Ja vlen te merresh me Peshkun?

54 Komente

Pyetje interesante. A ja vlen te fusesh cdo dite tre - kater ore pune falas ne dicka qe kritikohet vazhdimisht nga njerez qe vazhdojne te rikthehen aty pavarsisht se shpallin se e urrejne? Jo, natyrisht qe te pakten financiarisht nuk ja vlen. Me c'duket ai parimi baze i ekonomise se "njerzit veprojne gjithnje ne menyre racionale" s'qenka i vertete smiley

Meqe pyetja eshte interesante, pse nuk i jep nje pergjigje interesante?

Po ja dhashe mer, akoma s'e morre vesh ti smiley

 Po ja mo Lluko, fakti qe komentin tim e fshive krejt kot, per aresye dhe motive krejt te dobeta, eshte ai qe i meshon opcionit qe nuk ja vlen te merresh fare me peshkun dhe ciliminjte qe e komandojne.

Kam pershtypjen se po. Ne asnje blog tjeter adminet e te cilit i kane shprehur publikisht pikepamjet e tyre politike nuk do te hasesh "fershellima" 40 me 60 ne favor te tyre smiley Ja mendohu smiley

Absolutisht jo. Sa kohe qe te jete ky turiqeni LL. qe kontrollon postimet. Po qe ky neper verdalle, kot te shkruash. Me idiot njeri, s'kam pare. Na i marrte te ligat.

Une nuk arrij te kuptoj se si mund te egzistojne njerez si ty!

Wow! A je i vertete ti? Apo je thjesht nje automat gjenerues ndyresirash.

Cfare shpirti mund te jete nje shpirt si i yti qe eshte i afte te perballoje felliqesira te tilla.

Ty te duhet nje ekzorcist. Por nje ekzorcist shume i zoti. Ndoshta edhe dy!

 

Me le pa fjale ligesia qe shoh verdall!

 Ha, ha, ha Llukano. Si nuk ia vlen, kur e shef se cfare emocionesh te fuqishme ngjall ne zemren e ca tipave si ky me siper. Edhe mos bo sikur po te ikin rastet nga dora ngaqe merresh me Peshkun. Apo ke hall se nuk bo gjumin e masdites, dhe sic thoshte nje vlonjat, ne Tirone nuk quhesh intelektual po nuk flejte 3 ore masdite?

Jo mo ca gjumi, e kane heq pushimin e gjate te drekes e shkojme ne shtepi pas ores 7 se na mbyti puna smiley

Mos u merr me peshkun,ha mish dhe pilaf!

kete muaj qe jane shtuar militantet qe flasin vetem propagande edhe mund te mos ia vleje, por meqe eshte muaj zgjedhjesh hajde po e shtyjme smiley

Si lexuese e vjeter dhe anetare e re ia kane bere vetes shpesh kete pyetje, e ne fakt me rezulton sjellje eficente per shume aresye, po permend vetem 3:

1. Nuk eshte e nevojshme te shfletosh gjitha gazetat per dite, peshku sjell artikujt dhe temat kryesore me komente 'mbare e prape' ndaj ketu kursen minimalisht 1 ore/dite.

2. Kohen qe dikur e shpenzoje per te komentuar temat aktuale me kolege a miq tashme e perdor per te diskutuar per gjera te tjera dhe rrit cilesine e maredhenieve me ta, ndan me teper... Ose kur hapen tema te tilla je me e informuar nga kendveshtrimet e pasura qe te bie rasti te lexosh nga anetaret 'me valixhe te ndryshme eksperiencash e njohurish' cka praktikisht rrit nivelin e informacionit dhe argumenteve.

3. Peshku te fal ndjesine e perkatesise ne kete komunitet, papritur te qenurit 'peshk' behet nje nder identitet e tua te reja. E gjen veten duke qeshur me sa ke ne koke me komentet e dikujt qe jeton km larg dhe gjithmone pyet 'si ia dalin te shpenzojne kaq shume kohe dhe energji te peshku'. Nderkohe vete i pergjigjesh lehtesisht, 'peshku is so much fun'...LL is there any peshku party by the way?

Qekur ka hajk ai i florinjti, ncuk s`ja vlen , juooo. smiley

Jo asnje minute te vlefshem. Dikush qe le mangut apo humbet dicka te frytshme ne jeten e tij reale dhe merret me PPU, per mendimin tim duhet ti bije prapa vetes.

Nese periudhen kohore me te pafrytshme dhe bjerrakohese gjate nje 24 oreshi e shpenzon ne PPU duke pare fosilet e te kaluares te shperfaqura nga bartesit e rinj te atyre geneve, edhe mund ta pranoj dhe justifikoj deri ne njefare pike.

