PD përpara, thonë exit-pollet. Rama: Prisni numërimin e votave

UPDATE: Rezultatet e numerimit te votave mund t'i ndiqni pak a shume live tek www.eca.al

Exit Poll-et nga Zogby: 

 

PD 69
PS 55
LSI 4
Te papercaktuar 12

Exit Poll-et e Gani Bobit: 

 

PD 47.5%
PS 38.8%
LSI 6.5%
Të tjera 7.2%

Exit Poll-et nga IPR Marketing

PD 41.5-44.5%
PS 36-40%
LSI 6-9%
G99 1-2.5%

 

 

237 Komente

Nuk ka diskutime ne fitoren e PARTISE DEMOKRATIKE  e hangren komunistat edhe kete here.

S'eshte akoma dhe aq e padiskutueshme. megjithate, pije shampanjen ti, se nuk te ben dem. smiley

Shpresoj qe parashikimet e ketyre te jene te verteta kur te deklarohet rezultati.

 

Habitem me ekstazen e ktyre te pd-s mor plak,sondazhet te gjitha ,biles edhe sondazhi i ganiut thote qe duke marr parasysh marzhine  gabimit,po te bashkojme lsi me ps eshte e mundur qe te fitojne te dy krahet.Cka ktu per te festuar dhe pushtuar qendrat e qytetit sikur ti perkasin vetem pd-s.

robo, aritmetika ime apo jotja nuk ndryshon shume nga e zogby-t.

Nqse 140 eshte numri total, a eshte 71 numri magjik apo jo?

Kto sondazet levizin nga 69 ne 76 per PD (te i pari me 12 te papercaktume akoma). Sa reale mendo ti jane shanset qe 11 prej 12 te papercaktumet i takojne te majtes?

 

i hoqi ne 92-shin,2005 dhe 2009. Me vjen shum mire qe i mer gjanat me alegri.

pmusaraj,uroj qe te ndyshoj ne favor te PD-se

le te festojne populli demokrat i cili deri tani ndihet fitimtar nuk ka gje te keqe. te festojne deri ne mengjes vetem te mbajne kontrollin dhe te mos ju pergjigjen provokimeve komuniste.

Te lutem, nese nuk ke gje te re per te thene, mos perserit perhere te njejtat gjera. Eshte sh e lodhshme te lexosh ne 7 komente 4 njesoj.

E nese deshiron te bindesh dike per pikepamjen tende, kjo nuk eshte tema e duhur, po as menyra e duhur.  Ngaqe e ke shkruajtur gjithmone, tani "Z.Berisha" do e lidh perhere ne mendje me "komunistat".

The 1948 presidential election is best remembered for Truman's stunning come-from-behind victory. In the spring of 1948, Truman's public approval rating stood at 36 percent, and the president was nearly universally regarded as incapable of winning the general election.

eweytruman12.jpg" width="512" height="397" src="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/28/Deweytruman12.jpg" />

Famous photograph of Truman grinning and holding up a copy of the newspaper that (erroneously) announced his defeat

Por mir mor tropoja,por mbase duan edhe ata te tjeret te festojne.

Ca do bejn tani,CLASH OF CIVILISATIONS?

Do na thot ndonje kur do fillojn te dalin rezultatet zyrtare? ato fillestaret?

Duhet te vijne kutite njehere ne qendrat e numerimit, dhe pastaj do numerohen. Me aferta, me sa marr vesh une, do jete andej nga ora 1. 

bobobo ca bohet ke VizionPlus.....Arian Cani ben thirrje per bllokimin e makinave me Targa te huaja. (sepse mendon se jane simpatizante te PD-se)

Po vras mendjen nese ai mendon se mund te ndalohet p.sh Ambasadori i Amerikes tu shku tek rezidenca e vet!

fotografite me kujtojne nje kanal televiziv te mediaset ne Itali qe, kur fliste per Berluskonin(i cili e ka prone te tij)  e nxjerrte  te qeshur, ndersa Prodin ne momente te kunderta. bravo

Flm Penar.

Po behem i bezdishem une,por rreth cfar ore do kemi nje ide te pergjithshme te rezultatit,thuhet gje?

Plako, une s'e kam fare idene. Po shof online VizionPlusin (tek vitrinat.com) dhe aty ishin tek nje qender numerimi ne tirane, ku nuk kishin filluar numerimet akoma.

Kjo valbona e Vizionit eshte shume agresive, dhe ne fakt, mire ben. Ne nje KZZ te Tiranes i thoshin qe "po presim te vijne vezhguesit". Po ku jane vezhguesit? e pyet Valbona. Rruges, i thone ata nga KZZ-ja. Po si rruges?, i pergjigjet Valbona. Po ja nuk e dime akoma, u pergjigj vajza tjeter nga qendra. 

Çfare po shikoni ju te tjeret?

Mua sme hapen televizionet tek vitrinat.com

Ka ndonje menyre tjeter ku te shohim vizionin apo topin

 

 Tek vitrinat.com duhet te perdoresh Internet Explorer ne PC. 

Ok,une e kam firefox.doe  provoj me explorer .thnx

Edhe top-channel.com shume dobet sot.

Nga ora 3 e mengjesit sikur degjova. Ora 4 per UK.

Por s'jam i sigurt.

fotografite me kujtojne nje kanal televiziv te mediaset ne Itali qe, kur fliste per Berluskonin(i cili e ka prone te tij)  e nxjerrte  te qeshur, ndersa Prodin ne momente te kunderta. bravo

Nga cdo kend qe ta kapesh Berishen, prape si budall del.

Ata qe festojne me rezultatet e exit polleve jane katunaret europian te Shqiperise qe po ndryshon!

Pse nuk presin  rezultatet zyrtare me qetsi, Berisha te pakten keshtu tha!

 

Ky klani nuk shifet hic me sy mor burr,sa te njeanshem paskan qene,paaaaaaaaaaaaaaaaa,cfar bezdie,nuk shikon dot nje lajm persembari.

Ttmsoia ,ne qofte se kan se çfar te festojne pse mos te dalin.Rendesi ka qe te mos fillojne nga festa dhe te perfundoje ne kasaphane.

njidy tre, por ne per rezultatin e votimeve po diskutojme dhe per humbjen e deri tanishme te komunisteve dhe uroj qe te mbetet keshtu.Nuk te  ofendova tu personalish por mqs te djeg nuk eshte problemi im ,eshte i joti.

Pak nga te gjitha Penar. Top-in, V+ se Klanin ktu ku jam une (Elbasan) cuditerisht s'na e kap prej kohesh. As ne Internet s'e ka kap me sot.

Une degjova qe rreth ores 3 te nates mund te dalin rezultatet e para perfundimtare. Kishin filluar dhe nga kampi roze me hedh ca fishekzjarre.

Muc Nano hamendesoi lufte civile, (tekstualisht!), ne rast se ndodh permbysje rezultati.

Muc Nano eshte shume me normal kur s'e ka ate koken e madhe para kameres.

Nejse, deri neser s'merret vesh gje tha Celibashi, edhe sikur s'e ka keq. 

P.S. Me mire qe nuk po e shef Klanin. E ndau mendjen qe ka fituar PD-ja qe para nja 2 oresh.

muc nano eshte ftof n'tajare...jam gjithmone dhe me shume i bind qe shumica e ktyne qe e qujne veten 'analista' jane me shume te acarum sesa shumica e popullit te thjeshte. Tek e fundit kto, pjelle e ktij populli jan...

O milet

Ja te themi se reziulat e poleve nuk jane te besushme. Ja te themi se ne resultatin real  fiton PS dhe PD humbet sidoqofte ato kane nje te vertet. Nuk mendoni se polet gabojne me te themi PD 5% dhe PS 85%.

Pranaj le te jemi realist e le te themi edhe sikur PD 40% dhe PS 49% te tjeret 1% prape a e mendoni dot  se pas 20 vjetesh me krimet te Berishes prape ai mer 40% te votave?. 

Kjo per mua ka dy gjera Ose ato qe jane thene per Berishen dhe qeverine e tij nuk jane te verteta dhe populli e di kete mire dhe nuk i beosn thashethemeve per Gerdecin apo privatizime te Rulit e Ergites, ose populli yne eshtre nje popull budalla qe pasi e kane vjdhur e rahur e vrare per 20 vjet prape i jep 40% te votave hajdutit, krimienlit dhe vrasesit.

Cila te jete valle?

Prandaj para se te hapni shampanjat apo mallkoni shtypin se eshte i njeaneshem ju lutem jepini pergjigje pytjese se meisperme

 

mund t'kete edhe opsione te tjera:
nji prej ktyne eshte qe, populli qe ka votu nuk eshte krejt budall po mes atij hajdutit qe permende ti dhe hajdutit qe nuk e permende, ka bo zgjedhjen e vet

Budallenj jo, injorante po! Pse kot ndenji ne pushtet 40 vjete ai tjetri?? Diti ke te sillte ne qytet, ke te merrte nga dhite ne ministri dhe kujt ti mbushte mendjen qe dhe gomari mund te pjelle.

