Profili i dy liderve Pd-Ps tek peshku.

Ardhja e Berishes si kryeminister, ne zgjedhjet e 2005 solli edhe ardhjen e Edit si kryetar i Ps.

Berisha pozita, Edi opozita.

Ne keto kater vjet qeverisje e opozit, keto dy lider jane ne qender te artikujve prures tek peshku.

Per te krijuar nje profil te tyre, mjafton te "zhytesh" ne morin e shkrimeve, ne kete "koral", ambient i persosur per mbijetesen e peshqeve.

Profili i Berishes  ne te shumten e rasteve i perqaset asaj qe ne e quajme koha jone, me te verteten o kundervertetes shfaqet ne çdo shkrimi te sjellur tek peshku, pa pretenduar per nje shkrim standard, ku baza e nje lajmi te mirfillt sillet tek pasqyra qe paraqet koha me standartin e kerkuar.

Profili i Edit eshte me i komplikuar, per faktin e shumllojshmeris se prurjve si shkrime "korale". Panorama e figures politike te opozitorit pergjithsohet tek tema e kryeopozitarit,  per nje figure jo tradicionale ne te cilen ne jemi mesuar ta shohim ne ballkan , edhe pse flet shqip, nuk e kemi te lehte te kuptojme gjuhen e tij. Fushata elektorale e Edit ka nisjen e vet ne fillim te ketij shekulli , si kryetar bashkie, e ngjashme me ate te nje korieri per nje politik te re, rol mbeshtes luan gazeta shqiptare ,shenjat e kesaj politike e ka bere Shqiptaret te mendojne se Tirana observon e kerkon te kete metropolin e politikes sone.

Pyetja qe shtrohet eshte ......me çfare çmimi ne Shqiptaret paguajme keto profile?

4 Komente

Me cmimin e varferise dhe injorances

Por ama si pjese e marketingut per shitjen e ketyre profileve shqiptaret marin falas, dembellekun, hajdutllekun dhe tangerllikun e kote.

Ne fund  te fundid cdo mall ka nje cmim dhe dhuratat ne dukje falas (By one profile and get one of the three above items for free/ gratis) jane perfshie ne cmim.

Nuk mund ti shtoje asngje komentit te mesiperm,me vjen keq . Eshte konciz,i sakte. Te thuash qe eshte popull me fat tragjik apo ben zgjidhje tragjike per vete... fatekeqesi qe e meritojme

touché

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).