Një avion i Air France zhduket mbi Atlantik

Një airbus i Air France me 228 njerez ne bord eshte zhdukur nga ekranet e radareve kur ndodhej jo fort larg bregut lindor te Brazilit ne oren 6 te mengjesit GTM. Kontrolloret e trafikut ajror humben kontakt me avionin qe udhetonte nga Rio De Zhaneiro drejt aeroportit Charles de Gaulle ne Paris.

Nje zedhenes i Air France njofotoi mediat sot se "Air France eshte e deshperuar te njoftoje se nuk ka lajme nga fluturimi AF447 nga Rio per ne Paris i cili mbart 216 pasagjere"

Avioni u zhduk nga radaret pak pas nisjes dhe ky mund te kishte qene nje problem i transmetuesve dhe komunikacionit, megjithate tashme avioni duhet te kishte mberritur ne Paris dhe nuk ka ende asnje shenje te tij. Forcat ajrore braziliane po kontrollojne per shenja te avionit perqark ishullit Fernando do Noronha ku avioni gjendej ne castet e fundit para zhdukjes.

54 Komente

Sapo e dëgjova dhe në telegiornale... smiley

E frikshme dhe e trishtueshme!

Gjynah te shkretet njerez...

 Jam kurioz te di nese eshte zhdukur mbi trekendeshin e Bermudas.

 S`besoj, PF. Sipas atyre qe po lexoj, kane kaluar vetem rreth 30 min nga ngritja, periudhe e cila nuk eshte e mjaftueshme per te mberritur deri ne trekendeshin e bermudas (per me teper qe itinerari s`besoj se do kalonte detyrimisht andej), por periudhe e cila do e kishte lejuar avionin te ngjitej ne nje lartesi rreth 30 000 kembe, ku edhe supozohet qe s`ka stuhi, dhe turbulenca eshte dicka normale. Nje gje tjeter qe mora vesh, eshte se pak para se te shkeputeshin komunikimet, nga pilotet eshte njoftuar turbulence shume e forte nga nje stuhi, dhe ata te linjes ajrore franceze po spekulojne qe aeroplani eshte goditur nga ndonje rrufe, sepse eshte e vetmja gje qe potencialisht mund te demtoje krej sistemet e nje avioni. Ne fakt, nje avion eshte i ndertuar ne menyre te tille qe te "shkase" edhe me te gjithe motorret e prishur/fikur, derisa te kete mundesi te gjeje ndonje piste apo vend tjeter te pershtatshem per ulje.

 Nuk e di Lost, dhe nuk dua te spekulloj pa pasur koordinatat exakte. Kerkova dhe ne google por nuk gjeta gje. Thjesht tingellon si Bermuda story. Ngushellime familjareve dhe nje aresye me shume per te drivur ne Florida ashtu sic kam bere vazhdimisht.

 s`e mor vesh - thone qe ka shume mundesi te jete goditur nga ndonje super-rrufe, nderkohe qe avionet jane te ndertuar qe t`u bejne balle goditjeve te tilla (veshje alumini superkonduktore, dhe te gjitha sistemet elektronike jane me detyrim ligjor te ndertuara me mbrojtje individuale ndaj rrufeve). Do kishin gjet ndonje gjurme te avionit, bazuar ne itinerarin dhe komunikimin e fundit... kush e kap Sky News, me duket se ka nje konference shtypi live tani.

sipas hartave meteorollogjike, nuk dukej që të kishte ndonjë situatë të parezistueshme në atë zonë ("Dalle carte meteo però il fronte non sembra di quelli proibitivi.Repubblica)

“We have received no news from Flight AF 447,” said an Air France spokeswoman in Paris, Brigitte Barrand.

The plane was carrying 228 people — 216 passengers and 12 crew members. Among the passengers were 126 men, 82 women, seven children and one infant, the airline said. There were nine cabin crew members and three pilots.

One hour after the flight took off at 7 p.m. local time on Sunday, the plane encountered “very heavy turbulence,” the Air France spokeswoman said. The plane disappeared from radar screens at 8:10 a.m. local time, 10 minutes after the heavy turbulence was reported. However, she and other officials briefed on the situation said it was not known if the turbulence caused the disappearance.