Kasapana mund te ndodh ne se, rezultatet zyrtare,(normalisht ato jane te verteta),do reshtojne si fituese PS,...keta militantet, qe shume heret po drogohen me nje fitore te parakoheshme,mund te dekurajohen dhe te bien ne deshperim ose ne krize cmendurie!!

Mua do te me vinte keq per ata, nese do te ndodhte keshtu! Pse duhet te shtohen te cmendurit si pasoje e manipulimit te PD dhe exit polleve!

 

ate vuna re dhe un...shpresoj t'mos mor vesh qe e kan bo hack.

 

 Mua me duket se eshte problem trafiku. Varet se cfare serveri kane marre...

Paskan harruar vecse nje detaj te vogel smiley

Bejne gjithe kete pune dhe pastaj e bejne si lopa!

Ne fakt, eshte detaj qe "harrohet" lehte. Sepse, pa patur trafik, nuk e teston dot sesi pergjigjet serveri kur ke nje vale te madhe trafiku.

P.sh. ca nga keto programet e serverave kane nje "setting" te numrit te lidhjeve qe mund te kete me nje faqe ne nje moment te caktuar. Nje konfigurim normal, p.sh., mund te kete nje setting qe lejon maksimumi 100 instanca te serverit te hapen, qe do te te thote qe lejon max. 100 perdorues ne nje moment. Eshte nje rresht ne nje file konfigurimi, mirepo kur administratori i serverit nuk eshte aty, ai rreshti e mban serverin te mbyllur perdorues qe kalojne kete kufirin e 100 instancave. 

Se cfare i ndodhi edhe ketij serverit te Vitrinave tani.

Nuk ka me sinjal.

Hehe, mos harro te rritesh ate numrin ktu ke Peshku, se na le vetem me Mucin sonte smiley

Mgjth, knej nga kuqezinjte s'ke shume trafik sonte mesa shof, se tifozat do jene gati te gjithe duke festu, ose ato te qetet duke prit te nesermen.

Po e monitoroj, po e monitoroj. Po deri tani kemi qene ne rregull. smiley

Kanë bo edhe zgjidhje teknike të llahtarshme me prezantu rezultatet: flash.

Prej qejfit me bo një prezantim ojna-ojna, jane duke pushkatu serverin me trafik të panevojshëm.

Hec mo, punë amatorësh. Duhet me kalu i herë nga ajo nahije.

 

O artian po ishe ti mer , qe beje si i forte kur Zogby nxirrte 30% PD ?

Pse tani si besonke Bibles se Rames, TOp-channelit ? apo se nuk te intereson ty?

 

 

Mire mire presim se skemi gje tjeter ca me bo. Por ik na le rehate se spo na dalin llogarite kemi marre 76 apo 78 deputet se ka mundesi te shkojme edhe 80 smiley

 

p.d bej shaka, se edhe 72 na mjaftojne, se 1 mund edhe te semuret. smiley

Beji refresh,por nuk do te kete informacion interesant atje deri mbas mesnate te pakten.

Toko, bej nje vizite per vete, se shikohet qe ke nevoje.

Berisha ka qendruar ne pushtet 8 vjet, kusurin e ka pasur ramiz alia.

ne qofte se sot thuhet se Berisha po e vjedh kete popull, çfare duhet te themi per 50 vitet e bukura nen dhundren e idiotit, e 12 vjet nen Nanon me shoke?

Thirri mendjes, se nje grusht miza jane, ikun.

12 vjet nen Nanon me shoke?

nje cike me i qarte... per ke shoke e ke llafin se ate nano me shoke qe nohim te gjithe e kishim vetem 8 vite ne pushtet

Ylli bufin edhe bashkiaku i gjirokastres.

Nuk di te mashtroj.

Epo kur ndeshet nje komunist me nje nudist...dihet kush fiton.

Populli shqiptar qe si dele qe vetem legalizoi marveshjen e Prillit 2008, qe manipuloi gjithe sistemin politik ne shqiperi dhe monopolizoi ate e beri fakt qe para votimeve fitusit e zgjedhjeve.

Ajo dihet ca do ndodhte.

Gjithe fushata teper e shtrenjte per nje cop vend kaq te vogel qe thjesht te conte delet ne votime te legalizonin sistemin.

Dikur ne komunizem me daulle, Enveri, qe ne 6 te mengjesit thirrte njerezit ne votime.

Sot ne kohe moderne me Top e Klan e me tam tamet e tjera, vene njerezit si dele me keq se ne kohen e Enverit.

Thjesht demokracia eshte fasad,na drejtojne komunistet akoma,me nje stil e nje mentalitet, vendi nuk ndryshon po nuk ndryshoi kultura e psikologjia e tije.

Kot e rezuam monumentin e Enverit, thjesht ti ndryshonim koken me ate te Sali Ram Berishes.

plako, numri i partive nuk eshte tregus demokracie. Biles per mu, ky sistemi i ri, sado drastik ne dukje eshte gjo me e mire. Per mu, duhet te ishte shtu edhe nji nen tjeter qe, te gjitha ato forca politike qe perfitojne nga buxheti i shtetit per fushate, t'i kthejn kto pare n'rast se nuk kapin kufirin e perfaqsimit n'parlament

Toko,pergjigjja eshte shume e thjeshte, populli ose me mire popujt votojn ate  i cili u ledhaton me embel veshet me premtime(kjo ndodh kudo). Por mos harro dhe nje rit te vjeter Shqiptar i cili thote "Me mire me djallin qe njoh".

Per vitet cfare rendesie? ka hajt te themi jo 20 po 12 jo 12 po 8, ore deri sa e  quani hajdut, kriminel dhe vrases ai nuk duhej zgjedhur ose .....ju shpifni me akuzat tuaja

Skender valle eshte populi i detyruar te votoj? Duhet me doemos te votoj dhe ka zgjedhur me kete menyre nje hajdut midis dy hajduteve ose me sakte hajdutin qe njeh me mire ne krahasim me ate qe nuk e njeh. Nuk e dija qe kalaci i eshte vene popullit te koka ose voto ose te vrava smiley

O toko, po njesoj mund te pyesesh veten pse votoi amerika 2 here Xhorxh Bushin (bile, fare mire mund te pyesesh dhe veten se c'te kapi te votoje Bushin). Po demokracia kjo eshte, nuk garanton qe nuk do te kete idiote ne pushtet. 

Kush tha qe Bush ishte idiot? Kush tha qe bush 2004-2009 nuk na mbotjti nga terorizmi? Ashtu sic pyes kush tha qe Berisha nuk vrau ne Gerdec, qe Ruli nuk vodhi ne KESH, qe Rama nuk vodhi leje ndertimi

Penaro Mollet me portokallet nu krahasohen dot ti e di me mire kete smiley

PS nuk pashe te fitonte Senatori i Alaskes Ted Stiven  pasi ishte akuzuar se kishte mare bakshishe kur ishte ne detyre. Valle Alaskainet jane me zgjuar se shqiptaret

O toko,

1. Bushi ishte rob zoti. Fatkeqesisht, e la Ameriken shume me keq se c'e mori. Terrorizem nuk kishte as para as mbas Bushit, por ama perpara tij kishte ekonomi amerikane. Sot, eshte 1/3 asaj qe ishte, fale "gjenise" Bush ne timon.

2. Stevens ishte fajtor mer plak, jo thjesht i akuzuar. 

Jo Toko,nuk eshte i detyruar qe te votoje, por nuk eshte i ndergjegjeshem akoma se e ka kete te drejte. Sa per akuzat kundra Berishes apo Rames etj- ato jane pjese e nje "lufte" psikologjike e cila behet nga te paktet per te shumtet. (Kush e kupton mire, kush jo,mjere ai).smiley

Fakti qe  shqiptaret festojne ne kete menyre,tregon se ata jane papune,si kamundesi qe mase kaq e madhe te dalin ne rruge te jene ne nje ankth te madh per resultatin!!??

Do te jete nje bllof i madh sikur te deshtojne keto parashikime! Do zoti te ndodh keshtu,dhe e di si do te shkoi Berisha si Kove Pusi! Dhe ska per ta ngritur koken me!!!! Le qe ku i dihet atij!!

Fakti qe  shqiptaret festojne ne kete menyre,tregon se ata jane papune

Pjese e ushqimit jetesor te politkes. Dembeli qe nuk do te punoj del ne mitingje e pret me ankth resulatin e zgjedhjeve.

"Do te vjedh neser komshiun tim pape apo komshiu im do te me vjedhe mua?

Do te rij pa pune neser prape e dredh zinxhirin apo do te duhet te mar rrugen e mergimit e te punoj?

Jane probleme jetesore per nje dembel keto pyetje

Po si festohet pa patur ë tepër se 50% të parlamentit(edhe sikur ta zëmë se këto të dhëna mund të jenë ato përfundimtaret)?