Ky blog, ne plotekuptimin e fjales perfaqeson denjesisht reaksionin e te vjetres fatmiresisht te kufizuar vetem ne dicka virtuale, edhe kjo pa peshe.

.....psh nji zgjidhje ngelet ta fusesh adresen e peshkut ke lista e siteve te ndaluara:

- sitet porno
- peshku pa uje
- bigbrother albania
- partiasocialiste
- peshku pa uje ² ...(se mbase nuk ka funksjonuar heren e pare)
- mbjellja e barit ne kushtet e shtepise (...nuk ben mire per shendetin)
- une e dua punen
- peshku pa uje ....( e treta e verteta, po nuk funksjonoi edhe kete here dmth qe eshte shenje nga lart)

 

 

Or shok smiley , mirë me gjithë ato të tjerat, po sitet porno pse do me na detyru me i heq? Na len mer bab t'kllosim sytë smiley

e mire.....per ty po shkelim rregullin smiley ....edhe per Desin smiley

Nga Dezi duhet të marrësh shembull ti... Jo me bo si ajo, por të ndërrosh ndonjëherë nick-un... se ka shumë (që lexojnë peshqit) që ndoshta kanë allergji nga ato iniciale smiley

Jo asnje minute te vlefshem. Dikush qe le mangut apo humbet dicka te frytshme ne jeten e tij reale dhe merret me PPU, per mendimin tim duhet ti bije prapa vetes.

Nese periudhen kohore me te pafrytshme dhe bjerrakohese gjate nje 24 oreshi e shpenzon ne PPU duke pare fosilet e te kaluares te shperfaqura nga bartesit e rinj te atyre geneve, edhe mund ta pranoj dhe justifikoj deri ne njefare pike.

Ky blog, ne plotekuptimin e fjales perfaqeson denjesisht reaksionin e te vjetres fatmiresisht te kufizuar vetem ne dicka virtuale, edhe kjo pa peshe.

aq nuk ja vlen, sa jo vetëm që edhe ti humbet kohën këtu,por ke edhe mirësinë dhe zemërgjersinë që shpeshherë komentet t'i dërgosh nga dy herë smiley

E terheq mbrapsht ate qe kam thene, ti nuk luan rolin e budallait, je budalla.

Postimi ka dale dy here gabimisht dhe jo se e dergova une qellimisht dhe qe ta sqaroj njehere e mire, ti zgjohesh dhe ngrysesh me peshkun o i nderuar, une kur skam c`te bej tjeter ve ne pune njohurite e mia nga fusha e psikologjise duke lexuar karaktere si ti.

Fakti që ma mbakërke pishën, do të thotë se prej të njëjtash simtoma vuan edhe shtaza që është në ty... pa merak, mund të vazhdosh leximin deri sa nuk na kërkon edhe të të paguajmë (hej,kujdes sytë! ... se nga trutë nuk dukesh idjot... ke fatkeqsinë që të duket vetja se di gjithçka, por pa merak: mund edhe ta ruash atë përshtypje për vehten tënde).

Ky blog, ne plotekuptimin e fjales perfaqeson denjesisht reaksionin e te vjetres fatmiresisht te kufizuar vetem ne dicka virtuale, edhe kjo pa peshe.

Meqenese ketu shkruan edhe ti do te thote se percaktimet qe ke bere me siper per kete blog vlejne edhe per... ty.

Me pelqen sensi yt i autokritikes. Duket gati-gati, sikur dy persona te ndryshem te mbyllur brenda nje trupi te vetem luftojne per jete a vdekje me njeri-tjetrin.

Pyetja qe me vjen natyrshem eshte: Si arrin ta perballosh kete kontradite egzistenciale, pa djegur edhe ato 2-3 neurone qe te kane mbetur gjalle?!

sinqerisht kam qesh shume me vete kur e lexova kte komentin e Speaker, bjerrakohese... fosilet e se kaluares te shperfaqura nga bartesit e rinj te atyre geneve... pranoj dhe justifikoj deri ne njefare pike uhauahahahahah

plotkuptimi i fjales.............................. boh!

Sec me kutjon dike ti shoqe/shoku, mire ta tha e

e ke fatkeqesine e ke smiley po mos harxho kohen tende te vyer reale, ose frazat letraro/intelektuale/komike duke lene komente ketu. Shkruaj nje liber psikologjije dhe lexoje per vete me mire.