All jets are built to withstand severe turbulence, especially at upper flying levels, and Ms. Barrand said that the pilot was very experienced, having clocked 11,000 flying hours, including 1,100 hours on A330 jets.

A Brazilian Air Force spokesman, said that the plane disappeared over the Atlantic Ocean near the Brazilian island of Fernando de Noronha, a 7-square mile island about 186 miles northeast of the coastal Brazilian city of Natal. Search efforts in the area were under way, the spokesman said, according to The Associated Press.

The plane was scheduled to arrive in Paris at 11:10 a.m. local time. It was operated by Air France and apparently did not share a flight code with Delta Air Lines, the American carrier that shares flights and routes with Air France.

“We are very worried,” said an aviation official in Paris interviewed by Agence France-Presse. “It could be a transponder problem, but this kind of fault is very rare and the plane did not land when expected.”

 

Disa agjenci lajmesh pohojne se avjoni  kishte humbur kontaktin me kontrolloret e trafikut ajror qysh ne oren 8-te te mendhesit.
Le te shpersojem  ne nje lajme te mire per gjetjen dhe sigurin e pasagjereve. 

Mondi, është normale që humbet kontakti radio kur avionët janë në mes të oqeanit dhe komunikimet bëhen vetëm në valë të mesme Hf, por edhe këto transmetime janë shumë të dobëta.

Ed, e kisha fjalen tek Franzet qe nuk reaguan ashtu sic duhej menjeher, kete le te kuptosh ajo c'ka thashe me siper.  Tani hamendesit dhe thashethemet ven dhe vijne deri sa te dali e "verteta" , problemi qendron tek Francezet qe duhet te kishin reaguar me shpejte sido te ishte, nuk duhej te prisnin orarin e uljes se avjonit per te konfirmuar kete tragjedi.

Shkak thuhet te ket qen mos funksionimi i pajisjve elektrike mbas nje goditje nga rrufeja.

Per arsye qe akoma se kuptoj, me duket sikur ky rast do dali mire. Shpresoj keshtu. Sikur te shofesh tere kanalet boterore live online ama (BBC, France24, SkyNews, RaiNews, TVE, DW etj) duket sikur kjo gje ka mbaruar, dmth avioni ka rene.

Avioni ka rene mor djale akoma se ke kuptuar?! Mjere ato te shkretet per kete tragjedi.

E mora vesh lajmin aty nga ora 11.30 dhe ne fillim ishte nje mister total. Deri tani kam marre vesh se ne bord ishin 216 pasagjere dhe 12 pjesetare te ekuipazhit (pra 228 gjithsej). Nga te cilet, mbi 60 ishin Franceze, 5 Italiane, te tjeret Braziliane.

Ne fillim u kujtua ikur avioni kishte rene afer Brazilit, por duke bere llogarite sipas edhe sinjalit te fundit te marre, u vu re se avioni kishte bere te pakten 6-7 ore rruge para se te binte; Mesohet se mund te kete rene ne brigjet perendimore te afrikes, anash Marokut ose Kepit Jeshil.

Sipas te gjitha te dhenave, mbreme ka pasur mot shume te trazuar mbi ekuator dhe mendohet se aparati mund te jete goditur nga ndonje rrufé, e cila i ka shkaterruar sistemin elektrik.

Gjynah

Kot nuk i hipi avionit une per te ardhur ne Shqiperi vetem nga frika se shif cfare ndodhe iken robi kot per dhjam peshkaqeni. Ngela u syrgjynosa ketu pa pare memedhene 12 vite, 12 pranvera, vera, vjeshta, dimri me kane kaluar ne atdhe te huaj vec nga frikaaaaaaaaa

Ishalla gjejne gjurme te avionit te zhdukur se per te shpetuar sbehet llafe, te shkretet atje e kishin te shkruar vdekjen.

po rri mo mire,

jo nga amerika, por mos dil as nga shpija se nuk i dihet smiley

des dy kafe kam pire sjam shkule fare nga kolltuku, po ne dritare te dal pak per ajer apo nuk ben as aty? aahahhahaah

ketlina perse nuk vjen me anije ne shqiperi?! 10 dite rruge eshte.