Apo kanë filluar të "blejnë" ata grekët e Bollanos për të arritur maxhorancën?

edo - ata greket e Bollanos e kane deklaruar me ke kane bere koalicion, ndaj kot e ke qe ankohesh. Berisha ben aleance me Ilir Meten kesaj radhe smiley

Pse, kushtojne me lire "skraparllinjte", thua?

jo me, nuk gjifen per ashu shijesh ata.. 

jo per gjo, po kshu i bi qe, 16 vende te tjera te jene nda per LSI a per naj tjeter. Do i besoja ansa's me shume per naj koment ndeshje futbolli sesa per rezultate zgjedhjesh n'Shqipri...

plus, theksohet aty qe eshte hera e pare qe, ne Shqipri realizohen exit-poll dhe kjo nuk eshte e vertete

Klani tani u be interesant: edhe Enkel Demi, edhe Blendi Fevziu ftojne popullin te mos festoje ne baze te rezultateve te exit pollit, sepse jane thjesht rezultate paraprake. Demi tha: "shpresojme te mos na genjeje Gani Bobi".

Penar mund ta di nga e shikon Klanin. faleminderit

nuk mu duken interesante por asnjanes Penar.se paku ashtu duken dhe shume me teper se tv e tjera.

se paku mundohen te mos i fryjne zjarrit.

por dhe te cuditshem ama eshte ca si shume i fryre ... sikur ndryshuan mendje sot ata.

Ashtu me duken edhe mua - shoh tv te tjera dhe me vjen per te qeshur se sa nuk e fshehin dot militantizmin. P.sh Vizion Plusi, jo vetem qe fton ne menyre disproporcionale perfaqesues te opozites te japin intervista (shume-shume fton Leka Meksin nga ana tjeter dhe e ngacmojne te thote ndonje gje negative per Berishen), por nuk merret vesht se perse ankohen kaq shume.

Duan me domosdo te nxjerrin probleme, sikur dicka jo e mire ka ndodhur apo sikur dikush po u vjedh votat duke perfituar "nga erresira", se eshte skandaloze qe ata te PD-se po festokan (pavaresisht se nuk na treguan ndonje skene te tille) dhe pastaj se eshte e papranueshme se pushuan se festuari ?? !!

Keto reagime nuk me thone gje tjeter vecse deshperim e panik nga pala e opozites dhe sateliteve te tyre ne media.

O cjam kenaqur me keto komentet e sotme te ketyre sejmeneve te PD-se.... s'ke nevoje te besh komente hic se te gajasin se qeshuri.... ca trafiku qe ka peshku sot me komente duhet te beje pushim nje muaj pas dites se sotme smiley

mos kane nonji lidhje direkte me festivalin e glastonbury ata te PDs  se po rrrokin ata te BLURit  ... sa kenduan 'song 2' dhe e dogjen fare

Rezultatet e Gani Bobit kane nje gje interesante: ne ato pak zona ku fiton PS-ja, ka nje numer te larte tek kategoria "Te tjera". P.sh. Vlora (ku fiton PS) i ka te tjerat tek 17%, ndersa Tirana (ku fiton PD-ja) te tjerat jane tek 4%.

Tani, ne Vlore e Gjirokaster hyn PBDNJ, po ne Fier? 

E dyta, a nuk eshte PBDNJ pjese e koalicionit te PS? 

Nqs. kjo eshte nje "pattern" atehere do te ishte me te vertete "interesante".

n'Fier ka mor partia e comve a e integrimit, si e ka...

Po edhe ne lezhe te tjerat kishin % te larte.Me sa po shoh une po behet me e qarte qe sipas sondazheve e majta ka numrin me te madh te votave.

ps-ja dhe lsi-ja duhet te bashkohen neser dhe ti thone bye bye sules

meqe sondazhet kane dhe marzh gabimi (dhe ne nje rast shpresedhenes pd-ja mund te jete opozite e forte nese marzhet e gabimit jane ne drejtimin e duhur) them te presim e te shohim, gabojne me shume sondazhet apo gabojne me shume shqiptaret.

P.D. Une per vete them qe probabiliteti me i madh eshte qe gabojne shqiptaret.

P.D.D. enkel demi po ejakulon live, helbete ju be e shoqja pushtetare simas exit pollit

P.D.D.D anal-istet te top channel lane kokrren e nomit kur dolen rezultatet e zogbyt, kol balla u bo meit, po i merrej goja, minxhozi i bote amerikonit pytje kalamojsh "ju thate para 10 ditesh qe ps-pd jane nga 42% lsi eshte 4%, si ka mundesi me nxjerr keto rezultate". Nenkuptimi ishte i qarte, qe ta bote ate burrin e huj qe medemek te kallxote kur ja kishte fut kot. deshperim i modh shume me i llaf. 

P.D.D.D.D Kushdo qe te kete fitu, vetem i rezultat osht komplet i qarte deri tani (qe u bo akoma mo i qarte sot), gazetaria dhe opinionizmi shqiptar kane shku per lesh bubi komplet, ka nevoje per ndryshim me urgjent sesa politika. 

 

 

Po deshe gallate shif news24.

Top-i duket superprofesionist para tyre

gazetaria dhe opinionizmi shqiptar kane shku per lesh bubi komplet, ka nevoje per ndryshim me urgjent sesa politika. 

Kane shku per lesh?!

Pikesepari duhet t ekuptojme se nga kane ardhur! smiley

 hehehe, kane ardh nga leshi, po kur ne kujtum se po shkonin te pambuku, konfirmuan fuqishem qe ishin ne rrugen e leshit smiley

Ka nanji qe ka qene rrugeve deri tani qe te shkembejme nanji opinion?

Ej, peshq, mos e "sulmoni" kete faqen. Hapeni nje here, dhe nqs nuk del, duroni. smiley 

Flm penar. Cfare do te thote "www2" ne pergjithesi?

 Asgje te vecante. Mund te jete server tjeter, per te ndare trafikun. 

Po janë vetëm rezultatet e shfletimeve vetëm të 5 qëndrave në 4753... ndoshta kanë qëllu ato të Kavajës smiley

Nuk guxoj ta imagjinoj Anglezin, që sonte është ngjirur duke kënduar e ulërirë nga gëzimi, sikur rezultatet të ishin komplet ndryshe smiley

 isha une tironso, hordhi mer plak, ulurima, borie, shpejtesi, drita bllokazhi, semafor pa vlere. te dukej sikur senegali kishte fitu kampionatin boteror te futbollit smiley

Naivitet me bollik ! Per aq kohe sa te kesh nje gomar perpara,ysh do te thuash gjithe jeten!

 

Ja ti hedhim nje sy.ky eshte sondazhi me favorizues per Pd-n

Në rang republike
PD 47.5
PS 38.8
LSI 6.5
Të tjera 7.2            (po te mbledhim 39 te ps plus 6 te lsi behet 45,fakti qe gani bobi nuk ben te ditur te tjerat qe kan nje % te konsiderueshme me 7.2 mund ta bej shume te lehte fitoren e te majtes)

-----------------------

Qarku Tiranë
PD 49.7 %
PS 41.7 %
LSI 5.0 %
Të tjerat 3.6 %

Qarku Berat
PD 23.7%
PS 44.2 %
LSI 16.1%
Të tjerat 16%

Qarku Dibër
PD 61.2%
PS 29.4%
LSI 6.5%
Të tjerat 2.9%

Qarku Durrës
PD 61.2%
PS 31.8%
LSI 5.3%
Të tjerat 1.7%

Qarku Elbasan
PD 48.3%
PS 42.5%
LSI 4.3%
Të tjerat 4.8%

Qarku Fier
PD 40.0%
PS 40.2%
LSI 11.9%
Të tjerat 7.9%

Qarku Gjirokastër
PD 33.7%
PS 41.8%
LSI 10.7%
Të tjera 13.8%

Qarku Korçë
PD 51.5%
PS 39.0%
LSI 4.6%
Të tjera 4.9%

Qarku Kukës
PD 62.1%
PS 27.4%
LSI 5.6%
Të tjera 4.8%

Qarku Lezhë
PD 53.9%
PS 31.2%
LSI 6.2%
Të tjerat 8.6%

Qarku Shkodër
PD 61.2%
PS 30.3%
LSI 1.8%
Të tjera 6.7%

Qarku Vlorë
PD 33.0 %
PS 45.1%
LSI 4.2%
Të tjera 17.7%

 

Qe mos ti bie gjat un mblidhini vet dhe bejini llogarite,dhe konsideroni te tjerat qe ne shume vende kan nje % te larte.

Me duket se a majta do fitoje.Duhet evtem qe LSI te bashkohet me PS dhe te formojne qeverine.

Ashtu ishte vallaj. E forta ishte kur kaloi karvani i ketyre te PD-se afer selise se PS-se. Ata bertisnin ene ishte i burre i vjeter aty qe kishte kap allatet ene u thoshte "Na, na, ket timin keni per te fitu"  smiley   

Keta te PD-se dilnin te gjithe nga Selia, ku merrnin flamura e mrroklla te tjera. Osht mjeshter ky Sula vallaj. E ka pergatit punen qe sido me vajt, ene po ta nyj pak doren, nuk ka per t'i bo pershtypje njeriu se ec mo, s'ka bo diference te modhe 

Sa e duam ne shqipot komunizmin... Kemi 20-vjet qe votjme per president, per kryeminister etj nje sekretar partie. Dhe me ironikja eshte se keta militantet  me ne krye Komandant- komunistin akuzojne te tjeret per komunist.