 

Sa per pyetjen, shkurt dy cent e mija, me ka pelqyer ne fillim, kohet e fundit sikur shoh te njejten monotoni ketej. Thjesht lexoj titujt ne reader dhe kaq. Tek tuk ndonje artikull interesant, po zakonisht Sali Berisha, Edi Rama e mbyt fare kte blog.

Mos u merzit se jo cdo gje kuptohet ne kete bote.

E di qe ti me kujton mua njerin qe per te ju dhene vlere argumenteve te nje komentuesi shikon nese te pelqen website qe ka lidhje me te ky komentues apo jo.

Dikush ketu ankohej per censuren, ky tipi i pergjigjej se nuk te punon website.

Si ta hapësh e të kontrollosh peshkun që në 7 të mëngjezit e deri në ktë orë, edhe për ty qënka e vështirë që të dish se ç'thua (të paktën nga kjo anë, më duket se qënkam më i zoti/rezistent se ti...).
Vetëm se mua nuk më paguajnë për të komentuar, prandaj, qoftë edhe për pagën qëtë japin, formuloi më mirë komentet smiley

qe ta sqaroj me mire se pale a e kupton ky kamomili, ky tipi i websiteve dhe ky tipi qe nuk kupton komentet, pra kamomili, jane te njejtet por me nickname te ndryshme.

Pse nuk e provon me figurat?!
Herë tjetër mos shiko vetëm komentet, se mund të jenë të njëjtë... provo të shikosh figurat... anës emrit tim, të llukanit apo Kamomilës janë disa figura të vogla... po t'i vësh re, nuk ka se si të të duken të njëjta (ose përndryshe, kisha të drejtë kur të thoja kujdes sytë! smiley ). ato figura janë flamuj  që tregojnë se nga ç'cepi botës po shkruajmë në këtë moment smiley

Kalofshi mirë... se unë po iki për vehte.

Natën e mirë të gjithve!

 

S'le koment pa komentu edhe ti mer, pupupu sikur t'ka vu njeri si xhandar ene duhet me ju dhon xhevap robve smiley

notte!

car thu mo vlla kush eshte ky tipi i websiteve dhe per c'websitesh behet fjale? Po thu qe kam dy acounte ktu a si? Dhe pse ja fut ashtu sic te do egoja jote e vogel virtuale kur thua qe nuk te kuptojne komentet?

nuk e njoh autorin e ketij postimi dhe as nuk mund ta di synimin e tij prapa kesaj pyetjeje gjysem retorike.

 

disa ketu po dalin hipokrite duke e share peshkun; kritikat jane ndihmese, por sharjet jane hipokrizi (mos vini ketu).

 

eshte e vertete se niveli i komentuesve ketu shpesh le shume per te deshiruar; jane disa tipa ketu qe nuk hahen as me vaj as me uthull (in my book).  E kam llafin, jo per ata qe nuk i pershtaten bindjes politike (per ata rruaj respekt) por ata qe nuk durohen ketu jane disa, shume prej te cileve vijne tek peshku te pakten prej 3 vitesh (kohe kur une fillova te vije ketu), qe e mbajne veten per superinteligjente, jane arrogante, mendjemedhenj, dhe te hapin barkun me injorancen e tyre.

 

por ne anen tjeter, peshku eshte si nje klub virtual ku mund te vish 'te pish nje kafe' me 'strangers', gje qe per te merguar si puna jone prej 18 vjetesh, te nxjerre mallin e shqiperise.

 

p.s.. eshte budallallek te shash Llukanin - megjithese nuk e njoh personalisht pervecse ketu - as blendin as penarin. une nuk kam rene dakord me opinionet e tyre ne me shume se 75 % te rasteve, por respekt per te tre qe na mundesojne kete ardhje ketu.

Ja vlen.

Edhe une si macoku them qe ja vlen.

Nuk kemi me cfare te merremi jo per gje, sidomos ne mengjez e di sa te shijon peshku me kafe! Ndonjehere nga gafat e peshkut na del edhe kafja prej hunde. Besoj se i ka ndodhur ndonjeres apo ndonjerit. Une per vete kushedi sa here.

Une pervete nganjeher futem dhe me shume lexoj tregimet poezite dhe ndonje percartje te E.Ndonjeher i bej ndonje vizite nga kasollja e tij smiley.

