Nje ngjarje qesharake

Te enjten ne mbremje deshtuan dy debatet elektorale ne Tv Klan dhe me pas ne Top Channel per shkak te nje konflikti qe ndodhi mes Tv Klan dhe PS. Pronari i TV Klan Aleksander Frangaj nuk pranonte qe PS te sillte ne debatin e emisionit te Fevzos, Erjon Bracen. Brace sipas tij e ka sulmuar shume keq dhe ai nuk mund te lejonte ta kishte ne televizionin e tij. Per ore te tera Fevziu u perpoq te bindte Endri Fugen e PS per te hequr Bracen nga paneli i debatit dhe per ta zevendesuar ate me dike tjeter por Rama nuk u terhoq. Ne fund u anullua debati ne emisionin e Fevzos dhe ne vend te tij u transmetua nje interviste e vjeter qe Berisha ka dhene ne lulishten e Rognerit para nje viti.

 

Sapo deshtoi emisioni i Fevzos, ky i fundit urdheroi Doktorin te terhiqte njerezit e PD nga Top Story, Eno Bozdo dhe Florian Mima, te cilet sapo kishin mberritur ne studio dhe ishin bere gati per debatin morren urdher te terhiqeshin dhe mos merrnin pjese ne debat. As Balla i Top Kanalit nuk e denoncoi kete incident qesharak duke e zevendesuar debatin me ca analiste ne studio.

Pyetja shtrohet: Meqe Sandri i Klanit ia censuroi debatin Fevzos duke mos i lejuar Bracen, a do jape doreheqjen Fevzo nga Klani ashtu sic dha doreheqje Bushati tre dite me pare per te njejtat arsye? Une them se joooo!

17 Komente

Nuk e di nese e mbani mend, por eshte monumentale nje interviste prej 5 sekondash e Frangaj ne TVKLAN para nja 2-3 vitesh.

Spikerja tha... "le te degjojme tani Z. Frangaj se c'ka per te thene rreth kesaj ceshtjeje."

Doli Frangaj dhe tha (dicka te tille): "Do te doja te thoshja se Erjon Brace eshte nje spurdhjak!"

Fundi i intervistes. smiley

PS: http://arkivi.peshkupauje.com/frangaj-brace-nje-spurdhjak-i-vogel/2007/05/02/

Nga Arian Çani

Arian, me 'buke ne trajse' i je qepur Fevzos. Eshte e vertete qe eshte nje nga ata gazetare qe me plote gojen mund te cilesohet si "shembull per te mos u ndjekur", por nuk eshte se ju te tjeret jeni "shembuj per t'u ndjekur". Te gjithe tek ajo kategoria e Braces hyni, (mos me thuaj se ti ndryshon) se do te them:"Po ndryshon por jo domosdoshmerisht per mire."

Aleksander Frangaj eshte nje dallkauk provicial, ndersa Fevziu eshte nje kodosh i lindur. TV Klan duhet te abandonohet nga figura publike dhe/apo artistike si Gjebrea, Zana Cela etj. Vetem keshtu mund te luftohet katunaria e kapitalizuar dhe kodoshlleku mikroborgjez.

Lemsh koti, lesh i prishur.... smiley
Gjithmon produkt deshperues prodhojme......... 

Ngjarje me te vertete interesante dhe mjaft te thjeshta qe mendjet normale te kuptojne se c'eshte elita politpordhace  shqiptare.

Ne fakt Cani ka provokuar nje debat qe une mendoj te "bombardohet", sic ka nisur ne disa media. Deri ku arin perdorja e medisa ne pergjethsi, dhe gazetarit, si ndivid dhe profesionist, ne vecanti...?

Supozoj qe ne "kryefjale" te ketij debati, te kthejellohet: cfare rroge braktisi Bushati dhe sa i ka te ardhurat Fevziu...Ku jetojne...?

kane shtepi, sa ku etj etj

pastaj flasim....

 

Kush e ndoqi dje intervisten e sales me "fevzon"... nuk e ksiha degjuar ndonjehere ate njeri te fliste aq qete... jam habitur... thash me vete ditkerka ky te flase keshtu... !! vetem se uleret e humbet elektoratin ai...

 

 

Pse deri me sot ca te dukej Sala ty kucedra perrallave?

kuceder jo, po i c'ekuilibruar po smiley per te shtuar dhe thashethemexhi i madh... smiley

 

Eshte nje shkrim i Fatos Lubonjes, sote te gazeta Korrieri....ish media e grupit mediatik "KLAN"

Ka nje mefshje profesionale ne shqiperi kur behet fjale per kodoshlleqet e mamutheve te politikes shqptare si Berisha e Nano dhe sejmeneve te tyre te peshtirosur si frangu e fevzo. Nuk i takon nje tv privat qe te perzgjedh e censuroje  pjesemarresit e nje force politike ne nje debat elektoral sipas orekseve te berishes apo simpative te frangut e fevizut. Sokol Balla nga ana tjeter duhet ta kishte vazhduar programin e tij e ca me mire pa zedhenesit e hyzmeqaret e berishes, qofte dhe per ti treguar atyre se Berisha dhe sejmenet jane te humburit e medhenj dhe te vonuarit e shekullit te kaluar (viti 1996).  Sic partia socialiste duhet te marre vendim politik e ti qendroje larg e bojkotoje nje tv te diskretituar e plotesisht te njeanshem si ai i frangaj dhe Fevzos. Fati i te dy ketyre krijesave tipike e abnormale te medias politike ne shqiperi me kete pozicion te paprecedente e qesharak, duket mjaft i zymte dhe per kedo qe e ka nje ide per nje media moderne si biznes te paanshem e profesional nuk mund ti shohe keta dy krijesa te vjetra si te afta per te ekzistuar per nje kohe te gjate. Dhe atehere do te ishte interesante per publikunte mesohej se cilat kane qene e jane intersat e ndyra qe i lidhin frangun e fevzon me berishen e shpurren e tij. Pasi ne fund te fundit vjen nje dite dhe duhet ti paguash te gjitha maskaralleqet dhe vjedhjet  e abuzimet qe ke bere.

si duket kjo ngjarje, si ato thashethemet e plakave te keqia qe s'kane c'bejne gjithe diten dhe thurrin intriga kunder njera tjetres... po ja qe ndodhkan dhe nga "te rinjte" qe mentalitetin e kane njesoj si e kane patur ne moshen 10 vjecare... - kur luanin me tulla ne pirgjet e reres ne kohe te Enverit.

Rri o Arjan se e ke kthyer emisionin tend ne nje corbe te madhe derrash

 Them se Ariani per derkuce flet qe jane ushqyer me "corbe derrash"....dhe ben shume mire ......duke gjetur pikat e Forta te "anal-isteve" Shqiptare si tipi Fevziut etj . Biles ka derkuce qe e ndiekne shijen e corbes pa JUA servirur Ariani...S'ka me shume se 5... smiley

Arjani mund te akuzohet per cdo gje por ama

eshte nga te paktet qe kane te drejte te flasin mbi kete ceshtje dhe te kritikoje,  pasi ka pas te njejtin problem  me drejtuesin e Klanit dhe e ka treguar se zoteron nje minimum integriteti.

 Kjo tregon se sa te vegjel jane nga ana shpirterore dhe mendore, pronaret e mediave.  Xhanem  keshtu jane dhe shum qeveritare, politikaner dhe administratore shqiptare. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).