Si i djathte qe jam, nuk ma ben ben zemra te shoh perseri hajdutet me kollare te socialisteve ne pushtet. Por nga ana tjeter kur shoh cfare ka ngel nga e quajtura e djathte ( Sekretari i partise, dizenjatorja, normisti, stilolapsi etj), nuk shoh ndonje shprese. Shpresoj qe mbas ketyre zgjedhjeve te kristalizohet nje e djathte e vertet me program ambicioz pa keta morrat qe nuk iu ndane ketij vendi.

Duhet evtem qe LSI te bashkohet me PS dhe te formojne qeverine.

ouuuuu?  

i ke bo cik llogarit pa hanxhi plako, ky sistem nuk favorizon votat e shperndame. Gjasat jan qe ato vota te kthehen ne deputet te PS ose PD aty ku jan shpernda

Tmssmst.

 E para, pranoje se nuk din te mbledhesh.

E dyta, krijon qeverin koalicioni fitues, ne qoftese ne parlament nuk arrin te marre mbeshtetjen ateher presidenti zgjedh se kush do e formoje qeverin.

keto i ke falas, po mbaji mend se mbase te sherbejne per zgtjedhjet tjera.

 tironso, ta bojshin mishin kokerr nga emocionet mer per at zot, sidomos kur i shifshe turijte, kishin mor te PD-ja stickera me buzqeshjen e berishes ene i kishin ngjit n'turi smiley 

Swedo

Pse je cuditur?

Valle eshte kjo hera e pare?

Sikur nuk e ke pare keto budalleqe ne kohen e fitoreve te tjera apo protestave te tjera te majta e te djathta apo ato te OJQve

Per budalleqe jemi te vetmit

 

lbania: exit poll, ha vinto Berisha Zogby International: 'Pd avra' 69 seggi contro i 55 del Ps' (ANSA) - TIRANA, 28 GIU - I primi exit poll in Albania, dopo le elezioni legislative, assegnano la vittoria al Partito democratico del premier uscente, Sali Berisha. Stando alle interviste condotte dall'istituto americano Zogby International su 12 mila elettori, nel nuovo parlamento il Pd si aggiudichera' 69 seggi contro i 55 del Partito socialista del sindaco di Tirana, Edi Rama. E' questa la prima volta che in Albania si ricorre agli exit poll.

toko,

Sinqerisht qe ne fillim u merzitam, sepse kisha nja 5 minuta aty si peme e s'po kaloja dot rrugen se s'pirdhte njeri per semafor. masanej e mora me me sportivitet. Le te festojne me. Zene se ka fitu Italia Kupen e Botes thashe. Poplli jon jane edhe ata. Le te festojne, nanji gjo te modhe s'po bojshin. Inotin e kom me Sulen qe i perdor, per ta bo fakt te krym fitoren e vet paunumeru akoma votat.

jo mer toko, s'jom cudit ngaqe s'kom pa, jom cudit se sa me shume vite kalojne aq me shume m'rre menja qe kto k**lliqe do paksohen, po ne fakt shtohen. 

O lundrim

Po nuk na the ndonje gje te re Keto diheshin para se te fillonte fushata. ju kujtohet akuza qe i behet Rames nga majtistet e tjere ku ai akuzohet si bashkpunetor i Berishes disa muaj me pare. Ja kjo eshte marveshja kjo qe sapo na solle ti ketiu PD 60 PS 55. Pas kesaj disa ankesa per zgjedhjet,  pastaj gjoja ne mer te hyrjes ne BE PS terhiqet dhe gjishka vazhdon si keto 20 vjete e funidt

Toko edhe kete e dije?

Kandidati kryesor për kryeministër thotë se do të diskutojë më vonë pasardhësin në Bashkinë e Tiranës. Mohon mundësinë e mbajtjes së dy posteve.

marre nga korieri.

Me ligj kushtetues nuk mund te kandidosh si funksionar, jo te mbash dy funksione drejtuese.

Injoranca apo poshtersia qe jemi mesuar te jetojme ngjitur me te.

Toko, optimizmi eshte parfumi i jetes thote Tonino Guerra.

Duhet te dij diçka ky se nuk e ka njohur enverin.

Bad news nga Vlora  smiley   

Nje kuti u shpall e pavlefshme. Po qe se ato vota do mund te ndikojne ne rezultatin total te qarkut, ka mundesi te perseriten zgjedhjet aty.

e kishin c'virgjeru para kohe? 

Tironso, me ke 10i me ate xhajen, shum kom qesh. Por ka progres gjithsesi, diku ne nje epoke tjeter, xhaxhai mund te ishte nisur per ne boten tjeter. Shqiperia vertet po ndryshon, por me ritmin e breshkes. Le ta gezojme patriarkun berisha, fundja populli e do, c'te keqe ka. Urime te tere "bluve". Vetem se ka dicka te vogel ketu, votat duhen numeruar, Gani Bolet qe fare kollaj mund te kene polluar me tendence mund te jene vetem hi syve. Le te presim dhe ishalla, ku i dihet, Berisha merr 140 vende dhe na dergon ne parajse. Fundja ai na kish premtuar nje cek te bardhe ne 92, kushedi ndoshat e gjen kesaj here. Ja dhe nano me kismet na behet president, me mire do bohet po ho.

yep smiley 

Lagjia e Spitalit. Monde, anej voto fisi tend moj?  smiley  

treno, sinqerisht une kom pershtypje te mira nga sot. Po te shifshe intervistat edhe neper fshatra the thella, te bote pershtypje mileti. Hallexhinj, me 5 klase shkolle, qe me ate fjalorin tyre te vogel mundoheshin me zgjedh fjalet e me u tregu sa me te qyteteruar. Njerez te qete e tu prit ne rradha, pa bo gek. Shuuuuuuuuuuume te pergjegjshem. E kom dasht shume popllin sot.

Meritojme shume me teper, e s'ja u kemi borxh ketyre mitingasheve me na e prish prap imazhin  smiley 

Sapo u ktheva ne shtepi nga nje shetitje neper Tirane. Entuziazmi eshte i papare dhe kane ardhur nga disa rrethe per te festuar. Rremuja eshte e madhe dhe nje makine u perplas me shpejtesi me nje shtylle ne rrugen e durresit. Policia ka bere menaxhim te shkelqyer dhe ka qendruar shume korrekte. Atmosfera tek selia PD-se ishte e zjarrte. Kjo ishte fitorja me e madhe qe ka njohur ndonjehere politika shqiptare. Kush eshte ne Tirane e kupton shume mire qe entuziazmi eshte sikur ka fituar Italia kampionatin boteror smiley

 

P.S Mesa shoh une akoma vazhdoka zia tek top-channel. Shkelqimi dhe renia e shokut Zylo duhet ti shperndahet kryeredaktorit te Top-channelit, news 24, gazetes shqiptare,shekulli etj etj etj etj.

 

 O macosx, po pse boni kshu mer jahu? Te kishit qene ne opozite jua beja hallall, se helbete te etur. Po ne pushtet keni qene mer burre.

Pak me fisnikeri mer plak. Nqs keni fitu, ju shkon shume me teper te qendroni te qete e te prisni sa te kopsitet puna. C'e keni gjithe kete duf mer burre?

Tirons me vjen keq se dufin e shoh vetem tek keto media dhe tek persona te vecante. Une jam i lumtur sepse mendoj qe ky vend do eci per mbare me partine demokratike dhe eshte budallek te pretendosh qe mos te gezojne njerezit. Te gjithe duhet te gezohen se nuk fitojne vetem demokratet nga liberalizimi i vizave dhe nga investimet e medha qe do vazhdojne te kryhen ne shqiperi. PS le te qendroje ne opozite dhe 4 vjet dhe te nxjerri mesim nga pesimet.

Po ata jon tu humb mer burre, ene osht e kuptushme qe te kene duf. Po ju ca keni?

Mos mo burre kshu se s'keni fitu nanji lufte.

Te thashe fiton Shqiperia. Shiko Gramoz Rucin ne Top-Channel. Po ben kercenime te ndryshme ne grahmat e fundit. Ketij i them duf une dhe jo festimeve.

Mire mer shpirt, mire.

Ja ta gezosh fitoren pra, edhe urime!

kon sebep, tirona, durrsi ene korca po shkojne ne drejtim t'kuksit per nga perqindjet smiley

Shuuuuuuuuuuume te pergjegjshem. E kom dasht shume popllin sot.

Populli keshtu ka qene, por si gjithmone jane nja 2-3 kokrra qe bejne zhurme sa per 1000. ... militante e trima me flete.