eh, se ha at koqe ullini ajo smiley

ka pa filmin Titaniku, jo shaka smiley

Aha qenka rast pa shprese. Prit se me duket se Sala ka premtu mandatin e ardhshem rrugen New york - Bacallek  Bacallek - New york smiley

des e ha ate koqe ullini une po te kem me vete leonardon te me shpetoje, pse jo, ja vlen

Nje lajm vertet i hidhur, te tilla tragjedi ajrore jane vertet te renda. Ata thone "rrufeja", por kete se ha kush se airbus eshte avion modern nuk eshte furgoni unazes! nje hipoteze qe me shkoi ndermend, ndoshta, nje rakete nga ndonje stervitje ushtarake!

 Ose e ka honger mola. Si te duket si hipoteze?

 pf, 

keta tip avionesh jane dizenjuar te shkarkojne cdo lloj ngarkese elektrike qe mund ti godasi.  Ca me tej, jane te pajisur me nje gjenerator ere qe ulet automatikisht ose manualisht ne rast humbje energjie. Ca me tej, jane te pajisur me sistem shtese elektronik per komunikim ne rastin kur sistemi kryesor eshte pjek/djeg. Eshte cudi ky rast..

 Chene e thash kot me bo pak humor me kete zboristin me siper. Une s'kam asnje hipoteze, dhe po pres versionin e "organit kompetent". Me keto historite me dedektiva privat jam vel prej vitesh.

me zboristin me siper???

 kuptoj, thjesht e thash sa per informacion.

mua me ben cudi sesi aviacioni ka ngel kaq prapa nderkohe qe teknollogjia e komunikimit ka ecur kaq perpara. 

Kam pas fol me nje cel satelitor dore nga vende tmerrsisht te izoluara ne kushte meteorologjike nga me ekstremet. Te till sisteme rezerve komunikimi me kosto te ulet akoma nuk jane bere te detyrueshem per shoqerite e aviacionit civil.

Sistemi elektrik i ketij avionit ishe prodhuar nga General Electric.

Edhe hic. Thjesht nje fakt, meqe ajo gje qe u prish ishte sistemi elektrik une dhash nje cope info rreth prodhimit te saj. Mos ki merak se s'ta shan njeri kompanine amerikane GE.

 as me hyn e as me del gje nga xhepi.. thjesht pyeta nese ajo qe kishe sjell kish ndonje arsye shpjeguese.

 Edhe une cuditem. Keto komunikojne akoma me radar sinjali i te cilit nuk te kap me pas 300 km per shkak te rrumbullakesise se tokes. Tjetra qe me cudit eshte qe ketu po i vejne edhe qenve nen lekure GPS qe mos u humbi dhe nuk i vene dot nje GPS avionit qe ta gjejne brenda sekondes kudo qe te jete e mos te kerkoje gjithe oqeanin qe nga Beazili deri ne Afrike. Nuk e marr vesh!!!

Nuk te shkon mendja qe mund te jete prish sistemi gps nga perplasja avionit?!

LOST - any fans ??

dhe mos thoni qe "mos u tall se gjynah" ... ky do ishte lajm i mire...

Seriozisht ju lutem !

Sipas informacioneve te fundit, mesohet se avioni kishte sinjalizuar nje problem elektrik. Specialistet pohojne se nuk eshte e pamundur qe nje rrufé te kete shkaktuar prishjen e sistemit elektrik ne avion, duke prishur radaret dhe shume aparatura te tjera. Nje ish pilot foli ne lajme dhe tha se ne rast se aparaturat e fluturimit do te qene fikur nga problemi elektrik, atehere i bie qe avioni te kete fluturuar si me sy mbylllur, pa ditur ku shkonte ...

LeftY, edhe një fëmijë i klasës së 5-të e di që, struktura e avionit është e tillë që funksionon si një kafaz i Faradeit.... çfardolloj shkarkese elektrike nuk mund të shkaktojë dëme në njerëz apo strukturë. Rreziku i vetëm që mund t'i kanosej sistemit elektrik të avionit, mund të ishte ai i shkaktuari nga fusha manjetike e krijuar nga shkarkesa elektrike në të... por edhe ky është një rrezik që nuk mund të përfshijë gjithë sistemin, sepse qarqet me bobina që përdoreshin në shekullin e kaluar tashmë mund t'i gjesh vetëm tek radioja e gjyshit.

