Bojkenin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).