Hajde mo, cer t'bojn ene ata qe ekzaltohen rrugeve. Kon shpres me kap nej dogan, a me u bo nej polic a, me u bo nej prokuror a. Na halli e kon po ho. Nej kock i duhet atyne. Zoti ja u boft mire.

ore ju te shqiperise do te shkoni ne pune neser eshte 3 e mengjesit apo ci 10t temen rendesi kane zgjedhjet  smiley

une e filloj ne 3pm neser toko, keshtu qe ketu me ke.

Mjeshter je per te pa punet e te tjereve, toko. Se mos flej nanjoni me vonese, se te kap toko, edhe te spiuno te shefi te nesermen, direkt. smiley

Ngaz 826 kuti votimi, VETEM 1 kuti numeruar ne Tirane :

 

rezultati perfundimtar per këte  qender votimi :

PS: 48.22%

PD: 38.51%

LSI: 3.56%

PSD: 3.24%

PAA: 2.27%

PR: 1.29%

PLL: 0.97%

 

burimi : http://www2.eca.al/

Tirons, figura e xhajes me duret te "veni" eshte e denje per cdo antologji botereore te letrave..  smiley   ah cer poplli ... flori!!!

PS Kom pa ca foto t'brazit t'ri (tip adoleshence e hershme, ne feste, nga rrethi familiar & miqesia) - hej, po permiresohet dukshem raca! Zemra mal per Zotin!!! Jena popll i mir, ene kush ka fryk me e pohu me zo te nolt ket se mos i dhemi kozmopolitanizmi me naj ven, apo se po duket (prite Zot rrezikun) si kombetarist primitiv, te na rroje per vjeshte, meqe jena vere tashti.

Po, ai popll merito shum fare!!!

Shqipnia ka per t'u bo se s'bo!

 

toko, shteti ka dy muj qe s'puno s'bohet gjo se u shtu ene 1 dite, per te privati ene sikur mos me dal n'pune fare neser si rruhet hic punonjesve, ene sikur ti heqin gjejne pune plot, 160.000 vene pune te reja ka premtu ky qe po fito zgjedhjet smiley

ene meqe ra llafi, osht 2 jo tre e mjesit smiley

ate po shifja edhe une mor vella..... por pse cirren Salistat me pare se te dali ndonje rezultat ..... shikojne rezultatet e Gani (Kadria) Bobit.... Po pse o te uruar gjithmone si kerrici perpara gomarit te papjekur..... prisni nje here shikoni ndonje rezultat nga organizma qe merren me ate pune jo me thashetheme Ganish....

 Cimo, zemra mal se po permirsohet rraca apo zemra mal se ato adoleshentet binin ka krahu krushqise? smiley

ahahahahaaaaa... smiley  smiley   ahahahaaaa.... ore, ti s'ke per t'a besu, po une tani pres nje call per pune pune - tip diskutimi te dhenash. E imagjino dot qe jena me nji planet??? Ju kom zili, per at Zot nuk tallem.

Sikur ajo qe pohoi Rama te ishte e vertete dhe numurimi i votave te permbyste exit-pollet, do te ishte fantastike.

Kjo eshte pjesa me e bukur e zgjedhjeve, numurimi i votave.

Kete here ka goxha permiresime. Gjithcka ne kohe reale.

Mbaj mend se ne 2005 apo 2007 ishte skandal fare.

po me, ene ne diskutim t'dhonash po bojm. Se kena pune pune do thush ti? Mir mer, prap 75% isoj jena smiley

Ika me flejt tani se u bo vone me verte, naten t'gjithve, urime fituesve smiley

Ka mundesi kjo,por i gjo kam sika mundesi qe Kuksi Dibra,kane fillu numurimin ma shpejt se Fieri dhe Lushnja,mos kjo rruga e re ka shpejtu ma shume levizjet e kutive ne Kukes dhe Diber,se sa ne Lushnje FIER!??

Strategji e PD-se per te kenaqur fansat para selise.

U be Kukesi me 4 deputet sikur te ishte Tirana.

harrut qe ktu fitonte Namik Dokle (jo i PD). Kryesisht, mesa maj mend un, Kuksi dhe Dibra kan votu majtas, ndryshe nga Shkodra.

Pa ofendu asnjonin, dihet se ca perfaqson Kuksi dhe ca perfaqson Shkodra si qytetrim

Neser trecereku Shqiperise do gdhihet blu. Fjalet e tjera jane te tipit sikur te kishte halla k.... do i thonim daje.

 Olso, ti je per tu shajt, ai dukej se do ikte...

Olsi lene o burre te shkojme te  fleme apo bejme ndonje pune Lere ore te vendoset se fitoj PD dhe te ikim. Epo kjo e keqe sapo shikoj ndonjerin qe e vendos me vule e firme se fitoj PD ja dhe une them

"Ne rregull tani ik nga peshku shkoi bejn ndonje pune" tak fak del ndonje si ty qe e kundershton dhe une kam mbetur i lidhur ketu

Perfudnimisht kush fitoj qe te iki une ? smiley

Interval i vogël ne pritje të rezultateve të mëtejshme:

po i hidhja një sy me kujdes emrave të partive pjesëmarrëse ne zgjedhje. Ka ndonjë burrë none të më shpjegojë nga vijnë e ça janë këto?

 • Partia Aleanca e Maqedonasve për Integrim Europian
 • Partia Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet
 • Partia Demokracia e Re Europiane
 • Partia e të Drejtave të Mohuara e Re
 • Partia Forca Albania
 • Partia Ora e Shqipërisë
 • Partia për Drejtësi dhe Integrim
 • Partia e Reformave Demokratike Shqiptare
 • Partia Rruga e Lirisë
 • Partia Socialiste e Vertete 91
 • Partia Toleranca e Re e Shqipërisë

kto jane per me mbush naj leter qe duhet me e perdor n'hale...

T'gjitha kto morin pare nga taksa pagusit shqiptare n'emer te demokracise.
Pranej ka nji merit ky ligji i ri; ktyne duhet me ja heq te drejten e financimit nga buxheti i shtetit

@Br3dharaku:

Po pra fiks fare. Këtyne si punon as imagjinata me gjet nji emër të hajrit. Xhanëm s'ke si gje emër të hajrit ku nuk përfaqëso kurrgjë.

@Tironsi:

Rrofsh për detajet. Nuk e dija që partia e Çamëve ishte ajo (problemi i emrit siç po thoja më sipër).

TanBorizani. Po m'ngjigjove mu, mos u merr me vogelsina, po ik bli nji flamur dhe fillo ulurimat. Shqipnia asht ba blu or tej, kujt po i rruhet per do parti tjera.

Nigjova qi do mijra "simpatizante" te PDes nga Kuksi ishin nis rruges per tiron po s'kishin mujt se rruga nuk puno. A osht e vertet?

 

Partia për Drejtësi dhe Integrim

Partia e komunitetit çam. Gjo e mire se mbase oragnizhen edhe ata qe ta detyrojne shtetin tone te thote nanji llaf.

 

Partia Socialiste e Vertete 91

Petro Koçi, e perzuri Rama, a iku vete nuk u mor vesh, po ky osht i verteti mo smiley  

 

per te tjerat nuk e kom haberin

Tironso, me menjen tate, si e meno si mund te jete rezultati final? A o ly blu tirona me gjith men? Shyqyr qi ja arritem ksaj dite. Po Mehdija a fitoi gjo?

Treno, qyteti nuk ka ndryshu plako, mund te kete ra pak Rama se kon shku votat anej knej, po nuk fito PD-ja. Po qarku i Tirones perfshin edhe bashkite e Kamzes, Vores, e Kavajes + komunat e Farkes, Mulletit, Kasharit e disa komuna te tjerat qe historikisht jon dominu nga PD-ja, kshu qe nuk osht cudi qe ne nivel qarku tekete fitu PD-ja.

Per gjithe shqiperine, sinqerisht mendoj se eshte heret me fol. Po te mos kisha pa keta militantet qe merrnin flamujt e aksesoret e tjere nga nje furgon aty njit me PD-ne edhe niseshin me festu, do e kisha fjet mendjen.

Po ky marifet nga PD-ja me ben me dyshu, sepse dukej ashiqare qe festa ishte me udhezim nga lart.

 • Partia Aleanca e Maqedonasve për Integrim Europian

Eshte parti e Shuleve , pakices Maqedonase ne lindje te korces. Dikush qe mendon se mund te fitoj votat e kesaj krahine dhe mare karigen e deputetit siguron ca firma dhe ben nje parti

 • Partia Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet

Nuk e di. Nonje parti e krijuar me ndihmen e partise nene

 • Partia Demokracia e Re Europiane

Dikush u kthye nga Greqia dhe duke pasur disa miq e shoke tifoz i  partise Greke Neo Demokracia krijoin kete parti me ndihme edhe te ndonje te fandaksuri grek

 • Partia e të Drejtave të Mohuara e Re

Ndonjerit i eshte mohuar e drejta per te shkrojtur apo botura ndonje gje dhe krijon kete parti. Pse e re? kete nuk e di Ka ndonje tjeter me kete emer? Ose jane zene kryetari me nenkryetarin dhe e quajten e Re

 • Partia Forca Albania

Thjesht meqense Italjoni ka Forca Italia dikush i ardhur nga Italia tifoz i Forca Italia krijon Forca Albania

 • Partia Ora e Shqipërisë

Ka te bej me oren e Bushit?