Sado me "symbyllur", pilotët e këtyre linjave ndërkombëtare janë aq të aftë që të gjejnë dhe të dallojnë një aeroport të njohur apo dhe një fushë orizi ku mund të ulen edhe pa nevojën e aparaturave.

P.s: megjithse një nga hipotezat e mundëshme, të pranuara nga specialistët, është që rrufeja ka qënë aq e fortë (po jashtëzakonisht e fortë ama) sa ka shkrirë pjesën ku ka goditur... dhe depresioni ka bërë pjesën tjetër të katastrofës ...

struktura e avionit është e tillë që funksionon si një kafaz i Faradeit....

qyqja ska faj Blendi që të quan djalosh.. ma men kafazin e Faradeit...

mua, që jam dhe goxha më i ri , më kujtohet vetëm kafazi i asaj në kinema që i tha xhaja : do ja mbyllësh deriçkën kafazit apo të ta bëj copa copa.

Nuke di se për ç'zogj e kishe fjalën... por dëgjoje Andrea Bocelli-n këtu ndoshta do qeshësh edhe ti siç qeshim ne me ato të tuat smiley

O Zot çfare gazepit...Nga sa mora vesh kane rene diku ne mes te oqeanit ,ne 4000 mije meter thellesi.Edhe une mendova ate trekendeshin e Bermudes.por jo jane me poshte..

Kam pase nje gjyshe qe ne lutjet e saj thoshte :Zot ne bej te vdesim ne krevatin e shtepise tone....Te mjeret..vdekje e tmerrshme.....E menxyreshme..Akoma gjalle per momente te ndjesh apo shohesh se si avioni precipiton mijera metra......

Case of Missing Jetliner Shows Technology's Limits

 

Air travelers are trained to think that planes are stuffed with the latest high-tech aviation gear. But the case of missing Air France Flight 447 is demonstrating technology's limits.

From details known so far, Air France jet carrying 228 people from Rio de Janeiro to Paris had its last contact with Brazil air traffic control Sunday about 4:15 a.m. (10:15 p.m. EDT). The plane entered a zone of storms and high turbulence about 4 a.m., leading to speculation that the jet, an Airbus A330-200, might have been hit by lightning.

Early today, French aviation authorities were officially listing the plane as missing. At the same time, Brazilian and French military planes were combing both sides of the Atlantic Ocean for remains of the plane.

Analysts were scrambling to figure out exactly what kind of satellite-enabled communication systems the plane was equipped with. Using the latest gear, airplanes can automatically transmit information such as the plane's position, altitude, heading and speed. But not all airplanes flying across oceans are equipped with such technology.

Some experts say that given the vastness of the ocean, the crash site might never be pinpointed.

"If an airplane went down in the mid-Atlantic, it could be very difficult to find any physical wreckage," said John Hansman, a professor of aeronautics and astronautics at the Massachusetts Institute of Technology. "The mid-oceans are one of the remotest parts of the world. It's like going to the North Pole. It's in an area of where there is very limited ability to communicate."

 

That could prove a major headache for safety investigators who place a high priority on finding the plane's black box data and voice recorders. Typically, the black boxes have tracking beacons that activate when the boxes get wet. The radio signal works for about 30 days. Search teams will have to be within 4,000 to 5,000 feet of the black box location to pick up the signals.

Investigators from around the world will want to know precisely what went wrong on the flight. The A330-200 is a common jet in the industry. It specializes in international flying, especially transatlantic routes. Analysts say A330 planes have had an unquestioned safety record. Northwest, which recently merged with Delta Air Lines, has 11 A330-200 planes and 21 of the larger A330-300 models. US Airways has nine A330-300s, according to Airbus.

Hans Weber, an aviation technology consultant, said airplane satellite systems have their limits. "Once the plane hits the water it breaks up," he said. "Just like your car, you may have all this information but if you had a catastrophic accident, the GPS system will not survive.