Politikes si afrohem fare keto kohe se ka plas keq ne cdo krah.Kudo lexon komente sikur do plas cdo cast,ne nje krah forumet ne nje krah Tv ne nje krah gazetat ec e merre vesh.Na ka ik dhe Deisi keto kohe e ka ngel pa krip peshku smileysmileysmiley (Deisi mos e zgjat kokek ashtu smiley )

Per mua si lexues dhe anetar i ri ia vlen! Eshte mire te ndash mendime me njerez te tjere per gjera qe jane ineresante, i ke hobi, apo te mesosh dicka te re.

C't'i bej punes qe ndonjehere futet ne mes atehere kur ka marr zjarri diskutimi smiley.

Vetem se kete muaj ka shume artikuj per zgjedhjet...u lodha.

 

P.s Ku eshte Miss Deizi?

Nqs pyetja eshte a ia vlen te merresh me forume do thoja po. Kur pyetja eshte specifike them per peshkun them  Peshku rules!!!

Faleminderit admineve qe e kane kriju, se ma kan lehtesu shume emigracionin kur isha andej!

Faleminderit te gjithe te tjereve qe e bejne kaq te kendshem!

Per ata qe e shajne, nuk du me u mbush mendjen, po u lutem te lipsen e te na lene rehat ne te tjereve.

Domethene JA VLEN !

Pyet peshku a vlen peshku, nuk ishte personam adpersonam.

Llukan, kam pershtypjen se ne mungese te kohes nuk je zgjatur, mbase e ke lene per nje here tjeter.

Shprehu,i mirpresim kritikat.

Ankohem se me keni fshire nje koment mbi shkrimin e Pellumbit, ku kisha shkrire gjithe talentin e lagur qe kam.

Tani, a ia vlen Peshku? Nga vlerat ushqimore qe ka, thone qe fosfori te ben mire per mendjen, por ka ca raste ama, qe ky peshku yne nuk shtyhet as me vaj, as me uthull, as me limon... Megjithate, mua me eshte bere mikrob, dhe po me ra internet ne dore, "peshk" e bej gjithe kohen... smiley  Shoqet e mia merren me fustanka e kepucka, une rri merrem me peshkun... Pika mua thuaj!  "E semure" perfundimisht! smiley

Nje lutje kam, aman, temat e politikes, se na u enjt koka!

Nuk e di pse thuhet të lë pa punë , kur ketu gjej mentalitet pensionistash .

Ti paskan bllokuar edhe ty sitet porno që vjen këtej? smiley

Ç'lidhje ka peshku me sitet porko , janë të ndryshme , apo më ka shpëtuar ndonjë seksion  smiley

Jo, kujtova se t'i kanëblokuar edhe ty si mua smiley , dhe kur s'ka nga shkon robi, vjen këtu smiley

P.s: Mos shiko mikun tim Anglezin këtu poshtë... se ai sitet porno mund t'i shikojë, por vjen këtu për t'i bërë gjimnastikë gishtave... se ndrysh i paralizohet dora duke e mbajtur gjithë kohës në të njëjtin pozicion gjatë shikimit të siteve t'veta të preferuara...

P.s e Ps:e kam fjalën për sitin e Pd... se edhe kur lexon i mban dy gishtat lart... se moskujtove se e kisha llafin për masturbimet e mundëshme që mund të bënte me sitet porno smiley

Mos u shqeteso per gishtat e mi se i kam stervit mire i kam me kallo.

Doren e mbaj te hapur,nuk e mbledh grusht si komunistet.

Grushti vetem godet,shkateron.

Dora e hapur vetem miresi e bese ofron.

Nga vete emri "peshku pa uje",kuptohet vlera qe ka.

A jeton peshku pa uje?

Pse perdoret fjala tru peshk?

Adminet e peshkut thone beni si themi ne ,mos veproni si ne.

Populli thote :kur nuk ke pulen ha sorren.

Qendrojme te peshku sa per te kaluar kohen.

vetem mbas dates 28 qershor smiley

Po pra pas dates 28 duhet te merremi me Peshkun, pasi te fitoj PD-ja.

tirana, e kisha fjalen, kur te mbarojne kacafytjet politike... keto po e bejne te merzitshem peshkun...

Si të duhet 5minuta me u hap faqja, nuk ja vlen të merresh me Peshkun smiley

lumidrin, nuk ke gjetur vendin e duhur per ket pyetje

Me vje keq per ju qe lodheni kot duke shkrujt mure me fjale, vetem per tu fshi me 1 click nga nai debatiks. Mos ja vini fajin atyre se jemi ne fushate dhe kane debatiksit kane marre urdhera.

Besoj se ja vlen.

Me shume se sa te merresh me P.P.T ja vlen te merresh me njerezit qe shkruajne ne te, te cilet shpeshere jane interesant dhe inteligjent.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).