 • Partia për Drejtësi dhe Integrim

Nuk e di.

 • Partia e Reformave Demokratike Shqiptare

Nuk e di

 • Partia Rruga e Lirisë

Do te jetendonje komunist i vejter

 • Partia Socialiste e Vertete 91

Meqense Rama vodhi PS origjinale keta krijuan PS e vitit 91 te Nanos

 • Partia Toleranca e Re e Shqipërisë

Keta do te jene me tolerantet ne bote Po nuk e di

smiley

Partia Toleranca e Re jane njerezit me ngjyre te SHqiperise. Thane qe pa ata s'futemi ne Europe smiley

Seshte lexuar as 1% e votave akoma or tren. Flije mendjen PD fitoi fuqishem. Hajt naten se flasim neser. Po ju le nen shoqerine e analisteve te mjeruar te top-channelit qe po ngushellojne njeri tjetrin ne menyre foshnjore smiley

macosx, me krah t'lehta daje. Nuk kom dyshim qy bluja triumfon, po ne s'kena ma ca shtyjm kohen deri neser n'mjes sa t'morim saten per pune.

La e me la.

Lajmi i ores 3:45 am me oren e Shqiperise

 

 

Vijon procesi i numerimit
29/06/2009 03:45

Vijon procesi i numerimit

Vijon procesi i numerimit ne rang vendi pa probleme dhe i qete. Duke ndjekur te dhenat e fundit te publikuara nga projekti i ECA-s dhe KRIIK, i mbeshtetur nga USAID, neper qarqe jane numeruar mesatarisht 4 kuti votimi.

Procesi i numerimit parashikohet te zgjase deri ne oret e pasdites se neserme.

Berat

Ne 19 kuti te numeruara ne Berat, 46,22 perqind e votave shkojne per socialistet, 33.07 perqind per demokratet, PR ka marre 6.84 perqind dhe LSI 5.71 perqind te votave.

Ne kete qark jane per t'u numeruar gjithsej 298 kuti votimi.

Elbasan

Ne 7 kuti te numeruara ne Elbasan, 42.87 perqind e votave shkojne per socialistet, 41.82 perqind te votave per demokratet,   LSI 6.16 perqind, PSD merr 2.59 perqind,

Ne kete qark do te numerohen 550 kuti votimi.


Gjirokaster

Ne 13 kuti te numeruara ne Gjirokaster, 43.6 perqind e votave shkojne per demokratet, 42.9 perqind te votave per socialistet, republikanet marrin 4.27 perqind te votave e PSD merr 2.59 perqind.

Ne kete qark do te numerohen 285 kuti votimi.

Korce

Kryeson PS ne numerimin e deritanishem te 10 kutive ne Korce, sipas ECA-s.

Keshtu per partine opozitare PS kane shkuar 41.92 perqind te votave, per PD-ne 39.88 perqind te votave, 4.36 perqind per AMIE dhe 4.65 perqind per PBDNJ-ne.

Ne Korce duhet te numerohen gjithsej 421 kuti votimi, nderkohe qe procesi po ndiqet hap pas hapi nga organizatoret e ECA-s dhe gazetaret ne KQZ.

Kukes

Kryeson bindshem Partia Demokratike ne numerimin e deritanishem te 21 kutive ne Kukes.

56.19 perqind e votave per PD-ne, 17.29 perqind per PS-ne, PSD 15.35 perqind dhe 4.75 perqind per republikanet.

Lezhe

Numerohen deri ne kete ore te mengjesit, 5 kuti votimi ne Lezhe, ku do te dalin 7 deputete fitues.

Rezultatet e deritanishme tregojne se demokratet kane marre 44.24 perqind te votave, socialistet 24.02 perqind, PLL 4.47 perqind, socialdemokratet 4.09 perqind.

Ne kete qark duhet te numerohen edhe votat e 241 qendrave te votimit.

Tirane

Numerohen 11 kuti nga 826 te tilla ne qarkun e Tiranes. Deri tani kryeson PS me 48.86 perqind te votave, e ndjekur nga PD me 37.96 perqind te votave. LSI grumbullon 3.7 perqind te mbeshtetjes ndersa socialdemokratet 1.77 perqind te votave.

Ne qarkun e Tiranes do te dalin fitues 32 deputete.

Vlore

Numerohen deri ne kete ore te pare te mengjesit, 8 kuti votimi ne Vlore, prej nga ku do te dalin 12 deputete fitues.

Rezultatet e deritanishme tregojne se socialistet kane marre 42.93 perqind te votave, demokratet 21.04 perqind, LSI 6.76  perqind te votave dhe PSD 10:24 perqind.

Fier

Ne 8 kuti te numeruara ne Fier, 44.58 perqind e votave shkojne per socialistet, 25.07 perqind te votave per demokratet, per PLL-ne shkojne 11.88 perqind e votave dhe 11.17 perqind per LSI-ne. 

Ne kete qark duhet te numerohen gjithsej 488 kuti votimi.

Vallahi, me ç'shikoj nga rezultatet e pjesëshme të deritanishme, nuk po m'duket se ka fituar PD aq sa të festojë (bile s'ka fituar fare smiley ) http://www2.eca.al/

edhe une ashtu them... po eshte shpejt akoma, nuk jane numeruar as 5% e kutive. Po mbase i bejne shpejt e shpejt se po u ngrit neser Sala dhe pa keto rezultate, plasi rremuja ...

Po, eshte heret. Pa arrit ai numri i qendrave te numeruara ne 1000 (tani eshte 129 nga 4753), zor se parashikohet.

penaro, kur afersisht mund te plotesohet ky numri 1000?

Pak a shume te njejten pyetje me vjen te bej edhe une.

Eshte ora 4.21 dhe kane lexuar vetem 3% te qendrave te votimit.

Me kete shpejtesi rezultatet shpallen nga fundi i javes qe vjen.

Sot (te henen) mbasdite ma merr mendja. S'eshte e lehte te numerosh vota ne 5 te mengjesit. Sidoqofte, sic thane dhe ca me siper, kjo faqja e eca-s eshte progres jashtezakonisht i madh ne krahasim me c'kemi pasur me pare.

ne referendumin e 96-es, per 2 ore i mbaruam numerimet ne nje njesi ne tirane...kjo fleta e votimit s'duket dhe aq e komplikuar. Ku behet numerimi? Ne njesi qendrore vetem?

 Referendumi ka qene ne '94.

markata si do shkoje ket jave pa ne shqep-eri s'ka per te ndryshuar gje

Megjithese eshte shume heret per te thene se nga anon ana e fitimtarit, ajo qe qe me ben pershtypje eshte se te dy partite e medha deri tani vertiten rreth 40% , e nese vazhdon keshtu deri ne 10% numerimit te kutive, forca e trete politike do jete ajo qe do percaktoje nji qeverisje te djathte apo te majte.

Une per vete per ate po shpresoj!

Trima, I have a feeling that everything will turn out as "predicted" by G Bobi. It will be mind boggling.

Na lojtet nga mendte e krese, ndryshe gdhihemi e ndryshe ngrysemi. 

Korca sikur qe e PD-s sipas bobit? 

PS: Tironso, nuk kam fis une nga lagja e spitalit.  Na kane nxjerr nga qyteti e na kane cu buze detit gjindja smiley.

PPS: Me thane dmth llaf kshu nga memedheu, qe asnje parti s'merr 71.

Edhe akoma mund te jete e PD-se Korça...jane numeruar 22 nga 421 kuti dhe PD eshte perpara me nja 5 pike. 

Ne kukes mund te thuhet pa frike se ka fituar PDja pas numerimit te 20% te kutive, rezultati deputeteve 3-1.

 ej, po ca sistemi eshte ky mer - se ne berat psh. PR ka 7.8% dhe del me nje deputet, LSI ka 8.3% dhe del pa deputet? wtf?

gjithashtu datat ne eca.al sikur s'perputhen, po hajde thuj....me mir se hic gje

Nje gje po behet e qarte: Gani Bobi ia ka fut pordhes. Deri tani, qe jane numeruar afersisht 10% e kutive te votimit, PD dhe PS jane pak a shume barazim, tek 39%. 

(In other news: gazeta ish-e pavarur Koha Jonë shkruan në faqe të parë "Berisha fiton zgjedhjet".)

Jo vetem ne Berat por edhe ne Tirane ku LSI deri tani eshte 4% dhe PR 2%, PR merr nji deputet kurse Ilir Meta eshte jashte parlamentit. Kjo ndoth per shkak te sistemit i cili votat e LSI mqs nuk arrin te kaloje pragun ia ndan votat e saj dy koalicioneve te medha dhe nga kjo fiton PR qe ne baze te votave te marra si koalicion perfiton nji deputet sepse i ulet pragu zgjedhor sepse i perpjestohen votat si koalicion.