Aviation authorities use ground-based radar to track planes. But radar can only look out about 100 miles or so, once the plane leaves land. Once out of sight, in the mid-ocean, pilots typically report their positions using high-frequency radio at certain reporting points along the route. Planes have been flying this way over oceans since the 1940s.

High-frequency radio use for air travel over the oceans is described as unreliable compared with overland radio, which allows a pilot to quickly pick up the radio and talk to a controller.

"When you're over the ocean, you are really much more on your own," Hansman said.

The satellite technology is costly. Although it isn't yet clear what kind of satellite-enabled technology the plane was equipped with, there are clues. About 4:15 a.m. (10:15 p.m. EDT), Air France received an automatic message indicating an electrical circuit malfunction -- evidence that the plane was communicating via satellite.

Hansman said there is hope that the Air France pilots were able to "transmit in the blind" -- an attempt to reach pilots in nearby planes using their regular radios. "Aircraft in mid-ocean monitor the very high frequency channel and often talk to each other," he said. "It's possible that the Air France aircraft may have transmitted what was going on."

Nje gje nuk e kuptoj,te gjithe aeroplanet modern e vecanarisht ata trans-oqeanik jane te pajisur me "locator" ,keshtu qe nga sateliti  saktesisht   mund te percaktohet pozita e aeroplanit.Ketyre francezeve nuk eshte per t'ju besuar.

Udhetaret te kene Zotin ne ndihme.Kush e di,ndoshta ende ka shprese.

kush i ka dhene 5 pike ketij lajmi me qafsh?

 

Peshku Fluturues : trekendeshi i Bermudeve eshte ne hemisferen e veriut avioni ka rene ne ate te jugut 340 km larg bregut te Brazilit ne verei lindje te tij

Chene: pash zotin ai  gjenerator qe permend me lart nuk eshte per tu ulur apo per tu ngritur ,avioni  ndryshon altitud me Flaps edhe Slats ,ajo qe permend ti me lart EDG(emergency Drive Generator)dmth eshte nje electromotor me nje elike rrth 75cm qe vihet ne pune ne menyre mekanike ne ate kohe qe avioni ka humbur te gjithe motorat ku kuptohet nqs motorat jane jashte funksionit po ashtu edhe gjeneratoret qe ndodhen ne motora jane jashte perdorimit edhe si rrjdhoje nuk kemi rryme elektrike ,gjate kesaj kohe avioni nuk bie por fluturon (GLIDE) deri ne kontakt me token (nje avion ne laetesine 33000 feet do deri 25-30 minuta te arrij ne toke )ky gjenerator prodhon energji  vetem per comunication me kullen e kontrollit.

Stardust: figure aman ku i gjeni keto in formacione qe General Electric ka prodhuar sistemet elektrike.  systemet elctike ne aviacionin perendimor jane te prodhuara nga ,honeywell,rrockwell-collins,thalles,baker,Hamilton-sandstrand,miltop etc etc ,telat elektric  jane prodhuar nga company psh petchy,reychem,

general electric prodhon motra avionash,edhe me beso i dashur jane motorat nr1 ne bote ,pastaj vine me rradhe ,Pratt-whitney,honeywell, rollsroyce edhe ne fund kuptohet jane ata ruse.

Peshku Fluturues ,avionat kane GPS jo nje por dy eshte mandatory ,si mendoni ju te dashur shoke peshkatare si u gjete vendodhja e avionit menjehere  eshte vete avioni qe vetidentifikohet me kullen e kontrollit nepermjet ADLS(airborne data link system).avioni nuk fluturon me GPS por fluturon me FMS(flight menagment system),po ashtu avioni eshte i paisur edhe LSS(lightining sensor system)edhe eshte shume i sakte po ashtu edhe me LDS(lightining detection system)

te gjitha qe thuhen deri tani jane hamendje rezultati final eshte kur te gjendet CVR(cockpit voice recorder)ose ne gjuhen popullore black box qe nuk eshte e zeze por eshte orange ne menyre qe te shikohet sa me kollaj ajo kuti ka nje beping qe punon deri ne shtate dite nga momenti i aksidentit ,edhe si u gjend vendodhja e avionit menjehere ,ajo u gjete ne saj te ELT (emergency locator transmeter)edhe alarmi per avionin u dha ne ate kohe kur TEU(transponder electronic unit) shkeputi lidhjen me kullen e kontrollit ne paris 

pastaj personalisht paradoksi me madh eshte  se avioni kishte 3 ore qe po fluturonte dmth 25 min pas take off arin ne cruis line dmth 33000 feet airbus fluturon edhe ne 35000-36000 feet dmth mbi re(rete me lageshtire rreshje apo ku ta di une ndodhenne 15000-20000 feet)dmth ne 33000feet nuk ka vetetima ne ate lartesi i vetmi armik i avionit eshte turbolenca ,ne shqip quhet boshlleqe ajri etc 

deri tani nuk ka asne prononcim zyrtar deri sa te gjendet kutia e zeze qe regjistron dei ne 4000 parametra ne min (kete e ka boeing )airbus e ka me pakpor qe jane te mjatueshem per te gjetur shkakun e renies ,te tjera miq peshkatare jame llafe pazari

respekte

 

 

 Peshkarexhe ty zoti te shtofte inatin akoma me shume per te sjell akoma me shume material shpjegues per ata qe nuk e njohin lenden. Nese me ke keq lexu, une gjeneratorin e eres e permenda pikerisht si sistem sekondar potenciali, per te mundesuar vazhdimin e komunikimit me rast te humbjes se fuqise primare.

 chene : nuk kam inat ne kete pune hiqni dore nga ky mentalitet o buri i dheut ,edhe njeher ajo qe ju permendni nuk eshte sistem sekondar por eshte emergency,cdo system vital ne avion ka 3 systeme paralele edhe nqs keto falimentojne atehere hyne ne pune ajo qe ju e quani secondar ,me kete zanat byrazer i make my living qysh prej 10 vjetesh ,qe te te shpjegohem me qarte jam Avionic ne Bombardier  INC Aviation Montreal  dmth te gjitha ato lloj systemesh i instaloj edhe testoj para se te ngrihet avioni ne fluturim.

me qarte se kaq nuk shpjegohem dot

61 francezë, 59 brazilianë, 5 amerikanë, 5 zviceranë, 40 gjermanë, kinezë e shtetas të tjerë. Ngushëllime për familjet.

Sipas mendimit tim edhe pse kjo është një tragjedi e madhe (nuk janë pak 228 jetë njerëzish) udhëtimi ajror mbetet udhëtimi më i sigurtë në botë krahasuar me udhëtimin rrugor ose detar.

1)Sa milionë udhëtarë fluturojnë cdo ditë në të gjithë botën? me miliona.

2) Sa tragjedi ajrore ndodhin në ditë? asnjë. Ndodh 1 në 6 muaj

3) Sa tragjedi rrugore ndodhin cdo ditë nëpër rrugët e botës? me mijra

4) Sa njerëz humbin jetën gjatë udhëtimeve të tyre me traget(sidomos në vendet aziatike)? me qindra

Nuk do te ishte mire te krahasoheshin aksidentet ajrore me:

1. Aksidente me autobuze te rrezuar- te guiduar prej profesionisteve

2. Aksidente te udhetareve ne trena te linjave hekurudhore - te guiduar prej profesionisteve

3. Aksidente te perplasjes ose mbytjes se anijeve te pasagjereve- te kapiteneruar prej profesionistesh

Po sikur te perjashtojme ato vende te cilet udhetojne me barka, e nuk kane shans ta shohin me sy avionin e jo me te udhetojne. Pastaj do ti perjashtonim edhe ata me bicikleta, me motorra, me makina,etj. Kur ti vendosim "ne kandar" me duket sikur edhe keto te avioneve fillojne e na hypin ne krye te klasifikimit.

Keto kompanite e transportirt ajror sikur ta ndryshonin pak propaganden!!!

 

 ooo se na cate rripin. Pyetja eshte, cere ndodhi se shumica e linjave nga usa/canada perdorin airbus 330/340 per ne europski..

pervec alitalia qe perdor 767 me duket...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).