Me nji llaf Ilir Meta e dhjeu dhe ket here.

Jo me, s'ka dhje gjo liri. Kur erdhi puna e ndryshimit te ligjit, ai u hodh perpjet, se e pa qe humbiste deputete me keto llogarite e reja. Shkoi deri ne greve urie ne Parlament, s'kishte c'bente tjeter. 

Megjithate, prape mbetet shume afer pushtetit Meta, se mesa duket, Rama s'ben dot qeveri pa Meten. As Berisha. 

 Sic eshte gjendja tani d.m.th Meta me 2 deputete, s'besoj se do kete rolin vendimtar qe eshte parashikuar. 

Liri do kishte bo mire te futej ne greve kur humbi thesari i shtetit ne kohen qe qe kryeminister dhe rrinte si guak.

Si mer sboka dot qeveri mvete Sula, kto demokratet kishin 80 deputet dje mdark. smiley

O Penar, ligji sdo behet qysh i teket Metes. Ky sistem fuksinoi perfekt per Shqiperine pasi shmangu trazirat. Ky njishi i kerkon koalicion PS me kushtin per tu bere kryeminister!!! Come on now. Njilloj sikur ti teket Mediut dhe ti thote PDs o une kryeminister o ska qeveri.

Une thjesht po te thoja qe s'i ka bere dhe aq keq llogarite Meta. S'eshte se jam dakord me Meten...

... apo le te themi se s'kishte cfare llogarishe te tjera te bente pervecse ato.

Shpresoj sdq. qe te mos kete rol kyc ne vendosjen e ekuilibrave te ardhshem.

 Sakte, s'kishte shume opsione te tjera. 

vej pak re reagimet e Metes kto ditet dhe sidomos, diten e fundit:
- une pres urime per fitoren diten e zgjedhjeve dhe jam i sigurt qe do fitoj. (me ironi shtoi qe nuk beson te Gani "Zgobat" - ktu duket se paska pas te drejt)

- zgjedhjet ishin te nji cilsie te kenaqshme me ndonje perjashtim te vogel qe nuk cenon procesin ne teresi.

Shif zhgenjimin sapo hapen kutite e para dhe konfirmohet qe palla shifte endrra n'diell:
- i them Berishes te mos guxoje te vjedhi as edhe nji vote nga LSI se une do perballem me te dhe do sjell mijera me vete (ktu tregon karakterin trimror te shtangistit masi tregoi budallallikun fillimisht). Kalon pak n'ekstaze masanej me shprehje tip "te mos masturbohet (ose te masturbohet, ket s'e maj mend mire) me G. Bobin".

(per sqarim, ky Ganiu paska qen nji kosovar i nderum, qe nuk jeton mo dmth, me e pergoju ne ket far feje, sikur nuk le shije t'mire, per me teper qe vec tij, sondazhet u konfirmun prej Zogbyt dhe prej atij italionit).

Nejse, un du me pa vazhdmin e telenoveles "shtangisti i revoltum"

Meta eshte cope mishi me dy sy!

Ore une se kuptoj pse ju PS e keni kaq inate Meten? Po eshte i Majt mer burre si puna juaj. Apo keni frike se do i ze karrigen Edvinit? po te pakten ja a rriti qellimit Edvini e uli fare LSI smiley Por nuk i ben mire palles, po se kupton. njs njs i ka bo llogarite vete ai.

Lale me ke ngaterru me Zyren e Shtypit te PS-se!

S'me pelqejne shume muhabetet me "Ju" e me "Ne".

Plus qe s'di ca te te them per ato qe me shkru, pervec asaj qe ishte shume e natyrshme qe LSI-ja te ulej. Edhe aq sa i kishte, i kishte fale rrethanave e "aksidenteve" te para 4 vjeteve.

Meta nuk ka karizmen per te qene lider. Thjesht. Ai mund t'i bij edhe murit me koke, po s'ka cfare t'i beje.

Ja pershembull... Berisha edhe pse eshte nje cope budalli, i ben njerezit per vete me "karizmen" e tij.

Po nuk pate as karizem ne politike ke cof... sidomos ketej nga Mesdheu.

Pritni e Trima pritni. Se paskat marre zemer shume ju nga dalja e Gramoz Rucit.Meqe ra fjala, cna e nxirrni ate fytyre se na shtiu friken, si film horror eshte. Mire ishte ajo goca bukur, apo e kishte zene gjumi ? smiley

 

Eshte e thjeshte:

ne Veri Pd fiton thellesisht, ne Shqiperine e Mesme fiton perseri per shkak te Dr .Kurse ne Jug Pd mund te barazoje Ps pak a ashume ne total. Ketu flitet per nje deputet me shume apo me pak. Ganiu edhe Zogby sia kane fut kot fare. Po prisni ca. Se jane akoma pergjumesh komisioneret.

p.s Ajo qe me zhgenjen eshte LSI, as nuk ka per te pjerdh njeri per te me keto 3-4 deputete edhe po i beri me zor.Deri tani edhe PR ( Gerdeci ) po shfaqet mire ka mundesi ti japi ndonje deputet te djathtes.Duke qe ne si popull na pelqejn shperthimet. smiley

Mendoj qe Sala eshte perseri kryeminister. Do e marri Mediun kot ne qeveri per shkak te muhabeteve te vjetra. bahske me te do shkojne ne 76 deputet.

 Eshte shume heret per te rrezuar sondazhet e GB/Zogby/IPR ... nese te tre sondazhet kane nxjerre rezultate te ngjashme behet edhe me e veshtire t'i rrezosh. E vetmja menyre eshte krahasimi me rezultatet finale ose krahasimi me nje kornize te ngjashme kampionimi me ate qe kane perdorur 3 kompanite ne fjale.

hm, dakort po sikur i bi e kunderta, dmth, ato jane pergjegjes qe kampioni i perzgjedh t'i perafrohet ne maksimum perfaqsimit real te votusve. Qofsha i gabum po, kshu si thu ti, ne rast se nuk dalin ato qe kane parashiku kto, duhet me gjet nji kampion te ngjashem me ate qe kto kan mor n'konsiderate kur kane bo parashikimet...edhe sikur ky kampion te kete qene i percaktum jo sakte

 Nqs keto jane kompani serioze hulumtimi (me duket se jane), nuk besoj se kane gabuar ne kampionim. Ajo qe desha te them eshte se rezultatet zyrtare, per momentin jane te bazuara ne kampionim rastesor, pra nuk kane elemente diskriminimi sic mund te jene elementet demografike dhe shperndarja gjeografike, prandaj jane akoma te luhatshme. 

S'mbesohet qe marun zgjedhjet....  all good things must end, thot anglo-amerikoni  smiley  smiley 

notnemir!

Nadja e mire Emigranto. Mbarune zgjedhjet filline numerimet, mbarojne numerimet fillojne ballafaqimet ,mbarojne ballafaqimet fillojne analizat, nuk mbarojne analizat fillon blla blla blla,dmth ta thashe s'ma the jo po ta thashe jo po e dite  jo po kam ndi etj etj per mos me te shtu epitetet si po i don si per njeren ane/kanditat ashtu edhe per tjetrin.

pra, rrespekti = 0 ketu jena te humbun te tane cdo here ska  exit-polle ketu.

Hajt urime fitimtareve kushdo qe te jete e pune te mbare.

 

mirmejsi! une kom kone mrome ne katund dhe nuk i kam pa as rezultatet as internetin. sidoqofte sa per info, ne qendren e votimit 687 psv91 ka ble komisionin dhe ka nxjerre 40 vota per veten, te qendra e votimit 689 psd eshte mundu me ble votuesit e pavendosur me mbretin gent dhe ia doli me i marre do vota.

sidoqofte deri me tash ne kutite e numeruara ne lezhe, komunat balldre (jo komplet) dhe blinisht pd eshte 50% pd, 25% ps dhe klyshet e vegjel kane 25%. jam ketu me sekretarin e komisionit te numerimit. tu pi i kafe te turizmi. sidoqofte une ketej kam pershtypjen dhe friken se nardi do e marre nje dhe do dalin 4-2-1. po eshte per tu pa.

PD-a ka humb thelle ne Vlore, Fier, Tirane dhe Korce.. Nuk eshte shume heret te shihet se PD-a nuk ka fituar asnje qark te madh..

Alarmi ne PD eshte dhene dhe gjate dites do shihni se do te kete supriza me te medhaja.. Ka zera qe kane humb edhe ne Shkoder!

Mbase kane vene mend shkodranet.

Jo mer Liqen jo, sipas ECA, qe ka numeruar afersisht 10% te kutive te votimit ne Shkoder, PD eshte perpara me nja 15 pike. 

Penar jane hap te parat kutite e PD-s!!

Une po them ka zera per Shkodren,ndersa ne Vlore e Fier eshte bere "masaker" e vertet.. Te presim deri nga mesdita e sotme do kemi resultate qe do e vulosin .

Liqen

Pd ka humbur, vlore ,fier,berat,gjirokaster,

ka fituar ne 8 qarqet e tjera,

pse-n, ta thote Muç Nano.

Zor se fitojne socialistet Shkodren, dhe puna e zerave eshte si exit pollet qe nuk pijne uje ne Shqiperi.

Bravo cunave te eca.al se kane bere nji pune te madhe ne transmetimin e informacionit ne kohe record dhe dizajnin perfekt te faqes.

Naten njihere per sot dhe poshte militantizmi smiley

liqeno Shkodren shife ne onderr ti te kuqe.dhe me tere keto supriza dhe zera qe na paske ti zotni por qe kurrsesi s`ja jep burimin , fare lehte mund te them dhe  se ka zera qe une sot behem kryeminister.

 

oh cna kenoqe qe me mjes

O Dhi e ndryshove nick-un ti? Shenje e mire dhe kjo.. Deri me tani ne Shkoder 7 te PD-s dhe 4 te PS deputet.. Deri nga mesdita si dihet. Nese arrijne 6 me 5 deri ne mesdite behu gati te Dhi te ndryshosh nick perseri.  smiley  

o dhi, tet jop i lojm tsigurt, n molsi tmodhe ka fitu garant socilistja. smiley

pak rendesi ka nicku im Liqen , ti mos jep mendime pa pa asgje.

Skerdo po vdes t`ma garantosh pakez me nje burim smiley

O "Dhi",

Beje zemren gur e nderroje kete nofken se s'ka shume lezet kur diskuton me kafshet smiley

Flm.

Ll.

Ka fitu dhe me dyfishin e votave, burimi osht i mrenshem, pa shaka.Wink

ta gzoje burimi mrenshem pra mo smiley

09:03: 70 AN, 66 BN, 4 ASI (Koalicionet ne rang vendi)

 70 pd

66 ps

4 lsi 

it is not going bad smiley

 

Me kane thene qe ps ka fitu ne kavaje????????

Ku jane daullexhinjte e exit polleve,ata rrugacet e rrugeve te Tiranes??! Ku eshte Gani dhe Zogby?

 

O Krasta Krau nuk eshte e mundur te kete fitu PS ne Kavaje? Ka me shume mundesi te kete fituar ndonje perqindje Republikania se ishte fuqishem kete here ne ate zone.Por Ps kurrsesi.

 

Po prisni e njerez Prisni se eshte akoma heret , se u bote me keq se exit-pollet smiley

p.s Sa avash po ecin keto mer burr na hoqen zarin, as nga mesnata sdo te jene gati. smiley

E pata shkruar KETU tek peshku :  qofte dhe nje i vetem nga te afermit (miqte) qe kam ende ne Tirane (dhe jane jo pak!), nuk kish shkuar ne ndonje miting !

Keta ishin ajo qe e quaja shumica e heshtur. Pata shkruar se rezultatet do dalin siç do votoje KJO shumice e heshtur !

 

Askush ketu s'ma vuri veshin...

 

 

Stalker,ajo puna e shumices eshte si puna e Kallirit te Grurit,ai qe eshte bosh,i mban kryet larte!

Ai festimi ne Tirane me zhurmues burishe dhe britmash,paskesh qene si kjo puna e kallirit bosh!!!!

hajt se ime po ecin icik ma shpejt, 40 qv ka bo eca ne gjysem oren e fundit.

hajt bab te marojme para dreke se na lane papune

 

 

artian,

Ajo qe me ligështon eshte fakti qe, deri edhe i vetmi AUTORITET i integritetit intelektual ne Shqiperi (i vetmi qe na ka mbetur ne ate vend te shkallmuar qe jemi te detyruar edhe ta quajme atdhe...), pra deri dhe Fatos Lubonja, thoshte mbreme ne TVKlan se "eshte mese e pa diskutueshme qe exit poll-et nuk kane gabuar".

Lam nam... ne shekullin e XXI, ne zemer te Europes, merremi ende me mitingashë. Faqja e zeze... C'fare MËSIMI te hatashëm po merr Shqiperia, sot, me 29 qershor, ne ora 10°° te mengjesit !

 

O Stalker Simpatizante ke ne te gjith boten mer, edhe ne Itali ka sa te duash. Po ca me te thene me ty, duke qe te emri qe ke pa pike fantazie.

Prit Pra te presim rezultatet perfudnimtare, se eshte akoma heret.Se po behemi edhe ne mitingashe interneti.

 

p.s meqe ra fjala une e mora pushim per sot. Jam smure i thash shefit smiley

He mer cuna akoma po diskutoni kush do fitoje?! Sot deri ne 12 te nates do te rikonfirmohet sondazhi Ganiut flijeni mendjen...

pika ty me gjithe gani smiley

Socialistja vogel fillove me mallkimet ti? smiley

hahahahahhaha

ishte ne forme shakaje ( nuk jam socialiste) smiley

E di qe thelle thelle je demokrate prandaj sta ve re smiley

S'e kuptoj pse ju demokratet keni manine t'i ndani njerezit, ja demokrat o rashe e vdiqa, ja socialist o rashe e vdiqa! O me ne, o me ata, zgjidhje tjeter s'ka per ju?

po he moj ana fol, se ti me kupton mua... smiley

Njitash dha euronews, 1 lajm i mir te pakten per imazhin ton si vend i korruptum:vezhgusit e huj thojn qi zgedhjet jan zhvillu ne kushte te mira tha, per shqipnin e mesume me violence gjat zgedhjeve dhe shpreson te rregulloj imazhin ...se di tash gjykoni vet

dafine xhan, te pakten sot ne kete feste kombetare, t'i thomi violences stop, e po ashtu dhe dhunes smiley

o macosx, e ke gjet fiks ket emrin, 10 eshte dhe MacOS smiley

S'na qite ndonje foto nga mitingu i fitores se madhe mbreme, apo te kishin rene baterite e aparatit? smiley

Elian kam bere 500 foto mbreme. Kujton se do lija ato caste historike te iknin?! smiley

 

Meqe ra fjala tek macosx, Steve Jobs del nga spitali fiks me fitoren e PD-se ne Shqiperi smiley

Jo mor jo, po te ruaje ca bateri per festen tjeter po thoja une (finalen ore, jo ate te "armikut" smiley )

Jobs s'ju duhet smiley , Linus jo e jo, po te pakten mbajeni mire me Billin, se dhe ai po ju dergon ca punonjese te tij ke parlamenti ri smiley

 

Bo0 boo Steve i shkrete!

Edhe 8 vjet te tjera ne spital?!

GRE...te thash qe Erion Veliaj nje kacidhe fiton smiley Shikoi rezultatet...bobobo skandaloze. Edhe PKSh-ja ne 2005 morri 1.5% te votave. Kta as gjysmen e gjysherve te tyre nuk marrin.

Hehehe ka gjith naten kjo pune...dhe prap se prapi PD-ja s'ra qe s'ra nga minimum 70 deputet. Hmm...s'po shkojne gjerat mire me Edin smiley Kshu si e kan filluar kta pasneser i mbarojne numurimet.

Dal ngadal...drejt Gani Bobit...

 grupo, 

dikush te pyti pse ktheve pllaken, por per mu pak rendsi ka. Une shof se je kthy ne ate dhelpren qe kur pa rrusht (n'gazet) e si kapi dot filloi tu i sha smiley 

Eh, ç'harxhova gjysem ore kot duke lexuar komentet, asgje serioze. 

grupo, 

dikush te pyti pse ktheve pllaken, por per mu pak rendsi ka. Une shof se je kthy ne ate dhelpren qe kur pa rrusht (n'gazet) e si kapi dot filloi tu i sha smiley 

Po s'i ke gje rrushet o Chene...s'i ke gje. 

 Momentalisht PD-ja ndohet me 72 deputet...Si nuk u kapka rrushi me 72? dhe verr-verr bjene peqindjet...gjithnje e me shume drejt klimaksit ne Tirane smiley Andej nga nata PS-ja ishte 14% avantazh ne Tirane. Tani kan vajt KQZrat nga Kashari e nga Mullet City...se eshte yyy sa larg...dhe diferenca eshte zhdukur. Prit dhe ca ore...dhe shkojme ke Gani Bobi prap. Eshte qarku i Tirones...s'eshte Tirona e Re vetem.

Ohu shume shpejt cuna...shume shpejt. Po ka nje gje te cuditshme qe ne cdo moment te ktyre numurimeve...PD-ja s'ak ren per asnje sekond nen PS-en dhe aleatet e saj + te Inatosurit ne mandate.

Fundja mandati ka rendesi.

Ky eshte vet nje tregues se drejt ku po shkojne gjerat.

Gjithsei pergjigjen pse kam ndru pllaken e dhash. Nuk e lash une Edvinin...me la ai mua smiley

 po si kam qit une rrusht mer i ka qit tjeter kush smiley 

Une shpresoj qe Edvinit ti vene punet si mos me keq qe ta mori vesht se ca gabimi boni kur te la ty. smiley

Po a lihesh ti me? smiley 

Grupo,

seriozisht tani, kurvnia rezulto semundja me infektive per politiken dhe politikdashsit Shqiptar.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).